Sari la conținut

Haideti la o tura


Kyfla
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 266
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ca pun si poze da' doar cu mobrele, ca noi le stricam daca apaream in cadru. Deci, poze cu jinlingurile din tura de azi:

duminica se anunta o tura scurta spre valcea, nustiu exact cat cum pana unde.

cativa de pe langa topoloveni, daca se baga careva va pot oferi detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

duminica se anunta o tura scurta spre valcea, nustiu exact cat cum pana unde.

cativa de pe langa topoloveni, daca se baga careva va pot oferi detalii.

O fo misto plimbarea? Cati ati fost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sambata, pe 28.05 are careva chef de o tura? Propun un traseu scurt: C de Arges, Rm Valcea, Pitesti. Plecare in jur de 10.30-11.00. Asa, sa scuturam putin pistoanele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Vineri si sambata, adica 17 si 18.06, are loc Raliul Argesului. Vineri are loc proba speciala la Campulung, iar sambata pe Transfagarasan. Eu plec sambata la 8.00 sa ajung la cabana Capra pana se inchide traseul. Daca mai merge careva, sa se anunte.

http://raliulargesului.com/2011/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri si sambata, adica 17 si 18.06, are loc Raliul Argesului. Vineri are loc proba speciala la Campulung, iar sambata pe Transfagarasan. Eu plec sambata la 8.00 sa ajung la cabana Capra pana se inchide traseul. Daca mai merge careva, sa se anunte.

http://raliulargesului.com/2011/

 

Daca nu intervine ceva, vin si eu. Daca intervine....... vad eu cum ajung.

Editat de mariuscojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri si sambata, adica 17 si 18.06, are loc Raliul Argesului. Vineri are loc proba speciala la Campulung, iar sambata pe Transfagarasan. Eu plec sambata la 8.00 sa ajung la cabana Capra pana se inchide traseul. Daca mai merge careva, sa se anunte.

http://raliulargesului.com/2011/

o sa vin si eu .:P :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti proaste. Din pacate, raliul s-a anulat. http://raliulargesului.com/2011/detalii.php?id=17

 

Oricum, invitatia la o iesire pe Transfagarasan sambata, ramane valabila. Plecarea in jur de ora 10.00. Deci, sa facem lista:

 

1. shepard

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti proaste. Din pacate, raliul s-a anulat. http://raliulargesului.com/2011/detalii.php?id=17

 

Oricum, invitatia la o iesire pe Transfagarasan sambata, ramane valabila. Plecarea in jur de ora 10.00. Deci, sa facem lista:

 

1. shepard

2. cosmin, daca primesti nou intrati in clubul pasionatilor . app plecarea de unde ?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sambata am de gand sa fac o tura pe urmatorul traseu: Pitesti, Topoloveni, Priboieni, Botesti cu iesire pe drumul spre Targoviste, Gaiesti si retur. Cine vrea sa ma insoteasca, e binevenit. Plecarea pe la ora 10.30, maxim 11.00 de la OMV prudu (arpechim).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am de gand sa fac o tura pe urmatorul traseu: Pitesti, Topoloveni, Priboieni, Botesti cu iesire pe drumul spre Targoviste, Gaiesti si retur. Cine vrea sa ma insoteasca, e binevenit. Plecarea pe la ora 10.30, maxim 11.00 de la OMV prudu (arpechim).

dar stii ca de la botesti e o portiune de cativa km de drum de tara, in urcare si apoi coborare spre drumul dintre tg si cp-lung? vrei sa prafuiesti mobra?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ai fost ultima data pe acolo? Eu am auzit ca au asfaltat. Vad eu sambata. Si daca e off road, nu e o problema ca am experienta de la Gruiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferu care imi aduce lemn la depozit cam 1 pe saptamana mi-a zis de curand ca s-a intors pe acolo si nu e asfaltat.

eu n-am mai fost pe acolo de anu trecut cand nu era asfaltat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

vreau sa ajung in ranca,prin brasov,bran,curtea de arges,ramnicu valcea,puteti va rog frumos sa imi spuneti care ar fi varianta cea mai buna de traseu,mentionez ca ma intereseaza doar variante pe asfalt si cata de cat sa fie ok,pentru un motor sport touring.

hartile auto ma orienteaza catre pitesti si dupa asta spre ramnicu valcea,drumul direct curtea de arges -ramnicu valcea nu e mai scurt si mai buna?

 

va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

vreau sa ajung in ranca,prin brasov,bran,curtea de arges,ramnicu valcea,puteti va rog frumos sa imi spuneti care ar fi varianta cea mai buna de traseu,mentionez ca ma intereseaza doar variante pe asfalt si cata de cat sa fie ok,pentru un motor sport touring.

hartile auto ma orienteaza catre pitesti si dupa asta spre ramnicu valcea,drumul direct curtea de arges -ramnicu valcea nu e mai scurt si mai buna?

 

va multumesc

brasov-bran-campulung muscel-pitesti-curtea de arges-rm valcea-horezu

 

 

campulung -curtea de arges ( drumul direct ) e praf, mergi pe varianta pitesti, apoi vii pe curtea de arges, drumul de la pitesti la curtea de arges e ok, la fel drumul de la curtea de arges la rm valcea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul direct curtea de arges -ramnicu valcea nu e mai scurt si mai buna?

 

Drumul asta e mai scurt, dar e vai mama lui. L-am facut eu acum vreo 2 luni si e ca dupa bombardament. Eu iti recomand ca de la Campulung sa vii in Pitesti si apoi spre Valcea.

Drum bun si asfalt uscat sa ai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul asta e mai scurt, dar e vai mama lui. L-am facut eu acum vreo 2 luni si e ca dupa bombardament. Eu iti recomand ca de la Campulung sa vii in Pitesti si apoi spre Valcea.

Drum bun si asfalt uscat sa ai!

ce ai mah??? curtea de arges, tigveni si tot inainte spre valcea , nu varianta pe ciofrangeni

 

respectiv pe "dn73 c curtea de arges rm-valcea" nu pe dj 678 a

 

tu te referi la drumul care iese la dedulesti prin "ciofrangeni-lacuri" , eu ma refer la drumul care iese langa ramnicu valcea prin"piatra-blidari"

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferu care imi aduce lemn la depozit cam 1 pe saptamana mi-a zis de curand ca s-a intors pe acolo si nu e asfaltat.

eu n-am mai fost pe acolo de anu trecut cand nu era asfaltat.

 

Confirm, acum o luna nu era asfaltat dupa Boteni, cel mai rau este pe o coborare, dar, cu multa grija cred ca se poate trece si cu o vitezana.

Uite o poza din ziua cand am trecut pe acolo, dar in alta zona :).

post-57391-0-92869200-1310037418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

brasov-bran-campulung muscel-pitesti-curtea de arges-rm valcea-horezu

 

 

campulung -curtea de arges ( drumul direct ) e praf, mergi pe varianta pitesti, apoi vii pe curtea de arges, drumul de la pitesti la curtea de arges e ok, la fel drumul de la curtea de arges la rm valcea

 

 

 

multumesc mult de lamuriri....acelasi traseu il recomanda si cei de la viamichelin

 

asfalt uscat

 

Drumul asta e mai scurt, dar e vai mama lui. L-am facut eu acum vreo 2 luni si e ca dupa bombardament. Eu iti recomand ca de la Campulung sa vii in Pitesti si apoi spre Valcea.

Drum bun si asfalt uscat sa ai!

 

 

multumesc.....deci varianta cea mai ok e brasov-pitesti-curtea de arges-ramnicu valcea?

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='ZEROS' timestamp='1310047512' post='2895797'

 

 

multumesc.....deci varianta cea mai ok e brasov-pitesti-curtea de arges-ramnicu valcea?

 

asfalt uscat

 

Varianta asta e cea mai frumoasa. Putin mai lunga, dar pitoresca. Asta daca vrei s-o lungesti. Daca vrei sa ajungi mai repede la Valcea, iti recomand Pitesti -Valcea, fara sa mai treci prin Curtea de Arges.

Cand vrei sa treci prin zona? Nu de alta, dar te pot insoti o parte din drum, daca sunt liber.

Editat de Shepard
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de lamuriri....acelasi traseu il recomanda si cei de la viamichelin

 

asfalt uscat

 

 

 

 

multumesc.....deci varianta cea mai ok e brasov-pitesti-curtea de arges-ramnicu valcea?

 

asfalt uscat

dap, e cea mai buna alegere, trafic lejer, locuri de vazut. in curtea de arges iti pot fi ghid.. si daca ai ceva timp la dispozitie.. te duc pana la barajul vidraru/cetatea poienari... ca si ocol mic

 

depinde mult de data la care treci pe aici. oricum iti trimit pe pm numarul meu de tel, si daca te incurci undeva poti apela cu toata increderea

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult de sugestii

 

maiine trebuie sa ajung la ranca,vin tocmai din iasi,drumul e lung si probabil ca nu voi putea pleca din iasi prea dimineata,varianta de traseu a ramas iasi-brasov-sibiu-valea oltului-ramnicu valcea-novaci-ranca....probabil la intoarcere daca voi avea timp mai mult voi veni pe partea propusa de voi.....

va multumesc inca odata si asfalt uscat,weekend cu vreme buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...