Sari la conținut

Kawasaki ER6N / ER6F


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

Salut colegi!

Undeva prin iunie vreau si eu in gasca ER6N si incep usurel sa imi caut "biletul de intrare" (numai eu stiu cate castane imi iau la birou cand prind calculatorul liber si uit sa mai ies la clienti :)))) ). Bugetul este cam de 2500 de euro iar ca an de fabricatie as vrea ceva dupa 2008. Imi recomandati ceva vanzatori ok prin Bucuresti sau chiar in tara? Multam fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

eu mi-am cumparat modelul asta:

http://www.ebay.com/itm/Pair-Frame-Slider-Crash-Protector-For-KAWASAKI-ER-6n-2010-No-Fairing-Cut-Delrin-/261638189470?hash=item3cead9f19e

 

pentru un ER6 din 2009 si sunt super multumit. Calitate si pret ireprosabil.

 

 

PS: voi aveti probleme cu vibratiile pe la 4k - 5k ? La mine vibreaza ceva cam tare in plaja asta si tare sunt curios daca pot sa ii fac ceva.

 

salut

chiar am fost atent astazi, nu am observat nici cea mai mica vibratie la 4-5K ture ....

 

legat de crash pad ma tot uit pe site-uri si vad o gramada de modele, nu-mi dau seama dupa ce criteriu sa-l aleg

tu unde l-ai montat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

 

Motorul a fost din fabrica negru cu cadrul rosu. Am vopsit electrostatic jantele si suportul scaritelor , cost 200 Ron .Am confectionat home made din fibra capacul monopost pe care l-am vopsit in culoarea motorului.Cele doua plastice laterale de langa scarite de un gri nedefinit l-am facut negre .

Cred eu ca expresia motocicletei a fost schimbata prin inlocuirea vechiului farului cu unul Barracuda iar feeling-ul prin inlocuire evacuarii cu una Two Brothers.

Buna.

 

Tu ai facut capacul monopost? Te bagi sa mai faci unul?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Pentru urmatoarele patru luni sunt plecat din tara , dar daca o sa cauti pe forum sigur o sa gasesti in Buc.pe cineva care lucreaza in fibra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha, sa stii ca asta vroiam sa iti raspund prima data dar nu eram sigur daca asta vrei sa afli :P

Le-am montat singurel, mi-a luat 15 minute. Nu este mare inginerie sa le montezi daca ai ce iti trebuie.

in afara de scule uzuale, trebuie ceva deosebit ?

ai dat jos carenele laterale ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare catre toti posesorii de er 6n/f

parbrizul standard nu vi se pare ca arunca tot aerul in piept sau casca ?

ati schimbat dintre voi cu altele care au remediat aceasta problema care mi se pare extrem de suparatoare de la 110km/h in sus

daca da, va rog exemple pentru ca trebuie neaparat sa-l schimb si eu

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, sambata ne intalnim la ora 19.00 in Centrul Vechi, la bariera, bem un cico si apoi iesim la o tura prin oras. Mai schimbam o vorba, o parerea, o idee...

 

Daca vreti sa veniti, dati un semn: https://www.facebook.com/groups/714503688605270/ sau 0724.467.113.

 

Pies: Eu sambata mai fac niste chestii pe la motor, daca aveti curiozitatea, si nevoie de o scula, doua, putem sa ne vedem la un fel de "workshop".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutari!

De cateva zile am intrat si eu in randul posesorilor de Kawasaki ER-6N. La modul general se prezinta cam asa: anul nasterii 2009, culoare alb perlat si 31500 de km. In particular, am schimbat anvelopele, ne laudam cu top case Givi si 2 gentute laterale plus o alarma cu pager. Dat fiind faptul ca relatia este la inceput, o sa revin pe parcurs cu impresii despre cum evoluam. Pozele cat de curand dupa prima baita oficiala si schimburile necesare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buna

 

Daca e cineva interesat:

 

Genti laterale soft OJ + suporti pentru modelul ER-6N / F 2006 - 2008.

 

Sunt achizitionate anul acesta, dar le-am inlocuit cu hard case-uri si nu le mai folosesc. Sunt in stare foarte buna, gentile se mai pot lati daca e nevoie de volum mai mare. Disponibile in Bucuresti - Ilfov.

 

Cei interesati, va rog mesaj pe PM.

post-56260-0-34759500-1439977821_thumb.jpg

post-56260-0-07865500-1439977838_thumb.jpg

post-56260-0-49536800-1439977871_thumb.jpg

post-56260-0-16482800-1439977963_thumb.jpg

post-56260-0-10267800-1439977979_thumb.jpg

post-56260-0-38725600-1439978002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare oameni buni

sunt si eu fericitul posesor al unui er6f din 2009. As avea si eu cate intrebari legate de motor:

Ce fel de ulei, filtru se potriveste cel mai bine pentru conditiile din anglia.

Este al doilea motor al meu, mai am 1 gsxr din 1999 dar este prea mare pentru mine si am zis sa incerc cu asta. Vad ca am facut o alegere buna , acum daca ma ajuta cineva cu cateva sfaturi despre a face motocleta cat mai „fericita„

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

1.Ce cauciucuri folositi? Momentan am Diablo Rosso II, dar trebuie sa le schimb sezonul viitor.

2.Cum pot lasa mobra mai jos fara kit de coborare?

Multumesc

 

 

Am incaltat-o pe a mea in primavara cu Michelin Power Road 4 si s-au dovedit a fi foarte bune. Le-am ales pentru aderenta pe asfalt ud in mod expres ( s-au dovedit excelente ), dar au facut fata cu brio la orice conditii meteo, cam pe orice fel de drum.

Michelin are diverse variatiuni, Pilot Supersport, Pilot Street, Pilot Road... din care poti alege dupa ce utilizare vrei sa le dai in mod expres. Eu am ales Pilot Road pentru touring.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce mai fac ER-urile?
Ce cadouri le faceti pentru primavara?
Eu pregatesc bugetul pentru cauciucuri.
Maine cred ca fac si RCA-ul pe 12 luni ca e ok pretul, aproximativ. Daca vine alta scumpire :))
Topcase mai vreau si sa il las mai jos cativa cm.

E cam liniste pe aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma chinui sa gasesc niste semnalizari spate fara sa schimb releul sau alte modificari, am cumparat unele si desi scria ca sunt 12v 21w imi clipesc mai repede (ca atunci cand ai bec ars) cred ca o sa le arunc la gunoi si sa incerc altele.

Tot ma uit pe ebay.co.uk si nu stiu ce sa aleg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...