Sari la conținut

Instalatie 6v


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Salut , dupa o perioada de gindire intensa (chiar pot) , am ajuns la concluzia ca IJ-ul meu din '49 trebuie sa iasa in strada. Lucru greu , dar nu imposibil. Problema e instalatia electrica , care va ramine pe 6v. Am nevoie de o schema a ei pt. refacere. Are cineva ?

Astept cu nerabdare si multumesc anticipat. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , dupa o perioada de gindire intensa (chiar pot) , am ajuns la concluzia ca IJ-ul meu din '49 trebuie sa iasa in strada. Lucru greu , dar nu imposibil. Problema e instalatia electrica , care va ramine pe 6v. Am nevoie de o schema a ei pt. refacere. Are cineva ?

Astept cu nerabdare si multumesc anticipat. :hug:

instalatii_electrice_DKW.pdf

instalatii_electrice_DKW.pdf

instalatii_electrice_DKW.pdf

Editat de kyvacka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol,incerc sa pun mina pe pdf-urile astea de mai sus , dar apare o pagina goala. Multumesc oricum , mai incearca cineva sa puna o schema de instalatie electrica ?

incerc sa te rezolv eu , dar numai deseara, ca aici la lucru nu am 'colectia'...

stiu sigur ca am o scanare faina a unui plan ingalbenit cu instalatia electrica de IJ 49....(imi amintesc ca este o schema dezamagitor de simpla.. :( )

pana atunci.... :hug:

 

..scheme de planeta...este cam aceiasi chestie....

post-3884-1161753302_thumb.jpg

post-3884-1161753326_thumb.jpg

post-3884-1161753355_thumb.jpg

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol,incerc sa pun mina pe pdf-urile astea de mai sus , dar apare o pagina goala. Multumesc oricum , mai incearca cineva sa puna o schema de instalatie electrica ?

primul document pdf. ala de 483 kB merge sigur asha ca nu inteleg de ce la tine nu ar merge.cat despre celelalte nu stiu ce ii cu ele ptr. ca eu am atasat doar un fisier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce toti care se apuca de reparatii sau restaurari cauta in disperare scheme electrice????instalatia de la motocicleta este ff simpla....si cu un aparat de masura(sau pentru cei ce nu au asa ceva cu o lampa de control improvizata cu un bec) poti afla absolut orice ce vrei tu de la o instalatie chiar necunoscuta......e greu sa legi un bec, un intrerupator????

oricum spor la treaba.....

incercati prima oara fara schema si daca va iese cum vreti voi o sa fiti fff bucurosi si siguri pe voi si apoi o sa vreti sa faceti a 2 instalatie fara schema...:P :(

asteptam poze cu ij-ul in starea initiala... :hug:

Editat de lebadake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare maestru electric nesfirsit de intelept si maret , scuza-i pe nemernicii de noi, niste misei si nemernici,care nu le avem cu electrica de nici o culoare si care nu sintem in stare sa facem o instalatie fara schema , dar sintem niste boi. :hug: :( :P

Nu le am fratele meu,asta e, de aia tot intreb, dar multumesc pt. urarile de bine si sper sa pot sa o fac cum vreau eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...