Sari la conținut

Accident intre Timisoara si Sacalaz


Clever
 Share

Postări Recomandate

Vizitator little wayne

Geniale scenariile colegilor...ma intreb cu DD nu a mirosit potentialul userior motociclism.ro....Ehe ar avea 3 subiecte de dezbatere pe seara,nu cum a tras-o de par pe elodia un an,pentru audienta

 

Am si eu niste filme-n cap dar nu vreu sa dezvalui scenariul,poate ma invita DD la TeVe si fac si eu un ban cinstit :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Aaaamiiiin... Si ne crucim.

Nu credeam ca exista oameni atat de paranoici. Nici in Amsterdam, dupa ce tripam grav si ma speriam de ratele de la gradina zoologica nu fabricam astfel de scenarii.

 

Baieti, e simplu, a depasit coloana la bariera, nu a oprit, a accidentat pasagera si s-a infipt in geamul unui TIR de pe contrasens. De incet ce mergea nu a avut nimic. La spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta spun si eu demult..cazul e foarte simplu!...Bine ca nu a murit nimeni din Renaultul care astepta primul la bariera, bine ca nu a murit soferul de TIR din pozitia 2-a care l-a primit pe motociclist in parbriz...

 

Ca a murit motociclistul e regretabil, ca daca scapa, sint sigur ca nu mai facea asa ceva in viata lui(dar parca poti sa stii?..unii chiar se mandresc cu astfel de fapte si isi arata cu mandrie ranile si operatiile ca urmare a accidentelor de motor pe care le-au avut!)

 

Omul totusi nu e de neinlocuit, si citind acest topic mi-am dat seama ca exista chiar foarte multi ca el, si ca acesta , din pacate, nu va fi ultimul accident, care va pata imaginea utilizatorilor de "motociclete"...

 

"Noroc" ca predomina accidentele provocate de conservari pe trecerea de pietoni, care sint mult mai revoltatoare (decat spectaculoase).

 

Detalii?..sa dea timisoreanul acela care a postat ca este apropiat cu pasagera si ca motoristul i-ar fi spus in timpul cursei demente ca sa se "fereasca"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimule maltez.. si eu sunt de acord cu tine, este foarte simplu sa analizezi din ce vezi pe net, si eu inclin sa cred ca este vina motociclistului DAR sa nu uitam ca graba strica TREABA adica sa gandim mai incet sa nu ne scape ceva fi atent.

Daca eu ma angajez intr-o depasire regulamentara intr-o comuna cu viteZa neregulamentara de 100kmH si un copil imi arunca in cap un mar pierd controlul si ma duc pe contrasens in auto si ma imprastii!

Cum crezi ca o sa sa sune stirea,SI CE O SA SPUI TU PE FORUM? Stie cineva ca din cauza marului am murit?

Sunt foarte multe variabile in cazul de fata, poate omul era urmarit de un camatar, poate a fost sunat ca-i arde casa, poate a lesinat, sunt un milion de PRESUPUNERI CARE SCHIMBA DIN TEMELIE REYULTATUL, cert este ca DIN IMAGINILE ALEA REFUZ SA CRED CA OMUL A VRUT SA SE OMOARE, NIMENI NU TRECE CU VITEZA AIA IN SITUATIA AIA PE ACOLO, TREBUIE SA FI FOARTE MOTIVAT DE CEVA SA TE RISTI IN HALUL ALA, SAU O PROBLEMA TEHNICA LA MOTOR,

ORICUM DUMNEZEU SA-L IERTE CA SIGUR ERA UN OM BUN... CA NOI TOTI PANA LA URMA.

TOTI MAI DEVREME SAU MAI TARZIU MURIM,SI MEREU ESTE O CAUZA, DACA STRABUNICUL A MURIT IN PAT,BUNICUL IN PAT, EU CE SA FAC SA NU MA MAI URC IN PAT?

 

inca ceva ..ma enerveaza maxim aia care spun ca deja este off topic, si ca nu are rost sa se ajunga la 700 de pagini!!!

pai daca ajunge omul sa fie perfect sa vb doar 5 propozitii pe zi in 100 de ani uitam dreacu sa vorbim dar deocamdata asta este firescul, foarte multe descoperii au fost nascute din prostie sau din altceva, nu dau ex ca stie tot poporul,

In toate posturile din paginile topicului nu am vazut sa abereze cineva, daca incep sa spun eu acum ca-mi cumpar barca este off topic.

Deaia este forum... sa vorbim si sa ne spunem parerile..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soimule maltez.. si eu sunt de acord cu tine, este foarte simplu sa analizezi din ce vezi pe net, si eu inclin sa cred ca este vina motociclistului DAR sa nu uitam ca graba strica TREABA adica sa gandim mai incet sa nu ne scape ceva fi atent.

Daca eu ma angajez intr-o depasire regulamentara intr-o comuna cu viteZa neregulamentara de 100kmH si un copil imi arunca in cap un mar pierd controlul si ma duc pe contrasens in auto si ma imprastii!

Cum crezi ca o sa sa sune stirea,SI CE O SA SPUI TU PE FORUM? Stie cineva ca din cauza marului am murit?

Sunt foarte multe variabile in cazul de fata, poate omul era urmarit de un camatar, poate a fost sunat ca-i arde casa, poate a lesinat, sunt un milion de PRESUPUNERI CARE SCHIMBA DIN TEMELIE REYULTATUL, cert este ca DIN IMAGINILE ALEA REFUZ SA CRED CA OMUL A VRUT SA SE OMOARE, NIMENI NU TRECE CU VITEZA AIA IN SITUATIA AIA PE ACOLO, TREBUIE SA FI FOARTE MOTIVAT DE CEVA SA TE RISTI IN HALUL ALA, SAU O PROBLEMA TEHNICA LA MOTOR,

ORICUM DUMNEZEU SA-L IERTE CA SIGUR ERA UN OM BUN... CA NOI TOTI PANA LA URMA.

TOTI MAI DEVREME SAU MAI TARZIU MURIM,SI MEREU ESTE O CAUZA, DACA STRABUNICUL A MURIT IN PAT,BUNICUL IN PAT, EU CE SA FAC SA NU MA MAI URC IN PAT?

 

inca ceva ..ma enerveaza maxim aia care spun ca deja este off topic, si ca nu are rost sa se ajunga la 700 de pagini!!!

pai daca ajunge omul sa fie perfect sa vb doar 5 propozitii pe zi in 100 de ani uitam dreacu sa vorbim dar deocamdata asta este firescul, foarte multe descoperii au fost nascute din prostie sau din altceva, nu dau ex ca stie tot poporul,

In toate posturile din paginile topicului nu am vazut sa abereze cineva, daca incep sa spun eu acum ca-mi cumpar barca este off topic.

Deaia este forum... sa vorbim si sa ne spunem parerile..

 

 

nu a murit din cauza marului ! a murit din cauza lui ! din depasirea lui neregulamentara si din depasirea vitezei legale cu 50 km/h mai mult decat este permis ! daca statea la locul lui si mergea cu 50 la ora nu patea nimic !!

 

ffs e chiar asa greu sa intelegeti ca toata vina acestui accident ii apartine motociclistului?

 

in lege nu exista cale de mijloc ! ori a procedat corect ori a procedat gresit !

 

trebuia sa stea dracului in spatele masinilor si sa nu depaseasca coloana ca un smecher ! asta trebuia sa faca ! si acum era si el printre noi si scria pe forum ca baietii ...

 

pai ce facem aici ? cautam cale de mijloc in lege? ori e legal ori e ilegal ?

 

ce ma enerveaza mentalitatea asta de pe forum ... toti motociclistii sunt niste ingeri care nu merita sa moara dar ei au mereu ghinion sa fie asfaltul turnat prost sau sa fie cate unii opriti pe contrasens cu tirul si sa intre in ei ... ba ce ghinion au baietii astia super buni la suflet si care nu fac ilegalitati niciodata .... ei merg asa super legal da li se blocheaza acceleratia si in acelasi timp raman si fara frane si in acelasi timp se lasa si bariera si in acelasi timp ei intorc capu si spun pasagerului sa se fereasca ... si astfel ei isi pierd viata pentru ca pasagerul sa scape ....

 

povesti dastea o sa le spun si eu nepotilor mei ...

 

respectati frate legea !!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ar cap, gandeste ca de aia il are...restu nu consider ca au nevoie de vreo explicatie pentru ca din contra, vor incerca sa dovedeasca cat is ei de "destepti". Nu l-ai vazut pe boul ala care se filmeaza mergand cu 240? Pai tu crezi ca ala nu a vazut destule filmuletze pe youtube cu alti viteji care si-au filmat moartea? Sigur a vazut, doar ca prin asta a vrut sa demonstreze prostu cat ii de destept.

 

Sincer ma astept ca in viitorul apropiat alt temerar care a auzit de acest accident sa incerce si el cascadoria. Poate deja s-a si incercat, doar ca nimeni nu a patit nimic. Poate motociclistul decedat nu a fost la prima trecere pe sub bariera, poate a mai trecut de multe ori pe acolo pe dedesupt, doar ca fara pasager.

 

Eu nu consider ca aceste accidente merita dezbatute doar in felul in care lumea nu face altceva decat sa-l porcareasca pe mort, poti sa-ti spui parerea civilizat si sa cugeti ca un om inteligent evitand pe viitor situatii similare.

 

Era o vorba: "Omu din greseli invata, dar omu inteligent invata si din greselile altora", dar pentur asta nu-i nevoie sa citesc batjocorelile aduse de niste jigodii unuia patit.

 

 

 

cine o trebuit sa inteleaga o inteles dinainte sa ai tu cont de forum, restu pot repeta figura din partea mea fara sa am nici un pic de mila.

 

Nu inteleg de tot repeti atata? Vrei sa-ti faci posturi? Te plictisesti? Incerci sa dovedesti ceva? Ca pe de alta parte vad ca ai ceva motor imaginar cu turbine si te visesi cu 300 la ora, sau esti ceva frustrat bicilist ce imita din gura sunetul motorului cand pedaleaza, dornic sa fie bagat in seama de motociclisti?

 

P.S. Macar completeaza-ti datele de la profil daca vrei sa fi luat cat de cat in serios

 

 

ai dreptate ! m-ai prins ! nici nu am motor ! am o bicicleta pegas si mi-am pus la roata o sticla de plastic care sa se loveasca de spitze sa imite sunetul tobei....

 

ce te intereseaza pe tine ce motor am eu ?

 

poate chiar am hayabusa turbo... poate chiar am mers cu 300 ... ;)

 

da vreau sa fac multe posturi ca sa fiu si eu super membru ....

 

p.s. cred ca defapt tu esti frustratul ala care are mai multe posturi decat km pe motor ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu a murit din cauza marului ! a murit din cauza lui ! din depasirea lui neregulamentara si din depasirea vitezei legale cu 50 km/h mai mult decat este permis ! daca statea la locul lui si mergea cu 50 la ora nu patea nimic !!

 

ffs e chiar asa greu sa intelegeti ca toata vina acestui accident ii apartine motociclistului?

 

in lege nu exista cale de mijloc ! ori a procedat corect ori a procedat gresit !

 

trebuia sa stea dracului in spatele masinilor si sa nu depaseasca coloana ca un smecher ! asta trebuia sa faca ! si acum era si el printre noi si scria pe forum ca baietii ...

 

pai ce facem aici ? cautam cale de mijloc in lege? ori e legal ori e ilegal ?

 

ce ma enerveaza mentalitatea asta de pe forum ... toti motociclistii sunt niste ingeri care nu merita sa moara dar ei au mereu ghinion sa fie asfaltul turnat prost sau sa fie cate unii opriti pe contrasens cu tirul si sa intre in ei ... ba ce ghinion au baietii astia super buni la suflet si care nu fac ilegalitati niciodata .... ei merg asa super legal da li se blocheaza acceleratia si in acelasi timp raman si fara frane si in acelasi timp se lasa si bariera si in acelasi timp ei intorc capu si spun pasagerului sa se fereasca ... si astfel ei isi pierd viata pentru ca pasagerul sa scape ....

 

povesti dastea o sa le spun si eu nepotilor mei ...

 

respectati frate legea !!!!!!!!

 

Motociclistii au dreptate. Asta pentru ca si-o apara cu pielea/ plasticul de pe armuri ! Nu cred ca ai vrea sa fii o victima si pe forumulul asta sa citesti despre voi (ce ati urat altora) !

Nu cred ca vreunul ma poate lamuri cum a fost ( scutecist sau nu ) !

 

Cred doar in bunul simt de motorist care te indeamna sa ii dai drepatate celui cazut.. sau celui ranit ... mai ales NU tie ! draga forumusitule ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii au dreptate. Asta pentru ca si-o apara cu pielea/ plasticul de pe armuri ! Nu cred ca ai vrea sa fii o victima si pe forumulul asta sa citesti despre voi (ce ati urat altora) !

Nu cred ca vreunul ma poate lamuri cum a fost ( scutecist sau nu ) !

 

Cred doar in bunul simt de motorist care te indeamna sa ii dai drepatate celui cazut.. sau celui ranit ... mai ales NU tie ! draga forumusitule ..

 

Cum adica "Motociclistii au dreptate"..sau "Cred doar in bunul simt de motorist "?????

 

Tu crezi ca "motociclistu e ceva aparte?....crezi ca exista un bun-simt deosebit la cei care utilizeaza motocicletele?....ma intreb de ce nu crezi si in bunul simt al oamenilor?sau al maimutelor?..sau al barbatilor?....sau al femeilor?...sau al copiilor?...sau al soferilor?..sau al japonezilor?..sau al hotilor?....deja se vede ca ai un sistem de gandire rudimentar, ca pt. tine nu exista decat motociclistii si ceilalti...ca tot creierul tau, este blocat de motociclism, si pt. restul nu mai aloca nici o resursa...

 

Deci tu nu vei intelege niciodata, ca printre motociclisti, exact ca si in societate, exista oameni si oameni, buni si rai, inteligenti si prosti, cocalari si domni, bogati si saraci, bolnavi si sanatosi, urati si frumosi, scunzi si inalti....pt. tine daca unul e motorist, automat e si un zeu, care nu greseste, care nu trebuie sa plateasca, care trebuie oblojit si protejat, care nu trebuie sa aiba nici o raspundere!!!

 

Citind ce ai scris, deduc ca esti unul dintre aceia care esti "motociclist" si nimic altceva...viata ta este motociclismul si pt. tine in viata nu mai exista nimic important!...traiesti prin asta si pentru asta. Macar sa ajungi Campion la Motociclism....altfel viata ta e risipita!

 

On-topic, pai nu trebuie sa te lamureasca nimeni cum a fost accidentul...ideea este sa te lamuresti TU singur(daca esti capabil si mai ai ceva resurse neocupate de motociclism)

 

Cred doar in bunul simt de motorist care te indeamna sa ii dai drepatate celui cazut

 

...asta e tare de tot!!!...adica vine un prost, depaseste coloama oprita la bariera in viteza, forteaza calea ferata, isi izbeste pasagera cu capu de bariera, intra in continuare pe contrasens si distruge 2 masini care stationeaza si vrei sa-i dau dreptate!?!?!?

Pai daca asta-i bunul simt de motorist....nu mai pot comenta nimic! Ma simt jeant ca am permis A....

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistii au dreptate. Asta pentru ca si-o apara cu pielea/ plasticul de pe armuri ! Nu cred ca ai vrea sa fii o victima si pe forumulul asta sa citesti despre voi (ce ati urat altora) !

Nu cred ca vreunul ma poate lamuri cum a fost ( scutecist sau nu ) !

 

Cred doar in bunul simt de motorist care te indeamna sa ii dai drepatate celui cazut.. sau celui ranit ... mai ales NU tie ! draga forumusitule ..

 

 

am ramas masca ... :unsure:

 

tu esti exact genul de forumist despre care vorbeam... ai mai multe posturi decat km pe motor si vorbesti de motociclistii ingeri care nu gresesc niciodata si faptul ca esti motociclist iti da un alt loc in societate si te face mai bun ca restul oamenilor si tu mereu ai dreptate chiar si cand dai peste un om pe trecerea de pietoni ...

 

imi vine sa vomit pe tine amice !!! :puke: :puke: :yousuck:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maddok, recunosc ca trebuie sa invat de la tine sa fiu mai concis si mai direct! :cheers:

Ai pus punctul pe "i" foarte scurt si f clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maddok, recunosc ca trebuie sa invat de la tine sa fiu mai concis si mai direct! :cheers:

Ai pus punctul pe "i" foarte scurt si f clar!

 

 

O rugaminte mai mult ... ia`l si pe little wayne ala de`o mana si carativa`n pm de aici. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...da chitros mai este omule! :lol:

 

Ai si tu dreptate...mortii cu mortii, viii cu viii...

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchide cineva topicu asta?cred ca sau saturat toti sa citeasca aberatiile lu maddok si a lu soimumaltez

 

 

nu il inchide nimeni! numai ca sa iti faca tie in ciuda !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inchide cineva topicu asta?cred ca sau saturat toti sa citeasca aberatiile lu maddok si a lu soimumaltez

 

da, dar de gramatica ta nu s-au saturat! ..vezi daca te saturi repede de citit?...nu intelegi nimic si spui ca niste rationamente sint aberatii, si nici nu vrei sa inveti cum se scrie corect!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu ai priceput ca asta nu e forum de gramatica si nici de scuteristi asa ca fugi pe topicu tau /index.php?/topic/663469-maxiscoooooter-sau-nu-motocicleta/page__st__320 sa mai rada lumea de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..si totusi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am atasat o poza de pe Google Maps ca sa intelegeti pozitionarea barierei si a drumului. Deci nici vorba de lipsa de vizibilitate daca a venit dinspre Sacalaz spre Timisoara...Sunt din zona si stiu foarte bine drumul si bariera se vede de la cel putin 1 Km. Oricum nimeni nu poate sti ce a fost in capul lui in momentul respectiv.

 

Raman la parerea mea: motociclistul nu a vrut sa forteze bariera, a avut viteza mare (asta a fost vina lui), l-a surprins coloana de masini oprita la bariera si-a incercat s-o ocoleasca. Bariera a fost un bonus.

post-61428-0-39302400-1308150242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a avut in cap alcool sau etnobotanice sau alte substante...NIMIC a avut in cap...adica teribilism si inconstienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...