Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de unde as putea face rost de roti spitate?

 

Cred ca cel mai simplu,ebay-ul nemtzesc..Fox-ul si-a luat de-acolo roata cu totu',pt. VN-ul lui.Teoretic,eu i-am luat-o...Foloseste adresa mea de ebay.Atita timp cit isi plateste cumparaturile :agree: ... :smoke: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare stupida: motoru' de pe EN500 fiind pe carburatie, teoretic ar trebui sa mearga cu benzina cu plumb, corect? Daca-i pun fara plumb de 95, ce se intampla nasol?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare stupida: motoru' de pe EN500 fiind pe carburatie, teoretic ar trebui sa mearga cu benzina cu plumb, corect? Daca-i pun fara plumb de 95, ce se intampla nasol?

 

Benzina fara plumb se pune.

 

la greu.

 

Cea cu plumb fuge mai tare doar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Benzina fara plumb se pune.

 

la greu.

 

Cea cu plumb fuge mai tare doar.

 

* Idem si la Intruder :D

Cum s-au gandit japonezii astia la toate, domn'le!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca-i pun fara plumb de 95, ce se intampla nasol?

 

Uite circel i-a pus numai fara plumb si a suferit mai multe mutatii. In prima faza lui circel i-a crescut intre craci rinocerul ala de intruder. Apoi EN-ul a primit alt proprietar dar a pastrat numerele si domiciliul. Acum o sa ii bag si eu niste fara plumb sa ii creasca o sea solo si portbagaj curbat. Ii baga si darian niste fara plumb si o sa creasca la seaua aia solo si un backrest. Nasol, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite circel i-a pus numai fara plumb si a suferit mai multe mutatii. In prima faza lui circel i-a crescut intre craci rinocerul ala de intruder. Apoi EN-ul a primit alt proprietar dar a pastrat numerele si domiciliul. Acum o sa ii bag si eu niste fara plumb sa ii creasca o sea solo si portbagaj curbat. Ii baga si darian niste fara plumb si o sa creasca la seaua aia solo si un backrest. Nasol, nu?

 

S-a intins boala lui darian :bounce: :moto: :hug:

 

Sukhoi, incepi sa cazi si tu din pat? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a intins boala lui darian :D :D :lol:

 

Sukhoi, incepi sa cazi si tu din pat? :D

 

Aaaa...What?! Sa mori tu,cand o sa vezi ce sea o sa-i fac :) ...Mir-am-as sa nu vrei si la "rinocer"...Desi ar fi degeaba,ca tu stai aplecat in fatza,ca pe vitezane :hug: ...Lasa pushtiul in pace,el macar vrea chestii simple si la indemina,nu ca altii,monstrii cu 3 cilindri :kiss: ...

Urmatoarele 3 zile ma dau cu EN-ul...Vulcanul,in fine,e la reparat...Drept sa fiu,mi-ar fi placut sa fi avut EN-ul ca prima motoreta...Nu pleaca la fel k Vulcanu' (cai mai multi,cardan),un pic,doar,da' foarte elastica, sportiva,o inclin mai ceva k pe-a mea,mica,se strecoara usor printre masini...Nici n-am simtzit diferentza cu sau fara pasager.Astea,asa,k prime impresii...Prin amabilitatea Sukhoi-ului...O sa am de :bounce: :moto: ,pina :D ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.O sa am de :moto: :hug: ,pina :D ....

 

 

Varianta noua: darian "beat" a cazut din pat!!

 

laser frate.

 

Asa se inmultesc bolile. ;)

 

Dar sincer, cred ca fabulezi: darian si :bounce:

 

:) :D :D :D :lol: :kiss: :ok: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta noua: darian "beat" a cazut din pat!!

 

laser frate.

 

Asa se inmultesc bolile. :kiss:

 

Dar sincer, cred ca fabulezi: darian si :D

 

:bounce: :moto: :hug: :) :D :D :D :lol:

 

Poate merge cu Nestea verde?! Imbatat stapina-su',nu eu...!

On-topic:cat haleste EN-ul,in oras ? Sa stiu cand sa-i bag diesel :ok: ...Ca de!N-are indicator de combustibil...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde as putea face rost de roti spitate?

 

E de vinzare,pe ebay.com, o janta spate. Costa 176 $. Transportul,insa :D ...Poate sa ajunga si la 100-150...Pot sa-ntreb,nu ma doare...Posibil sa gasesc si janta fatza.

Mersi de info,cu consumul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate merge cu Nestea verde?! Imbatat stapina-su',nu eu...!

On-topic:cat haleste EN-ul,in oras ? Sa stiu cand sa-i bag diesel :bounce: ...Ca de!N-are indicator de combustibil...

5.5 -6 mers normal

 

Cum mergi tu ca apucatul, cred ca mai mult oleaca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E de vinzare,pe ebay.com, o janta spate. Costa 176 $. Transportul,insa :D ...Poate sa ajunga si la 100-150...Pot sa-ntreb,nu ma doare...Posibil sa gasesc si janta fatza.

Mersi de info,cu consumul.

 

baga si tu un link sa belesc ochii ca io nu am gasit nika

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai gasit-o,acuma? Sa-l intreb cat face transportul ?Io zic sa gasesti intai un EN model nou,sa vezi daca s-ar potrivi jentile model cu spitze,in locul astorlalte. Sa dai o carutza de bani,si degeaba,sa te trezesti ca nu se potrivesc,ar fi cam nashpa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga si tu un link sa belesc ochii ca io nu am gasit nika

 

intreaba aici

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma deranjeaza cu nimic,si merg TARE...Cu Vulcanu' meu nu merg asa sportiv...La semafor,ma mai enerveaza k stau sa "crosetez" pina-n neutral :) ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, nici pe mine nu ma deranjeaza foarte tare ca e scurta. Oricum 2/3/4 e o secventa care lasa in urma orice masina (si din nefericire imi si place sa trag un pic de gaz in secventa cu pricina ceea ce e cam trist pentru un incepator ca mine). Da' din cauza ca e scurta, ajung intr-a 6-a pe la 80 (cred).

 

Eh, oricum mai mult de 120 nu pot sa merg prea mult, desi am un parbriz mic si cochet :) ma cam zboara vantu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine, nici pe mine nu ma deranjeaza foarte tare ca e scurta. Oricum 2/3/4 e o secventa care lasa in urma orice masina (si din nefericire imi si place sa trag un pic de gaz in secventa cu pricina ceea ce e cam trist pentru un incepator ca mine). Da' din cauza ca e scurta, ajung intr-a 6-a pe la 80 (cred).

 

Eh, oricum mai mult de 120 nu pot sa merg prea mult, desi am un parbriz mic si cochet :) ma cam zboara vantu'.

 

Mda,si eu,pe la 80 sunt intr-a 6-a...Da' nu protesteaza!

He,he...Ieri,cu pasagera,fara parbriz, 150...SSST,sa nu m-auda Sukhoi,ce-am facut cu motoru' lui :scratch: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda,si eu,pe la 80 sunt intr-a 6-a...Da' nu protesteaza!

He,he...Ieri,cu pasagera,fara parbriz, 150...SSST,sa nu m-auda Sukhoi,ce-am facut cu motoru' lui :) ...

 

Nu te aude de la claxonul ala nesimtit si fii linistit ca las amenzile sa curga spre tine. 150 nu va vedea de la mine asa ca sa se bucure cat o mai primi saptamana asta, ca de la mine a primit doar 21 si o pauza nemeritata. Duminica isi va recapata stralucirea si probabil luni va merge in noua ei casuta. Cand va primi manetele de vtx si capacele de la comenzi curatate/cromate, capacul de radiator si seaua, va fi desavarsita, i se vor face poze si daca e cuminte, poate ma gandesc si la ghidon pentru sezonul urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...