Sari la conținut

O fata, o motocicleta si o tara frumoasa


Postări Recomandate

:crack: Multumesc de sfat, insa nu am niciun gand de casatorie. :) Poate sa fie si sotul meu, dar cand e vorba de motor nici macar parintii nu ma pot opri.

 

Corrrrect!!! Si ala, daca o vrea, sa puna mana sa se faca motorist! altfel nu intra! Si daca e motorist, nu are cum sa-i interzica motoritul. E o boala de care prea putini se mai vindeca! Go girl!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am simtit nevoia sa nu stau dupa nimeni, sa ma opresc de cate ori si unde vreau eu, sa am libertatea deplina.

 

Felicitari pentru tura, poate urmatoarea va viza sectorul nordic al tarii...

 

Iar despre citatul asta din tine, cam asta e ceea ce retine in general omul de la a se cositori (a se citi "marriage") :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corrrrect!!! Si ala, daca o vrea, sa puna mana sa se faca motorist! altfel nu intra! Si daca e motorist, nu are cum sa-i interzica motoritul. E o boala de care prea putini se mai vindeca! Go girl!!

:burnout: Naiba stie ce ne rezerva viitorul... :) Sanatosi sa fim!

Take care girl!

 

Felicitari pentru tura, poate urmatoarea va viza sectorul nordic al tarii...

 

Iar despre citatul asta din tine, cam asta e ceea ce retine in general omul de la a se cositori (a se citi "marriage")

Multumesc. Da, anul asta va fi nordul tarii, am inceput deja documentarea :)

Hahaha, nu...inca sper/cred ca daca m-as marita nu as intampina astfel de probleme, e adevarat ca renunti intr-o mica (sau mare) masura la o parte din libertate, dar se completeaza cu alte lucruri frumoase. :rolleyes:

 

ps: astept idei/sfaturi/indicatii cu privire la locurile pe care le recomandati in partea de N a tarii. Exceptand vatra dornei, bicaz, manastirile din moldova care sunt deja in planul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: astept idei/sfaturi/indicatii cu privire la locurile pe care le recomandati in partea de N a tarii. Exceptand vatra dornei, bicaz, manastirile din moldova care sunt deja in planul meu.

 

Poti merge din Bucuresti inspre Moldova, faci bisericile, Cheile Bicazului si treci in Transilvania prin Pasul Tihuta, Lacul Colibita, apoi iti mai spun obiective in functie de traseul pe care il alegi inapoi spre casa. Ti-as recomanda Cluj, Cetatea de la Alba Iulia, Castelul Corvinilor din Hunedoara si apoi te intorci Sebes, Obarsia Lotrului, Lacul Vidra. Voineasa, Brezoi si Valea Oltului. De la Sebes pana la Valcea pe traseul pe care ti l=-am zis e o nebunie de curbe si peisaje montane de inebunesti :jump: si e numai asfalt

 

Sau daca sari peste Cetatea de la Alba Iulia si vrei mai multe peisaje de munte atunci de la Cluj mergi Campeni, Abrud, Brad si iesi la Deva, Castelul Corvinilor, Sebes

Daca vrei mai intreaba-ma :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti merge din Bucuresti inspre Moldova, faci bisericile, Cheile Bicazului si treci in Transilvania prin Pasul Tihuta, Lacul Colibita, apoi iti mai spun obiective in functie de traseul pe care il alegi inapoi spre casa. Ti-as recomanda Cluj, Cetatea de la Alba Iulia, Castelul Corvinilor din Hunedoara si apoi te intorci Sebes, Obarsia Lotrului, Lacul Vidra. Voineasa, Brezoi si Valea Oltului. De la Sebes pana la Valcea pe traseul pe care ti l=-am zis e o nebunie de curbe si peisaje montane de inebunesti :jump: si e numai asfalt

 

Sau daca sari peste Cetatea de la Alba Iulia si vrei mai multe peisaje de munte atunci de la Cluj mergi Campeni, Abrud, Brad si iesi la Deva, Castelul Corvinilor, Sebes

Daca vrei mai intreaba-ma :wink:

:bigstar: Din pacate cluj, alba iulia, deva, hunedoara le-am bifat deja. Acum caut locuri pe unde nu am mai fost. As vrea sa bifez zona aceasta:

post-7727-0-31752200-1331196872_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Din pacate cluj, alba iulia, deva, hunedoara le-am bifat deja. Acum caut locuri pe unde nu am mai fost. As vrea sa bifez zona aceasta:

 

Eu cred ca din fericire le-ai bifat :grinbandit:

 

Pai atunci ai in Vrancea-Buzau: vulcanii noroiosi, barajul de la Siriu, salina Praid in Harghita, pasul Bucin intre Praid si Gheorgheni iarasi e sublim. Asta e din ce am vazut eu.

Mai multe in zona aceea nu stiu, te vor indruma colegii din zona. Cand va fi excursia? Bafta :burnout: aa, barajul de la Bicaz :)

 

si La multi ani! :ok:

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca din fericire le-ai bifat :grinbandit:

 

Pai atunci ai in Vrancea-Buzau: vulcanii noroiosi, barajul de la Siriu, salina Praid in Harghita, pasul Bucin intre Praid si Gheorgheni iarasi e sublim. Asta e din ce am vazut eu.

Mai multe in zona aceea nu stiu, te vor indruma colegii din zona. Cand va fi excursia? Bafta :burnout: aa, barajul de la Bicaz :)

:cheers: asa asa...am nevoie doar de cateva nume, ca apoi documentarea o fac eu.

Nu stiu inca cand va fi, nici anul trecut n-am stiut f sigur. Indata ce mi se aseaza planurile si vremea este frumoasa, i'm back on the road. Dar oricum undeva la vara, cu siguranta.

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: asa asa...am nevoie doar de cateva nume, ca apoi documentarea o fac eu.

Nu stiu inca cand va fi, nici anul trecut n-am stiut f sigur. Indata ce mi se aseaza planurile si vremea este frumoasa, i'm back on the road. Dar oricum undeva la vara, cu siguranta.

Multumesc!

 

Poti incerca casa memoriala din Ipotesti a lui Eminescu,nu e chiar plictisitoare.Si mai e lacul cu nuferi din poeziile lui.La 7 kilometri de Botosani.

Sau manastirea de la Dragomirna de langa Suceava,daca nu ai bifat'o deja,foarte frumoasa + un schit retras la 500 metri in padure chiar langa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca casa memoriala din Ipotesti a lui Eminescu,nu e chiar plictisitoare.Si mai e lacul cu nuferi din poeziile lui.La 7 kilometri de Botosani.

Sau manastirea de la Dragomirna de langa Suceava,daca nu ai bifat'o deja,foarte frumoasa + un schit retras la 500 metri in padure chiar langa

Uite niste idei noi. Multam mult! :cheers:

 

pe langa ce s-a scris: lacul Sf. Ana, cheile bicazului/barajul, apoi in sus pe langa lac catre cetatea neamtului, cetatea sucevei, gura humorului, etc

astea da, sunt deja bifate :D Multam oricum!

 

Momentan adun locuri, sfaturi, apoi fac traseul intre toate aceste destinatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru tura, admir curajul tau, imi place ca te descurci singura si mai ales apreciez faptul ca esti cu adevarat pasionata de motociclism.

sotia mea a citit despre calatoria ta si printre alte fotografii extraordinare, a remarcat acea foto (la rasnov cred) unde este fotografiata casca pe fundalul orasului.

mai exact, sotia mea este interesata de acea casca... daca poti sa imi dai cateva detalii te rog. pret? comfort? rentabilitate.

multumesc anticipat si la cat mai multe ture!

 

p.s. si noi suntem tot "solisti" cand plecam cu motocicleta...te intelegem perfect ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pentru tura, admir curajul tau, imi place ca te descurci singura si mai ales apreciez faptul ca esti cu adevarat pasionata de motociclism.

sotia mea a citit despre calatoria ta si printre alte fotografii extraordinare, a remarcat acea foto (la rasnov cred) unde este fotografiata casca pe fundalul orasului.

mai exact, sotia mea este interesata de acea casca... daca poti sa imi dai cateva detalii te rog. pret? comfort? rentabilitate.

multumesc anticipat si la cat mai multe ture!

 

p.s. si noi suntem tot "solisti" cand plecam cu motocicleta...te intelegem perfect ;)

:cheers: Multumesc frumos!

Casca este fotografiata in cetatea Deva, si este vorba de un AGV K3, pretul variaza in functie de desen. Nu este o casca scumpa, insa ma simt confortabil cu ea, nu intra vant, nu suiera f rau, este foarte ok pentru pretul ei. I-am spalat si interiorul, este usor de dat jos si se pune la fel de usor inapoi.

 

Multe drumuri frumoase va doresc!!! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut Duminica fosta jucarie rosie .... :o ... :( .... Stii ce inseamna asta, nu?...Sa nu te apuci sa o instrainezi si pe CBRica ca pateste la fel ... ;)

:crack: Mda, si eu am avut un soc cand am vazut-o imediat dupa incident...

Nu, nu planuiesc sa dau CBR-ul. Ma inteleg f bine cu el, poate peste un an trec la RR. Dar acum e prea comod, bun motorul ca sa-l dau.

Pup pe amandoi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: Din pacate cluj, alba iulia, deva, hunedoara le-am bifat deja. Acum caut locuri pe unde nu am mai fost. As vrea sa bifez zona aceasta:

recomand in buzau vulcanii noroiosi si sa faci o plimbare pe Siriu :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...