Sari la conținut

Kawasaki ER6N / ER6F


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

salut

aveti idee de crash-uri originale la pret decent pentru er6f din 2012 ?

as vrea originale pt ca am auzit tot felul de discutii legate de incidente la care crash-urile home made sau after market pur si simplu au spart chiulasa in loc sa protejeze motorul


» Post actualizat in 31 May 2016 16:03

de asemenea caut si un parbriz putin mai inaltat decat cel original pentru er6f din 2012

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Ce diferente sunt intre modeul 2006 si modelul 2009?

Dar intre modelul 2009 si modelul 2013? Nu ma refer la modificarile de estetica(bord, forma farului, forma basculei, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare popor.Vad ca de prin Iulie n-a mai povestit nimeni,nimic...vin eu cu o scurta intrebare.Imi poate spune cineva ce defecte,urme de uzura ar trebui sa am in vedere inainte de cumpararea unui ER6-F incepand cu anul 2008 cu mentionarea faptului ca va fi cumparat din UK(daca asta conteaza).Aceasta va fi prima motocicleta deci nu am experienta in cumpararea lor,cu toate ca va veni un prieten cu mine care are ceva experienta,m-am gandit ca daca sun 2 perechi de ochi e mai bine.Mersi anticipat tuturor pentru raspunsuri si asfalt uscat va doresc.

Editat de Go�£ Andrei R��zvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Razvan uite aici cateva informatii:

http://kawasakier6.blogspot.ro/2012/05/frequently-asked-questions-on-kawasaki.html

 

acum caut un site cu principalele defecte si metodele de remediere (Caut...)


» Post actualizat in 16 Sep 2016 07:50

Am gasit site-ul care-l consider f.f util

http://homepages.slingshot.co.nz/~shanetp/Faults.html#_top

 

Razvane, sper ca acest site sa-ti raspunda la toate intrebarile!

 

PS In ce localitate e moto care vrei s-o cumperi? (am vazut una usor sifonata din UK)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Razvan uite aici cateva informatii:

http://kawasakier6.blogspot.ro/2012/05/frequently-asked-questions-on-kawasaki.html

 

acum caut un site cu principalele defecte si metodele de remediere (Caut...)

» Post actualizat in 16 Sep 2016 07:50

Am gasit site-ul care-l consider f.f util

http://homepages.slingshot.co.nz/~shanetp/Faults.html#_top

 

Razvane, sper ca acest site sa-ti raspunda la toate intrebarile!

 

PS In ce localitate e moto care vrei s-o cumperi? (am vazut una usor sifonata din UK)

Mersi fain.Am avut ceva probleme cu internetul si nu am avut acces...in legatura co motorul ce l-ai gasit tu,eu am gasit mai multe,in mai multe locatii.

Eu locuiesc in Runcorn(intre Liverpool si Manchester) si caut pe o raza de 40 de mile...am gasit cateva,dar o sa mai astept putin :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreau sa schimb antigelul inainte de iarna

in cartea tehnica scrie: ca trebuie antigel verde... (vezi poza)

 

 

Eu am gasit antigel in benzinaria MOL care cica e verde, de fapt este verde-albastru si pe el scrie ca e compatibil G11, continand ethylene glycol, exact ce scriu ca e nevoie si cei de la Kawa. Pe el scrie ca CONTINE SILICATI!

 

Oare e bun? Daca nu, puteti sa imi dati un cod de antigel compatibil?

Multumesc!

post-50815-0-38423300-1476103344_thumb.jpg

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De atunci au ABS.

ok,mersi :D

» Post actualizat in 15 Oct 2016 14:02

ce sfaturi imi puteti da in legatura cu er6f ca o prima motocicleta pe A2 ? desigur,limitata...

Editat de Go�£ Andrei R��zvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

intrebare catre toti posesorii de er 6n/f

parbrizul standard nu vi se pare ca arunca tot aerul in piept sau casca ?

ati schimbat dintre voi cu altele care au remediat aceasta problema care mi se pare extrem de suparatoare de la 110km/h in sus

daca da, va rog exemple pentru ca trebuie neaparat sa-l schimb si eu

mersi

La fel simt si eu.

Tot ma uit pe net dupa un alt model de parbriz (in niciun caz unul mai inalt sau cu deflector), dar ma tem sa nu am aceeasi problema.

Ai gasit ceva intre timp ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Salutare!

Vad ca sparg gheata pe 2017.

 

Doresc sa imi cumpar un ER6F model 2012-2016(daca o sa gasesc vreodata) si as vrea sa il studiez fata in fata. Are cineva din imprejurimile Bucurestiului acest model ca sa pot sa imi dau seama cum arta in realitate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai vazut ER6n-uri si mi-au placut din lateral, dar tot prefer carenatele. Pare o motocicleta destul de solida!

 

Ma poti indruma spunandu-mi ce parti pozitive/neajunsuri are motocicleta ta?(cat mai detaliat, te rog)

 

Cat timp ai avut la dispozitie sa o testezi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare !

aveti idee daca placutele de la primul model sunt aceleasi de la urmatoarea generatie?

 

sau altfel spus, daca aceste placute se vor potrivi pe modelul meu 2006 ABS https://www.amazon.com/dp/B00YIJO9YC/ref=wl_it_dp_o_pd_S_ttl?_encoding=UTF8&colid=21Q2508RX6H7D&coliid=I5GNOMZ2IUHF8

 

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...