Sari la conținut

Gilera Runner Fan Club


Radu46
 Share

Postări Recomandate

kre vretzi sa vedetzi un runner de 50 cc cu doar 2100 de km ;)

vreau sa il vand shi sa imi iau ceva de 125 . Plzzzzzzzzzzz datzi-va cu parerea kt as putea sa iau pe el shi ce sa imi iau cu ceva diferentza. NU prea multa. :burnout:

 

Bft allz. Apropo va place runneru meu ??????????

post-13990-1164301970_thumb.jpg

post-13990-1164301981_thumb.jpg

post-13990-1164301992_thumb.jpg

post-13990-1164302002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 444
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ms k imi zici . e din 2003 scuteru . Apropo u de unde esti . yo is din roman shi kiar vreau s ail vand sa imi iau ceva de 125 kam la acelashi pretz u ce ai zice ??? cun pe kreva kre vinde ceva de 125 sau kre poa sa imi cumpere mie runneru ????? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms k imi zici . e din 2003 scuteru . Apropo u de unde esti . yo is din roman shi kiar vreau s ail vand sa imi iau ceva de 125 kam la acelashi pretz u ce ai zice ??? cun pe kreva kre vinde ceva de 125 sau kre poa sa imi cumpere mie runneru ????? ;)

1400 iti iei sigur pe el. daca tot il vinzi poate poti sa imi dai mie piesa din poza si sa iti dau ce am eu pe runner acum plus diferenta de bani. suna-ma sau raspunde-mi aici pe forum. daca faci treaba asta pt mine vin la bucuresti si iti fac si :burnout: si osa te :D pe viata. :D

post-13765-1164614273_thumb.jpg

post-13765-1164614329_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi noapte am visat ca gasisem de unde sa cumpar piesa din imagine. ce e drept e ca ere mai scumpa decat dadeam eu ;) dar cand sa o cumpar m-am trezit :burnout: . va rog ajutatima si pe mine ca nu mai am somn noaptea din cauza ei. dau 10 euro doar pentru informatie si mai pun un 10-15 euro si la cei 50 pe care vreau sa ii dau pe ea.

post-13765-1164784712_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand runner-ul 1300 e negociabil. urgent baieti. aveti poze la inceput.

;) tel 0723348243.

 

kre vretzi sa vedetzi un runner de 50 cc cu doar 2100 de km :D

vreau sa il vand shi sa imi iau ceva de 125 . Plzzzzzzzzzzz datzi-va cu parerea kt as putea sa iau pe el shi ce sa imi iau cu ceva diferentza. NU prea multa. :burnout:

 

Bft allz. Apropo va place runneru meu ??????????

vindel si ial pe al meu de 125cmc cu doar 14000 de km la acelasi pret 1300

. super oferta.

post-13765-1164804330_thumb.jpg

Editat de Radu46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa il vand . cu 1500 de euro k nici nu stitzi ce mijto merge .plus ulei skimbat de sapt trecuta. astept oferte aici sau pe id de mess yo_zapp_1307. wa rog yo care vrea un runner ffffff ingrijit sa ma caute.

 

azi noapte am visat ca gasisem de unde sa cumpar piesa din imagine. ce e drept e ca ere mai scumpa decat dadeam eu ;) dar cand sa o cumpar m-am trezit :burnout: . va rog ajutatima si pe mine ca nu mai am somn noaptea din cauza ei. dau 10 euro doar pentru informatie si mai pun un 10-15 euro si la cei 50 pe care vreau sa ii dau pe ea.

 

 

man vezi la iashi k sunt nijte bajetzii kre aduc piese shi scutere din italia. poate ai bafta shi o avea shi maneru de kre ai u nevoie asha de tare. bft multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi vand runner-ul 1300 e negociabil. urgent baieti. aveti poze la inceput.

;) tel 0723348243.

vindel si ial pe al meu de 125cmc cu doar 14000 de km la acelasi pret 1300

. super oferta.

 

man nu vrei u sa il cumperi pe al meu. shi asha am nevoie de bani urgent. :burnout: .zii u ultimu pretz pe care il dai pe scuteru meu. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man nu vrei u sa il cumperi pe al meu. shi asha am nevoie de bani urgent. :burnout: .zii u ultimu pretz pe care il dai pe scuteru meu. ;)

iti dau 250 ron pe maner spate banu jos si maneru care il am eu pe scuter. daca vrei da un sms aici si vin eu la buc dupa ce stabilim. dupa poti sa mai lasi la pret la scuteru tau si il dai mai repede :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man nu vrei u sa il cumperi pe al meu. shi asha am nevoie de bani urgent. :burnout: .zii u ultimu pretz pe care il dai pe scuteru meu. :D

 

Re radu . man yo am nevoie de bani k sa imi iau motor . de aia am nevoie de bani . shi zii u atunci ultimu pretz kre mi-l potzi oferii. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

radu lasa si tu un id de mess sa vb de runer pls

id mess: Radu Giurgea

 

ce parere aveti de noul meu runner 125 vx. acum am 4 copii pe cap (masina , motoru si 2scutere) si trebuie sa il vand pe cel mai mic sa le dau de mancare la astea mai mari :ok: asa ca o sa dau fx cu 1200e neg urgent, are doar 14000 km si mai dau si niste bonusuri in pret cum ar fi niste piese si un schimb de ulei motul :peace: . (tel: 0723348243, 0741688251). nu asteptati primavara ca sa negociem ca pana atunci il dau sigur :wave:

post-13765-1165224299_thumb.jpg

post-13765-1165224332_thumb.jpg

post-13765-1165224376_thumb.jpg

Editat de Radu46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt Radu: super tare arata runnerul tau mai ales in pozele de la primul post la topicul asta. gg Radu! :peace:

da ce parere ai de vx? acum nu am poze cu el aranjat cu semnale si stop pogiali talpi aluminiu mansoane etc . dar o sai fac azi cred si o sa le postez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Runner 180cc 4Timpi

Montat pe el suplimentar; Variator,filtru aer sport ,role, curea,arc ambreiaj,disc frana fata racing, placute frana racing MHR , toate Malossi si toba Giannelli varianta scurta.

Am fost cu el si la mare si la Tg Mures merge super bine si este fff fiabil. uleiul il schimb la 3000 km iar filtru la 2 schimburi consum cu el la maxim 3.8l

Viteza de croaziera 140km/h

Am fost cu el la cursa de pe tunari si am omorat 2 RS 125 si un Cagiva mito 125 la start ,pleaca destul de bine.

Am 26 mii km si am schimbat placutele pe fata de 2 ori pe spate o data iar amvelopa pe spate este noua.

Imi pare rau de el ca vreau sa-l vand dar sper sa-mi iau un Gilera Nexus de 500 daca nu .... il mai tin cativa ani dupa care il las mostenire de familie .

Cele mai reusite scutere dupa parerea mea.

 

Pt un scuter de 50cc in 2 t

Va spun eu ce este cel mai ieftin de bagat in scuter si sa scoata performante maxime

In primul rand toba de esapament ( alta evacuare, lucreaza ca supapele la un motor in 4 timpi)

Role variator si arcul de la fuliile de la ambreiaj ( modifica cuplul motor lasa motorul sa se ridice mai mult in turatie si nu pierzi din viteza maxima)

Mai dai o gaura in filtrul de aer sau schimbi buretele din interior cu unul mai rar

Schimbi jiglerul principal cu unul de mimim 70.

ajungi la performante destul de bune asta fara sa bagi bani in el ca daca vrei sa bagi bani in el .....un kit complet care include si setul motor te costa aprox 12-16 mil lei in functie de motor .

Cine vrea sa vada cum fuge un runner d'asta sa caute la www.malossi.com sectiunea teste/race

mi-am luat si eu sambata vx de125. merge toba de la tine la al meu? tu cat ai dat pe disc , role, arc si jigler? de cate grame sa ca sa demareze super si sa ramana aceeasi v.max?

iau role

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am luat si eu sambata vx de125. merge toba de la tine la al meu? tu cat ai dat pe disc , role, arc si jigler? de cate grame sa ca sa demareze super si sa ramana aceeasi v.max?

iau role

Un variator complet( role+arc ambreiaj )aproape 600 ron o curea 250 ron filtru aer( burete) 25 ron

Disc frana Racing 470 ron placute frana racing 120 ron Toba Giannelli modificata (Prindere pe sasiu) pret 650 ron Si cand te gandesti ca vreau sa-l vand cu 2500 euro

Asta e viata vorba unuia tre sa hranesc un 50cc pt oras si un Muvistar de 600cc

Anuntul este inca valabil.

Am schimbat ceva la el revin cu poze.

Bafta tuturor

 

1400 iti iei sigur pe el. daca tot il vinzi poate poti sa imi dai mie piesa din poza si sa iti dau ce am eu pe runner acum plus diferenta de bani. suna-ma sau raspunde-mi aici pe forum. daca faci treaba asta pt mine vin la bucuresti si iti fac si :peace: si osa te :wave: pe viata. :ok:

vezi ca este unul pe net(cred Pro-bike) care vinde carene de Runner 50cc Pogialli care are si piesa aia care o vrei tu si cred ca o iei cu mai putin,de fapt omul vinde scuter dezmembrat asa ca daca aveti nevoie de ceva piese verificati si voi pe forum

Salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un variator complet( role+arc ambreiaj )aproape 600 ron o curea 250 ron filtru aer( burete) 25 ron

Disc frana Racing 470 ron placute frana racing 120 ron Toba Giannelli modificata (Prindere pe sasiu) pret 650 ron Si cand te gandesti ca vreau sa-l vand cu 2500 euro

Asta e viata vorba unuia tre sa hranesc un 50cc pt oras si un Muvistar de 600cc

Anuntul este inca valabil.

Am schimbat ceva la el revin cu poze.

Bafta tuturor

vezi ca este unul pe net(cred Pro-bike) care vinde carene de Runner 50cc Pogialli care are si piesa aia care o vrei tu si cred ca o iei cu mai putin,de fapt omul vinde scuter dezmembrat asa ca daca aveti nevoie de ceva piese verificati si voi pe forum

Salutari

mai precis? eu caut acum pe pro bike dar daca afli mai multe fa un post aici :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un variator complet( role+arc ambreiaj )aproape 600 ron o curea 250 ron filtru aer( burete) 25 ron

Disc frana Racing 470 ron placute frana racing 120 ron Toba Giannelli modificata (Prindere pe sasiu) pret 650 ron Si cand te gandesti ca vreau sa-l vand cu 2500 euro

Asta e viata vorba unuia tre sa hranesc un 50cc pt oras si un Muvistar de 600cc

Anuntul este inca valabil.

Am schimbat ceva la el revin cu poze.

Bafta tuturor

vezi ca este unul pe net(cred Pro-bike) care vinde carene de Runner 50cc Pogialli care are si piesa aia care o vrei tu si cred ca o iei cu mai putin,de fapt omul vinde scuter dezmembrat asa ca daca aveti nevoie de ceva piese verificati si voi pe forum

Salutari

am gasit :peace: dar nu raspunde la telefon. o sa mai incerc si daca raspunde si reusesc sa o cumpar iti fac cinste chiar daca trebuie sa te caut eu. :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit :peace: dar nu raspunde la telefon. o sa mai incerc si daca raspunde si reusesc sa o cumpar iti fac cinste chiar daca trebuie sa te caut eu. :wave:

Om bun, suntem aici sa ne ajutam.

si daca am putut sa te ajut ma bucur .

Succes.

Si inca ceva ,acum vorbesc cu impatimiti ai scuterelor si nu numai si vrem sa punem la cale cel putin 3 curse de scutere in anul care vine ( pe circuitul de cart AM Kart Pipera),daca sunt persoane care pot ajuta ar fi ideal,ca de concurenti sigur n-o sa ducem lipsa .

Ganditiva trebuiesc platite : Pista ,salvarea ( este necesar) arbitri de traseu si alte maruntisuri.

Sa nu creasca costul organizarii poate aveti cunostinte sau sunt cativa care doresc sa se implice in organizarea acestor etape.

De premii nu se pune problema ca sponsori vor fi .

Propuneti si voi cate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Om bun, suntem aici sa ne ajutam.

si daca am putut sa te ajut ma bucur .

Succes.

Si inca ceva ,acum vorbesc cu impatimiti ai scuterelor si nu numai si vrem sa punem la cale cel putin 3 curse de scutere in anul care vine ( pe circuitul de cart AM Kart Pipera),daca sunt persoane care pot ajuta ar fi ideal,ca de concurenti sigur n-o sa ducem lipsa .

Ganditiva trebuiesc platite : Pista ,salvarea ( este necesar) arbitri de traseu si alte maruntisuri.

Sa nu creasca costul organizarii poate aveti cunostinte sau sunt cativa care doresc sa se implice in organizarea acestor etape.

De premii nu se pune problema ca sponsori vor fi .

Propuneti si voi cate ceva

eu nu o sa particip dar o sa fiu sigur acolo sa platesc biletul de intrare. cu siguranta cei care vor veni sa se uite vor contribui cu bani care vor fi folositi pentru buna desfasurare a concursului. eu vreau sa stiu doar data la care se desfasoara concursul sa stiu sa imi iau preteni si sa vin. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zimi si mie care este diferenta dintre fx si vx? :bow:

fx are motoru in doi timpi si un sg amortizor pe spate si vx motor in 4 timpi si doua amortizoare spate. in rest nici o diferenta :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa imi modific runnerul cel nou :D :

1. talpi aluminiu

2. mansoane harris

3. halogene philips kelvin blue pt faza scurta ,faza lunga si led albastru pozitie

4. banda fosforescenta pt marginea de la jantele mele negre :D

5. ulei motorex competition 5w40

6. baterie yuasa 12v 12ah

7. fisa siliconica ngk

8. bujie denso iridium iu24a :banana:

9. stop,semnale si carena fata model pogialli

10. gume noi fata spate

 

Urmeaza sa imi cumpar pana la primavara de la malossi:

1. variator multivar 2000 cu role si arc torsiune

2. curea kevlar

3. filtru aer

4. arcuri racing la ambreiaj

5. placute frana mhr racing fata si spate

6. evacuare gianelli sau malossi.

 

Dupa ce il termin de modificat vin la curse cu el :finger:

Asa arata cand l-am cumparat iar cum arata acum nu va arat inca. va fi surpriza :P

post-13765-1166531870_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...