Jump to content

Photo

cum sa conduci o motocicleta

• Please log in to reply
79 replies to this topic

#1 warlock

warlock

Zuk

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,645 posts
  • Moto: Suzuki GSF650/2005
  • Numar: B??ZUK
  • Club: none

Posted 14 March 2011 - 12:15 PM

"Un bărbat s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins în timp ce conducea motocicleta fără permis. Acesta a spus că a condus fără permis timp de o săptămână pentru că a picat examenul, la traseu."

I-auzi bre! Cica a dat traseul! :P O fi fost la snowboard, dar de beat ce era credea ca da examenul moto!

Comportamentul lui este :D ce isi bate joc de toata lumea, ca el e jmecher, da' nu are bani de jipan! :laugh: Nu meriti pic de respect!

Uite! Sa te vada lumea ca la gazeta!

p1.jpg p2.jpg

Edited by warlock, 14 March 2011 - 12:24 PM.

GSF650 Posted Image || GS500 Posted Image service moto

#2 tedted

tedted

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 225 posts
  • Moto: CBR1000 & EXC 250
  • Numar: Este
  • Club: Havana Club

Posted 14 March 2011 - 12:24 PM

De unde ai pozele? Vreau si eu...

#3 warlock

warlock

Zuk

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,645 posts

Posted 14 March 2011 - 12:31 PM

De unde ai pozele? Vreau si eu...

informatii din "interior"

iaca tat filmu, se vede ghini si numarul

#4 tedted

tedted

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 225 posts
  • Moto: CBR1000 & EXC 250
  • Numar: Este
  • Club: Havana Club

Posted 14 March 2011 - 12:47 PM

Merci, eram acolo vroiam sa vad daca m-au dat la TV. :-)

#5 niculae

niculae

începăreț

• Membru
  • Pip
  • 488 posts
  • Moto: Iarna nu-i ca vara!
  • Numar: -
  • Club: 1 X 2

Posted 14 March 2011 - 01:04 PM

Inca una:

1cocalar_fara_permis.jpg

#6 bec

bec

Expert

• Banned
  • PipPipPip
  • 2,222 posts

Posted 14 March 2011 - 02:23 PM

Bai da numai sfinti prin motociclistii astia , n-ai vazut asa ceva.. fac pariu ca nici babele nu se mai violeaza ca pe vremuri.

#7 Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Black Mamba

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,447 posts
  • Interests:MotoGP
  • Moto: Yamaha YZR-M1
  • Numar: 99

Posted 14 March 2011 - 02:30 PM

Bai da numai sfinti prin motociclistii astia , n-ai vazut asa ceva.. fac pariu ca nici babele nu se mai violeaza ca pe vremuri.

Adica? E ceva normal sa mergi fara permis... toti am facut asa nu? Pe principiul asta gandesti? Eu nu cred ca un om normal la cap merge fara permis cu motor sport de 600 pe autostrada, ba ii mai da si in goarna... DA, si eu am mers fara permis, dar decat 5 minute, la tara pe un drum drept si pustiu, cu motocicleta unui prieten. Deci pe langa baiatul asta din reportaj, cred ca totusi chiar sunt sfant :laugh:

PS: Asta daca am inteles eu bine ce ai vrut sa spui, daca am inteles prost si tu ziceai tot de "motociclist", atunci scuzele mele!
Mesaj completat
EDIT: O nelamurire: cel fara permis este tot acelasi de pe SRAD? E diferenta mare intre imbracamintea lor. Si imi vine greu sa cred ca si-a luat echipamentul peste geaca aia de fas.

Edited by bogdan_gba, 14 March 2011 - 02:31 PM.

kLVuBIx.jpg

#8 warlock

warlock

Zuk

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,645 posts

Posted 14 March 2011 - 02:59 PM

sunt doua personaje. doar cel cu geaca dubioasa nu avea carnet. celalat doar cu "atitudine".
p3.jpg

"vezi ca vin doi motociclisti, verifica-i la asigurare" se aude.... nici cu sticletii astia nu mi-e rusine.

nu mai comentez, e trist. de ambele parti.

#9 Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Black Mamba

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,447 posts

Posted 14 March 2011 - 03:10 PM

Aha, acum am inteles... deci pe SRAD vad ca a venit cel fara permis, dar la plecare, pleaca pe el celalalt echipat full si cu glume-n el :laugh:

kLVuBIx.jpg

#10 SSSS

SSSS

ser79laban e un fatalau gay

• Banned
  • PipPipPip
  • 4,853 posts
  • Interests:linsaje, torturari si muzica simfonica
  • Moto: JINLUN 50QT-6
  • Numar: JILAVA '84
  • Club: FIGHT CLUB :|

Posted 14 March 2011 - 03:24 PM

Daca i-ar da omului vreo 8 ani cu exectuare voi ati da un mare bairam de bucurie cred. :|
:laugh: :D :P

#11 zaelu

zaelu

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,008 posts

Posted 14 March 2011 - 03:39 PM

trecind peste treaba cu nenea ala fara permis...

citez din filmuletz...

"actiunea de astazi a avut ca scop reducerea numarului de accidente"

pfai sa imi dau palme... si noi ca prostii credeam ca vor sa jumuleasca bani de la grabitii de pe autostrada... bai... cred ca au redus numarul de acidente de pe autostrada din ziua aia cu vre-o citeva sute... poate mii.

si:

"pe facebook tinara are la profil o poza facuta in masina sa de lux"

plus ce debiteaza inainte (rahaturi de mondenitati cretine care ne intereseaza cit ce gunoi maninca respectivu). Treaba e... fiinta aia care grohaie catre publicul hipnotizat de teve timpeniile alea.... pentru guitaturile alea isi permite un salam mai uscat de la angro nene. Probabil ca in sinea lui... se crede special si poate chiar important pentru tara.

ba si am zis sa nu downloadez filmuletu ala... asa imi trebe...

"what was seen cannot be unseen"

Edited by zaelu, 14 March 2011 - 03:44 PM.

curind toţi vom muri... speranţele şi temerile noastre vor fi irelevante - Bardo Thodol

se face bucati 929

http://www.motocicli...-honda-cbr-929/

vand Alarma MOTO Starlink cu GPS tracking (Second Hand)

http://www.motocicli...sms-google-map/

vand disc frana spate stil wave - CBR 929.

#12 Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Black Mamba

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,447 posts

Posted 14 March 2011 - 04:14 PM

Daca i-ar da omului vreo 8 ani cu exectuare voi ati da un mare bairam de bucurie cred. :|

Exagerezi :P Ala n-a fost in stare sa se invarta printre jaloane cu o "bicicleta" de la scoala, dar in schimb merge cu SRAD in trafic. Frumos nu? Oricum eu cred ca se va urca iar pe motor, mai ales acum ca nu va mai putea obtine permisul de conducere prea curand...

M-as fi bucurat sa fie o lege prin care vehiculul ce il conduci fara permis, sa fie confiscat. De ce sa scape doar cu o amenda (ca sa fim seriosi, nu-l baga nici 'reaqu in puscarie pentru asa ceva si nici n-ar fi normal) cand ar putea sa faca o pauza lunga fara utilajul din dotare. Si dupa ce reuseste sa ia permisul, sa isi poata recupera vehiculul. Asa ar fi cel mai corect dupa parerea mea!

Sunt de acord ca politia sta la panda ca sa isi faca norma la amenzi! N-are nicio legatura ceea ce fac ei pe autostrada cu reducerea accidentelor!

kLVuBIx.jpg

#13 bec

bec

Expert

• Banned
  • PipPipPip
  • 2,222 posts

Posted 14 March 2011 - 04:16 PM

Adica? E ceva normal sa mergi fara permis... toti am facut asa nu? Pe principiul asta gandesti? Eu nu cred ca un om normal la cap merge fara permis cu motor sport de 600 pe autostrada, ba ii mai da si in goarna... DA, si eu am mers fara permis, dar decat 5 minute, la tara pe un drum drept si pustiu, cu motocicleta unui prieten. Deci pe langa baiatul asta din reportaj, cred ca totusi chiar sunt sfant :laugh:

PS: Asta daca am inteles eu bine ce ai vrut sa spui, daca am inteles prost si tu ziceai tot de "motociclist", atunci scuzele mele!
Mesaj completat
EDIT: O nelamurire: cel fara permis este tot acelasi de pe SRAD? E diferenta mare intre imbracamintea lor. Si imi vine greu sa cred ca si-a luat echipamentul peste geaca aia de fas.

ho!!! acum vazui ca o ardea racing pe autostrada, corect, prostia se plateste si n-o sa vada permis 5 ani de acum incolo ...

si ca tot deschizi discutia cu "principii" , la ce k,kt de scoala moto si de examen moto se da in rromania basesciana ma scuzi dar poate baiatu e mai motociclist decat multi cu plasticul luat.

#14 niculae

niculae

începăreț

• Membru
  • Pip
  • 488 posts
  • Moto: Iarna nu-i ca vara!
  • Numar: -
  • Club: 1 X 2

Posted 14 March 2011 - 04:20 PM

Daca i-ar da un permis de conducere am fi si mai fericiti!

#15 zaelu

zaelu

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,008 posts

Posted 14 March 2011 - 05:57 PM

In alte tari se iese in scoala pe moabre (mari nu biciclete) in trafic sub observatia instructorilor. Cred ca nu pe autostrazi dar orisicum...

@niculae

gindesti pozitiv! asta e lucru frumos.

poate ca la faze de genu asta ar trebui "arestati" si bagati la scoala moto sau auto, dupa caz, pina ies profesori. Nu ca le-ar lua mult timp dar, asta ar fi o atitudine pozitiva si constructiva. Faze cu sa i se ia mobra si sa i se faca pachet sau eventual jupuita pielea de pe el... sint treburi de ev mediu...

..nu ca nu ne indreptam spre el.

curind toţi vom muri... speranţele şi temerile noastre vor fi irelevante - Bardo Thodol

se face bucati 929

vand Alarma MOTO Starlink cu GPS tracking (Second Hand)

http://www.motocicli...sms-google-map/

vand disc frana spate stil wave - CBR 929.

#16 megamotoreta

megamotoreta

maxiscuterist

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,459 posts
  • Moto: yamaha slider jog kymco 250
  • Numar: db08kaa
  • Club: doar eu si cu mine

Posted 14 March 2011 - 06:24 PM

Faze cu sa i se ia mobra si sa i se faca pachet sau eventual jupuita pielea de pe el... sint treburi de ev mediu...

ai fi surprins sa afli ca arestarea si confiscarea mobrei sunt lucruri normale in tari civilizate.

vand 1 kymco b&w 250 si dezmembrez altul.

Vand jacheta touring Polo XXL

#17 SERGHEI42

SERGHEI42

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 950 posts
  • Moto: BMW K 100 RS 16v

Posted 14 March 2011 - 08:33 PM

"Un bărbat s-a ales cu dosar penal, după ce a fost prins în timp ce conducea motocicleta fără permis. Acesta a spus că a condus fără permis timp de o săptămână pentru că a picat examenul, la traseu."

I-auzi bre! Cica a dat traseul! :laugh: O fi fost la snowboard, dar de beat ce era credea ca da examenul moto!

Comportamentul lui este :laugh: ce isi bate joc de toata lumea, ca el e jmecher, da' nu are bani de jipan! :laugh: Nu meriti pic de respect!

Uite! Sa te vada lumea ca la gazeta!

p1.jpg p2.jpg

RUSINE,RUSINE RUSINE....ASA CETATEANI NU NE FAC CINSTE...Foate bine ca-l critici .sa vada toata lumea ca este element negativ ce nu face cinste tagmei motociclistilor care mer in oras cu m,ax 50km/h ..pe DJ max 90 ..si pe A-uri nu trec de 130 sa-i pici cu ceara ...Mai baieti,aveam pretentii..!! Voi v-ati prostit??? Care dreaku respecta legea ??? Pai ala sa arunce cu pietre !!!!!!!!!!Lunga rau iarna asta ...Unde este legatura intre titlul topicului si ..continut ..!!!!??Pai ori suntem golani ori nu mai suntem.

Edited by SERGHEI42, 14 March 2011 - 08:35 PM.

...................When you're on your bike, Your are on your own..

#18 Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Black Mamba

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 3,447 posts

Posted 14 March 2011 - 08:40 PM

In alte tari se iese in scoala pe moabre (mari nu biciclete) in trafic sub observatia instructorilor. Cred ca nu pe autostrazi dar orisicum...

@niculae

gindesti pozitiv! asta e lucru frumos.

poate ca la faze de genu asta ar trebui "arestati" si bagati la scoala moto sau auto, dupa caz, pina ies profesori. Nu ca le-ar lua mult timp dar, asta ar fi o atitudine pozitiva si constructiva. Faze cu sa i se ia mobra si sa i se faca pachet sau eventual jupuita pielea de pe el... sint treburi de ev mediu...

..nu ca nu ne indreptam spre el.

Eventual sa suporte statul si cheltuielile, sa ii ofere si posibilitatea sa profeseze ceea ce a invatat :laugh:
Nu uita ca cel care a mers fara permis, a comis totusi o infractiune, si trebuie pedepsit conform legii*, ori daca il ajuta sa isi ia permisul, nu face decat sa il rasplateasca pentru infractiunea comisa.

*da, confiscatul vehiculului este intalnit in tari dezvoltate si civilizate; parerea mea (personala) este ca ar fi cea mai buna metoda de pedeapsa, pentru vremurile actuale. Inchisoarea intr-adevar e prea de evul mediu, iar alte metode ca cea de mai sus ar fi prea SF.

kLVuBIx.jpg

#19 ZAPPY

ZAPPY

Groaza si mister... ceata si dezorientare.

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 1,737 posts
  • Interests:Motociclete de orice fel.
  • Moto: Suzuki Katana 750
  • Club: CIRC SI BALAMUC

Posted 14 March 2011 - 09:08 PM

ho!!! acum vazui ca o ardea racing pe autostrada, corect, prostia se plateste si n-o sa vada permis 5 ani de acum incolo ...

si ca tot deschizi discutia cu "principii" , la ce k,kt de scoala moto si de examen moto se da in rromania basesciana ma scuzi dar poate baiatu e mai motociclist decat multi cu plasticul luat.

Incepi bine, apoi te contrazici. Daca era vreun mare geniu al motociclismului, nu pica TRASEUL, nu crezi? Mai ales la ca-catul asta de scoala care se face...
Mesaj completat

Care dreaku respecta legea ??? Pai ala sa arunce cu pietre !!!!!!!!!!Lunga rau iarna asta ...Unde este legatura intre titlul topicului si ..continut ..!!!!??Pai ori suntem golani ori nu mai suntem.

Ah, sa inteleg ca tu ai dat click pe topic in speranta ca ai sa inveti vreo "golanie" care sa te ajute sa mergi cu mobra oin cazul in care remai fara permis?! :laugh:
IF SPEED DOESN'T SCARE YOU, THE BIG TRUCK AROUND THE CORNER WILL!!!

WHERE THERE IS A WILL, THERE IS A WAY!

"I would rather be sitting on my motorcycle, thinking about God, than sitting in church, thinking about my motorcycle."

Posted Image

#20 Chivu

Chivu

Începător

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 4,365 posts

Posted 14 March 2011 - 09:29 PM

Ați descoperit România. Sunt raidări de A2 fară permis destui. Ăsta a fost mai făr` de pile și l-au înfundat. Nu-i nimic, rămân restul.

s

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users