Sari la conținut

Postări Recomandate

 

vorbesti de sissy bar?

gasesti pe louis.de

de altfel cred ca tot aici gasesti tot ce iti trebuie si prezentate mai eficient. descarca-ti catalogul pdf. are peste 900 de pagini.

 

Dar nu au sissy bar-ul original si am vrut sa-l pastrez. Arata mult mai bine decat orice alta varianta.

 

Pentru orice altceva am avut nevoie: oglinzi, bujii, placute frana... am apelat la louis.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

stiati ca...

 

...din peste 15.000 de membri de pe forumul motociclism.ro doar 20 au in profil un Intruder?

...pe situl unuia din cluburile de Intruder din lume www.intruderalert.com (Suzuki Boulevard & Intruder Owners Club) sunt peste 13.000 de posesori de Intrudere din lume si sunt si romani inregistrati?

...sunt zeci de cluburi in toata lumea? google search Intruder Owners Club

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiati ca...

 

...din peste 15.000 de membri de pe forumul motociclism.ro doar 20 au in profil un Intruder?

...pe situl unuia din cluburile de Intruder din lume www.intruderalert.com (Suzuki Boulevard & Intruder Owners Club) sunt peste 13.000 de posesori de Intrudere din lume si sunt si romani inregistrati?

...sunt zeci de cluburi in toata lumea? google search Intruder Owners Club

 

...Stiati ca intalnirea Intruderelor de anul asta (sectiunea Germana) se va tine in Mallorca, pe 8 septembrie? :cheers:

http://www.info-serve.de/terminserver/read...Intrudertreffen

 

cateva modele care mi-au placut mult (din galeria clubului german si UK):

post-17655-1187638648_thumb.jpg

post-17655-1187638673_thumb.jpg

post-17655-1187638688_thumb.jpg

post-17655-1187638706_thumb.jpg

post-17655-1187638723_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: Ala din stinga-jos e chiar belea...!

Mai stiu vreo 2 insi cu Intrudere de 800 care n-au treaba cu forumul,asa ca-n realitate sunt mai multe,chiar in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruder VS 1400 din 94' , cred ca-l stiti , unul visiniu , toate piesele originale , fara customizari ,

chiar i-am schimbat ghidonul cu care a venit ( un dragbar de 98 cm ) cu ala original , adus de

baietii din Bistrita , l-am adus in stare de show-room , nimeni nu crede ca are 13 ani cand il vede

doar cunoscatorii ......

 

Cu toate astea , vreau sa-l schimb cu unul mai usor , eu nu am garaj si ma ucide sa-l salt cateva

trepte sa-l bag in scara blocului , drept ptr. care momentan e la mosie la Breaza , la aer curat ...

 

Plus ca ma mananca rau sa-mi cumpar un speeder ( ZZR600 ) , ca a doua motocicleta , pe langa

un chopper mai subtirel ( VS 800 , VT 600 , XVS 650 ..)

 

Deci .......cine vrea un chopper mare , greu , curat , sa ma contacteze , poate ajungem la o intelegere.

Sa nu ma intelegeti gresit , ma doare inima sa-l dau dupa cat am muncit la el , daca as pacali

nevasta de vreo 3000 de euroi , nici nu l-as mai aduce in Bucuresti , dorm cu el in pat la Breaza ,

dar nu cred ca am sanse s-o pacalesc ......deja a simtit ca ceva nu e in regula si ma urmareste

ca un uliu .....

 

N-am poze acuma , ca sunt la servici , poate diseara sa postez cateva....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intruder C800 luat in iulie (ca si permisul de A) si tocmai am terminat rodajul (am 1200 km pe 2 roti).

E nou asa ca probleme tehnice zero, am inceput sa-l accesorizez (am comandat la B&S engine guard, sissy bar si pe Louis coburi si echipament pt mine).

Stau in zona Dristor (intersectia Rm Sarat, Camil Ressu, Liviu Rebreanu).

Poza e din ziua cand l-am adus (l-am incalcat doar pt poza, asa ca nu sariti ca nu aveam casca).

post-19213-1187708185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Etete poza .............

 

* wow! Intradevar o bijuterie...! :o

Chiar, cat ziceai ca ceri pe el? eu trebuie sa fac un salt la anu', ..poate nu trec direct la 1400 cmc, dar recunosc ca ma trece asa, un gand :cheers:

 

bafta! (cu nevasta) si asfalt uscat!

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

...Stiati ca intalnirea Intruderelor de anul asta (sectiunea Germana) se va tine in Mallorca, pe 8 septembrie? :o

http://www.info-serve.de/terminserver/read...Intrudertreffen

 

cateva modele care mi-au placut mult (din galeria clubului german si UK):

 

 

 

Stii ca posed un Intruder VL1500 K7 [poze pe www.ravenshield.hi5.com, or something like :D] si ca trimit acest mesaj din Mallorca si ca nu voi participa la intrunirea din 8.09 pt ca decorul nu e pe gustul meu? [altii beneficiaza de el din greu... eu doar fraier :lol: ] ???

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pune si al meu?

 

intruder de 1800, model 2007.

 

poza in avatar, intre timp s-a aerografiat rezervorul ( multumesc Mihai!!)

 

Alarma, sissy bar, crash bar - extra.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pune si al meu?

 

intruder de 1800, model 2007.

 

poza in avatar, intre timp s-a aerografiat rezervorul ( multumesc Mihai!!)

 

Alarma, sissy bar, crash bar - extra.

 

:o

 

* se pune, bre, se pune :D Ce daca-i vaka! ...tot de-a noastra e :-L :cheers:

 

Hai, sa imi zici pe unde gasesti accesorii, pliz, ca dupa sezonul asta incep sa investesc in ea mai serios (si in look :lol: )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, sa imi zici pe unde gasesti accesorii, pliz, ca dupa sezonul asta incep sa investesc in ea mai serios (si in look :cheers: )

 

Highway Hawk,Louis,ebay...Sa continui? Bani sa fie...!

Potoleste-te cu VS 1400,e FOARTE greu,centru de greutate sus,etc...La un moment dat am cochetat si eu cu ideea de Intruder de-asta,am incalecat vreo 2-3,si m-am calmat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos 1800...eu am un M800 negru din 2007, proaspat achizitionat, are doar cateva sute de km la bord...dar cere mai multi :cheers: Pana acum am pus pe el doar crashbaruri. Dar am o intrebare...nu vi se pare pozitia un pic cam aplecata in fata pt un cruiser...nu ar fi nevoie de niste mici modificari la ghidon pt o pozitie mai relaxata?

 

Posesori de Intrudere mai sunt multi, m-am intalnit chiar acum o saptamana cu doi dintre ei la RAR, cu unul chiar la Brno. Poate ne strangem mai multi aici, iesim la o plimbare sa le facem cunostinta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posesori de Intrudere mai sunt multi, m-am intalnit chiar acum o saptamana cu doi dintre ei la RAR, cu unul chiar la Brno. Poate ne strangem mai multi aici, iesim la o plimbare sa le facem cunostinta...

 

* pe-a mea o cheama Lucky :lol: ...pe-al tau cum il cheama?

hai ca poate reusim sa-i "batem" p-astia cu Vulcane, vad ca deja unul era gata sa se converteasca la Intruder (darian, hihihi) :o Da' el nu se pune, ca-i prea ...instabil :cheers:

 

Misto M-ul, insa f. greu si nu stiu cat de manevrabil e, as vrea sa incerc sa merg o data cu unul, dar mai trebuie sa trag nitzel de fiare cred :D

 

Tu ce parere ai de VS 1400? (precizez ca am 53 kg si 1.69m, maini si picioare lungi :-L )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surioara , eu am 1,55 si 85 de kile , ( mic , gras , rau , negru , si al dracului ) , si ma simt super

pe trotineta mea , atat ca e cam grea ( 270 de kile ) , nu-mi trebuie comenzi avansate , tie insa ,

daca esti mai lunga , ti-ar fi necesare comenzile alea , eventual un ghidon dragbar ........

 

P.S. P-a mea o cheama " PORCU"

Editat de katran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, ce aveti cu bietele animale?! Tu "porcu", AWD-ul "calul" ,Circel "vaka"...La mine a ramas la nivelul de "cazan"...Da,inainte s-o iau pe-asta,am oscilat intre Vulcan 750 si Intruder 800...Am ales Vulcanul ca-i mai spre "cruiser". Intruderul e mai frumos,recunosc,da-i mai "chopper"...N-as zice nu de unu',asa,pt. oras...Cel putzin ala care a fost "meteoric" al lui Olga,era belea...Cum arata,cum suna...

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 09:20 -------------

Surioara , eu am 1,55 si 85 de kile , ( mic , gras , rau , negru , si al dracului ) , si ma simt super

pe trotineta mea , atat ca e cam grea ( 270 de kile ) , nu-mi trebuie comenzi avansate , tie insa ,

daca esti mai lunga , ti-ar fi necesare comenzile alea , eventual un ghidon dragbar ........

 

P.S. P-a mea o cheama " PORCU"

 

Frate,m-ai luat...iesti mai al dracu' k mine...Eu am 1,62 si 53 kg,iar motoru' are vreo 240 kg,cu toate fiarele puse in +...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* pe-a mea o cheama Lucky :) ...pe-al tau cum il cheama?

hai ca poate reusim sa-i "batem" p-astia cu Vulcane, vad ca deja unul era gata sa se converteasca la Intruder (darian, hihihi) :smoke: Da' el nu se pune, ca-i prea ...instabil :agree:

 

Misto M-ul, insa f. greu si nu stiu cat de manevrabil e, as vrea sa incerc sa merg o data cu unul, dar mai trebuie sa trag nitzel de fiare cred :P

 

Tu ce parere ai de VS 1400? (precizez ca am 53 kg si 1.69m, maini si picioare lungi :) )

 

 

Uite la asta nu m-am gandit :ok: O sa-i gasesc un nume si o sa ti-l spun :ok:

 

Da, m-ul e dragut, imi place ca are o tenta mai sportiva...furca inversata, jentile, aripa spate, ghidonul ... si nu e chiar asa de greu in mers...pe loc ii simti greutatea daca faci greseala sa o inclini un picut mai mult decat ii place, se intinde imediat pe-o parte. Ce greutate are Lucky...sa-ti spun cat de mult ai de tras de fiare :D

 

Imi place vs-ul de 1400, motorul in v se vede super misto :ok: Si cred ca ai si o pozitie confortabila pe ea, ghidonul fiind mai ridicat. Si daca ai si picioarele si mainile lungi, nu cred sa ai probleme in a-l manevra :ok: I-ai facut ceva modificari?

 

--- Mesaj completat în 23 Aug 2007 14:03 -------------

Ma alatur si eu cu bucurie posesorilor de Intruder. Am un C 800 luat in Iulie, ca si permisul. Din pacate nu am facut pana acum decat 40 de km. Deh, concediu, calduri toride...plus spaima incepatorului.

 

Sa-l stapanesti sanatos...trebuie sa treci peste spaima si sa acumulezi km, doar asa o sa il stapanesti. De la cine l-ai luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma alatur si eu cu bucurie posesorilor de Intruder. Am un C 800 luat in Iulie, ca si permisul. Din pacate nu am facut pana acum decat 40 de km. Deh, concediu, calduri toride...plus spaima incepatorului.

daca l-ai luat nou,du-te si fa rodaj !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite la asta nu m-am gandit :ok: O sa-i gasesc un nume si o sa ti-l spun :)

 

Da, m-ul e dragut, imi place ca are o tenta mai sportiva...furca inversata, jentile, aripa spate, ghidonul ... si nu e chiar asa de greu in mers...pe loc ii simti greutatea daca faci greseala sa o inclini un picut mai mult decat ii place, se intinde imediat pe-o parte. Ce greutate are Lucky...sa-ti spun cat de mult ai de tras de fiare :ok:

 

Imi place vs-ul de 1400, motorul in v se vede super misto :agree: Si cred ca ai si o pozitie confortabila pe ea, ghidonul fiind mai ridicat. Si daca ai si picioarele si mainile lungi, nu cred sa ai probleme in a-l manevra :P I-ai facut ceva modificari?

 

* Mda, Lucky are 210 kg (la gol), e dificil daca trebuie sa ies cu spatele si am denivelari in drum... Dar in rest nu simt greutatea ei ca pe ..o povara :smoke:

 

Vs de 1400 cmc imi doresc, nu am, sunt in stadiul de adunat vorbe si pareri :ok: La anul o sa ma decid, ce si cum, ...daca o vand pe Lucky.

 

* Acuma, ca sa vedeti cam cum arata doua douamne (Intrudere) pe 4 roti :)

(P.S. pozele sunt de la un "shooting" de joia trecuta, ...urmariti revista MotoLife, o sa apara pe 3 sept. :ok: )

post-17655-1187869750_thumb.jpg

post-17655-1187870313_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* Mda, Lucky are 210 kg (la gol), e dificil daca trebuie sa ies cu spatele si am denivelari in drum... Dar in rest nu simt greutatea ei ca pe ..o povara :agree:

 

Vs de 1400 cmc imi doresc, nu am, sunt in stadiul de adunat vorbe si pareri :ok: La anul o sa ma decid, ce si cum, ...daca o vand pe Lucky.

 

* Acuma, ca sa vedeti cam cum arata doua douamne (Intrudere) pe 4 roti :P

(P.S. pozele sunt de la un "shooting" de joia trecuta, ...urmariti revista MotoLife, o sa apara pe 3 sept. :smoke: )

 

Diferenta de greutate intre Lucky a ta si calutul meu e de 40kg, nu f mult...poate te las la un drive-test daca promiti sa fii blanda cu el :ok:

 

Care este al tau din poza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de greutate intre Lucky a ta si calutul meu e de 40kg, nu f mult...poate te las la un drive-test daca promiti sa fii blanda cu el :P

 

Care este al tau din poza?

 

* Al meu e cel visiniu (400 cmc). Lucky, meet Smire. Smire, meet Lucky :agree:

 

Daaa, te rog, ar fi minunat daca as putea face un drive test. Fac cinste!

N-o sa-i fac nimic care sa nu-i placa, don't worry! :ok:

 

Precizez: am mers cu coburi si cort si rucsac pe saua spate, deci cam 40 de kile sigur in plus :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicutzo dar ce pantaloni roshii ai! :ok:

in alta ordine de idei. cria cautai aseara VS 400 pe net si, surpriza, la gemani nu exista modelul asta. am gasit insa cateva Intruder Vs cu crashbaruri si altele mumoase. o sa le pun pe forum diseara sa te delectezi putin.

 

* Mda, Lucky are 210 kg (la gol), e dificil daca trebuie sa ies cu spatele si am denivelari in drum... Dar in rest nu simt greutatea ei ca pe ..o povara :agree:

 

Vs de 1400 cmc imi doresc, nu am, sunt in stadiul de adunat vorbe si pareri :ok: La anul o sa ma decid, ce si cum, ...daca o vand pe Lucky.

 

* Acuma, ca sa vedeti cam cum arata doua douamne (Intrudere) pe 4 roti :P

(P.S. pozele sunt de la un "shooting" de joia trecuta, ...urmariti revista MotoLife, o sa apara pe 3 sept. :smoke: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bunicutzo dar ce pantaloni roshii ai! :ok:

in alta ordine de idei. cria cautai aseara VS 400 pe net si, surpriza, la gemani nu exista modelul asta. am gasit insa cateva Intruder Vs cu crashbaruri si altele mumoase. o sa le pun pe forum diseara sa te delectezi putin.

 

* bey, sunt chiloti cu maneca, nu pantaloni :smoke:

Si da, poti sa-mi spui bunicutza, ca nu ma supar :P

 

Ahh! misto, baga si tu aici, te rog, niste link-uri si poze cu ce ai gasit, ca io mereu imi prind urechile cand fac pe navigatorul pe internet (...si am si rau de mare!)

Mda, modelul meu e ptr. Japonia, e broblem cu orice piesa am nevoie, ca trebuie sa sap de la Est la Vest pana gasesc ceva... Basca ca sunt si ele mai scumpe :agree:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...