Sari la conținut

BMW K1600 GT/GTL


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 412
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La 11.03.2021 la 18:35, Silver Arrow a spus:

Il caut .....

Am comandat pana la urma un inel Evo de la Motech pentru modele generice BMW/KTM/Ducati. Sper sa se si potriveasca. Daca nu aia e, ii dau retur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 13.03.2021 la 13:17, Silver Arrow a spus:

Haide ca am gasit si eu Tankbag-u'.

Inelul se potriveste ''decat'' pe Honda: CB, CBF, NT, XL, VFR, CBR etc ... de toate litrajele. 🥴

Aia e, astept sa vina si il testez. Multumesc oricum

 

Apropo are cineva montat pe K asa ceva?

 

1. https://www.wunderlich.de/shop/en/bmw-k-series/k-1600-gt-gtl/luggage-co/panniers-bags/wunderlich-luggage-rails-for-original-case-m20570-100.html

 

2. https://www.wunderlich.de/shop/en/bmw-k-series/k-1600-gt-gtl/luggage-co/panniers-bags/wunderlich-top-case-railing-tour-m20570-003.html

 

Sunt curios daca sunt bune de ceva si cum rezista si mai ales daca merita banii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 14.03.2021 la 20:46, lacroyx a spus:

Aia e, astept sa vina si il testez. Multumesc oricum

 

Apropo are cineva montat pe K asa ceva?

 

1. https://www.wunderlich.de/shop/en/bmw-k-series/k-1600-gt-gtl/luggage-co/panniers-bags/wunderlich-luggage-rails-for-original-case-m20570-100.html

 

2. https://www.wunderlich.de/shop/en/bmw-k-series/k-1600-gt-gtl/luggage-co/panniers-bags/wunderlich-top-case-railing-tour-m20570-003.html

 

Sunt curios daca sunt bune de ceva si cum rezista si mai ales daca merita banii

Am avut pe rt railing de topcase. Este foarte ok. Dar la ce dumnezeu il folosești, ai 3 cutii enorme!! Doar nu mai pui si peste? Vrei musai se depasesti 600 kile, moto, 2 oameni, bagaje? :))) 

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Adrian M. a spus:

Am avut pe rt railing de topcase. Este foarte ok. Dar la ce dumnezeu il folosești, ai 3 cutii enorme!! Doar nu mai pui si peste? Vrei musai se depasesti 600 kile, moto, 2 oameni, bagaje? :))) 

Am depasit eu. Am avut 680 Kg pe cantar 😂. Din care 420 Kg Goldwingul 🤦‍♂️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, AWD a spus:

Apa, sandvișuri, chestii pe care le vrei la îndemână... Mie imi e de mare folos la ture lungi. In cutii umblu doar la destinatie.

Intri si tu la o carciuma, stai la o terasa ceva ...... BMW K1600 cu sandwich 🤦‍♂️   Nu se face 😂

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, Adrian M. a spus:

Deh, si Goldu si K1600 intra la categoria barje :)))

Ia vezi ca fara gentile laterale e mai usor de strecurat cu barja asta decat cu Versys-ul :P . Marele avantaj e centrul jos de greutate care permite manevre mai a la scuter asa :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.03.2021 la 17:52, lacroyx a spus:

Ia vezi ca fara gentile laterale e mai usor de strecurat cu barja asta decat cu Versys-ul :P . Marele avantaj e centrul jos de greutate care permite manevre mai a la scuter asa :)))

Esti tu nepriceput :))) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.03.2021 la 17:52, lacroyx a spus:

Ia vezi ca fara gentile laterale e mai usor de strecurat cu barja asta decat cu Versys-ul :P . Marele avantaj e centrul jos de greutate care permite manevre mai a la scuter asa :)))

Sa stii ca atunci cand sunt cu GW-ul in trafic ma descurs destul de usor.

In principiu lumea imi face loc pentru ca porbabil vor sa vada barja.

Mai un geam deschis, mai o vorba, mai o socializare ... 😊

Oricum nu ma mai grabesc de multa vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hola domnilor,

 

Imi puteti spune ce tank bag-uri folositi?

 

Eu am de la SW Motech modelul ASTA care se prinde de un inel specific de rezervor. Mi se pare foarte utila si practica metoda, dar....... Problema este ca nu se mai potriveste geanta pentru ca este prea lata (manerele imi foteaza geanta si implicit prinderile daca iau de ghidon maxim stanga sau maxim dreapta).

 

Acum intrbarea mea este: foloseste cineva alte tank bag-uri de la alti producatori cu sisteme de prindere similare? Sau poate chiar de la Motech si care sa se potriveasca geanta? La Motech pe site nu ar avea in lista lor, dar mi s-a mai intamplat sa fie liucruri care sa nu fie in liste si sa se potriveasca totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut, am luat protectie pentru display, in ideea ca plasticul folosit pentru ceasurile de bord se zgarie imediat, nu stiu care destept a facut o economie cu materialul asta.

Nu sunt in stare sa aplic folia, am stricat una, mai sunt 3. Daca exista cineva mai priceput, care si-l doreste, vand kit-ul:

Pe site-ul Wunderlich zice ca se potriveste pentru modelele de dupa 2017.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare. Caut un posesor de GTL (preferabil 2018 dar merge si alt an) care sa ma lase sa dau o tura de un kilometru cu motocicleta lui. Eventual facem schimb de caluti si mergem un pic impreuna. GTL-ul meu e singurul pe care l-am calarit si as avea nevoie de un termen de comparatie.

Treaba de jumatate de ora max, berea/cafeaua sunt incluse :)

Editat de Grigore Dolghin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa te ajut cu GT 2018, nu GTL. Bănuiesc ca doar poziția e un pic diferita în rest ar trebui sa fie identice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Hello,

 

As vrea să îmi schimb parbrizul sa pun unul de touring (a venit cu parbrizul sport iar pasagera se plange că o bate prea tare vântul chiar și pe poziția cea mai de sus și chiar și cu extensia de parbriz). Aveți vreo recomandare? Original de la BMW sau cel de la Wunderlich sau alte opțiuni? De asemenea daca e interesat cineva de parbrizul sport, îl donez.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...