Sari la conținut

Bestia mea


RedCap
 Share

Postări Recomandate

Deschid un nou topic aici cu motocicleta mea, este vorba de o Yamaha R6 din 2008 care are acum vreo 3100 de km la bord. Am achizitionat-o acum vreo 2 luni parca, permis am de pe 22.07.2011, am vreo 700 de km la bord si sunt mai mult decat fericit sa am asa ceva in garaj. Pana acum nu am avut incidente cu ea si sper sa nici nu am vreodata, e o bestie, o respect si nu fac eu pe marele pilot cu ea. Din cei 3100 de km aproximativi pe care ii are vreo 700 sunt facuti de mine de cand am permisul si pot spune ca merge de ma unge la suflet. :)

 

Atasez mai jos si cateva poze cu jucaria mea.

 

post-10423-0-62477200-1312348956_thumb.jpg post-10423-0-48373600-1312348962_thumb.jpg post-10423-0-83626300-1312348969_thumb.jpg post-10423-0-17851700-1312348987_thumb.jpg

post-10423-0-11287400-1312348979_thumb.jpg

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

No ashe :ok:

 

Iti spun si aici si acum sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de amandoi. Aratati foarte bine impreuna si, desi nu imi spun multe motoarele negre, recunosc in acest caz ca it's a winner!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara costum nu ies, orice ar fi. Cand stau pe loc efectiv crap de cald in el daca e cald afara dar... aia e, riscul meseriei. :) Deja am pierdut cateva kg care erau de pierdut asa ca acum e mai ok. :P

 

No ashe :ok:

 

Iti spun si aici si acum sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de amandoi. Aratati foarte bine impreuna si, desi nu imi spun multe motoarele negre, recunosc in acest caz ca it's a winner!

 

Bafta!

 

Multam. Ne-om vedea odata pe undeva cand oi avea tupeu sa trec de Timis, ba chiar sa ajung la Mures mai tre sa trec si de Padurea Bogata... :) Momentan nu m-am incumetat decat pana la Sinaia sa ajung. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ar placea, te astept cu drag la nord de Carpati. Apropo, ai cel putin 3 motive mari & late pentru care trebuie sa incerci segmentul Brasov - Tg Mures:

1. Diversitatea traseului. Ai la dispozitie tot ce iti poti dori. Linii drepte, mai lungi si mai scurte, viraje savuroase (cateva ace de par in Padurea Bogatii, o gramada de viraje de viteza pe tot traseul si multe viraje de viteza medie, aruncate splendid ba pe stanga ba pe dreapta, dupa Sighisoara si pana la Mures). Nu este nici pe departe un traseu atat de tehnic / potential obositor precum Cheia, sa fim intelesi. Este foarte variat, deloc plictisitor / monoton (vezi mersul pe autostrada) si iti poti alege tempo-ul dupa skill, preferinte, dispozitia de moment...

2. Traficul. Voi ramane intotdeauna surprins de schimbarea la fata a traficului, odata ce ai depasit Brasovul. Se circula cu mult mai rezonabil, mai putin agresiv, mai civilizat, mai piano (vorbesc de autoturisme & shit). Venind de pe mirobolanta vale a Prahovei, vei percepe schimbarea ca pe un frumos balon de oxigen...

3. Asfaltul / localitatile. Asfaltul e foarte bun. Fara cratere, fara dune de nisip ori pietris, fara munti de balegar, you got it. Animale putine spre deloc (spuneam ca si soferii sunt mai in toate mintile...). Localitati putine, scurte ca intindere, fara capcane. Bonus de stil - Sighisoara, o placere sa o strabati. Pentru amatorii de senzatii tari, sunt posibile intalniri de gradul 3 (succinte, desigur) cu forjatorii de Mures, intre Sighisoara si Tg Mures.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos motorul, tot timpul am avut o atractie pentru R6, poate si din cauza ca motorul meu actual seamana destul de mult cu el...Ti-am urmarit si topicul de la incepatori...Cat mai multi km fara incidente si poate la anul ne vedem undeva prin tara daca trec si eu la un FZ8.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ar placea, te astept cu drag la nord de Carpati. Apropo, ai cel putin 3 motive mari & late pentru care trebuie sa incerci segmentul Brasov - Tg Mures:

1. Diversitatea traseului. Ai la dispozitie tot ce iti poti dori. Linii drepte, mai lungi si mai scurte, viraje savuroase (cateva ace de par in Padurea Bogatii, o gramada de viraje de viteza pe tot traseul si multe viraje de viteza medie, aruncate splendid ba pe stanga ba pe dreapta, dupa Sighisoara si pana la Mures). Nu este nici pe departe un traseu atat de tehnic / potential obositor precum Cheia, sa fim intelesi. Este foarte variat, deloc plictisitor / monoton (vezi mersul pe autostrada) si iti poti alege tempo-ul dupa skill, preferinte, dispozitia de moment...

2. Traficul. Voi ramane intotdeauna surprins de schimbarea la fata a traficului, odata ce ai depasit Brasovul. Se circula cu mult mai rezonabil, mai putin agresiv, mai civilizat, mai piano (vorbesc de autoturisme & shit). Venind de pe mirobolanta vale a Prahovei, vei percepe schimbarea ca pe un frumos balon de oxigen...

3. Asfaltul / localitatile. Asfaltul e foarte bun. Fara cratere, fara dune de nisip ori pietris, fara munti de balegar, you got it. Animale putine spre deloc (spuneam ca si soferii sunt mai in toate mintile...). Localitati putine, scurte ca intindere, fara capcane. Bonus de stil - Sighisoara, o placere sa o strabati. Pentru amatorii de senzatii tari, sunt posibile intalniri de gradul 3 (succinte, desigur) cu forjatorii de Mures, intre Sighisoara si Tg Mures.

 

Stiu drumul ala, l-am facut de 2 ori intr-o luna cu masina, am ajuns pana la Bistrita chiar, de fapt chiar de 4 ori ca a fost tur si retur. :) Anul trecut ma mai tot duceam la Bistrita cu masina si atunci evident ca tot pe acolo mergeam. Sunt destul de dure curbele alea, nu stiu ce sa zic, mai ales de cele de pe Timisul de Sus. :) Mai am de mancat niste mamaliga pana sa incerc un asemenea traseu. :P

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa mai merge :) . Prima data cand te vad in poza, nu arati a om prost si fara creier :P .Grija pe unde mergi si cum mergi.

 

Hehehe... merg pe unde pot si eu si cu, capul de pe umeri la pupitrul de comanda. :)

 

"N-am carnet , vreau R6" :D

 

Vis indeplinit , acum le ai pe amandoua , succes in continuare.

 

Hmmm... visele sunt frumoase cand se si indeplinesc, nu ? :)

 

La el a functionat... a facut topic, si i s-a indeplinit dorinta Ia sa fac si eu unul "Nu am bani, vreau R6/CBR nou nout"

 

Frumoase pozele, astept sa o vad cu parbriz aftermarket

 

Sincer mi-as lua un parbriz sport dar tre sa caut... si mi-a fost sila sa fac asta, mi-a fost sila si sa dau mail la fc-moto.de sa imi returneze banii platiti ca sa le trimit casca inapoi la retur.

 

Am spalat jucaria, am facut-o frumoasa, i-am facut si plinul, cum ajung acasa de la munca fac un dus si sunt sus pe ea, munte scrie pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RedCap, ma repet, sa te bucuri de ea si atentie mare!!!

Apropo, ia zi...cat vrei sa imi vinzi pontul succesului? Ca as vrea si eu sa scap de ratele la casa, un gixxer din 2010 si un A6 de 4.2..:laugh:

Bravos mah!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RedCap, ma repet, sa te bucuri de ea si atentie mare!!!

Apropo, ia zi...cat vrei sa imi vinzi pontul succesului? Ca as vrea si eu sa scap de ratele la casa, un gixxer din 2010 si un A6 de 4.2..:laugh:

Bravos mah!

 

@agresivrider: nu mai platesti impozitul timp de 3 ani la 4.2-ul ala si gata cu ratele la gixxer :lol:

OT: inca odata iti urez sa te bucuri de ea, redcap. cat mai multi km impreuna va doresc.

Editat de gogO.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors iar de la Sinaia... ce frumos merge jucaria mea, mai nasol e ca tre sa am grija pe curbe ca nu vad nimic cu luminile mele, sunt cam chior dar nici xenon fara lupe nu voi pune. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai m-am intors iar de la Sinaia... ce frumos merge jucaria mea, mai nasol e ca tre sa am grija pe curbe ca nu vad nimic cu luminile mele, sunt cam chior dar nici xenon fara lupe nu voi pune. :)

 

Frumoasa motoreta ,echipamentul de asemenea ..cu gust :) ...sa le stapanesti sanatos .

Incearca un bec night breaker plus de la osram ,la mine s-a schimbat putin situatia. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma refer la forma aia rotunda... ii ia designul ala agresiv pe care il are farul punand lupa aia rotunda inauntrul lui...

 

Stiu, pai deasta zic... nu pui lupe. n-ai decat sa schimbi becurile actuale cu unele mai performante. Deh... daca nu vrei xenon fara lupe :P

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...