Sari la conținut

Motociclisti Obsedati De Jocuri Pe Calculator


Moria
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt omul Warcraft. De la Warcraft I (cand eram singurul dintre prieteni cu CD-ROM si a trebuit sa le dau jocul pe 23 disckete :D) pana la World of Warcraft acum. :D

 

23 de diskete ;) dar nu auzisei de program de arhivare? war - 4 diskete si war II - 9 diskete.

 

Mdea, si eu sunt obsedat de jocuri pe calculator. Cum am un pic timp neocupat (srv, moto, 1/2 mea, somn, treaba) bag rpd un joc. Cat aveam net pe acasa ma impuscam pe ram1 cu alti ahtiati dupa cs. De cand nu mai am net mi-am cumparat un pentim 200mh si (re)joc: Dune 2, Warcraft, Dune, Dangerous Dave, Orion, etc. Ma rog intelegeti voi, jocuri de baza pentru un maniac :baldy: . Aaaaaaaa si am gasit un joc cu motociclete, super tare. Nu stiu cum ii spune, o sa merg azi sa ma uit (daca am timp). Participi la curse ilegale (grafica de cacao, game-play destul de slab, bah dar ce senzatii, :P )

Si daca vreti un joc mai nou (eu l-am jucat destul de curand, dar e mai vechiut) jucati Hooligan. Controlati niste suporteri de fotbal huligani si trebuie sa indepliniti diverse misinui: sa ajungeti la un meci (intre voi si station sun supoteri adversi, scutieri, etc.), sa aparati autocarul echipei de suporteri adversi, etc.

In rest strategii la greu, dar StarCraft ramane baza (chit ca nu l-am mai jucat de 1 an)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh Tu chiar crezi ca eram atat de cunoscator in ale pc-ului incat sa folosesc kit de instalare? Nu dom'le il copiam pe ala instalat la mine in PC (desigur cu program de arhivare) si apoi il "lipeam" in celalat PC. Si mergea perfect.

Ce vremuri! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh Tu chiar crezi ca eram atat de cunoscator in ale pc-ului incat sa folosesc kit de instalare? Nu dom'le il copiam pe ala instalat la mine in PC (desigur cu program de arhivare) si apoi il "lipeam" in celalat PC. Si mergea perfect.

Ce vremuri! :baldy:

 

Eeee, originale, vrajeli. Eu aveam varianta hakerita, fara filme, ;), intra fix pe 4 diskete.

Btw, mai ai cd-ul cu war1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am jucat toate Warcraft,ce amintiri pe 486 cu cd-rom 3 x cine era ca si mine,plus toate din seria Dune.Am cred ca peste 250 ore pierdute cu Ghotic 1 si 2 si mult peste 1000 ore cu Age of Empires,iar am jucat vreo 3 luni zi de zi pe Sacred Gold.Tot ce ii strategie buna si adventure joc,dar si cele gen NFS.acum m-am lasat de ele (ocupau prea mult timp :baldy: ) si din 19 august joc cu mariusweed tribal wars unde avem o dezvoltare mult mai mare decat restul (eu recunosc ca fur resursele celor din jur ;) :D ) Pot sa zic ca pana acum 2 luni eram obsedat cu jocurile,acum sunt cu internetul :P

 

Asa reptile,recunoaste ca jefuiesti vecinii din joc.De mine nu ai zis nimic ca joc acelas joc ca si tine numa ca am plecat din trib?lasa ma ca vin eu inapoi cand te depasesc ca puncte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BloodRayne1 (ca 2 nu ma duce placa video :baldy: ;) )

Return To Castle Wolfenstein

Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth

GTA San Andreas

Delta Force 5

NFSuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OBSEDAT. Ce insemna obsedat?

 

Daca am terminat MAX PAYNE de vre-o 20 ori fiecare versiune si am completat toate add-onrile, skirmish si alea-alea, se poate spune ca sunt obsedat? :baldy:

 

Daca joc de 5 ani UNREAL TOURNAMENT il dezinstalez si iarasi il instalez, iara il joc si iar, si iar, si iar, inseamna ca am o problema? :D

 

Daca joc VIETCONG doar la nivelul Vietcong de cand cativa ani si nu mai satur de el ce se fac? :D

 

Evident ca astea sunt doar cele pentru care am dezvoltat o "afinitate", in rest le joc, le termin, le sterg.

Orice, doar strategie nu, ca si asa dorm prea putin :P

 

Oricum, sunt mai obsedat de motor decat de jocuri. Am mai multe nopti nedormite impreuna cu motorul decat cu calcualtorul ;)

Editat de SRY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa reptile,recunoaste ca jefuiesti vecinii din joc.De mine nu ai zis nimic ca joc acelas joc ca si tine numa ca am plecat din trib?lasa ma ca vin eu inapoi cand te depasesc ca puncte :lol:

Tradatorule :D Eu acum cuceresc al 3-lea sat care are 2700 puncte :D si am 9000 pana acum.Ma mai depasesti ? :lol:

 

OBSEDAT. Ce insemna obsedat?

 

Daca am terminat MAX PAYNE de vre-o 20 ori fiecare versiune si am completat toate add-onrile, skirmish si alea-alea, se poate spune ca sunt obsedat? :baldy:

 

Daca joc de 5 ani UNREAL TOURNAMENT il dezinstalez si iarasi il instalez, iara il joc si iar, si iar, si iar, inseamna ca am o problema? :P

 

Daca joc VIETCONG doar la nivelul Vietcong de cand cativa ani si nu mai satur de el ce se fac? :lol:

 

Evident ca astea sunt doar cele pentru care am dezvoltat o "afinitate", in rest le joc, le termin, le sterg.

Orice, doar strategie nu, ca si asa dorm prea putin :lol:

 

Oricum, sunt mai obsedat de motor decat de jocuri. Am mai multe nopti nedormite impreuna cu motorul decat cu calcualtorul ;)

De asta m-am lasat si eu de strategii ca nu erau sanatoase prea mult timp pierdeam,ma uitam pe geam si vedeam ca-i lumina,cate nopti nedormite am acumulat eu,daca as fi mers cu motorul atatea ore cate am jucat strategie vedea Rossi sa-l invat cate ceva :D

 

Poate fac rost de warcraft 1,il vrea careva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) eu nu am jucat decat Quake 2 ....si Medal of Honor ...in rest nu stiu nici un joc ....nici macar Cauntar sau Unreal...pe care il joaca toata lumea ...fratimiu este "kiler"(cauntar) si sofer pe tir (18Whels) si "chilot" la NFS ...a si mai are unu in care scenariul este ca au venit rusii in america si au ocupat-o dar nu stiu cum ii zice ...

 

aaa si mi-am amintit ...mai stiu sa joc "LHX" un joc de 486 care este pe o discheta (cu elicoptere) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tradatorule ;) Eu acum cuceresc al 3-lea sat care are 2700 puncte :D si am 9000 pana acum.Ma mai depasesti ? :P

De asta m-am lasat si eu de strategii ca nu erau sanatoase prea mult timp pierdeam,ma uitam pe geam si vedeam ca-i lumina,cate nopti nedormite am acumulat eu,daca as fi mers cu motorul atatea ore cate am jucat strategie vedea Rossi sa-l invat cate ceva :baldy:

 

Poate fac rost de warcraft 1,il vrea careva ?

 

Pai hai cu un nobelman si fa-ti un sat langa al meu,daca ai timp.am vrut sa vin eu la tine dar circa 128 ore fac pana acolo,am renuntat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1)Starcraft

2)Medal Of Honor (Allied Assault, SpearHead, Pacific Assault)

3)Jedi Outcast, Jedi Academy, Knights of the old Republic 2

4)Homeworld 1,2

 

Jocurile din seria Medal of honor cred ca au fost super bine realizate. Am jucat si Vietcong...dar a fost prea intens pt mine. Jocul ala te distruge psihic. Urasc jungla si vitnamezii :D In loc sa ma

relaxez, dupa 2 ore de Vietcong ieseam din camera cu durere de cap si cu pulsul mult peste normal.

Jocurile gen nfs nu ma pasioneaza pt ca sunt prea simple..urasc sa folosesc doar cateva taste intr-un joc. Decat jocuri cu masini...mai bine un simulator de zbor :P (F22, Mig29 etc).

Daca vreti careva sa facem un Starcrat pe net..dati un PM.

 

P.S.Mi-am dat seama ca dat fiind faptul ca nu am motor, nu sunt inca motociclist si nu as avea ce cauta pe topicul asta :D(. Sper sa treceti cu vederea chestia asta :).

Editat de DariusB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ordinea preferintelor:

star craft :)

wow

Q3 acum si Q4 dar nu ma excita prea tare, oricum,e singurul shooter care imi place

Comand and conquer (thank you honey :) )

red alert, am iubit jocul ala :D

caesar :lol:

flatout :P

The sims, am reusit sa-mi fac caracterele lesbiene, homosexuali si unul din ei chiar a si nascut, un alien :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am jucat toate Warcraft,ce amintiri pe 486 cu cd-rom 3 x cine era ca si mine,plus toate din seria Dune.Am cred ca peste 250 ore pierdute cu Ghotic 1 si 2 si mult peste 1000 ore cu Age of Empires,iar am jucat vreo 3 luni zi de zi pe Sacred Gold.Tot ce ii strategie buna si adventure joc,dar si cele gen NFS.acum m-am lasat de ele (ocupau prea mult timp :) ) si din 19 august joc cu mariusweed tribal wars unde avem o dezvoltare mult mai mare decat restul (eu recunosc ca fur resursele celor din jur :D :D ) Pot sa zic ca pana acum 2 luni eram obsedat cu jocurile,acum sunt cu internetul :P

Maine ma mut si o sa raman fara net 2 saptamani si in noiembrie ma angajez deci jocuri non stop :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CS Source vreo 4-5 ore pe zi de vreo 2 ani incoace, in curand incepe campionatu bhz. De abia astept sa-i snopim pe toti pustanii cu cosuri pe fata si sa-i intindem pe pereti. In echipa mea varsta medie e de 30 de ani :) . In rest UT dar fara performante notabile, doar locu 7 intr-un campionat national de acu cativa ani.

Editat de Semaca
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am apucat de citeva zile sa joc F.E.A.R. . Am facut imprudenta sa joc noaptea, cu sunetu' (surround, ov corz :) ), dat la volum mare, si mi s-a facut pielea de gaina de citeva ori, la propriu. PLM....this game is fockin' scary :D . Apare p'acolo un jeg d'ala de copil paranormal gen "The Ring", ca-mi vine sa fug tare :D .

 

 

P.S.

Cui v-a placut seria Knights Of The Old Republic (1 si 2) :P ? E super adevaraciune pt Star Wars fans :lol:

 

 

3)Jedi Outcast, Jedi Academy, Knights of the old Republic 2

 

 

Edit:

Acu' ti-am vazut replaiul .

:)

Editat de Luc_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine downloadeza stuff de pe torrents si are cont pe iplay.ro (cred ca e si pe altele) sa dea un search la PC Games Super bike riding challange. E un joc frumusel, cu modele sport 2006, pe circuite, etc etc. Va prindeti voi din description :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

World Of Warcraft

 

Americas Army

 

Command & Conquer - Zero Hour

 

ma rog, WoW mai tot timpu' :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...