Sari la conținut

Hai sa ajutam un coleg!


cristi 57
 Share

Postări Recomandate

Pentru multi, Ovidiu este cunoscut sub numele de user Cicloburu.

Poate ca micul nostru ajutor v-a fii salvator in necazul lui.

http://rotheo.wordpress.com/2011/03/10/ecaterina/

Ma ofer sa iau legatura cu cine nu are timp pt a merge la banca, dar doreste sa ajute. Raspund la PM-uri sau la 0744874501. Voi posta suma adunata si fotocopia chitantei de la banca. Astept doua saptamani si rog moderatorul ca tot acest timp, sa lase postul la Important Topics

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

linkul corect

 

O sumă modică, sper sa fie de mare ajutor. Nenea Cristi, mâine sau sambată ne vedem sa îți dau banii.

Sănătate multă lui Cati! Cicloburule, fii bărbată!

 

Off, nea Cristi, când mai vii pe la mine să te învăț cu linkurile astea.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand afli despre oarecine ca are o problema deosebita, iti pasa mai mult sau mai putin.Dar cand afli ca un prieten, cunoscut, apropiat, e cel in cauza, iti vin transpiratii reci.

Sa dovedim ca nu suntem doar niste useri anonimi pe doua roti;sa dovedim ca suntem oameni!

Pentru Cati:sanatate! Pentru amandoi:tarie si incredere intr-un viitor bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pic cu pic se face marea. Insa abia luni o sa pot ajunge la banca sa ajut si eu cu ceva.

Curaj, Cicloburu! Si sanatate Ecaterinei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tovarăși și prieteni!

Vă mulțumesc tuturor! Pînă de cu.rînd nu credeam că mă voi confrunta vreodată cu această situație. Cînd am aflat de problema soției aproape toți prietenii cu care am vorbit mi-au spus că mă vor ajuta cu ce pot ei. Atunci nu m-am gîndit la bani, sprijinul moral era cel mai important. Din păcate acum am ajuns și la bani. Inițial, la aflarea veștii (pe 22 feb. a.c.) n-am crezut că este atît de urgent, dar acum se pare că e mult mai urgent decît ne doream să se întîmple lucrurile. Am vizitat mai mulți medici, am trimis rezultatele RMN-ului și ”afară”, se pare că operația e de maximă urgență, deși nu erau semne pentru asta. Problema mea cu banii apare și datorită crizei actuale, din cauza căreia eu nu găsesc o slujbă de peste trei ani, în tot acest timp reușind să supraviețuiesc, nicidecum să zic că trăiesc (bine). Tot din acest motiv nu-mi pot permite să fac un credit la o bancă, niciuna nu mi-ar aproba așa ceva fără să fiu angajat undeva. Să nu credeți că stau acasă pe banii soției, care e profesoară, dar munca ”la negru” nu-ți oferă nicio stabilitate sau siguranță...

Încă o dată, vă mulțumesc tuturor pentru sprijin!

 

Toate bune!

Editat de cicloburu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CAS-ul nu cotizeaza si el o parte din suma? Adica asa mi se pare normal. Sau a spus nu fiindca nu e spitalul de stat. Dar ceva ar trebui sa se faca, stiu ca cand vine vorba de nascut copil, la maternitate costurile sunt suportate integral de CAS, iar la maternitate privata CAS deconteaza exact aceeasi suma, restul fiind din buzunarul pacientului. Sper ca ai vorbit acest aspect cu economistul de la spitalul unde vrei sa mergi, astia stiu toate dedesubturile, si o sa vrea sa te ajute, doar banii de la CAS sunt tot cu plus in fata.

Iti tinem pumnii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un post al lui @ AdrianS de pe alt topic, despre cu totul alta situatie, dar care are o mare relevanta aici. Citez:

Mă gândesc Âşi eu. Sunt 37.000 utilizatori înregistrați. Facem un topic cu anunț mare cât o zi de post pentru chetă de un euro fiecare?

In acest caz se va vedea cat de mult conteaza sa fi motociclist in Romania si sa faci parte dintr-o comunitate fie ea si virtuala in mare parte. Hai sa vedem cat de solidari suntem in situatia asta si sa ne dam seama dupa, daca meritam sa fim vazuti asa cum vrem noi sau in alt fel. Hai sa vedem daca atunci cand suntem multi putem sa facem si alceva decat proteste in benzinarii, marsuri joia, adunari la Arc, intruniri la care nu vine nimeni si petitii versus apa din Dambovita...

Sa incercam sa ne inchipuim ca, chiar daca nu avem posibilitati materiale si nici rude cu dare de mana....totusi nu suntem singuri !!!! Sa ne imaginam ca suntem totusi familia aia pe care ne-o dorim, de motociclisti saritori, care fac mai mult decat sa se salute in trafic. Totodata cu ocazia asta poate fi creat un precedent, un precedent de bun augur avand in vedere ca maine pot fi EU sau TU intr-o situatie similara, sau mai rau.

Nu fac lobby pt. @ Cicloburu, nici macar nu il cunosc personal, decat de pe forum, dar asta nu are importanta. Importrant este ca acum avem ocazia sa aratam ca putem fi o forta daca suntem uniti, chiar daca individual suntem saraci, impreuna suntem BOGATI !

Sper sa se inteleaga exact ce am vrut sa transmit, ci nu cum se intampla de obicei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cei 37 000 de useri inregistrati, useri activi sunt cam 6 mii, restul sunt clone, useri care nu posteaza, etc...

O sa incerc sa ajung luni sa fac o donatie.Nu o sa fie o mare suma dar incerc. Sanatate multa, am si eu pe mama bolnava de cancer, si stiu cum este sa nu te ajute nimeni, si sa fii singur in astfel de momente. Multa sanatate si mult curaj mai ales. Morarul este foarte important in astfel de momente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Crsti_cake: Foarte ok propunerea ta, nu este nici un admin/supermod activ pe aici ca sa punem un banner in sectiunea de top a forumului cu link direct aici? Da-ti-o dreq de treaba. Macar sa faceti topicul sticky, ca se pierde printre toate noutatile. Eu nu pot sa gasesc niciodata nimic decat daca se afla la "new posts".

 

Cel mai bine mai spuneti pe la prieteni, omuleti, organizatori de evenimente. Sunt atat de multe feluri de a face bani pentru o chestie de genu. Se pot face concerte caritabile like din care 50% din bani sa se duca la Ecaterina, donatii in timpul rockotecilor etc, timpul e cam scurt dar sigur se poate posta un anunt ceva pe o comunitate rock din Bucuresti de exemplu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu. o sa-mi permit (desi nu ne cunoastem) sa-ti dau cateva sfaturi, ca unul ce a trecut prin ca trece sotia ta acum, si asta foarte recent(anul trecut). Banii se strang , mai usor sau mai greu...nu conteaza chiar deloc, sunt convins, si asa trebuie sa fii si tu.O sa ai destul pentru operatie. Medici in Romania foarte buni mai sunt si nu putini ,eu am fost operat la Fundeni, si am discutat pe tema asta cu oameni ''grei''. In afara nimeni nu face minuni, tot 2 maini si 2 picioare. In plus clinicile private la noi au echipamente extrem de performante.

Stiu ca paradoxal socul unei asemenea necaz este resimtit mai puternic cei ce sunt apropiati bolnavului si nu de subiect efectiv. De obicei la aflarea diagnosticului, organismul pacientului isi mobilizeaza foarte eficient resursele si credeti sau nu , pragul initial de panica este este depasit . Aici este insa nevoie si de suportul tau moral. MAI MULT DE 50% DE VINDECARE SE DATOREAZA PSIHICULUI PACIENTULUI, IMPLICIT MORALUL ACESTUIA. Metodele prin care trebuie sa-i mentii moralul ridicat nu conteaza!Asta e tot ce poti tu sa faci ,dar trebuie s-o faci bine. Dupa cum am citit, natura tumorii ar fi benigna( este bine conturata).Deja e un motiv in plus sa fiti optimisti.Detalii nu cunosc punctual pe subiectul tau, dar crede-ma pe cuvant am citit foarte multe materiale pe tema aceasta , si nici batut in cap slava Domnului nu sunt. Eu am avut tumoare maligna, si in Galati sunt sunt cosiderat ca ''deschizator de drumuri'' in cea ce priveste varsta la care se poate scapa de prostata.

Am vrut sa-ti transmit toate astea nu ca sa ma bag in seama. Si eu am fost la randul meu sustinut de cei din jur in felul acesta, si pe cuvant , tare bine mi-a prins.

Capul sus, curaj, si sa stii ca e valabila expresia ''dracu nu e asa negru cum pare!'' (sa nu ma face-ti satanist ca nu sunt!)

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Cicloburule si pe toti cei care sunt alaturi de tine si de Cati! Acum vreo doi ani am citit tot pe undeva pe aici, pe forum de o actiune similara desfasurata pentru un baiat din Ardeal. Se organizase o tombola, multi useri postasera diferite obiecte personale, second, insa in buna stare si le dadusera un pret decent, iar banii obtinuti din cumpararea lor erau virati in conturile omului.

Oare nu putem face si noi la fel pentru Cati? Sunt convins ca fiecare dintre noi s-ar putea dispensa de cate ceva pentru aceasta cauza!

Voi posta astazi, putin mai tarziu,poze cu cateva obiecte din partea mea.

Iti tin pumnii Cicloburule, sunt alaturi de voi!

Vlad

Mesaj completat

Salut Cicloburule si pe toti cei care sunt alaturi de tine si de Cati! Acum vreo doi ani am citit tot pe undeva pe aici, pe forum de o actiune similara desfasurata pentru un baiat din Ardeal. Se organizase o tombola, multi useri postasera diferite obiecte personale, second, insa in buna stare si le dadusera un pret decent, iar banii obtinuti din cumpararea lor erau virati in conturile omului.

Oare nu putem face si noi la fel pentru Cati? Sunt convins ca fiecare dintre noi s-ar putea dispensa de cate ceva pentru aceasta cauza!

Voi posta astazi, putin mai tarziu,poze cu cateva obiecte din partea mea.

Iti tin pumnii Cicloburule, sunt alaturi de voi!

Vlad

 

Asa cum am promis, revin cu poze pentru urmatoarele obiecte pe care le pun la vanzare, urmand ca banii obtinuti pe ele sa fie virati in contul deschis pentru Cati. Vanzarea se face pe principiul primul venit - primul servit. Obiectele se afla in Bucuresti. Daca va fi nevoie, le trimit cu posta, sau curier oriunde se va afla cumparatorul.

1. Rezervor benzina de la o GILERA RX 125, buson si robinet originale in perfecta stare, echipat cu sonda de nivel interioara electrica, vopsea si embleme originale. In interior nu este ruginit. Pretul de vanzare este de 1oo RON.

2. Casca 'comunista' cu cozoroc, originala, in buna stare exterioara si interioara. Am preluat-o de la fostul proprietar odata cu MZ-ul 125 care il posed. Pret de vanzare 50 RON.

3.Geanta pentru laptop, nou- nouta, nefolosita, material textil cu fermoar, are si chinga de purtat pe umar. Am adus-o anul trecut din Franta. Pret de vanzare 20 RON.

4. Goarna militara de semnale. Este din alama masiva, are mustiuc detasabil. Este primul instrument din 'cariera' mea de instrumentist pe care am invatat sa suflu. Tin tare mult la ea, dar cred ca poate servi unui scop nobil. Pretul este de 80 RON. Acord in acest pret si o lectie de suflat in goarna, daca cel ce o cumpara nu are habar cum se foloseste.

Astept mesaje pe PM, sau pentru rapiditate la tel. 0722.702.892

Sper ca si altii sa se mobilizeze cu cate ceva. Hai baieti!

post-37232-1299952374_thumb.jpg

post-37232-1299952391_thumb.jpg

post-37232-1299952401_thumb.jpg

post-37232-1299952415_thumb.jpg

post-37232-1299952429_thumb.jpg

post-37232-1299952438_thumb.jpg

post-37232-1299952474_thumb.jpg

post-37232-1299952487_thumb.jpg

post-37232-1299952500_thumb.jpg

post-37232-1299952511_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ovidiu, atat eu cat si Diana suntem alaturi de voi. Fac public cazul atat cat pot pe radio in timpul emisiunii si pe net peste tot pe unde putem. Fi linistit ca asa cum spunea cineva mai sus banii se vor strange, punem fiecare cat poate si tot facem rost de ei . Important e sa fi tare, atat pentru Caty cat si pentru Ana si te asigur ca o sa fie bine. Dumnezeu sa va ajute sa treceti peste acest obstacol si peste ani sa nu fie decat o amintire urata. Impreuna veti trece peste orice, stiu asta pentru ca in ziua in care v-am cunoscut am vazut o familie frumoasa, debordand de optimism, asa ca nu-ti fa griji si pastreaza-ti speranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sprijinul vostru MORAL este cel mai important, la fel cu al tuturor prietenilor și al necunoscuților care s-au implicat în această campanie. Soția mea este foarte impresionată de toate acțiunile voastre!

 

Vă mulțumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Să o pupați pe fetiță că m-a convins ! :laugh: DeÂşi inițial cam nu prea mă trăgea inima în mod deosebit, să fiu sincer, când am văzut poza cu ea în brațele lui mamă-sa m-a lămurit! :laugh: Îmi plac Âşi mie fetițele... cred că o să-mi fac Âşi eu una :D oare unde e mă-sa? pe potențiala am pierdut-o pe drum.... altă poveste asta.

Un puțin Âşi de la mine. Cine vrea chitanța scanată să o ceară, sincer nu Âştiu cum am s-o fac, n-am nici scaner iar camerele foto se strică în mâna mea parc-aÂş deține blestemul absolut :laugh:

Succes mult!

 

Mesaj completat

Unde e butonul de editat postările ?

 

Oicum, eu azi am rezolvat acolo, un puțin din toată inima.

ÂŞi încă un lucru care are sau nu legătură cu subiectul, NESIMĂIRE MARE SCRIE PE ACEST RAHAT NUMIT BANCA COMERCIALĂ ROMĂNĂ.

Am fost să verific realitatea celor înscrise de mine pe hârtiuță. Era, dar MI-AU CERUT COMISION DE TRANSFER !!! Adică cum mama dracului vin eu să pun bani într-un cont de al lor Âşi mă taxează ????

Puteam să fac treaba asta cu MyBanking de acasă din cont de Raiffeisen Âşi comisionul era mult mai mic !

 

Dar.. trăim în România...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...