Sari la conținut

Accident grav scuter pasaj baneasa, e nevoie de sange


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

ma intorceam de la o filmare din oras cand ne-au anuntat sefii despre un accident deasupra pasajului baneasa. am ajuns la scurt timp dupa ambulanta (careia ii facusen loc pe la piata presei). si am apucat sa-l prind pe baiat pe targa. tipa intr-una si cred ca avea ambele picioare rupte cu fratura deschisa. o femeie ne-a spus pe camera ca ar fi trecut pe rosu, venind de pe ion ionescu de la brad, si a intrat fix intr-un autobuz care mergea spre aeroport. scuteru era un kymco parca. avea si casca si echipament si cred ca asta l-a si salvat. nu stiu daca o sa intre ceva pe post, dar va anunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In urma cu 40-45 minute accident la la intersectia DN1- la ANTENA1, pe pasaj. Nu am avut voie sa opresc dar scuterul era destul de sifonat. Tipul cu scuterul era pe jos dar respira.Nu am detalii dar dupa pozitionare CRED ca scuterul a fortat "rosu" iar duba l-a lovit

Editat de ovidius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca e scuterist si a luat-o pe rosu, sa fie bine, nu? Nu ii doresc raul nimanui, dar multi care fac accident isi merita soarta.

Astept comentarii la adresa mea, puteti sa ma injurati samd, nu ma deranjeaza, punctul de vedere mi-l sustin.

O zi buna in continuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana nu o sa introduca permisul de conducere pentru scutere tot asa o sa se intample. Ii doare la basca. Am vazut o gramada pe scutere care merg dupa cum ii taie capul. Trec pe rosu, nu stau la bariera, nu opresc la stop, chestii din astea grave. Ce le poate face in afara de amenda pe care probabil oricum n-o platesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici Politia nu mai are rabdare la rosu... Eram in spatele masinii de politie astazi, vad de departe semaforul ca trece pe galben si reduc viteza usor. Politistul a vazut si el, insa cu Loganul lui de 1000 de cai a inceput... vrrruuuummmm; binenteles ca deja cand a ajuns la semafor era rosu si n-a mai oprit, s-a dus fara probleme :) S-a facut verde si l-am prins la urmatorul semafor, si culmea, ii facea semn sa isi puna centura (cu degetul asa, cum faci la copiii mici cand nu sunt cuminti) unei femei pasagera in masina ce se afla in paralel cu el. Zic... iete ba ca tine la siguranta celorlalti.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu va sfatuiesc sa lasati off-topicurile si sa va rugati pentru baiatul de pe scuter care este de joi in coma indusa la spitalcu multiple fracturi interne. si nu a iesit el pe rosu!! este coleg cu mine si il cunosc. cel mai probabil a trecut pe rosu si din cate am inteles de la martori ratb-ul a iesit in intersectie pe rosu. va rog eu frumos nu mai invinuiti scuteristii sau bikerii pentru ca nu intotdeauna noi suntem de vina. nu intotdeauna noi suntem pericolul public. decat sa va certati aiurea mai bine va rugati ca baiatul din accident sa se faca bine! stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca si soferii RATB au ajuns sa faca tampenii dintr-astea e grav,in interassectia aia precis sunt camere de supraveghere deci nu ar trebui sa fie greu de stabilit vinovatul.

Multa bafta accidentatului,recuperare rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate scuteristului

 

OT: Nu pot sa inteleg cum poti confunda verdele de la pietoni cu cel de la autoturisme, decat poate cu ceva ajutor de la etnobotanice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba ca a confudat rosul cu verdele sau invers. problema este ca cei de la ratb atunci cand sunt primii la semafor intotdeauna ies incet in intersectie si se uita in oglinda ca sa isi dea seama cand s-a dat verde......problema e ca acest sofer a iesit pana scuteristul nu a mai putut sa il evite chiar si virand stanga si l-a lovit in coltul stanga fata al masinii

 

Off: Speedy.K sincer nu stii ce greu este sa ai un prieten in coma si sa nu stii cand si daca isi mai revine! iti doresc asfalt uscat si curse fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca placuta alba e un fel de god-mode sau cum ? Stiu ca un scuter inmatriculat la politie e ceva rar pe sosele (care presupune si categoria A) dar iti dau un sfat: nu te baza pe asta, pe conservari ii doare la basca de scuterul tau cu placuta de la politie. Mai bine belesti ochii ca sa nu belesti altceva ...

 

inca o rugaminte la voi cei de pe forum.....cei care aveti grupa sanguina A2 si doriti sa il ajutati pe baiatul implicat in accident puteti dona sange pentru el la spitalul Floreasca. detalii pe PM. Multumesc anticipat tuturor!

 

inca o rugaminte la voi cei de pe forum.....cei care aveti grupa sanguina A2 si doriti sa il ajutati pe baiatul implicat in accident puteti dona sange pentru el la spitalul Floreasca. detalii pe PM. Multumesc anticipat tuturor!

 

pentru donare ma puteti suna oricand la 0720656281. Eu o sa fiu la spital la Floreasca maine dimineata la 7:30-8:00.....haideti sa il ajutam pe Cristi sa isi revina!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o rugaminte la voi cei de pe forum.....cei care aveti grupa sanguina A2 si doriti sa il ajutati pe baiatul implicat in accident puteti dona sange pentru el la spitalul Floreasca. detalii pe PM. Multumesc anticipat tuturor!

 

 

 

pentru donare ma puteti suna oricand la 0720656281. Eu o sa fiu la spital la Floreasca maine dimineata la 7:30-8:00.....haideti sa il ajutam pe Cristi sa isi revina!!!!!!

Maine dimineata sunt acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergeti la donare de sange, specificati ca este pentru Radea Cristian Ciprian internat in data de 28.07.2011 la reanimare salonul 1 politraumatisme Spitalul de Urgenta Floreasca Bucuresti si va rog dati-mi un pm daca sunteti din buc sau sunati-ma pe 0720656281 pentru ca avem nevoie de biletele de la care vi se inmaneaza la donare! va multumesc enorm tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu frumos sa nu mai faceti conversatii despre scuteristi in slapi pe aici, se pare ca e vorba de un scuterist care avea si casca si numar galben si a patit-o rau si are nevoie de donat sange, din ce spune prietenul lui <quote>Fac apel la toti scuteristii si motociclistii din Romania. Colegul meu Radea Cristian a fost implicat sapt. trecuta intr-un accident de circulatie in Bucuresti la pasajul Baneasa, si se afla in stare critica la spitalul Floreasca in coma indusa cu multiple fracturi si leziuni interne. ARE NEVOIE DE SANGE GRUPA A2. Va rog sa il ajutam sa invinga. Toti cei care doriti sa il ajutam pe Cristi sunati-ma la 0720656281!</quote>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu frumos sa nu mai faceti conversatii despre scuteristi in slapi pe aici, se pare ca e vorba de un scuterist care avea si casca si numar galben si a patit-o rau si are nevoie de donat sange, din ce spune prietenul lui <quote>Fac apel la toti scuteristii si motociclistii din Romania. Colegul meu Radea Cristian a fost implicat sapt. trecuta intr-un accident de circulatie in Bucuresti la pasajul Baneasa, si se afla in stare critica la spitalul Floreasca in coma indusa cu multiple fracturi si leziuni interne. ARE NEVOIE DE SANGE GRUPA A2. Va rog sa il ajutam sa invinga. Toti cei care doriti sa il ajutam pe Cristi sunati-ma la 0720656281!</quote>

 

haideti domnilor,mobilizati-va!cineva are nevoie de ajutor!

mai conteaza in aceste momente daca a fost sau nu vinovat??!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog eu frumos sa nu mai faceti conversatii despre scuteristi in slapi pe aici, se pare ca e vorba de un scuterist care avea si casca si numar galben si a patit-o rau si are nevoie de donat sange, din ce spune prietenul lui <quote>Fac apel la toti scuteristii si motociclistii din Romania. Colegul meu Radea Cristian a fost implicat sapt. trecuta intr-un accident de circulatie in Bucuresti la pasajul Baneasa, si se afla in stare critica la spitalul Floreasca in coma indusa cu multiple fracturi si leziuni interne. ARE NEVOIE DE SANGE GRUPA A2. Va rog sa il ajutam sa invinga. Toti cei care doriti sa il ajutam pe Cristi sunati-ma la 0720656281!</quote>

nota 10 + nea' Petru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am terminat de vorbit la telefon cu mama baiatului. Vineri urmeaza sa i se faca ultima operatie dintr-un sir de 6, cea la clavicula. Sper sa ne putem mobiliza pana vineri si strangem cantitatea necesara de sange pentru ca altfel operatia se amana si organismul lui nu mai poate face mult fata comei induse.

 

L.E. si are dreptate Domnul Moldovan. Nu e vorba de un scuterist in slapi. Baiatul purta casca, armura si pantaloni de protectie.

Editat de deyu90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haideti domnilor,mobilizati-va!cineva are nevoie de ajutor!

mai conteaza in aceste momente daca a fost sau nu vinovat??!!

Pai si in cazul politistului meu favorit din Braila care si-a inchipuit ca se vede girofarul prin podul de beton si-a pus cineva problema daca a mers sau nu preventiv cand a mers acolo ca sa zic eu sa donam bani pentru el? Toti o mai comitem cand tinem de ghidon, habar n-am daca scuteristul implicat in accidentul asta a avut sau nu dreptate, ceea ce am aflat de aici de pe forum e ca e in dificultate si ar fi bine sa se doneze sange pentru el (sangele merge la un depozit de sange asa ca nici nu conteaza prea mult grupa sanguina). Din punct de vedere legal treaba inteleg ca inca se cerceteaza (se vad casetele etc.) asa ca eu habar n-am daca e vinovat sau nu dar am inteles clar ca e in spital cu oasele rupte si are nevoie de sange. Sau poate daca nu are pe chestia aia schimbator de viteza si ambreiaj nu mai merita sange?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si in cazul politistului meu favorit din Braila care si-a inchipuit ca se vede girofarul prin podul de beton si-a pus cineva problema daca a mers sau nu preventiv cand a mers acolo ca sa zic eu sa donam bani pentru el? Toti o mai comitem cand tinem de ghidon, habar n-am daca scuteristul implicat in accidentul asta a avut sau nu dreptate, ceea ce am aflat de aici de pe forum e ca e in dificultate si ar fi bine sa se doneze sange pentru el (sangele merge la un depozit de sange asa ca nici nu conteaza prea mult grupa sanguina). Din punct de vedere legal treaba inteleg ca inca se cerceteaza (se vad casetele etc.) asa ca eu habar n-am daca e vinovat sau nu dar am inteles clar ca e in spital cu oasele rupte si are nevoie de sange. Sau poate daca nu are pe chestia aia schimbator de viteza si ambreiaj nu mai merita sange?

Teoretic se cerceteaza. RATB-ul a bagat deja autobuzul la reparat. Politia nu a oerit un raspuns clar nici companiei la care lucrez eu si Cristi si nici parintilor. Cand vine vorba de inregistrarile video se uita in sus. Momentan se fac demersuri pentru obtinerea inregistrarii video de la camera de pe sediul Antena1 care prinde intersectia si cat de cat semaforul la care era autobuzul. Nici macar medicii nu dau un raspuns concret in privinta baiatului fata de parinti, prieteni s.a.m.d.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergeti la donare de sange, specificati ca este pentru Radea Cristian Ciprian internat in data de 28.07.2011 la reanimare salonul 1 politraumatisme Spitalul de Urgenta Floreasca Bucuresti si va rog dati-mi un pm daca sunteti din buc sau sunati-ma pe 0720656281 pentru ca avem nevoie de biletele de la care vi se inmaneaza la donare! va multumesc enorm tuturor

am donat azi dimineata, insa nu mi-au dat confirmare de donare scrisa pentru Cristian. am mentionat pentru cine donez si au spus ca este cu circuit inchis iar donatia ajunge direct la el.

mai departe............o sa-mi multumeasca Cristian personal peste 1 luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am terminat de vorbit la telefon cu mama baiatului. Vineri urmeaza sa i se faca ultima operatie dintr-un sir de 6, cea la clavicula. Sper sa ne putem mobiliza pana vineri si strangem cantitatea necesara de sange pentru ca altfel operatia se amana si organismul lui nu mai poate face mult fata comei induse.

 

L.E. si are dreptate Domnul Moldovan. Nu e vorba de un scuterist in slapi. Baiatul purta casca, armura si pantaloni de protectie.

din nefericire pt baiat am donat acum o luna si nu mai am voie!

mergeti si donati! doar asa are sanse la viata.

va multumesc in numele lui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am donat azi dimineata, insa nu mi-au dat confirmare de donare scrisa pentru Cristian. am mentionat pentru cine donez si au spus ca este cu circuit inchis iar donatia ajunge direct la el.

mai departe............o sa-mi multumeasca Cristian personal peste 1 luna

 

Multumesc frumos!

 

Vesti bune de la spital! Semnele vitale ale lui Cristi s-au imbunatatit si s-au stabilizat cat de cat. Nu mai are schimbarile bruste de tensiune si puls si cel mai important se pare ca a depasit intr-un final socul accidentului. A fost stabilita pentru vineri operatia la clavicula, dar inca mai are nevoie de o cantitate semnificabila de sange. Doamne Ajuta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si in cazul politistului meu favorit din Braila care si-a inchipuit ca se vede girofarul prin podul de beton si-a pus cineva problema daca a mers sau nu preventiv cand a mers acolo ca sa zic eu sa donam bani pentru el? Toti o mai comitem cand tinem de ghidon, habar n-am daca scuteristul implicat in accidentul asta a avut sau nu dreptate, ceea ce am aflat de aici de pe forum e ca e in dificultate si ar fi bine sa se doneze sange pentru el (sangele merge la un depozit de sange asa ca nici nu conteaza prea mult grupa sanguina). Din punct de vedere legal treaba inteleg ca inca se cerceteaza (se vad casetele etc.) asa ca eu habar n-am daca e vinovat sau nu dar am inteles clar ca e in spital cu oasele rupte si are nevoie de sange. Sau poate daca nu are pe chestia aia schimbator de viteza si ambreiaj nu mai merita sange?

 

asta incercam sa spun si eu..sa lasam polemicile inutile,mai grave chiar decat nepasarea si sa donam ceva sange ptr baiatu asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti si mai bune de la spital!

 

Doctorii l-au scos astazi din coma pentru catva timp si si-a miscat mainile picioarele, a mormait ceva si a respirat singur dar destul de greu, dar pentru ca s-a agitat foarte mult a fost indus din nou in starea initiala spre binele sau. Doctorii sunt foarte optimisti si spun ca are sanse foarte mari. Sangele donat pana astazi este de ajuns, dar la limita, maine au mai zis cateva persoane ca vor merge la donare si octorii au zis ca este bine sa mai fine cateva unitati sangvine in caz de nevoie. Tatal sau va multumeste tuturor pentru ajutorul dat si pentru tot ce ati facut pentru Cristi! Hai baiatule sus din pat ca mai avem putin si putem sa iesim la agatat :D

Editat de deyu90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate m-au respins dimineata la donare, am trecut in ultimele 6 luni pe la dentist :huh:

care mai puteti, n-aveti sifilis etc :) mergeti si donati indiferent de grupa.

cele bune!

 

cum mai e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...