Sari la conținut

SUEDIA


WHITE RAVEN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator _Raul_

Astazi dimineata pe la 5 am plecat din Malmo.

M-am gandit alaltaieri (cand scriam pe topicul Transalp vs. AT) sa iti dau un mesaj sa ne vedem la o bere dar am fost mereu cu cativa prieteni si familia (in Copenhaga) si nu am avut mai deloc timp.

In martie sunt sanse foarte mari sa ajung din nou pe acolo si atunci poate reusim sa stam cumva la o bere :cheers:.

Si la voi este asa lejer la pret alcoolul ca in DK? Daca da, atunci este super. Nu am crezut ca o sa iau si sa beau vreodata o naveta de beri mici in 2 zile. La 1 leu sticla...

Daca afli de vreo piata de peste (din aceea gen pe malul marii, plina la primele ore ale diminetii) prin Malmo sau imprejurimi, scrie si aici te rog. In Copenhaga nu mai este decat una en-gros, exclusiv pt. firme, etc.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu vreau sa fiu carcotas, dar ce bere la 1 leu sticla ai gasit? Ca mie aici numa ieftina nu mi se pare berea si nici grozava nu e. Este drept ca nu iau sticle mici si nici navete, poate asa ajungi la pretul asta, nu am calculat. Dar oricum ar fi, berea in Copenhaga nu mi se pare ieftina. Plus ca prin baruri o gasesti pe la 50 de coroane (7euro) 50cl.

 

Si acuma on topic: In suedia trebuie sa iti inmatriculezi fierul, cum e in Danemarca (in 14 zile), sau poti sa stai cateva luni cu numere straine? Esti norocos daca e varianta cu lunile :))

Editat de radu86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Man nu vreau sa fiu carcotas, dar ce bere la 1 leu sticla ai gasit? Ca mie aici numa ieftina nu mi se pare berea si nici grozava nu e. Este drept ca nu iau sticle mici si nici navete, poate asa ajungi la pretul asta, nu am calculat. Dar oricum ar fi, berea in Copenhaga nu mi se pare ieftina. Plus ca prin baruri o gasesti pe la 50 de coroane (7euro) 50cl.

Si acuma on topic: In suedia trebuie sa iti inmatriculezi fierul, cum e in Danemarca (in 14 zile), sau poti sa stai cateva luni cu numere straine? Esti norocos daca e varianta cu lunile :))

 

Aveam un centru comercial in cartier si acolo faceam toate cumparaturile. Marketurile erau Netto si Qvickly.

Berea de care vorbeam era ceva daneza, am uitat marca dar intreb si iti zic. Era 2 coroane daneze sticla de 0.33.

Inainte de asta am incercat vreo 10 tipuri (cidruri cu tot felul de arome, beri cu energizant, "ale"-uri, "okologisk"-uri, etc, dar mie mi-a placut berea asta si am ramas pe ea). Nu am luat cu naveta.

Tot timpul cat am stat in Danemarca (aprox. 8 zile) am umblat non stop sa vad diverse si nu am intrat in localuri decat f. rar. Si atunci mai mult pentru mancare.

De acord cu preturile la baruri. Am baut o bere "oko" la Black Diamond cu 20 de lei, dar a fost super faina si nu a fost tragedie, fiindca am vrut sa stau neaparat noaptea la barul de acolo din interior.

Cand eram la plimbare, intram in marketuri si imi luam cutii de Carlsberg sau Heineken la 0.33 si le beam pe strada. Nu imi aduc aminte sa fi dat mai mult de 7-8 coroane pe vreuna (3,5 - 4 lei).

In Danemarca poti bea si urina pe strada, iar alcoolici oameni normali (noaptea) mai multi ca acolo nu am vazut nicaieri.

 

@White Raven:

In Suedia tot asa este cu alcoolul si urinatul? Ai voie pe strazi?

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveam un centru comercial in cartier si acolo faceam toate cumparaturile. Marketurile erau Netto si Qvickly.

Berea de care vorbeam era ceva daneza, am uitat marca dar intreb si iti zic. Era 2 coroane daneze sticla de 0.33.

Inainte de asta am incercat vreo 10 tipuri (cidruri cu tot felul de arome, beri cu energizant, "ale"-uri, "okologisk"-uri, etc, dar mie mi-a placut berea asta si am ramas pe ea). Nu am luat cu naveta.

Tot timpul cat am stat in Danemarca (aprox. 8 zile) am umblat non stop sa vad diverse si nu am intrat in localuri decat f. rar. Si atunci mai mult pentru mancare.

De acord cu preturile la baruri. Am baut o bere "oko" la Black Diamond cu 20 de lei, dar a fost super faina si nu a fost tragedie, fiindca am vrut sa stau neaparat noaptea la barul de acolo din interior.

Cand eram la plimbare, intram in marketuri si imi luam cutii de Carlsberg sau Heineken la 0.33 si le beam pe strada. Nu imi aduc aminte sa fi dat mai mult de 7-8 coroane pe vreuna (3,5 - 4 lei).

In Danemarca poti bea si urina pe strada, iar alcoolici oameni normali (noaptea) mai multi ca acolo nu am vazut nicaieri.

 

@White Raven:

In Suedia tot asa este cu alcoolul si urinatul? Ai voie pe strazi?

 

 

 

hahahaha aici este diferentza mare. Cand este vb de alcool in suedia exista prohibitzie, berea cu alcool de peste 3.5% se poate cumpara numai din magazine specializate pt vanzarea alcoolului si este destul de scumpa, eu nu prea cumpar bere pt ca nu are sens´, cumpar mai mult vin si ala se gaseste intre 150 de kr si 300 de kr sa spunem, la cutii de 3 litri si este destul de puternic alcoolizat. Se poate gasi bere pe piatza neagra ca orice fel de bautura care este adusa din germania si acolo este in jur de 120kr o lada cu 24 de doze la 0.33 sau 0,50 parca deci undeva la jumate de pretz fatza de magazinele specializate....in Bar sau bodegi o sticla de bere 0.50 ajunge pe la 50kr si sa facetzi conversia 100kr inseamna ceva mai mult de 10eur... apropo ce peste te intereseaza? am o cunostintza care are crescatorie de somon!

 

Bafta multa!! poate ne vedem pe aici!

 

Man nu vreau sa fiu carcotas, dar ce bere la 1 leu sticla ai gasit? Ca mie aici numa ieftina nu mi se pare berea si nici grozava nu e. Este drept ca nu iau sticle mici si nici navete, poate asa ajungi la pretul asta, nu am calculat. Dar oricum ar fi, berea in Copenhaga nu mi se pare ieftina. Plus ca prin baruri o gasesti pe la 50 de coroane (7euro) 50cl.

 

Si acuma on topic: In suedia trebuie sa iti inmatriculezi fierul, cum e in Danemarca (in 14 zile), sau poti sa stai cateva luni cu numere straine? Esti norocos daca e varianta cu lunile :))

 

 

Nu stiu, trebuie sa ma interesez nu am importat niciodata aici ceva dar din cate stiu inregistrarea se face foarte usor si fara TAXE DE PRIMA INMATRICULARE, exista numai o taxa de import si cam atat. Si daca stau un pic sa ma gandesc am coleg din polonia care este aici de vreo 3 ani si nu si-a inmatriculat fierul. deci nu cred ca trebe facuta aici in 14 zile precum in Danemarka.

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e cu alcoolicii. Toti sunt asa. Incep de joi seara si pana luni dimineata nu ii vezi altfel.

Astia cand vor sa se faca bine, adica mai mereu, cumpara niste beri "Dansk Pilsner" sau Harboe. Astea sunt cam cele mai ieftine din ce am vazut.

 

Mie cel mai mult mi-au placut berile "localului" ca sa zic asa. Ei le fac, ei le vand in barul lor si nimeresti unele chiar foarte bune.

 

@Suedia: auzisem de magazinele cu specific. Dar am mai auzit ca totusi si pe acolo se cam pileste lumea, nu chiar ca danezii dar tot ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tot prin Scandinavia ma gasesc si eu, aproape de granita cu Germania.

White Raven, cred ca ne-am cunoscut acum cativa ani, vreo 6 daca nu ma insel, pe vremea aia aveam un Vulcan. Schimbam uleiul impreuna cu Bebe (Dac Motors) la el la bloc si ai aparut si tu. (scuze daca te confund) :-)

Editat de Rider in the sky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tot prin Scandinavia ma gasesc si eu, aproape de granita cu Germania.

White Raven, cred ca ne-am cunoscut acum cativa ani, vreo 6 daca nu ma insel, pe vremea aia aveam un Vulcan. Schimbam uleiul impreuna cu Bebe (Dac Motors) la el la bloc si ai aparut si tu. (scuze daca te confund) :-)

 

 

 

HAHAHAAA da stiu imi aduc aminte aveai ceva probleme cu filetul de la baia de ulei si ma sunat Kombat sa ma intrebe daca nu am un tarod sa itzi faca un nou filet....asa am aparut si eu pe acolo.. poate ne vedem la o bere.. ar fi fain.. BAFTA !!

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, Kombat cu manutele lui a strans surubul ala de parca vroia sa-l stoarca :-)

Tu parca aveai un Simson si-l modificai la vremea aia...

Cand ai ajuns in Scandinavia? Suedezii sunt si ei la fel de ciudati, in privinta inmatricularilor auto, ca danezii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, Kombat cu manutele lui a strans surubul ala de parca vroia sa-l stoarca :-)

Tu parca aveai un Simson si-l modificai la vremea aia...

Cand ai ajuns in Scandinavia? Suedezii sunt si ei la fel de ciudati, in privinta inmatricularilor auto, ca danezii?

 

 

Da l-am facut pana la urma sa semene cu un Indian dar nu am mers mult cu el ca mi sa blocat cutia de viteze si a dat cu mine de asfalt :crack:, dupa care m-am plictisit si am venit incoace:))).. pai eu sunt pe aici din vara anului 2008, sunt mutat definitiv, istoria este mai lunga, prima data am fost in scandinavia prin 2003 dupa aia prin 2007 si in 2008 definitiv..

Nu stiu cum este in Danemarka cu inmatricularile dar aici este penibil de simplu cand cumperi un autovehicol se face instrainarea lui pe loc, adik in cartea lui de identitate exista si formularul de vanzare. ala se scrie in 2 min.. semnatura, semnatura se rupe de pe cartea de identitate se pune un timbru si dupa 5 zile punct autovehicolul vine inmatriculat pe numele noului proprietar, nu ai treaba sa mergi la verificarea seriilor sau alte chestii de genul in plus trebe facuta asigurarea pe loc si nu conteaza daca circuli sau nu cu el, atata timp cat este in circulatzie trebe asigurare:)))) eu am asteptat 5 zile cand am cumparat o masina si mi-a venit o amenda de nu stiam de unde si ce am facut :crack: mie unul imi place la nebunie sistemul lor.. daca vreau sa radiez masina se face pe net in cateva min si mai vin si banii inapoi de la impozit.

 

este randul tau sa spui cum sta treaba in Danemark si cum ai ajuns pe aici :friends:

 

 

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns extrem de simplu...nevasta-mea a hotarat si eu m-am supus :-)) mai precis are un contract si asa am ajuns sa ne stabilim aici.

In privinta inmatricularii ma refeream la taxe nu la proceduri. Pe mina ma costa undeva in jur de 4ooo de euro sa inmatriculez motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am ajuns extrem de simplu...nevasta-mea a hotarat si eu m-am supus :-)) mai precis are un contract si asa am ajuns sa ne stabilim aici.

In privinta inmatricularii ma refeream la taxe nu la proceduri. Pe mina ma costa undeva in jur de 4ooo de euro sa inmatriculez motorul.

 

 

wow 4000 este enorm de mult... aici nu cred ca este asa de rau..

 

Pai atunci hai sa ii spunem Scandinavia si poate se alatura si cineva de prin Norvegia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce mancati fratilor iarna ? Numai carne nu puteti , iar rosiile am auzit ca sunt 24 de euro /kg , vinetele 35 euro/kg , cartofii 15 euro/kg , usturoi nu exista , ardei gras 28 euro/kg , ceapa 12 euro/kg .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns extrem de simplu...nevasta-mea a hotarat si eu m-am supus :-)) mai precis are un contract si asa am ajuns sa ne stabilim aici.

In privinta inmatricularii ma refeream la taxe nu la proceduri. Pe mina ma costa undeva in jur de 4ooo de euro sa inmatriculez motorul.

si eu sunt in Danemarca in sud, langa Varde. la tine e ceva mai ieftin decat la mine. mie am inteles ca e peste 40.000kr.(5000euro) sa o inmatriculez pe a mea. dar o tin in tara mai bine.

 

daca stabiliti un weekend in vara sa ne vedem, as veni si eu cu placere, si as mai veni si cu un amic care are si el motor.....tot in tara. :D

 

Si ce mancati fratilor iarna ? Numai carne nu puteti , iar rosiile am auzit ca sunt 24 de euro /kg , vinetele 35 euro/kg , cartofii 15 euro/kg , usturoi nu exista , ardei gras 28 euro/kg , ceapa 12 euro/kg .

nu ma nu is asa scumpe. astea is abureli sau cine a vazut preturile astea, poate nu a vazut ca era probabil pt 10kg. rosiile eu dadeam can 2 euro pe kg din ce retin, vinete nu am vazut, cartofii is de la 1 euro sac de 2Kg, ardei nu am vazut iar ceapa cred ca tot cam un euro/kg. in general astea le cumperi la bucata/legatura nu la gramaj oricum din ce ai enumerat tu nu ar depasi 5euro/kg si intradevar aici mancarea e bazata pe carnuri si peste dar in general uscaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pai noi chiar mancam bine aici.. in magazine gasim tot ce ne trebuie iar preturile alea sunt vrajeli cu 20 de eur mananci intr-o zo de spargi cam tot ce itzi pofteste inima, iar noi cum suntem romani nu mancam numai uscaturi.

 

de mers pe motor se merge cam ca si in tara, iar de poze ii las pe vecini din Danemarka sa posteze pt ca eu nu am avut motor functional pana acum pe 13 Ianuarie cand am reusit sa imi cumpar un sportster

 

 

Ar fi fain sa ne vedem pe undeva pe aici mai ales ca nu suntem departe iau locuiesc in sud si am 40 de km pana in Danemarka in Helsingor si dupa..... nu cred ca este prea mult de mers.. iar daca vretzi suedia sunt ceva locuri faine de vizitat si de vazut din sea.

 

Bafta

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Uite ca se alatura si cineva din Norvegia.

Preturi exorbitatnte la alcool, mancare si autovehicule.

1 Doza bere 4 euro, 1 sticla jack 50 euro, un vin mai bun 20 euro, o hayabusa noua in jur de 30.000 de euro, un hornet 600 nou circa 15.000 euro. Singurele ieftine sunt masinile de epoca (mai vechi de 30 ani). Cu 30.000 de euro poti sa cumperi un Lamborghini countach sau 2x porsche 911. Barcine sunt deasemenea ieftine. Taxa de inmatriculare vehicule e 100% pentru masini normale, cele gen hibrid sunt mai ieftine (cred ca la nivelul din romania). Ai voie 3 luni sa conduci masina/motoreta cu nr strain am impresia, dar eu le dau ignore (til helvete med dem!).

Realitatea e ca nu prea imi place pe aici ma bate gandul serios sa ma intorc in romania.

Eu stau in Mosjoen, 100 de km mai jos de Mo i Rana. Din Suedia Storuman e la 300 de km, Umea la 500 si Gavle la 900 (astea sunt distante mici in Scandinavia :)))

Pe cine mai bate gandul sa se duca la Nordkapp poa sa treaca pe la mine ca e in drum.

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Uite ca se alatura si cineva din Norvegia.

Preturi exorbitatnte la alcool, mancare si autovehicule.

1 Doza bere 4 euro, 1 sticla jack 50 euro, un vin mai bun 20 euro, o hayabusa noua in jur de 30.000 de euro, un hornet 600 nou circa 15.000 euro. Singurele ieftine sunt masinile de epoca (mai vechi de 30 ani). Cu 30.000 de euro poti sa cumperi un Lamborghini countach sau 2x porsche 911. Barcine sunt deasemenea ieftine. Taxa de inmatriculare vehicule e 100% pentru masini normale, cele gen hibrid sunt mai ieftine (cred ca la nivelul din romania). Ai voie 3 luni sa conduci masina/motoreta cu nr strain am impresia, dar eu le dau ignore (til helvete med dem!).

Realitatea e ca nu prea imi place pe aici ma bate gandul serios sa ma intorc in romania.

Eu stau in Mosjoen, 100 de km mai jos de Mo i Rana. Din Suedia Storuman e la 300 de km, Umea la 500 si Gavle la 900 (astea sunt distante mici in Scandinavia :)))

Pe cine mai bate gandul sa se duca la Nordkapp poa sa treaca pe la mine ca e in drum.

 

 

catzi km de Oslo??... eu am vreo 500 si bine ai venit!!!!

wow m-am uitat pe harta .... intrebarea este: ce cautzi tocmai acolo sus ? banuiesc ca ai o priveliste superba!

Bafta! :friends:

Editat de WHITE RAVEN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Salutare

Uite ca se alatura si cineva din Norvegia.

Preturi exorbitatnte la alcool, mancare si autovehicule.

1 Doza bere 4 euro, 1 sticla jack 50 euro, un vin mai bun 20 euro, o hayabusa noua in jur de 30.000 de euro, un hornet 600 nou circa 15.000 euro. Singurele ieftine sunt masinile de epoca (mai vechi de 30 ani). Cu 30.000 de euro poti sa cumperi un Lamborghini countach sau 2x porsche 911. Barcine sunt deasemenea ieftine. Taxa de inmatriculare vehicule e 100% pentru masini normale, cele gen hibrid sunt mai ieftine (cred ca la nivelul din romania). Ai voie 3 luni sa conduci masina/motoreta cu nr strain am impresia, dar eu le dau ignore (til helvete med dem!).

Realitatea e ca nu prea imi place pe aici ma bate gandul serios sa ma intorc in romania.

Eu stau in Mosjoen, 100 de km mai jos de Mo i Rana. Din Suedia Storuman e la 300 de km, Umea la 500 si Gavle la 900 (astea sunt distante mici in Scandinavia :)))

Pe cine mai bate gandul sa se duca la Nordkapp poa sa treaca pe la mine ca e in drum.

 

M-a cam lasat fara entuziasm postul tau :unsure:.

Nu stiu cum este cu masinile, dar in Danemarca mancarea si bautura erau f. putin mai scumpe decat in Ro iar calitativ as zice ca sensibil mai bune. Obsesia lor pentru produse ecologice mi se parea ca afecteaza vrand-nevrand si plastic food-ul (produsele de sera, asa le zic eu).

Nu stiu cine i-a spus minunile alea de preturi lui @remu, dar nu au nici o taina cu realitatea.

In Copenhaga, mancarea si alte minuni erau si mai ieftine in zonele arabetilor.

Chiriile si transportul erau scumpe, dpmdv, dar, raportate la banii lor nu erau tragedie.

Pai si lumea ce face for fun acolo, @ghost, daca de baut nu bea si nici de ars gazul asemenea?

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ptr fun lumea bea de stinge sau se plimba cand au vacante sau weekenduri , ceea ce pare-mi-se ca se petrece si pe la noi.

mancarea e mai scumpa ,am vazut si ardei in Norvegia ,zicea cineva ca nu a vazut ,sunt cca 2,5 eur kg ,asa ca exemplu insa daca vrei branza ,muraturi ,condimente , malai ,bulion si alte chestii de pe acasa le gasesti fara discutii la magazinele arabilor .

bautura e jale iar asta a usturat rau pe cativa dintre noi , ex o cutie de tuborg 0,33 la 2,5 eur iar vinul al mai avantajos si bunicel 40 eur cutia de 3 litri.

asta insa la magazin si nu in bodega , acolo e mai rau cu mult.

nu e asa frig ca la noi si nici atata zapada ,ptr ca ploua f. des dar nu vorbesc aici despre extremul nord.

mobrele sunt f scumpe in Norvegia , taxele la fel ,iar litrul de benzina cam 1,7 eur.

soselele lor sunt curate , nu prea largi ,urca si coboara mereu ,au o groaza de tuneluri la tot pasul , au ales ca in loc sa tot ocoleasca cu drumul sa treaca prin munte .intersectiile mi s-au parut cam tampite ,paduri si insule si apa peste tot .

cred ca se poate circula pe moto f mult deoarece in decembrie -ianuarie eu am prins numai ploaie si 5-8 grade,uneori mai jos.

numai sa te obisnuiesti cu ploaia.

ca soferi ,oamenii sunt anesteziati .

 

per total frumos ,te poti descurca cu preturile daca nu mananci si bei in bodega ,as merge acolo si calare cat mai in nord .

eu m-am invartit prin Bergen-Osoyro-Vinnessundet insa locuiesc in Ro.

cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai si lumea ce face for fun acolo, @ghost, daca de baut nu bea si nici de ars gazul asemenea?

 

nu ma zis ca nu se bea. Am zis cat costa bautura. Si in ceea ce priveste gazul sunt campioni. Motociclete sunt o gramada si la fel si hot-roduri. O sa fi uimit cate masini meseriase sunt intr-un orasel de 15000 de locuitori. Este chiar si un club retro. Motociclete nu mai vorbim.... le-au inebunit astia pana in octombrie.....si masinile pana in ianuarie acum cand a nins mai serios. Parca nimeni nu strange bani pe aici.

Preturile sunt mari dar si salariile sunt mari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume ma alatur si eu de o saptamana am aterizat din italia zona milano - como tocmai aici in DK in Ringkobing manat fiind de criza de prin itlaia si dorinta de o schimbare. intradevar e o mare schimbare in toate sper sa reusesc sa m aacomodez cu relieful in primul rand si cu stilul lor eu am mai stat in trecut si in olanda si speram sa fie tot un fel de olanda si aici dar astea din cate am vazut pina acum is ceva mai ingusti si mai nationalisti. ca orice roman am inceput jobul in ferma ca la asta is campioni apoi incetul cu incetul sper sa avansez. ma bucur ca sunt si motocilcisit pe aici. poate incetul cu incetul reusim sa ne vedem ptr inceput si fara motoare cei care le avem acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha am scris si pe topicul tau :))) Bine ai veni!!

In danemarka este viatza in comparatzie cu suedia aici totul este mort.. este o tara buna pt pensionari. daca vrei plimbari ai unde in suedia, sunt o gramada de danezi care vin aici si fac excursii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha am scris si pe topicul tau :))) Bine ai veni!!

In danemarka este viatza in comparatzie cu suedia aici totul este mort.. este o tara buna pt pensionari. daca vrei plimbari ai unde in suedia, sunt o gramada de danezi care vin aici si fac excursii.

 

Man, la vara poate ne vedem pe la jumatea drumului sau poate in alta parte....

Ma bate gandul sa il inmatriculez anul asta asa ca am ceva planuri de calatorie :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...