Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu este grabă pt ca momentan ma descurc cu un telefon pe post de gps. O sa iau una de pe ebay. Sunt curios dacă merge și cum merge, sa vad dacă "ma prinde".

Gasesti in tara baterie, ieftin.

Eu am luat una zilele trecute pentru un garmin nuvi 50.

acumulator-shop.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mersi de pont, o sa mă uit zilele următoare.

 

O sa încerc sa îl fac sa funcționeze și la anul investesc în unul cum trebuie.

Acum sunt în concediu și e tare naspa cu două telefoane, fă hotspot, suport de bicicletă, scoate-l, baga-l....nu ma gândeam ca o sa îl folosesc asa mult, noroc cu abonamentul bun de la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Zumo 396 vs zumo 390 primele impresii si comparatii

Dupa 39 de mii de km alaturi de zumo 390 care acum are un nou proprietar si speram sa il tina cel putin atat fara nici un incident si sa functionare ireprosabil cum a functionat la mine, a venit vremea pt o schimbare.

 

Zumo 396

 

fizic

Primele impresii cand deschizi cutia. E un device mult mai mic, cu linii drepte nu rotunjite, se zice modern, mie personal imi place.

Pt ca e mai mica carcasa, si totusi ecranu e cu cativa mm mai mare (asa zic specificatiile, eu nu imi dau seama) au montat acelasi sistem de la RAM, dar intors cu 90 de grade.

Pana aici totul pare bine si totusi nu e. In primul rand la vechiul ram, absulut totul parea ca este facut din metal, aici se vede clar ca in afara de suportul bilei totul este plastic. O fi bine o fi rau, vom vedea.

Punctul slab nr 2, sursa de alimentare, made in taiwan, pare o cutiuta de china, care in loc de 2A debiteaza doar 1,5 A si nici macar nu mai are o siguranta inainte de transformator.

Acelasi 2 pini cu probabil aceasi problema in suportul de RAM care alimenteaza jucaria. Vom vedea in timp dacai mai bine sau mai rau sau la fel.

Cat despre luminozitate, inca nu ma pot plange, asteptam o zi insorita si niste drumuri, pare comparabil sau poate chiar mai bine ca 390, vom vedea in timp

A disparut suportul pt ANT+, deci nu se mai pot conecta senzorii de presiune, asa ca si ei si au gasit un nou proprietar si vom achiziona sisteme de monitorizare a presiunii din china.

 

soft

prima problema nu merge wifi ul. Asteptam raspunsu de la suport daca e implementat featerul sau daca are o probleme si voi primi altu functional.

Primele puncte bonus. Spre deosebire de 390, de pe dumb pfhone descarca agenda, iar cu windows phoneul (ala smart) chiar functioneaza inclusiv playerul de muzica din tel. Incepand cu wp8.1 (de la upgradeul de wp 8.0) continuad cu windows mobile 10, cu 3 modele de telefoane schimbate, dar cu acelasi intercom Midland, smartfonul nu vroia nici in ruptul capului sa foloseasca microfonul castii. Acum merge imecabil si cu smartul si cu dumbul. Pe smart se pare ca nu are probleme de format de nr +40 unde + disparea pe 390 si nu puteai apela pe cine te a apelat. Pe dumb pare ca exista problema, dar nu i asa grava pt ca functioneaza agenda si o poti accesa.

Smartlinkul nu l am testat inca, iar la partea cu trafic cere receptor, dar io am vandut 390 ul cu TMC cu tot, vom vedea cu linkul de pe andorid sa vedem ce stie si ce poate.

Alt punct bonus, desi in specificatii disparuse complet, chiar exista telecomanda pt VIRB si functioneaza. In primele teste in casa, pare ca functioneaza fara probleme, vom vedea on field unde telecomanda din 390 dadea rateuri foarte mari, adica impracticabila.

A venit cu 16 giga interni nu cu 8, deci acum hartile originale nu mai au nevoie de card SD ca la 390, si e destul loc pt cateva harti OSM.

Softul seamna leit cu cel de pe 595 exceptand randarea 3D. Inca nu am gasit daca si cum se poate schimba cockpitul si o voce feminina, dar mai sapam, pana acu nu prea e ce trebuie. Vom vedea onfield ce e de facut.

Un mare punct bonus din nou, stie drumuri cu taxa si de drumuri cu vigneta dependete de tari. Deci nu te mai trezesti ca te ruteaza fara sa te intrebe printr-un tunel sau pod de io stiu cati euro. Acu o luna a reusit 390 u sa imi sfecleasca o ruta prin serbia si sa ma bage 10 km pe o autostrada si sa platesc cativa dinari, noroc ca ii aveam. Speram ca 396 sa nu mai faca pe nebunul.

 

Concluzii finale, pret mult mai atractiv, rabat la calitate din unele aspecte, e un garmin si merge ca atare. Nu compar aici cu telefoane ca nu are rost. E o imbunatarie din anumite aspecte, dar cu renuntare la alte optiuni din alte aspecte. Upgradeul de la 390 la 395, o spun clar, nu merita. Upgradeul de la 395 la 396, nu prea merita. Upgradeul de la 390 la 396, doar pt oameni cu pitici si/sau pasarici, poate chiar stoluri. Deci linistit poti sa iti iei un dispozitiv garmin si 5-8 ani sa il folosesti fara probleme. In principiu va face acelasi lucru, mai bine sau mai rau.

Cat despre seria 500, e mai mare, mult mai mare,deseneaza 3d, mai scump, dar totusi mai accesibil, iar iaci fiecare stie cat ii este plapuma si care ii sunt nevoile.

Daca aveti intrebari sau curiozitati, intrebati si am sa incerc sa raspund.


» Post actualizat in 24 Sep 2018 13:04

Ah, nu au vrut sa renunte la modelu asta nici in ruptul capului la mufa miniusb, deci nici in 2018 nu avem microusb cum e la 595, or mai fi avand pe stoc multe incarcatoare de masina, caci alea sunt rateuite la 2A...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am facut si eu upgrade de la 340 la 396...si din punctul meu de vedere a meritat...asa ca imi permit sa raspund colegului cooldeep

 

 

 

Pt ca e mai mica carcasa, si totusi ecranu e cu cativa mm mai mare (asa zic specificatiile, eu nu imi dau seama) au montat acelasi sistem de la RAM, dar intors cu 90 de grade.

Mare atentie pentru cei ca mine care au placa metalica pe care se monteaza GPS-ul adica asa (http://i242.photobucket.com/albums/ff290/E-nigma1200/versys%20mods/swmotech01.jpg). Datorita faptului ca suportul de gps se monteaza orizontal (si nu vertical ca inainte) placa va trebui gaurita ca sa poata trece cablul de alimentare. Daca folositi RAM-ul din cutie nu o sa aveti probleme.

 

 

Punctul slab nr 2, sursa de alimentare, made in taiwan, pare o cutiuta de china, care in loc de 2A debiteaza doar 1,5 A si nici macar nu mai are o siguranta inainte de transformator.

Nu stiu exact ce cablu ti-au dat tie dar eu am siguranta montata dupa/inainte de transformator

 

 

Prima problema nu merge wifi ul. Asteptam raspunsu de la suport daca e implementat featerul sau daca are o probleme si voi primi altu functional

Nu stiu la care funtionalitate de wi fi te referi, cel de update sau cel de trimis rute pe alt gps garmin dar eu am facut update la soft si harti imediat ce l-am scos din cutie prin wifi fara nici o problema

 

 

Smartlinkul nu l am testat inca, iar la partea cu trafic cere receptor, dar io am vandut 390 ul cu TMC cu tot, vom vedea cu linkul de pe andorid sa vedem ce stie si ce poate.

SmartLinkul este foarte misto si recomand sa il instalezi...

 

Mi-am activat smart notifications prin aplicatie si partea misto e ca poti selecta sa primesti notificarile de la orice aplicatie...printre altele am pus aplicatia pentru senzorii de presiune si aplicatia de radar pt vreme sa stiu ce ma asteapta in fata.

 

Pentru intrebari sunt si eu disponibil

Editat de ashtray.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu exact ce cablu ti-au dat tie dar eu am siguranta montata dupa/inainte de transformator

 

post-69607-0-25591800-1538001514_thumb.jpg

 

Cum se vede in poza 1,5A in loc de cel vechi de 2A

 

Nu stiu la care funtionalitate de wi fi te referi, cel de update sau cel de trimis rute pe alt gps garmin dar eu am facut update la soft si harti imediat ce l-am scos din cutie prin wifi fara nici o problema

 

La mine sta asa si juma de ora, se conecteaza doar daca ii dau add manual la retea. Raspunsul de la support pana acum este "We do not support the WPA-Enterprise security configuration or 5GHz networks"

post-69607-0-83356100-1538001635_thumb.png

 

 

Cat despre smartlink

1. pe siteul garmin nu este nici unde specificat ca suporta conectarea la senzorii TPMS Garmin. Ba mai mult am primit de la suport inainte de a cumpara un raspuns ca nu suporta vechii senzori si nu exista alti senzori noi si ca au renuntat la ANT+. Tu spui ca folosesti senzorii garmin conectati la 396. Poti te rog face niste poze sau un video pe tema aceasta. De unde ai descarcat aplicatia? Eu in Garmin express nu gasesc iar in smartlink, nici atat. Pana una alta mi am vandut senzorii tocmai din cauza aceasta ca nu aveam cum sa ii conectez; cu tot cu baterii pt inca 2-3 ani...

 

2. cum ai instalat aplicatia de radar? de unde mai exact? ce se vede pe romania? In manual tot ce pot gasi

Before you can use this feature, you must purchase Advanced Weather service using Smartphone Link.

You can view an animated, color-coded radar map of current weather conditions, as well as a weather icon on the map. The weather icon changes to show weather in the vicinity, such as rain, snow, and thunderstorms.

  1. Select Apps > Weather.
  2. If necessary, select a city.
  3. Select = > Weather Radar.

Eu nu gasesc absulut nici unde in appul acesta de unde sa activez (din ce am gasit info pe net, chiar de cumparat cu abonament) acel advanced weather si este un android 7.1.1 . Ma/ne poti ajuta cu mai multe informatii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca despre unele aspecte m-am exprimat gresit asa ca permite-mi sa rectific...

 

 

attachicon.gifWP_20180927_01_20_30_Rich.jpg

 

Cum se vede in poza 1,5A in loc de cel vechi de 2A

La mine nu arata asa, e cel vechi patrat (am achizitionat gps-ul de pe amazon.de)

 

 

a mine sta asa si juma de ora, se conecteaza doar daca ii dau add manual la retea. Raspunsul de la support pana acum este "We do not support the WPA-Enterprise security configuration or 5GHz networks"
attachicon.gifScreenshot_2018-09-27 WP_20180927_00_51_18_Pro mp4 - OneDrive.png

In momentul in care i-am dat drumu mie mi-a vazut doar reteaua de 2.4ghz...incearca sa faci un hotspot poate merge...asta in cazul in care ai wifi doar de 5ghz

 

 

Pe siteul garmin nu este nici unde specificat ca suporta conectarea la senzorii TPMS Garmin. Ba mai mult am primit de la suport inainte de a cumpara un raspuns ca nu suporta vechii senzori si nu exista alti senzori noi si ca au renuntat la ANT+. Tu spui ca folosesti senzorii garmin conectati la 396. Poti te rog face niste poze sau un video pe tema aceasta. De unde ai descarcat aplicatia? Eu in Garmin express nu gasesc iar in smartlink, nici atat. Pana una alta mi am vandut senzorii tocmai din cauza aceasta ca nu aveam cum sa ii conectez; cu tot cu baterii pt inca 2-3 ani...

Nu am spus ca folosesc senzori garmin...am spus "printre altele am pus aplicatia pentru senzorii de presiune"...eu am senzori de la FOBO cu aplicatie pe telefon..cand scade presiunea primesc notificare...si am adaugat aplicatia de senzori in smart notifications ca sa imi apara pe ecranul gps-ului

 

 

Cum ai instalat aplicatia de radar? de unde mai exact? ce se vede pe romania? In manual tot ce pot gasi

Before you can use this feature, you must purchase Advanced Weather service using Smartphone Link.

You can view an animated, color-coded radar map of current weather conditions, as well as a weather icon on the map. The weather icon changes to show weather in the vicinity, such as rain, snow, and thunderstorms.

  1. Select Apps > Weather.
  2. If necessary, select a city.
  3. Select = > Weather Radar.

Eu nu gasesc absulut nici unde in appul acesta de unde sa activez (din ce am gasit info pe net, chiar de cumparat cu abonament) acel advanced weather si este un android 7.1.1 . Ma/ne poti ajuta cu mai multe informatii ?

 

Nu am spus ca am aplicatia Advanced Weather...am spus "printre altele am pus aplicatia pentru senzorii de presiune si aplicatia de radar pt vreme"..eu folosesc https://www.rainviewer.com/ pe care am si cumparat-o si imi trimite norificari cand incepe ploaia in raza mea...notificari care ajung si pe ecranul gps-ului prin intermediul smartlink...cred ca as putea sa mut tara pe us si sa iau Advanced Weather dar sigur nu va merge la noi...din pacate la noi nici un serviciu nu poate fi cumparat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu e mult mai clar :)

Cat despre wirelessul meu, cum am zis, daca adaug manual reteaua functioneaza. Pur si simplu nu gaseste la search. Stand la bloc am vreo 20 de retele pe care le vede telefonu/laptopul. Asteptam raspunsul de la support daca fac toate asa sau doar asta. Ca daca i doar asta vine altu nou in locul lui fara nici o problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine vede toate wifi-urile de pe scara...deci ceva in neregula cu al tau..incearca un factory reset inainte sa il dai inapoi cu toate ca si faza cu transformatorul e dubioasa...de unde l-ai cumparat si cat ai dat pe el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Sunt intr-o oarecare dilema in a alege un gps. De la bun inceput precizez faptul ca ies din discutie marcile tom-tom, garmin etc, pentru care trebuie sa dai o caruta de bani si fac acelasi lucru pe care il face orice gps. Dar pentru ca nu vreau sa folosesc telefonul mobil, insa uneori am nevoie si de waze, m-am orientat catre 3 modele accesibile ca pret si care, la prima vedere, au cam tot ce-mi trebuie mie, respectiv: posibilitatea utilizarii pe moto dar si in masina, OS Android care iti permite sa descarci aplicatii (inclusiv waze), wifi, bluetooth (pentru intercom), waterproof, autonomie decenta etc.

 

1. GPS Fodsport (click)

2. GPS Karadar (click)

3. GPS Taffio (click)

 

La prima vedere, primele doua modele sunt mai atractive, si preturile si caracteristicile, dar nu stiu in ce masura sunt mai fiabile decat al treilea model. M-am uitat putin pe net si am constatat ca modelul Taffio este instalat inclusiv pe auto precum BMW, VW, Audi, Ford etc. Probabil ca este facut tot in China dar poate cu un mai mare simt de raspundere.

As fi interesat daca cineva dintre voi are instalata o navigatie Taffio pe masina ca sa-mi fac o parere daca merita sa ma gandesc la acest brand, avand in vedere ca pretul este aproape dublu fata de primele doua modele.

Multumesc.

 

P.S. Am uitat sa spun ca modelul Taffio are garantie europeana 2 ani si transportul este inclus in pret (termen de livrare estimat 3-5 zile)

Editat de R4DIKL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa am vazut si eu, dar am retineri legate de fiabilitatea in timp... Sincer, la modelul Taffio ma atrage faptul ca este comercializat si in UE iar vanzatorul ofera factura reala, garantie 2 ani si posibilitatea de retur in 30 de zile. Primele doua modele sunt mai atractive ca pret si configuratie... dar astepti saptamani intregi pana vin, posibile taxe vamale, distanta mare intre tine si vanzator, spatiu extracomunitar...


» Post actualizat in 02 Oct 2018 05:40

@admin

 

Nu am nicio problema ca mi-ai mutat postarea, dar te rog sa dai search in forums cu cuvantul cheie gps. Daca ar fi returnat vreun rezultat as fi postat in acel topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intreb si eu ca prostu': vad ca au Android si wifi, dar pt waze ai nevoie de o conexiune de date permanenta, cum rezolvi aspectul asta? Decat hotspot cu telefonul mai bine il folosesti direct in locul navigatorului. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mergi cu moto prin 40 de grade, orice telefon normal te va atentiona de supra incalzire si eventual se va inchide. Faptul ca am nevoie de hotspot nu ma deranjeaza deloc. Iar waze il folosesc doar atunci cand este musai (evitare blocaje, orase noi etc). Telefonul va sta frumos intr-un bagaj si imi va oferi internet, daca este cazul. Plus ca telefonul necesita in f multe cazuri o alimentare permanenta, iar vibratiile in mufa de incarcare nu-i prea fac bine. Pe cand gps are sistemul de incarcare incorporat in carcasa de protectie, prin pini.

Editat de R4DIKL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pipait niste GPS-uri din astea chinezesti, nu sunt de lepadat dar au o problema majora: vizibilitatea proasta spre foarte proasta la soare. Mai bine iei un telefon SH, de care vrei tu, si il folosesti in loc de aceste GPS-uri. Nu vreau sa redeschid o discutie, dar ori dedicat moto ca cele pe care le-ai eliminat, ori telefon. Nazbatiile acelea iti vor manca sufletul ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu despre ce vorbești. Am versiunea anterioară din 2016 și da, in lumina puternica a soarelui se vede, nu se vede. Cei care fac fodsport se lauda cu o îmbunătățire a luminozități displayului. Din păcate, am reușit sa sparg ecranul și in zona respectiva nu mai primește comenzi touch. Asta a motivul unei alte achiziții. Și dacă tot o fac, măcar sa fie cu un upgrade de tehnologie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau un upgrade cu un garmin sh... am dat 340 ul cu 800 de lei, iar acu pe olx e un 346 cu 1100. Iar fodsport u ala iese minim 600 de lei si daca ai noroc sa mai platesti si o vama pe el ajungi la un 700 minim ... Chiar sunt preturi accesibile, nu ca si china, dar nu mai sunt de n ori mai mari.

Personal nu am vazut un android sa mearga bine si fara probleme pe o perioada mai lunga de timp. Exceptie ar fi un blackbarry, dar si din alea din vreo 3 modele doar unu e ce trebuie. Am fugit si inca fug de anroid :) Pana acum am reusit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ani la rand am mers in ture lungi cu telefonul pe post de gps(android)

Anul trecut am luat de la un coleg de pe forum un Garmin 390 LM

Sa-i deie Dumnezo sanatate

l-am pus pe motoreta,indicatii in intercom....daca sunt in modul intercom cu nevasta,aude si ea indicatiile in casca

Luminozitate mare,se vede din orice unghi bine

M-au prins niste ploi prin Germania...nici o problema

Hartile sunt actualizate la zi, m-a dus in Croatia la usa pensiunii

Zic de Croatia ca la ei e mai ciudat sa ajungi efectiv la adresa , avand ulitele alea stramte si pe terase muntoase.

Asa e si in Serbia si Bosnia,anii trecuti am cam ratacit cu telefonul.

Germania si Austria nu da gres,efectiv

Si n-am dat o avere pe el,cu tot cu ram mount m-a costat cam 900 lei daca imi aduc bine aminte

M-am uitat si eu inainte sa iau Garminul la astea chinezesti dar m-a convins colegul de pe forum sa il iau.

La sfarsitul turei de anul asta am zis ca cea mai buna investitie de pana acu in chestii pentru mobra , a fost gps-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ani la rand am mers in ture lungi cu telefonul pe post de gps(android)

Anul trecut am luat de la un coleg de pe forum un Garmin 390 LM

Sa-i deie Dumnezo sanatate

l-am pus pe motoreta,indicatii in intercom....daca sunt in modul intercom cu nevasta,aude si ea indicatiile in casca

Luminozitate mare,se vede din orice unghi bine

M-au prins niste ploi prin Germania...nici o problema

Hartile sunt actualizate la zi, m-a dus in Croatia la usa pensiunii

Zic de Croatia ca la ei e mai ciudat sa ajungi efectiv la adresa , avand ulitele alea stramte si pe terase muntoase.

Asa e si in Serbia si Bosnia,anii trecuti am cam ratacit cu telefonul.

Germania si Austria nu da gres,efectiv

Si n-am dat o avere pe el,cu tot cu ram mount m-a costat cam 900 lei daca imi aduc bine aminte

M-am uitat si eu inainte sa iau Garminul la astea chinezesti dar m-a convins colegul de pe forum sa il iau.

La sfarsitul turei de anul asta am zis ca cea mai buna investitie de pana acu in chestii pentru mobra , a fost gps-ul

Si sa te poarte nu sute, ci zeci de mii de kilometri cu precizie. Las'ca stam noi de vorba la un pahar cat de curand. :alcy:

» Post actualizat in 03 Oct 2018 17:43

sau un upgrade cu un garmin sh... am dat 340 ul cu 800 de lei, iar acu pe olx e un 346 cu 1100. Iar fodsport u ala iese minim 600 de lei si daca ai noroc sa mai platesti si o vama pe el ajungi la un 700 minim ... Chiar sunt preturi accesibile, nu ca si china, dar nu mai sunt de n ori mai mari.

Personal nu am vazut un android sa mearga bine si fara probleme pe o perioada mai lunga de timp. Exceptie ar fi un blackbarry, dar si din alea din vreo 3 modele doar unu e ce trebuie. Am fugit si inca fug de anroid :) Pana acum am reusit.

E foarte bun si 346, insa fata de 390 sau 395, nu ai posibilitatea sa il sincronizezi cu TPMS din pacate. Oricum arata bine, nu mai e asa oval. Sper astfel sa modifice si seria 590,595 in ceva pe stilul astuia asa mai patratos. De la baiatul asta din Craiova luasem eu un 595 sigilat pe 2000 lei pentru cineva acum 2 ani de zile. Ii merge de n-are aer si nu vrea sa auda de gps-uri noname.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau un upgrade cu un garmin sh... am dat 340 ul cu 800 de lei, iar acu pe olx e un 346 cu 1100. Iar fodsport u ala iese minim 600 de lei si daca ai noroc sa mai platesti si o vama pe el ajungi la un 700 minim ... Chiar sunt preturi accesibile, nu ca si china, dar nu mai sunt de n ori mai mari.

Personal nu am vazut un android sa mearga bine si fara probleme pe o perioada mai lunga de timp. Exceptie ar fi un blackbarry, dar si din alea din vreo 3 modele doar unu e ce trebuie. Am fugit si inca fug de anroid :) Pana acum am reusit.

EDIT: era 390ul nu 40ul, eroare de tastatura :)

 

Acum seria noua este 346 si 396, diferenta de pret o face suportul de pus in masina cu incarcator de masina si teoretic acoperirea hartii, zic teoretic care stiu pe cineva cu un 340 care luat d epe louis la super oferta numai cu europa de centrala si de vest dupa primul upgrade a avut toata europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mi-a venit gps-ul fodsports (vezi aici) si sunt foarte incantat. Mi-am instalat si waze-ul si merge incredibil de smooth. Am lansat chiar si ambele aplicatii (Igo+waze) simultan si auzeam in casca moto toate indicatiile, alternand pe fiecare ca navigatie vizibila. Nu am lag absolut deloc. Sistemul de prindere pe ghidon vine cu doua kit-uri, pentru ghidon mai gros sau mai subtire, iar nuca are un strat cauciucat, astfel incat sa nu-ti cada gps in nas pe un drum mai denivelat. Are si ventuza de parbriz pt masina. Una peste alta sunt f multumit, chiar daca am pus-o si de-o vama de vreo 110 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se simte o îmbunătățire, nu spectaculoasa, dar cred ca nu asta este determinant. Oricum, pe drum contează sa privești traficul, nu un display de telefon sau GPS, oricare ar fi ele. Dacă soarele nu cade fix pe ecran se vede ok. Dacă afara este înorat sau seara/dimineața se vede perfect. Oricum facilitățile unui OS consacrat își spun cuvântul, iar IGo este f stabil.

» Post actualizat in 09 Nov 2018 16:56

O sa fac un clip mâine și îți dau linkul pe YT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...