Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

Aoleuuuuu... ma asteptam sa fie preturile mari la service, dar nici chiar in halul asta pentru o revizie obisnuita. :blink:

 

Cred ca mai bine raman cu ce am... macar asa poate mai gasesc piese din dezmembrari prin Germania. Sau imi iau remorca si merg cu ambele la service in Ro... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

te compici cu gs-u ala, cat dai pe transport pana aici iti cumperi altu'

 

Nu dau nimic, ca am inclus si transportul unui vehicol in pachetul de relocare. :bounce:

 

Pe langa asta, GS-ul meu are ceva modificari (link-uri de coborare, maneta de ambreiaj modificata, cricul lateral scurtat, cricul central scos) ca sa fie mai usor de manevrat de catre o persoana de ~1.60 m si ~40 de kile. Modificarile nu au costat mult, dar mi-ar trebui timp ca sa le fac din nou la alta mobra si, din pacate, timp nu prea am.

 

Pana prin mai, iunie cand o sa fac mutarea, probabil o sa-mi iau un scuter pentru mers prin oras, mai ales la munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vad ca topicul e destul de slab populat ca sa zic asa ... Cam de 3 saptamani sunt in Gullgem, momentan nu am motorul aici dar mi-am propus sa il aduc prin vara sau in cel mai rau caz, desi nu mi-as dori, sa imi iau unul de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate eu m-am lasat pagubas, de ani si ani nu am gasit decat un singur roman cu care am iesit impreuna, in rest foarte slab, nu rapunde nimeni sau daca raspund, nu-i nimic concret. Am peste 20 de ani de Belgia si mai multi de motoare si am sperat ca in ultimii ani or sa mai apara romani clare dar foarte slab, nu suntem deloc uniti, polonezii au deja un club moto la bruxelles, italienii la fel, noi romanii vesnic aceasi din pacate.

Editat de Mitranator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate eu m-am lasat pagubas, de ani si ani nu am gasit decat un singur roman cu care am iesit impreuna, in rest foarte slab, nu rapunde nimeni sau daca raspund, nu-i nimic concret. Am peste 20 de ani de Belgia si mai multi de motoare si am sperat ca in ultimii ani or sa mai apara romani clare dar foarte slab, nu suntem deloc uniti, polonezii au deja un club moto la bruxelles, italienii la fel, noi romanii vesnic aceasi din pacate.

 

Ce pot sa zic, daca tu care zici ca ai peste 20 de ani nu ai gasit ... eu abia am venit, "incercarea moarte n'are". Pana una alta oricum descopar usor usor orasul urmand pe viitor sa ma avant mai departe. Momentan e cam aiurea ca nu am cu ce sa ma misc, o sa treaca ceva timp pana sa am cu ce ma misca si inca ceva timp pana o sa imi aduc motorul sau o sa imi iau motor aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toti belgienii vin cu olandezii in Eifel. :wink: Habar n-aveam de Mitranator si ca e in Belgia ca altfel il cheman la una din intalnirile noastre. In plus, cine dreq iese pe mobra pe zapada asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa zic, daca tu care zici ca ai peste 20 de ani nu ai gasit ... eu abia am venit, "incercarea moarte n'are". Pana una alta oricum descopar usor usor orasul urmand pe viitor sa ma avant mai departe. Momentan e cam aiurea ca nu am cu ce sa ma misc, o sa treaca ceva timp pana sa am cu ce ma misca si inca ceva timp pana o sa imi aduc motorul sau o sa imi iau motor aici.

Bine ai venit...Cum ai nimerit pe aceste plaiuri flamande?Daca vrei ma poti contacta eu stau in Menen...Numai bine :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toti belgienii vin cu olandezii in Eifel. :wink: Habar n-aveam de Mitranator si ca e in Belgia ca altfel il cheman la una din intalnirile noastre. In plus, cine dreq iese pe mobra pe zapada asta?

Unde se tin intalnirile si in ce perioada? Care zapada, aici nu mai e zapada de vre-o 2 saptamani ... oamenii ies regulat aici, weekendul asta am dat si eu o tura cu motorul unui cunoscut si era ok de mers daca ai echipament cat de cat.

 

Bine ai venit...Cum ai nimerit pe aceste plaiuri flamande?Daca vrei ma poti contacta eu stau in Menen...Numai bine :peace:

Prin intermediul fostului loc de munca am cunoscut pe cineva de aici apoi dupa ceva timp cineva-ul mi-a facut o oferta de angajare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, tot in Belgia sunt si eu, in GEEL, la aprox 40km de Antwerpen.

Deocamdata mobra mea e in tara, dar intentionez sa o aduc dupa 24mai....daca e ceva ne auzim.

Cum spunea un coleg mai sus Belgia e mica,deci nu e prb unde pt mine unde.

Toate cele bune. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa dea coltu' ierbii , asa pana la munca si-napoi merge, plimbari in schimb pe 0 grade si vant , parca nu mai au nici un farmec.Cre' ca asa incepe ramoleala...

Macar ai cu ce ... poate la 0 grade nu merge dar sunt zile, cel putin in zona asta, cand ai si 6-8 grade, senin si vant aproape 0. Atunci parca mi se pune pe suflet treaba :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar ai cu ce ... poate la 0 grade nu merge dar sunt zile, cel putin in zona asta, cand ai si 6-8 grade, senin si vant aproape 0. Atunci parca mi se pune pe suflet treaba :(

Daca te plimbi prin oras cu 50km merge la 8 grade daca faci autostrada 30 min iti garantez ca nu mai simti unele parti ale corpului...Apropos asta e nr meu 0479636841 daca vrei sa ma contactezi :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sunteti voi invatati dar pe vreme ca asta eu in ro ieseam cu motorul, echipamentul mai gros si asfalt uscat sa fie ... ce e drept nu poti merge ore in sir ca vara dar nici nu poti sa zici ca o vreme ca asta te tine in casa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni dar, lasand la o parte distanta, nu am cu ce sa ma misc in momentul de fata ...

Apropo de zona aia a Belgiei, am ajuns duminica spre luni noapte in Namur(parca), a trebuit sa duc o masina acolo, apoi stanga imprejur. Plictisitor mai e pe autostrada, singurul plus a fost lipsa traficului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, am o idee pentru duminica. Cine vrea sa ne vedem, sa bem un suc, sa mancam o inghetata sau pur si simplu sa ne incalzim oasele la soare aici e locatia : Restaurant Wit Toreke, Aarschot, ora 12:00. Google maps : http://goo.gl/maps/C8Smp

Daca vin cu masina ma huiduiti? din pacate motorul meu nu este in Belgia(inca)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as veni dar, lasand la o parte distanta, nu am cu ce sa ma misc in momentul de fata ...

Apropo de zona aia a Belgiei, am ajuns duminica spre luni noapte in Namur(parca), a trebuit sa duc o masina acolo, apoi stanga imprejur. Plictisitor mai e pe autostrada, singurul plus a fost lipsa traficului.

Distanta? Pai noi venim din Rotterdam. Avem si noi de calatorit ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Sa nu uitam ceva belgienii se misca greu ,uneori foarte greu....

 

Pai nu mai venim atunci. Io credeam ca in Belgia asteptati doar un semn si sunteti pa giagiki, ca n-are cine sa va stranga etc etc. Nu-i bai atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...