Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Motociclisti romani in Italia

• Please log in to reply
811 replies to this topic

#801 Alexandru87

Alexandru87

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 3 posts
  • Moto: Kawasaki

Posted 22 February 2016 - 03:26 AM

Salut ! Sunt din Constanta si stau in Alassio (Savona) , am un 636 nu de mult timp si nu prea am cu cine sa ies si sa ma dau. plictiseala mare aici... Careva prin preajma?

#802 creep

creep

KaraoKistu' mafiei

• Membru
  • Pip
  • 155 posts
  • Moto: Triumph Bonneville
  • Numar: BR-04-AFO
  • Club: XV Custom Club Italia

Posted 26 February 2016 - 12:24 PM

da :)

Ciao,

Am fost weekend-ul trecut la Banana Day langa Arezzo. S-a mancat, s-a baut, s-a dansat.

La ce lume era ma ateptam sa te intalnesc. La cina chiar am dat mana cu Lory666 ;) Nu ma asteptam sa vad atatea culori.

In alta ordine de idei, la inceputul lui iunie vin cateva zile langa Perugia, organizez un eveniment al clubului. Daca mai ai acelasi numar de cell mi-ar place sa ne auzim si sa-mi dai cateva informatii.

Pe curand

#803 danymal

danymal

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 19 posts
  • Moto: Kawasaki ninja zx-6r
  • Numar: număr moto

Posted 30 March 2016 - 08:27 PM

Salut . Nu e nimeni prin zona Imola - Ravenna ?

#804 Nichiforov

Nichiforov

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 4 posts

Posted 04 May 2016 - 02:37 AM

Salutare tuturor!!!!Eu locuiesc in San Donà di Piave,Ve.Sper ca nr de motocicliști sa creasca exponential in toate zonele,si s-o facem lată....:)
» Post actualizat in 04 May 2016 01:00
Si app,cred ca ar fi tare sa creem si o pagina pe face(ar fi mult mai accesibil)si sa ne inmultim ca virusii.:)))

#805 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,273 posts
  • Interests:Motociclete
  • Moto: Suzuki GSX 1250 FA
  • Numar: la vedere
  • Club: Bikers si nasce

Posted 04 May 2016 - 08:36 PM

Salutare tuturor!!!!Eu locuiesc in San Donà di Piave,Ve.Sper ca nr de motocicliști sa creasca exponential in toate zonele,si s-o facem lată.... :)
» Post actualizat in 04 May 2016 01:00
Si app,cred ca ar fi tare sa creem si o pagina pe face(ar fi mult mai accesibil)si sa ne inmultim ca virusii. :)))

Avem deja o pagina de Facebook, cauta '' Romani pe 2 roti [Italia] ''. Nu esti chiar aproape de noi ... marea majoritate suntem din zona Milano/Bergamo .

#806 creep

creep

KaraoKistu' mafiei

• Membru
  • Pip
  • 155 posts

Posted 09 May 2016 - 04:28 PM

Pentru cei interesati din zona Firenze - Prato - Pistoia - Arezzo, dar nu numai... https://www.facebook.com/events/1594817120809499/ 

#807 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,273 posts

Posted 11 June 2016 - 07:13 PM

Putina miscare pe aici in ultima vreme ... ne-am mutat cu totii pe Facebook. 

Eu in luna iulie plec in vacanta pe doua roti, am de gand sa fac Italia de la nord la sud, coborand pe coasta de vest si urcand pe partea cealalta, Nu o sa urmaresc coasta neaparat, o sa fac incursiuni si in teritoriu, ca sa vizitez puncte de interes. Am la dispozitie in jur de 16-17 zile, dormit la cort, mancarea fara pretentii (supermercato si restaurant din cand in cand). Daca vrea sa vina si altcineva , e bine venit.

#808 creep

creep

KaraoKistu' mafiei

• Membru
  • Pip
  • 155 posts

Posted 16 June 2016 - 12:27 PM

Salut!

Cand ai programata Toscana si ce puncte de interes ai de vazut in zona? Si eu sunt in concediu in primele doua saptamani din iulie si nu plec nicaieri, doar la plaja... Poate ne vedem la o tura si o bere...

Pe curand

Putina miscare pe aici in ultima vreme ... ne-am mutat cu totii pe Facebook. 

Eu in luna iulie plec in vacanta pe doua roti, am de gand sa fac Italia de la nord la sud, coborand pe coasta de vest si urcand pe partea cealalta, Nu o sa urmaresc coasta neaparat, o sa fac incursiuni si in teritoriu, ca sa vizitez puncte de interes. Am la dispozitie in jur de 16-17 zile, dormit la cort, mancarea fara pretentii (supermercato si restaurant din cand in cand). Daca vrea sa vina si altcineva , e bine venit.

#809 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,273 posts

Posted 17 June 2016 - 06:33 PM

Salut!

Cand ai programata Toscana si ce puncte de interes ai de vazut in zona? Si eu sunt in concediu in primele doua saptamani din iulie si nu plec nicaieri, doar la plaja... Poate ne vedem la o tura si o bere...

Pe curand

In Toscana deocamdata doar Isola di Elba, nu imi fac planuri mari, pe masura ce cobor, vad ce si cum ... am un ghid al motociclistului pe regiuni si o sa ma uit pe ala zi dupa zi. Concediu am din 15 pana in 30 iulie, deci ajung undeva prin 17-18 iulie pe acolo. Tu in ce zona stai ? Sa imi lasi in privat eventual nr de tel si te contactez eu :) .

#810 miu piu

miu piu

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: Suzuki
  • Numar: DP *****
  • Club: none

Posted 03 July 2017 - 10:38 PM

Salutare oameni buni..sunt Mihai din Verona...am inceput sa citesc siteul asta dupa ce, cu ocazia asa-zisei crize de 40 de ani, mi-am luat permisul pe moto si evident moto...GSF 650 S

Am vazut ca lumea s-a mutat pe FB, asa ca am facut si eu o cerere, sa vedem daca mi se va aproba--- :tempted:

#811 Mario MT 03

Mario MT 03

vesnic incepator

• Super Membru
  • PipPip
  • 1,273 posts

Posted 06 July 2017 - 09:20 PM

Salutare oameni buni..sunt Mihai din Verona...am inceput sa citesc siteul asta dupa ce, cu ocazia asa-zisei crize de 40 de ani, mi-am luat permisul pe moto si evident moto...GSF 650 S

Am vazut ca lumea s-a mutat pe FB, asa ca am facut si eu o cerere, sa vedem daca mi se va aproba--- :tempted:

Ah, esti si tu un bandit mai mic :D . Cred ca ai intrat deja pe grup, cam toti ne organizam acolo cu iesiri si alte chestii legate de motociclism si nu numai.

#812 miu piu

miu piu

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 2 posts
  • Moto: Suzuki
  • Numar: DP *****
  • Club: none

Posted 17 July 2017 - 09:51 PM

Da,da un Bandit mai mic...pentru inceput e bun, pana prind umpic de confidenta cu o motocicleta asa mare...am avut un scuter 125 in urma cu cativa ani...deci pentru mine e un pas in fata!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status