Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • 6 months later...
  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

On 4/22/2020 at 8:43 AM, MAILM4N said:

Salutare, 

 

Am câteva piese pt fz6 N /S.

Stiu ca nu e topicul de vânzări dar șansele ca cineva care are nevoie, sunt mai mari aici. 

 

Kit lanț DID, filtru sport k&n, crash pads carbon. 

Aripioare rezervor și radiator, apărătoare spate, semnale rizoma originale. 

Piesele sunt noi, nu au mai fost montate pe motocicleta. 

 

Mulțumesc. 

 

 

 

IMG_20200413_101849.jpg

IMG_20200413_101847.jpg

IMG_20200413_101837.jpg

IMG_20200412_141550.jpg

IMG_20200412_141544.jpg

IMG_20200412_143637.jpg

IMG_20200412_165959.jpg

IMG_20200412_154928.jpg

Salut, 

 

Daca mai ai crash pad-urile as fi interesat. 

0748777880 / andrei.frantugu@gmail.com 

 

Multumesc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

A facut si motoreta mea 40k de vreo 2 ani si nu stiu gurile rele spun ca ar trebui sa verific valvele, dar parca nu prea m-as apuca sa desfac acum capacu la motor pentru a constata ca e bine... . voi cam pe la cati km ati facut aceasta operatiune? a trebuit sa reglati distantele valvelor? sau inca erau in spec? Thanks

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa verifici "valve clearance", nu sa scoti supapele afara. Eu am facut asta pe la 45,000 km, a fost inlocuita o singura pastila. Verificasem si pe la 30,000 cand am avut ocazia, am facut o revizie temeinica inainte de a pleca 10,000km hai-hui prin Europa.

 

Ca intretinere majora la 30k am schimbat discurile fata, erau uzate, la 45k kitul de distributie (lant, intinzator si vreo 2 maruntisuri) si o pastila. Sa vad cat mai tine lantul, trec sigur de 50k dar ala probabil o sa fie urmatorul inlocuit. Sa vad si rulmentii fata, se aude un zgomot in mers din partea aia dar nu au nici un gram de joc.

Editat de AdrianB1
corectat kilometrajul conform facturii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, AdrianB1 a spus:

Trebuie sa verifici "valve clearance", nu sa scoti supapele afara. Eu am facut asta pe la 45,000 km, a fost inlocuita o singura pastila. Verificasem si pe la 30,000 cand am avut ocazia, am facut o revizie temeinica inainte de a pleca 10,000km hai-hui prin Europa.

 

Ca intretinere majora la 30k am schimbat discurile fata, erau uzate, la 45k kitul de distributie (lant, intinzator si vreo 2 maruntisuri) si o pastila. Sa vad cat mai tine lantul, trec sigur de 50k dar ala probabil o sa fie urmatorul inlocuit. Sa vad si rulmentii fata, se aude un zgomot in mers din partea aia dar nu au nici un gram de joc.

Si la cine ai facut lucrarea? ca mai mult mi-e frica sa nu dau de un dorel care isi scapa scrumu tigarii in motor in timp ce face lucrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dual Tours pe Sos. Pipera, de acolo e cumparata motocicleta si acolo am facut toate reviziile si lucrarile (mai putin alea facute acasa, gen schimbat placute si lichid de frana sau antigel) pentru ca imi e usor, e aproape de birou. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nope, oala minune tre să se audă când dă în fiert! :crack:

Eu am verificat la FZ6 la 80k, erau în regulă. Moto o aveam de la 50 și un pic, o fi fost sau nu făcut ceva înainte :what:

Apropo, am o șa de FZ6 tapitată acum 1 an la MotoVis și folosită câteva luni de vânzare, tre să-i fac un anunț. 

Și niște carene noi originale de FZ6 Fazer 2004-2006. 🤩

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...