Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar atat e la Peugeot.M-am interesat.

 

Eu am alta problema.kktii astia de la politie nu vor sa-mi dea dovada pt casco ca n-am permis dupa ce mi-au zis ca e motociclu si nu-mi trebuie.Ce drq sa fac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar atat e la Peugeot.M-am interesat.

 

Eu am alta problema.kktii astia de la politie nu vor sa-mi dea dovada pt casco ca n-am permis dupa ce mi-au zis ca e motociclu si nu-mi trebuie.Ce drq sa fac?

Asa am patit si eu cu astia de la politie: dupa ce mi-au spus ca nu am nevoie de carnet de conducere erau sa ma amendeze :P

 

Fa cum ti-a zis sunnyboy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa o sa fac...am gasit pe cineva dar sa vad cand are timp.Intre timp s-a fisurat si cilindru acolo unde intra toba :D si ca sa-l schimb trebuie tot setu' motor :crack: GO CASCO GO :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce o tot tineti pe a voastra cu tinutu in service ma?Intr-o zi vine setul si in aceeasi zi mi-l monteaza.La noi nu e ca la voi in bucale ma :crack:

 

De data asta il fac ca la carte.Slava domnului ca dureaza doar 150 km :D (rodajul :P )

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa mi-au zis...sa-i fac rodaj macar 150 km :P .Dar m-am gandit si le spun sa monteze doar cilindru (carcasa aia care s-a spart) si segmentii,pistonul si restul sa le lase pe cele vechi si astea le tin de rezerva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca tot veni vorba mai demult..

ca din septembrie asa ,ca asa...

pana la urma acuma trebuie permis de conducere a1. pe un scuter de 49cmc?

trebuie inmatriculat?

 

as vrea sa mi iau un scuter ! dar nu stiu.. unii zic asa altii altfel.. cum e pana la urma?

scuterul trebuie inmatriculat,si dupa aia poti sa mergi fara carnet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici acum nu mi-e gata scooterul. Ma duc maine sa-i platesc tipului de la service 150 euro pentru toba. Numai ca, chiar nu stiu daca are rost sa schimb segmentii si pistonul daca oricum vreau sa-l vand :baldy:

 

daca il aduci intr-o stare f buna o sa poti sa il dai cu un pret bun, sa nu iesi f mult in pierdere. eu asa cred... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce a patit scuterul tau?

L-am forjat prea tare, asta e problema principala. Intr-o zi, ma plimbam, mai aveam vreo 7 km pana acasa-mersesem deja 20- si deodata, fara sa ma avertizeze :crack:, mi s-a oprit in mijlocul drumului. Dupa lungi incercari(si cam juma' de ora :cheers: ) am ajuns acasa, ca a doua zi sa pot merge la service :cheers:

 

daca il aduci intr-o stare f buna o sa poti sa il dai cu un pret bun, sa nu iesi f mult in pierdere. eu asa cred... :crack:

Va fi in stare foarte buna...am dat o tura scurta cu noua toba montata; merge bine, iar cu segmetii+pistonul shimbat va merge foarte bine, doar ca (@costin_owner) are 2 zgarieturi, dar nu sunt asa grave :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...