Sari la conținut

Accident intre Timisoara si Sacalaz


Clever
 Share

Postări Recomandate

Primul accident soldat cu deces in judetul TIMIS in noul sezon :|

 

Un motociclist a murit, după ce a forțat bariera de la ieÂşirea din Săcălaz, spre TimiÂşoara, iar apoi a lovit un autoturism Âşi a ricoÂşat într-un TIR.

 

Sursa TION

 

RIP :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 282
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

InconÂştiență nene nu glumă!

 

Asta face viteza excesivă pe drumurile necunoscute în prealabil.

 

R.I.P. :rose: :rose:

 

Sper ca măcar fata să scape, nu are vină săraca... :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu-mi pot imagina ce a fost in mintea lui cand a incercat sa forteze barierele in halul asta..

 

http://www.adevarul.ro/locale/timisoara/timisoara-accident-Sacalaz-TIR-motocicleta_0_494351195.html

4.jpg

Motociclistul Âşi iubita lui veneau de la Săcălaz la TimiÂşoara. Martorii oculari spun că, încercând să ocolească prima barieră, tânărul s-a lăsat în jos, dar prietena lui s-a lovit Âşi a picat pe calea ferată. Motorul Âşi-a continuat drumul, izbindu-se de cea de-a doua barieră. Motocicleta a intrat în plin într-un Renault. Tînărul a fost apoi aruncat în parbrizul unui TIR care, din sens opus, aÂştepta să se ridice bariera.

Băiatul a murit pe loc. Cadavrul a fost scos din parbrizul maÂşinii de mare tonaj. Prietena motociclistului a fost transportată de urgență la Spitalul Județean din TimiÂşoara, unde i s-a acordat primul ajutor. Ea a scăpat cu viață, dar are răni serioase. Circulația între TimiÂşoara Âşi Jimbolia a fost blocată mai bine de o oră, cozile de maÂşini întinzându-se pe mai mulți kilometri în ambele sensuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa fortezi trecerea ? Care-i motivul ? Oricum ar fi ajuns primul si ar fi plecat primul..Daca informatiile din sursa sunt corecte, atunci a murit pe mana lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci din ce scrie in articolele alea,asta nu e de rip,asta e prostie din aia in stare pura,nu mai scrieti rip ca robotzii.

Pai vezi coloana de masini oprita,o depasesti (ceea ce e f periculos la vit mari chiar daca coloana stationeaza),vezi bariera ( ca e normal ca toti aia din masini nu s-au oprit de tampiti) incerci sa treci pe sub bariera care se lasa,treci de prima cu viteza,o pierzi pe aia din spate,probabil pierzi controlul motorului pe calea ferata,motorul se infige in primul auto stationat pe contrasens si tu zbori gramada in parbrizul tir-ului din spatele masinii???

Pai nu,nu,nu rip,du-te tare :finger:

Bine ca n-a omorat-o si pe fata aia saraca sau pe conducatorii renault-ului sau tir-ului.Ca din ce vad eu in poze,cel cu tir-ul era gata-gata s-o pateasca.

Aici nu prea mai are nimeni ce sa zica,nu a taiat nimeni calea,nu mai poate spune "nu m-a observat cutare in oglinzi",etc,toata lumea statea pe loc,motocicleta era singura in miscare.

Sa fim seriosi,unii sunt chiar tampiti si se uita la prea mult MotoGp.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor : Ducati 749

Defectiuni tehnice la franare/directie : EXCLUS

Viteza : EXCESIVA (Renault mutat din loc la impact, plonjon peste autoturism)

Pasager : DA, femeie

Vizibilitate : DA, MAXIMA

Conditii meteo : EXCELENTE

 

Concluzie : teribilism, inconstienta, iresponsabilitate

A murit pe mana lui si a nenorocit o femeie...

Pacat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bărbatul de 34 de ani se îndrepta spre TimiÂşoara, pe motocicletă, împreună cu o tânără de 28 de ani. Daca nici la varsta asta nu ai pic de creier ...... si cu pasagera :| . Mai cunosc un specimen din iasi ... aduce moto din afara si are 45 de ani si merge fara permis . R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci din ce scrie in articolele alea,asta nu e de rip,asta e prostie din aia in stare pura,nu mai scrieti rip ca robotzii.

Pai vezi coloana de masini oprita,o depasesti (ceea ce e f periculos la vit mari chiar daca coloana stationeaza),vezi bariera ( ca e normal ca toti aia din masini nu s-au oprit de tampiti) incerci sa treci pe sub bariera care se lasa,treci de prima cu viteza,o pierzi pe aia din spate,probabil pierzi controlul motorului pe calea ferata,motorul se infige in primul auto stationat pe contrasens si tu zbori gramada in parbrizul tir-ului din spatele masinii???

Pai nu,nu,nu rip,du-te tare :finger:

Bine ca n-a omorat-o si pe fata aia saraca sau pe conducatorii renault-ului sau tir-ului.Ca din ce vad eu in poze,cel cu tir-ul era gata-gata s-o pateasca.

Aici nu prea mai are nimeni ce sa zica,nu a taiat nimeni calea,nu mai poate spune "nu m-a observat cutare in oglinzi",etc,toata lumea statea pe loc,motocicleta era singura in miscare.

Sa fim seriosi,unii sunt chiar tampiti si se uita la prea mult MotoGp.

 

Absolut de acord cu tot ce ai scris!

 

Padure fara uscaturi nu exista...un criminal inconstient, asa zis "motociclist adevarat" care facea "sport" pe drumurile publice...D-zeu l-a luat inainte sa omoare el alt nevinovat...cine stie cite alte asemenea "fapte de vitejie" a mai facut, pina sa si-o fure pe propria prostie si inconstienta...de acestia trebuie sa ne ferim si noi in trafic...ce este uimitor e ca avea si o varsta la care ar fi trebuit sa fie matur!

 

Parerea mea strict personala e ca acel Ducati nu merita folosit pe drumurile publice, mai ales in oras...ci pe piste unde sa isi poata arata parametrii de functionare nominali pentru care a fost proiectat...

 

Este regretabil pentru familia lui, suferinta lor este greu de suportat, condoleante, dar pentru ceilalti utilizatori ai drumului public este o usurare si o sansa in plus la viata!

 

Cred ca prietena lui, daca are ceva in cap nu se va mai urca niciodata pe o motocicleta...condusa de vreun asemenea insconstient...dar cred ca va fi destul de speriata si definitiv de mersul pe moto.

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:...ala cu Renoul de sedea pe loc si i-a distrus masina, ce vina are? bine ca nu a fost omarat...ar fi trebuit sa-l caute pe mort in buzunar sa-i ia RCA-ul...daca o fi avut!...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incredibil cit de multa inconstienta. Macar s-o fi facut cind era singur pe motor.

"...s-a aplecat sa nu loveasca bariera". O fi uitat ca are si pasager in spate...

Pacat si de el chiar daca a fost un dobitoc, pacat si de pasagera aia care nu are nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am postat pe un topic unde se plangea unu' ca a ramas cu permisu suspendat 3 luni:

 

"Sa dau alt exemplu de motociclisti dobitoci si (cuvant urat); ca sa intelegeti de ce eu sint normal (cel putin mie asa imi place sa cred): sambata cealalta, veneam pe DN1, de la munte, pe la ora 18:30 trecusem de paralela 45 si pina la Ploiesti este o portiune de drum dreapta si plictisitoare care te indeamna la viteza; dar plina de radare; mi-am propus sa nu cotizez la amenzile politiei si sa merg pe banda 1 cu 100, maxim 105-107....bineinteles ca au trecut 2 cretinei cu motosport la peste 150 km/h(poate chiar mult mai mult), care ce crezi ca au facut (probabil de plictiseala si putzoism)? .Venind pe banda 2 s-au gandit ei sa ma sperie cumva si au fandat spre mine pe banda mea si mi-au trecut milimetric pe langa cot, aproape atingandu-ma, dupa care au revenit inapoi pe banda lor...la ce le-a folosit? Daca atunci la viteza aia, ii intra un fir de polen in nas si nu-si mai putea stapani un stranut urias si ma lovea? Sau daca eu care-i vazusem in oglinda, in momentul cind trecea pe linga mine luam mina stanga de pe maner si-i dadeam un dos de palma peste vizeta, la viteza aia nu se duce de-a valma?, si dupa trasa pe care o avea ajungea direct pe contrasens de pe banda 1...ar fi fost ca si cum eu as fi stat pe loc, el, s-ar fi apropiat de mine pe un arc de cerc, cu viteza si ar fi continuat drumul dezechilibrat si cu curentul de aer in ochi de la vizeta castii sparta...s-ar fi lasat cu pierdere de vieti, si sa nu le zici cretini?.....ei sint adevarati motociclisti?..atunci sa se duca pe piste si circuite special amenajate in afara drumurilor publice unde mai umblam si noi astia care respectam legile si regulile...nu am nimic impotriva nici sa se duca singuri pe camp si sa se bata cu lanturi pina la moarte, sau sa organizeze ciocniri frontale intre ei la viteza maxima...le propun celor doi sa se antreneze la bariera de la Timisoara, unde s-a dovedit ca e mai "cool" ... asa ramai cool definitiv!

 

Asa ca asta e cu "adevaratii motociclisti" ca astia nu sint decat niste lepre...aia care doar se bat cu pumnii in piept pe motive de motociclism...dar ca oameni nu fac 2 bani...cum spuneam , eu mai uit la OM si nu la motocicleta...daca omul e de nimic, motocicleta e doar un fier ordinar in mana lui, indiferent cit costa...OMUL e cel care pune in valoare LUMEA, oamenii....sau ii omoara....de aia nici nu ma plimb cu oricine...ci selectez cit pot de bine..."

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor : Ducati 749

 

Concluzie : teribilism, inconstienta, iresponsabilitate

A murit pe mana lui si a nenorocit o femeie...

Pacat!

 

Motoreta este un Ducati 748 sau 916, fostul propietar un idiot.

 

Manevra a fost pe barba lui, oricum multa minte nu avea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Parerea mea strict personala e ca acel Ducati nu merita folosit pe drumurile publice, mai ales in oras...ci pe piste unde sa isi poata arata parametrii de functionare nominali pentru care a fost proiectat...

 

 

 

nu are nicio treabă motocicleta, e la fel ca orice vitezană, problema e lipsa de creier a animalului de pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are nicio treabă motocicleta, e la fel ca orice vitezană, problema e lipsa de creier a animalului de pe ea.

 

...de acord cu partea de "control" care vine de la creier....altceva voiam sa spun...ca dpdv tehnic nu prea este justificat sa folosesti zilnic o motocicleta de mare viteza si putere sa zicem in traficul urban...mai mult o strici...nu se simte ea bine, chiar daca tu ca proprierar te simti excelent numai cind te uit la ea, dar sa-i si simti puterea cind esti calare...dar sa mergi cu ea zilnic pe Stefan cel Mare, parca simti ca o doare...parca o simti subturata, sub-vitezata, sub-folosita, etc....

 

...de exemplu pt. mine in orele de varf in Bucuresti, un scuter de 49 mi se pare ideal si tare operativ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu prea merge nici aia cu "poate a observat tarziu bariera"

a depasit coloana oprita.

ce credea ca fac aia? gratare? alai sa treaca el?

a fost alegerea lui 100% si prostia tot a lui.

spre ca fata sa se faca bine si pe viitor sa isi aleaga mai bine partenerii de drum.

 

cu asemenea specimene si rezultate, nu e de mirare ca suntem judecati de ceilalti participanti la trafic in felul in care suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...