Sari la conținut

Legenda


Bigfoot
 Share

Postări Recomandate

L-am sudat, ieri am montat toata linia de esapment inapoi, curatat sondele lambda => works great now.

 

Duracell, e timpul sa treci la LC. Cred ca noul R1200R o sa-ti placa mult, la orice capitol (mai putin estetic unde e vorba de gust) ar trebui sa fie superior... iti poti comanda Akrapovic din start, naviagatia integrata etc etc. Iar pe modul dynamic TC intra foarte tarziu asa ca ai mai scapat de o grija ;)

» Post actualizat in 09 Oct 2014 14:01

O sa incerc si asta.zici ca c3 e ok

 

BMW System 6 Evo ai incercat? Mergi la Bavaria si testeaza.

In cazul in care iti place, macar ai doua avantaje: 1. pretul din start cu 100€ mai mic decat la Schuberth; 2. in cazul in care apar probleme, casca, conform standardelor BMW, ar trebui schimbata (daca nu se repara usor/repede) pe cand la Schuberth trebuie sa stai saptamani intregi fara ea pana o trimit ei la fabrica s-o repare.

 

Eu dupa un sezon nu am absolut nimic sa-i reprosez. Iar sistemul de comunicatie (optional) este excelent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 632
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Macar acum stii unde si cum trebuie sudat LC-ul. :)

 

Bun simt al umorului :10:

» Post actualizat in 09 Oct 2014 21:53

 

Duracell, e timpul sa treci la LC. Cred ca noul R1200R o sa-ti placa mult, la orice capitol (mai putin estetic unde e vorba de gust) ar trebui sa fie superior... iti poti comanda Akrapovic din start, naviagatia integrata etc etc. Iar pe modul dynamic TC intra foarte tarziu asa ca ai mai scapat de o grija ;)

» Post actualizat in 09 Oct 2014 14:01

 

Vlad eu incet incet ma transform in conservar convins.

Cred ca o sa raman cu R1200R-ul pe care il am acum ca pe 7500euro de exemplu nici nu ma gandesc sa il dau sau sa ma chinui sa raspund la telefon.

Cat despre moto LC R1200R o sa o incerc la mine pe aici sa vad cum e de curiozitate. LC-ul mi se pare frumos, e mai agresiv asa.

 

O sa imi iau o motocicleta la anul daca imi ajuta Dumnezeu si totul merge bine; caut ceva strict de FUN (2h pe zi) si am gasit ceva alternative:

http://www.gumtree.com/p/ktm-motorbikes/ktm-supermoto-990-supermoto-t/1084103493

http://www.gumtree.com/p/husaberg-motorbikes/husaberg-550-supermoto-2009/1083953606

sau ceva de trial

http://www.gumtree.com/p/sherco-motorbikes/sherco-290-cc/1083245122

 

R1200R-ul meu se plictiseste singur in garaj acum din pacate cu Angel GT nou pe spate.

 

 

Tu ai apucat sa mergi pe LC R1200R?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad eu incet incet ma transform in conservar convins.

 

Si io, ca vine iarna si nu pot merge la ski pe motor :blbl: Desi recunosc ca l-am vazut o data pe unul cu 12GS pe Grossglockner carand skiurile pe sidecase.

» Post actualizat in 10 Oct 2014 10:57

 

 

Cat despre moto LC R1200R o sa o incerc la mine pe aici sa vad cum e de curiozitate.

 

Mai vorbim dupa ;)

» Post actualizat in 10 Oct 2014 11:00

Tu ai apucat sa mergi pe LC R1200R?

 

Nu, abia a fost lansat zilele trecute.

O sa-l testez la deschiderea sezonului in martie sau in aprilie cand voi fi la un weekend de teste BMW.

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Anul asta nu am mers foarte mult 1000km, motocicleta mea a implinit 40.000km, i-am schimbat cureaua de la alternator si simeringurile de la arborele cotit plus simeringurile aflate la imbinarea dintre motor si cutia de viteze.


» Post actualizat in 11 Dec 2015 20:13

Daca totvrei sa schimbi mobra de ce nu treci pe latibi pe la garaj.are cineva de vinzare exact ce vrei tu si in stare buna si poate l intereseaza vreun schimb.vorbesti la fata locului.

Nu cred ca voi dori sa vand R1200R-ul vreodata.

Totusi pentru cultura mea generala Tibi are service-ul lui acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Dupa 41005km am schimbat prima oara placutele de frana din fata. Au rezistat destul de mult, tinand cont ca sunt la al 4-lea set de placute pe spate in 41000km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

In weekend am implinit impreuna 44.000km, ne-am plimbat prin zona Campinei, Telega, Bustenari si am facut cateva poze si filme.

Saua noua este excelenta 10cm in plus se simt, stau mai bine pe motocicleta, s-a dus pozitia de Yoga, acum am 900mm inaltime la sa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» Post actualizat in 15 Oct 2018 22:16

Im sfarsit am scapat de caldura si nu ne mai chinuim pe motocicleta sa ne topim aiurea, vremea acum imi pare excelenta de moto.

13/10/2018 ora 7:20 ne urcam pe moto si invartim roata, coburile sunt puse plinul facut echipamentul de iarna imbracat.

Prima oprire o facem la Rasnov 3grade Celsius, dupa ce trecem pe langa etapa V-a din campionatul national de enduro-cross, lasa alta data il plimb pe Kawa, hai sa mai scot si boxerul din garaj. Stam ceva timp in Rasnov apoi plecam catre Fagaras prin Poiana Marului, drumul acceptabil, suspensia este setata Confort cu 2 persoane, face fata destul de bine, nu ma pot plange.

A doua oprire o facem la Fagaras unde si alimentam 15litrii, ca tot veni vb de benzina, consumul mediu a fost de 7% pana la Balea Lac, 6,5% Balea Lac-Pitesti si 10% Pitesti-Bucuresti, consum pentru doua persoane plus bagaje laterale.

Ajungem pe Transfagarasan, partea cu Sibiu, ESA o setez in Sport cu 2 persoane, ne jucam un pic si din pacate ne oprim intr-un singur loc sa facem poze pe asfalt, apoi continuam pana la Balea Lac. In sfarsit ajunsi zicem sa facem si noi o poza mai de sus asa cu lacul si cabana, in fine urcam noi ce urcam si tot zicem hai inca 10 minute mai sus si tot asa si uite ca ajungem pe VF Buteanu la 2507m la ora 17:00, apoi ne intoarcem deloc grabiti la motocicleta.

Ora 19:10, temperatura 5grade Celsius aproape intuneric ne urcam pe moto si plecam catre Pitesti unde mai facem o oprire, apoi la intoarcere mergem frumos pe A1 in spatele unui E-klass care ne-a deschis superb drumul cu ajutorul xenoanelor lui.

Ora 12:30 14/10/2018 ajungem acasa si ne trezim a doua zi satisfacuti ca am avut o zi superba de plimbare + aventura de pe VF Buteanu, de neuitat.

Sincer mi-a parut rau ca nu am luat masina+remorca cu mine, mai ales atunci cand s-a intunecat, dar asa macar l- am mai scos si pe "' asta mic" din garaj la drum lung 537km.

Batranica mea fabricata in 2007 si inmatriculata in 2009 se tine bine, anvelopele Pirelli Angel GT au fost excelente raportat la stilul meu de mers si masa ansamblului nostru iar saua modificata de 900mm excelenta, cred ca puteam sa mai bag inca 30-50mm dar si cu 900mm e ok, adio pozitie de Pilates sau Yoga pe doua roti.

Totusi................tot la enduro sau motocross (TCS Ciolpani) parca este mai frumos decat pe asfalt, in timp gusturile se schimba.

post-16670-0-55183300-1539641059_thumb.jpg

post-16670-0-58169000-1539641070_thumb.jpg

post-16670-0-89957100-1539641101_thumb.jpg

post-16670-0-30678300-1539641120_thumb.jpg

post-16670-0-94650900-1539641153_thumb.jpg

post-16670-0-37691600-1539641178_thumb.jpg

post-16670-0-10842800-1539641192_thumb.jpg

post-16670-0-40998100-1539641202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...