Sari la conținut

DETALII LEGISLATIVE


GREGUZZI
 Share

Postări Recomandate

Am inteles ! Probabil sa existe si la ei A2 . Am citit la inceputul topicului ca peste 21 de ani ai liber la orice motocicleta daca ai permisul de cel putin 1 an . De aici si intrebarea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu iti nimeni asa. Trebuie sa faci scoala. Si e bine sa o faci in Romania. In Germania costa peste 1500E.

WTF?

 

inca nu-l schimba, mai asteapta pina la 23 de ani, va trebui sa-te multumesti cu categaoria A2 pina atunci................ dupa care va trebui sa dai iarasi examen pt A

 

 

Seit Januar 2013 gilt die neue leistungsbeschränkte Motorradklasse (A2), für alle, die im Alter von 18-23 ihren Führerschein machen. Die neue Klasse A2 erlaubt das Fahren von Motorrädern mit einer Motorleistung von bis zu 35 kW und einem Verhältnis von Leistung/Gewicht von nicht mehr als 0,2 kW/kg.

 

.....

Editat de Bimbo's Fighter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

WTF?

 

inca nu-l schimba, mai asteapta pina la 23 de ani, va trebui sa-te multumesti cu categaoria A2 pina atunci................ dupa care va trebui sa dai iarasi examen pt A

 

 

Seit Januar 2013 gilt die neue leistungsbeschränkte Motorradklasse (A2), für alle, die im Alter von 18-23 ihren Führerschein machen. Die neue Klasse A2 erlaubt das Fahren von Motorrädern mit einer Motorleistung von bis zu 35 kW und einem Verhältnis von Leistung/Gewicht von nicht mehr als 0,2 kW/kg.

 

.....

Gresesti . Eu pot da din august . In lege scrie lafel ca si in Romania . 2 ani de A2 .

A - Offene klasse ( zwei jahre nach A2-erwerb oder direkteinstieg mit 24 jahren )

Editat de gabriell94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...