Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

invata sa mergi si pe ploaie,o sa te ajute mult,aia din anglia saracii ce sa mai zica ?

motocicleta arata f bine,cumpara un parbriz si ar arata si mai bn,bucurate de ea si evita plimbarile in oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

N-as avea nici o obiectie pentru invatare pe ploaie, din pacate nu se tin ore de poligon cand ploua..

Lucrez la 30 de km de Bv, pe DN1A, deci voi avea unde sa ma plimb, chiar si in drum spre servici :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce consum aveți la fz6 în Bucuresti ? sau în oraș cu trafic ?

Și cam ce automonie aveți în general cu un plin ?


» Post actualizat in 15 Jun 2016 18:49

Pe net am gasit capacitate , 19,4 l si rezerva 3.6 l . Rezerva e inclusa in acei 19,4 ? sau rezervorul are total 23 l ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e varianta s2, cam 5.0-5.5, dupa cum spun posesorii acestora. A mea, care e varianta s1 (2005 N) inghite doar in Bucuresti cam 6.6 (235-240km, pana palpaie rezerva, la statie o sa intre cam 16-16litri si un pic benzina), extra urban (drum Pitesti din nou dupa reparatie motor, cam 5%)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat pentru ca m-am speriat putin azi . Am calculat 7 % dar probabil in timp o sa mai imi scada putin . Acum fiind incepator stau la coada . ( ex azi am stat la pasajul sudului 20 minute in coloana )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am tot pe la 7% in Bucuresti. Conteaza mult conditiile de trafic. De exemplu cand a fost vacanta si s-a circulat mai uman in Bucuresti, am scazut la ~6. Acum ca a inceput iar vanzoleala, am urcat la 7. Probabil daca vine vara si pleaca lumea in concedii iar o sa scada. Consumul fa-l in afara orasului, in orase cu trafic aglomerat o sa te cam pacalesti.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5,7% ultima oara pe autostrada cu pasager si top case,mers 150-170 km/h,cu reprize scurte de 130km/h,mai mult de atat nu am scos niciodata,de fel merg vro 290-330 km cu un plin,intrat pe rezerva desigur

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivanica a intrebat clar: ce consum aveti la fz6 in Bucuresti? Raspunsul, draga ivanica o sa-l constati singur, in functie de foarte multe variabile (la sh-uri nu stii niciodata cum a fost exploatata, ce setari minunate au efectuat fostii cu minunatii lor mecanici etc etc) . Bucura-te de ea! Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. La fel ca si sonyy, pana acum cel mai mult a consumat 5.7 l/100km in aproximativ aceleasi conditii, pasager, sidecase-uri, 140 160 km/h pe autostrada. Mie personal, 7 mi se pare mult in conditii de mers normal, chiar si bucuresti fiind. Mai verifica-l, poate se mai domoleste :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da clar,personal imi pare rau ca nu se mai fabrica fz6,chiar si fz1,x6j diversion aia nu ma incanta cu cei 78 cp,iar cu fz8 am mers e ok,pare echilibrat,dar shaua e nasoala,are pozitia putin mai de atack,si nu are cric central,abea la modelele 2015 au rezolvat prob astea,si nu inteleg dc modelul s2 consuma mai putin decat s1?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu frate,eu am schimbat kitul de lant acum 3 sezoane,si a venit pinionul de atack cu mai putini dinti sau 1 dinte dala,si are motoru, cuplu mai mare,e adevarat vibreaza mai mult ca are mai multe turatii dar si consuma mai mult,la top speed nu stiu cat am pierdut,dar la urmatorul schimb de lant as vrea sa revin la cel cu setarile de fabrica,are idee careva daca scrie in carte cati dinti trebuie sa aiba pinionul de atack ?

 

Vine careva azi la evenimentul ROC ? Ride of the century ?

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pana acolo dar am renuntat la ideea de a pleca,decat sa fac sauna si sa risc sa lesin si sa mai chinui si motorul incins,mai bn acasa la rocoare ,beau 1-2 chocomel recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Există soluții de a face ambreiajul mai moale ? In momentul de față folosesc 3 degete , am văzut că sunt motociclete la care merge cu un singur deget . Manetele acelea colorate , imitatie rizoma ajută la ceva ?

 

Există varianta cu manetă hidraulică dar e foarte scumpă .

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...