Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 420
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu cred ca ma doare capul! dupa ce ca accidentul a fost facut din vina lui voi il mai si pupati in dos...

 

Sigur, cum sa nu ? A fost din vina lui ... dar ca sa-ti fie tie bine in trafic, carnatule ... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Updateuri (stirile protv - nu sariti cu gura):

 

- masina pe care o urmarea era un Mercedes cu numere de Satu Mare;

- nu va fi nici un dosar penal deschis decat pe numele celui care a fugit de politie poate, atat;

 

- motopolitistul este, din pacate, in stare grava (hemoragii interne, coaste + oase rupte, problema cu coloana despre care n-au facut specifici) si medicii inca incearca sa-l stabilizeze

 

Sa dea Dumnezeu sa se insanatoseasca si sa revina in sea ! Mare pacat.

 

Si de unde sti tu ca era un mercedes cu numere de Satu Mare ? Ca la stiri nu au zis , o zis ceva politistu dupa ? P.S. Nu sti si numaru ? sau culoarea masinii si nr partial :P Eu is de aici si m-ash uita dupa el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de unde sti tu ca era un mercedes cu numere de Satu Mare ? Ca la stiri nu au zis , o zis ceva politistu dupa ? P.S. Nu sti si numaru ? sau culoarea masinii si nr partial :P Eu is de aici si m-ash uita dupa el :D

 

Era cu un mertz atunci, da' poti sa i-o zgarii cu cheia pe asta.

Cred ca se supara mai mult.

Ai grija sa scrii corect "poola" sau ce-oi vrea sa faci sa nu faci comunitatea motosiclii de ras.

post-12182-0-04801800-1336503407_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era cu un mertz atunci, da' poti sa i-o zgarii cu cheia pe asta.

Cred ca se supara mai mult.

Ai grija sa scrii corect "poola" sau ce-oi vrea sa faci sa nu faci comunitatea motosiclii de ras.

 

Parca stiu Bentley-u da din cate stiu era GT in orice caz o sa ma uit :P.Ar fi interesant sa aflu si de mertan ca la cate ML betley Q7 etc sunt paici :P greu de gasit fara nr complet sau partial si o culoare/model a masinii :P.Eu n-am zis ca fac nimic doar ziceam ca ma uit dupa el , ar fi ciudat sa sti ca masina sta o provocat aproape moartea unui motopolitist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu

Toti facem greseli .Mai mult sau mai putin grele.Multa sanatate Daca scapa intreg nu cred ca va mai merge cu motorul eu asa as face .

Ai uitat de evreu, care profita de toti ceilalti unshpe....

--- meseriasa faza cu evreul in probe, ca da cu freza de pamant, si-i zboara blestemata aia de sepcuta---...

hi hi hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

re all!am avut bucuria enorma sa l intalnesc pe georgica in noaptea asta la un peco,aflandu-se in drum spre bucuresti in vederea efectuarii unor noi investigatii...se lucreaza la recuperarea membrelor inferioare,asa cum stiti din canalele media..era optimist,increzator in Dumnezeu,care nu l-a lasat in momentele grele si cu dorinta de a reveni pe strada,la locul de munca...a multumit din suflet tuturor celor care s-au mobilizat pentru el si a tinut sa-si aminteasca de cea mai mare pasiune a lui:MOTOCICLISMUL..Iti multumim si noi, georgica ,pentru modul exemplar in care ti-ai facut datoria si iti dorim din inima o recuperare usoara,incununata de succes!Dumnezeu sa te ajute si sa vegheze la sanatatea ta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

In Suedia un politist de la rutiera a fost amendat cu 2000E si lasat fara servici pt ca a urmarit un motociclist si la o manevra l-a baga intr-un gard. Motoristu si-a rupt un picior, politistu a ramas fara servici si a platit toate costurile spitalizarii. Deci? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Suedia un politist de la rutiera a fost amendat cu 2000E si lasat fara servici pt ca a urmarit un motociclist si la o manevra l-a baga intr-un gard. Motoristu si-a rupt un picior, politistu a ramas fara servici si a platit toate costurile spitalizarii. Deci? :scratch:

 

Urmarirea trebuie efectuata asa, mai lejereanu, ca cel urmarit sa nu se simta atat de presat incat sa faca accident (punandu-si viata lui sau a altora in pericol), mai devreme sau mai tarziu va ramane fara benzina ș.a.

 

Asa am inteles eu din diverse emisiuni politienesti pe la (cred) Discovery sau Zone Reality.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Urmarirea trebuie efectuata asa, mai lejereanu, ca cel urmarit sa nu se simta atat de presat incat sa faca accident (punandu-si viata lui sau a altora in pericol), mai devreme sau mai tarziu va ramane fara benzina ș.a.

 

Asa am inteles eu din diverse emisiuni politienesti pe la (cred) Discovery sau Zone Reality.

 

Bine, dar aici nu e vorba de faptul ca asta a facut asa treaba lejer, ci mai degraba ca a actionat instinctiv pentru ca jmecherul cu mertzan scump mergea in deraderea legii, si el s-a crezut un fel de super-man si nu i-a iesit ca-n filmele alea.

 

Oricum eu in continuare sunt cu politistul. Am fost acolo la demonstratie in cea mai tampita excursie a mea moto, a trebuit sa merg pe autostrada cu praf de la agricultura si dupa ai pe un drum care a fost jumatate din el praf, si daca trebuie sa merg maine iar nu am nici o problema: cel mai tampit traseu moto din Romania probabil ca e Bucuresti - Braila: nu ai peisaj, nu ai viraje, nu ai nimic decat sate in care sa mergi cu maximum 58km/h asa la limita.

 

Dar daca e nevoie vin din nou si pe 42 de grade. Aici eu tin clar cu ursul (daca sunteti rauvoitori cu militia). Tin clar cu ei, sau mai precis cu el, cu Gabrian ala. Si sa fie clar, dupa ce a avut acidentul eu mergeam cu poza lui in geam si am facut o prostie (neacordare de prioritate) si am ramas fara permis in Sacele. Mi-am ratat concediul de anul trecut din acest motiv, era evident ca politistul care m-a ras era deosebit de jenat ca face ce face dat fiind ca eu aveam in parbriz poza lui Gabrian si contul si etc., dar asta este, evident am calcat pe bec, am inghitit in sec si am stat acasa...

 

Pe scurt eu cred ca trebuie sa militam si daca e cazul sa iesim in strada ca politia si procuratura si justitia sa-si faca treaba. Sunt in stare sa-mi ratez din nou concediul pentru o cauza atat de nobila.

 

Apropos, bagam un miting pro politie si pro procuratura si pro judecatori si pro CCR? Macar de plictiseala asa, dimineata inainte sa plecam la treburile noastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

A fost un reportaj despre el in seara asta la ProTv/stiri. Probabil ca maine o sa apara si pe stirileprotv.ro

 

http://stirileprotv.ro/stiri/social/au-ramas-infirmi-dar-nu-concep-sa-renunte-la-meserie-povestile-impresionante-a-doi-politisti.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut de dimineata secventa. m-am ofticat ca au povestit despre el dar de pustiu de mafiot n-au zis nimic, ca i-au dat drumu samd..

politistul pare optimist dar ce i-a ramas in afara de speranta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...