Jump to content

Odihneste-te in pace, Auras.

DETECTORI.ro: "Cred ca stramosii l-au apreciat atat de mult incat l-au dorit langa ei."

Photo

caut transport UK- Romania

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts
  • Interests:to stay alive
  • Moto: DL1000 aka Luluşa3.0
  • Numar: BT-07-SAH
  • Club: Bambu'

Posted 17 December 2011 - 11:38 AM

in ianuarie trebuie sa-mi aduc mobra (V-strom) din UK in Romania. In Romania trebuie sa ajunga in Bucuresti sau..Suceava, Botosani, Iasi. Nu ma intereseaza Oradea sau Baia mare intrucat nu pot veni pe motoreta in ianuarie, iar daca inchiriez si platforma ajung la o suma prea mare :)
Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

Edited by Sergiu_Q, 17 December 2011 - 11:38 AM.

Îmi rezerv dreptul de a nu-i saluta în trafic pe şlăpari, raceri în pantaloni scurţi cu toba tăiata, pokemoni sau piţiponci !

...si nici pe cei din clubul Nutline Victoriei nu-i salut!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#2 Cavaleru

Cavaleru

Sustinator

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 5,648 posts
  • Moto: Yamaha TDM 850
  • Numar: B61CAV
  • Club: TDM riders

Posted 17 December 2011 - 11:58 AM

intereseaza-te la atlassib! un prieten si dus TDM-ul in spania cu 200-250 euro

#3 Nationalistul

Nationalistul

Supravietuitor Tahometric

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,479 posts
  • Moto: Kawasaki VN800

Posted 17 December 2011 - 12:27 PM

Am sa ma interesez eu,lasa-ma cateva zile si iti trimit numarul pe pm ca nu-l mai am.baietii luau 1 lira pe kg anul trecut.Desigur,in caz de marfuri asa de voluminoase care nu prea puteau fi cantarite,se ajungea si la un acord comun.Numai ca ei se duc/vin numai din londra spre directia bacau,dar mi se pare ca merg si la iasi.putintica rabdare si iti dau mai multe detalii

#4 kappy666

kappy666

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 338 posts
  • Moto: kawa kle 500
  • Numar: purtat regulamentar

Posted 17 December 2011 - 07:26 PM

in ianuarie trebuie sa-mi aduc mobra (V-strom) din UK in Romania. In Romania trebuie sa ajunga in Bucuresti sau..Suceava, Botosani, Iasi. Nu ma intereseaza Oradea sau Baia mare intrucat nu pot veni pe motoreta in ianuarie, iar daca inchiriez si platforma ajung la o suma prea mare :)
Stiti vreun transportator care ma poate ajuta cu adusul in romania la un pret decent?

salut,

uite ce am gasit pe facebook la "friends"
nu cunosc detalii legate de pret,etc
http://www.facebook.com/pages/Transport-de-persoane-si-colete-IASI-LONDRA-retur/242010535856695

#5 psycho25

psycho25

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 234 posts
  • Moto: Honda Transalp 650 '04

Posted 17 December 2011 - 07:45 PM

Eu trimit din Anglia pachete cu Eastline vezi sitte mai jos.
http://www.eastlines...c/Cum-trimit/6/
Aici scrie ca poti trimite si motociclete sau alte obiecte voluminoase precum mobila.
Poate nu strica sa dai un telefon.

#6 todea

todea

FIRESTARTER

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,098 posts
  • Moto: ktm 250 exc
  • Numar: CJ86NOS
  • Club: LONE WOLF

Posted 17 December 2011 - 08:55 PM

daca nu ai rezolvat am eu un prieten care deja e specializat pe trimisul motoarelor in romania dar din pacate doar pana la valcea
 Gladiators of the tarmac.We salute you!

#7 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 25 December 2011 - 01:24 PM

multumesc.
am mai gasit si eu ceva oferte
marea majoritate iau cam 1euro/kg. ramane sa discut cu cei de pana acum, faza e ca doi dintre ei aduc doar pana in suceava sau iasi-vaslui.
daca gasesc pana in "bucureci" ar fi si mai bine ca nu ma mai complic cu alt transport pana la garajul meu din bucuresti :)

Îmi rezerv dreptul de a nu-i saluta în trafic pe şlăpari, raceri în pantaloni scurţi cu toba tăiata, pokemoni sau piţiponci !

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#8 Garcya

Garcya

Comenzi eBay UK

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • Interests:0761333491
  • Moto: VFR 800 VTEC

Posted 02 January 2012 - 11:17 PM

Eu trimit din Anglia pachete cu Eastline vezi sitte mai jos.
http://www.eastlines.co.uk/static/Cum-trimit/6/
Aici scrie ca poti trimite si motociclete sau alte obiecte voluminoase precum mobila.
Poate nu strica sa dai un telefon.

La un motor sa platesti 160-180 lire este chiar putin sa ti-l si ridice de acasa din uk si sa ti-l trimita acasa in romania in orice oras!
Acum cat de safe este transportul nu stiu dar zic ca daca se amabaleaza calumea moto ca sa nu fie zgariat se merita 100%.
O sa-i am ca referinta pe viitor.
Mersi de link.

#9 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 29 January 2012 - 11:47 AM

revin cu cateva chestii. am gasit mai multi transportatori cu preturi variate. problema mea e ca motocicleta trebuie s-o iau din nord iar toti transportatorii fac colectarea din Londra. deci treaba devine putin mai complicata.
mi-am facut eu un calcul si decat sa platesc pe bucati si s-o plimb din duba in duba mai bine ma duc eu si o aduc pe remorca. ma costa 100e de inchririat o remorca pt o saptamana.
treaba asta devine deja rentabila daca mai aduc inca o motoreta (remorca poate transporta 3 motorete)

deci...daca mai este vreun doritor de adus 1-2 motorete din UK in perioada martie aprilie putem sa organizam ceva. intra in discutie si dusul sau adusul de diverse colete care pot reduce din costul calatoriei (orice chestie legala care poate incapea pe remorca sau intr-un logan :) ).
eu am un logan diesel deci consumul este mai mult decat decent (5L/100km daca mergem peste 100km/h )

#10 little wayne

little wayne

plictisit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,465 posts

Posted 29 January 2012 - 02:03 PM

As vrea eu un enduro/cross daca se gaseste in uk mai ieftin

ma tenteaza un wr450/rmz400.Stii ceva siteuri(vanzare) cu mobre prin uk?
REALITATEA IMOBILIARA]http://tavanulfals.wordpress.com

#11 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 31 January 2012 - 04:22 PM

man eu ma duc sa aduc o mobra ...nu ma ocup cu cumpararea si aducerea de motorete din anglia :)
pana acum s-au anuntat 2 persoane care ar mai fi interesate de ce am propus eu dar mai avem loc :). pretul pt transportul asta poate ajunge intre 150-200lire/motoreta in cazul in care ma duc eu cu remorca.

#12 yoyo_man

yoyo_man

LUV2XLR8

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,384 posts
  • Moto: SV650S, Piaggio x9
  • Club: .

Posted 31 January 2012 - 05:35 PM

www.autotrader.co.uk
www.gumtree.co.uk
si ebay.co.uk

Vand ieftin 2 geci moto

http://www.motocicli...in-2-geci-moto/

#13 little wayne

little wayne

plictisit

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,465 posts

Posted 31 January 2012 - 09:29 PM

man eu ma duc sa aduc o mobra ...nu ma ocup cu cumpararea si aducerea de motorete din anglia :)
pana acum s-au anuntat 2 persoane care ar mai fi interesate de ce am propus eu dar mai avem loc :). pretul pt transportul asta poate ajunge intre 150-200lire/motoreta in cazul in care ma duc eu cu remorca.

Stiu ca iti aduci mobra din uk.Eu am spus ca sunt interesat de o mobra din uk,doar daca sunt mai ieftine acolo.Achizitie plus transport

O sa ma mai uit pe siteurile din uk dupa un wr400/drz400.Daca gasesc ceva ieftin o sa te anunt

www.autotrader.co.uk
www.gumtree.co.uk
si ebay.co.uk

merci frumos
REALITATEA IMOBILIARA]http://tavanulfals.wordpress.com

#14 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 06 February 2012 - 11:18 AM

un KTM duke 2 640 din 2002 nu tenteaza pe nimeni ?
il are un prieten de-al meu in londra si vroia sa-l vanda .
pretul in jur de 1300lire

stie cineva cam costa feribotul pentru autoturism+remorca ?

#15 todea

todea

FIRESTARTER

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,098 posts

Posted 06 February 2012 - 01:33 PM

pai depinde cu ce companie si in ce perioada..intra pe site si fa o cotatie
romanu' ii incapatanat tare sau descurcaretz i place lui sa zica..pai fratele meu tu ai facut un calcul sa vezi la cat ajungi?drumul te costa undeva la 500 cu +- remorca inca 100 feribot hai sa punem inca 70,mancare,autostrazi=700 asta daca nu ai parte de ceva ghinioane pe drum.golanu iti manca el 5% dar sigur nu cu 3 motoare pe remorca :rusinica: aa oboseala ta ai m-ai puso in calcul?

#16 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 06 February 2012 - 08:04 PM

pai depinde cu ce companie si in ce perioada..intra pe site si fa o cotatie
romanu' ii incapatanat tare sau descurcaretz i place lui sa zica..pai fratele meu tu ai facut un calcul sa vezi la cat ajungi?drumul te costa undeva la 500 cu +- remorca inca 100 feribot hai sa punem inca 70,mancare,autostrazi=700 asta daca nu ai parte de ceva ghinioane pe drum.golanu iti manca el 5% dar sigur nu cu 3 motoare pe remorca :rusinica: aa oboseala ta ai m-ai puso in calcul?

ai dreptate.
ai pe cineva care mi-o poate aduce cu 300lire ? :)

#17 todea

todea

FIRESTARTER

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,098 posts

Posted 06 February 2012 - 08:19 PM

ai dreptate.
ai pe cineva care mi-o poate aduce cu 300lire ? :)

unde se afla motorul?adresa exacta sau macar orasul

#18 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 06 February 2012 - 08:34 PM

Carlisle , in nord

#19 todea

todea

FIRESTARTER

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,098 posts

Posted 06 February 2012 - 09:59 PM

Carlisle , in nord

300 mile de londra....enorm.nu vreau sa te dezamagesc dar nush daca o sa gasesti pe careva sa o aduca de acolo.majoritatea fac greseala asta cand cumpara mobre din uk,se uita la 200 lire diferenta de pret apoi nu gasesc cu ce sa le aduca sau pana la urma ies mai scump.

incearca pe romani in uk poate ai noroc
sau aici
http://www.uship.com/uk/motorcycle-transport/

Edited by todea, 06 February 2012 - 10:00 PM.

#20 Sergiu_Q

Sergiu_Q

animal trainer

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,808 posts

Posted 06 February 2012 - 10:10 PM

300 mile de londra....enorm.nu vreau sa te dezamagesc dar nush daca o sa gasesti pe careva sa o aduca de acolo.majoritatea fac greseala asta cand cumpara mobre din uk,se uita la 200 lire diferenta de pret apoi nu gasesc cu ce sa le aduca sau pana la urma ies mai scump.

incearca pe romani in uk poate ai noroc
sau aici
http://www.uship.com/uk/motorcycle-transport/

:)
pai de ce crezi ca m-am ofticat cu tot felul de combinatii.
motoreta mea e cu nr romanesti dar nu prea am eu chef sa astept sa vin eu pe ea mai in primavara.
de gasit am gasit eu dar nu prea am chef sa frec pe nimeni la cap cu treaba asta. de exemplu am 3 prieteni motociclisti care locuiesc in Londra si ar putea s-o aduca ei pana in londra ...sau alt prieten din londra care are duba ....solutii sunt dar nu vreau sa frec pe nimeni :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users