Sari la conținut

Roti,butuci,spite...


utzelu
 Share

Postări Recomandate

  • 2 years later...
  • Răspunsuri 328
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 8 months later...
Vizitator _Raul_

Desi:

* topicul este in sectiunea Custom

* activitatea este destul de anemica pe aici

las mai jos niste informatii ce ar putea fi utile posesorilor de motociclete cu roti spitate.

 

Pentru centrat roti tubeless am gasit in Europa si apelat la serviciile a doi spiteri, amandoi foarte cunoscuti.

* Primul a fost Mile Djunta din Belgrad. Il gasiti aici - https://www.facebook.com/mile.djunta.56

* Al doilea este Sebastian Piosik din Wolsztyn, Polonia. Il gasiti aici - https://www.facebook.com/centrowaniekol/

 

Foarte multumit de colaborarea cu amandoi. Profesionisti, politicosi, calmi, tot ce si cum trebuie

Am ajuns si la Sebastian fiindca intre timp am cumparat cerc fata nou pentru Crosstourer si fiindca imi este mai la indemana sa il schimb la el, locuind in Polonia.

Cand am fost in vara la Mile mi-a spus din start ca roata mea nu va iesi 100% perfect. A sudat o crapatura mica, a indreptat-o si am bagat f multi km cu ea asa anul asta, dar pe la 150-160 scutura usor ghidonul. Era o chestiune de timp pana sa iau cerc nou (mult mai ieftin in SUA cerc Honda fata de EU; l-am adus cu ajutorul user-ului Garcya)

 

Ce este important de stiut :

* Rotile trebuie duse si preluate ori personal, ori de la locatii din tarile lor. Niciunul nu trimite colete in afara tarii lor (sa nu mai vorbim de costuri).

* Sebastian este mult mai ieftin comparativ cu Mile (dap, si eu am fost surprins).

 

Spor.

 

 

P.s. Pentru rotile clasice, de la Tenere, apelez cu succes de ani de zile la un nene cu atelier de reparat biciclete.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor! Se ocupa cineva pe la noi prin țară cu spitat/centrat roti moto (Enduro, cross, supermoto)???? 🤔  Am un set de roți supermoto, și vreau sa le vopsesc electrostatic cercurile și butucii.. Apoi respite și centrate! 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...