Sari la conținut

amestec role variator


megamotoreta
 Share

Postări Recomandate

am role de 3 grame, scuterul urca orice coasta, dar moare,nu are viteza deloc la drum lung,se tureaza in gol

am si de 6 grame, nu are demaraj,e lesinat, dar apoi prinde viteza si se duce frumos

daca as amesteca rolele ce ar iesi? sa pun trei usoare si trei grele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Mai bine incearca un coctail de diazepam cu vodka si o sa alergi singur(fara scuter) cu 200 la deal

ONN

Nu e indicat sa pui role de greutati dferite pentru ca iti afecteaza ambielajul in timp....adica afecteaza mersul rectiliniu si uniform,conform ,,legii'' lui newton :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am role de 3 grame, scuterul urca orice coasta, dar moare,nu are viteza deloc la drum lung,se tureaza in gol

am si de 6 grame, nu are demaraj,e lesinat, dar apoi prinde viteza si se duce frumos

daca as amesteca rolele ce ar iesi? sa pun trei usoare si trei grele?

 

Trebuie incercat neaparat, cu toate ca eu stiu raspunsul deja: O sa-i mai creasca inca 2 roti si daca nu iese ATV, sigur te alegi cu un quad pe cinste :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am role de 3 grame, scuterul urca orice coasta, dar moare,nu are viteza deloc la drum lung,se tureaza in gol

am si de 6 grame, nu are demaraj,e lesinat, dar apoi prinde viteza si se duce frumos

daca as amesteca rolele ce ar iesi? sa pun trei usoare si trei grele?

 

Tu parca vrei sa dregi o mancare sa nu iasa nici dulce nici sarata si te apuci sa pui jumate jumate zahar si sare.

Incearca role cu greutatea intre 3 si 6 grame si vezi daca iti place cum se tureaza.

Pe mine rolele de 3 grame asa m-au enervat in utilizarea in oras ca dupa o ora le-am aruncat.

Daca cu role de 6 grame nu are demaraj , poate are alte probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne
pai nu conteaza cum le zice, conteaza cum functioneaza. din partea mea, o sa le spun oua...deci eu am sase oua...

off

;) :) :P ma da c.i.o.s mai esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
am amestecat bilele de 3.2 grame si 6.5 malossi. una asa-una asa. trage de rupe in toate vitezele,asa si demaraj si viteza maxima. nu stiu insa cat or rezista,deoarece efortul este dublu pe rola...

 

nu iti face griji, o sa reziste. atita timp cat rolele sunt asezate unifor(simetric) nu e nici o problema o sa mearga mult si bine. sa ai grija din cand in cand sa inlocuiesti rolele tocite (mai patrate).

nu am inteles ce ai vrut sa zici cu "efortul dublu pe rola"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...