Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pt fibra mai stiu si eu p cineva in brasov 0723 55 77 36 si spalatorie mai e faina 4 ron la petrom spre ghimbav akolo..merita distractia o vapuiesti singur si ti o dai si cu ceara si etc..

 

Salutare,

 

Am o trotineta, Ramzey WOLF si am o problema cu aparatorile laterale. S-au zgariat, s-au crapat. Ma gandeam sa caut pe cineva care sa mi le refaca, eventual din aluminiu si eventual pe interior sa le lipesc pe interior o bucata de cauciuc pentru a elimina vibratiile.

 

Credeti ca ar fi o idee mai buna cu fibra de sticla? Ma gandesc sa nu se crape. Motorul este fara viteze si cu cat turatia este mai mare, cu atat creste viteza. Si pe la 60 la ora e mai buna decat un scaun cu vibromasaj. Si daca stie cineva un pret aproximativ, va rog.

 

 

Multumesc,

George

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

garaj Maniac Motors pe strada 13 decembrie monteaza alarme au pe stoc diferite modele etc..e o poarta verde :scratch: ca si reper si niste bannere cu aprilia si etc inauntru e vis a vis de servicii funerare vrei nu vrei tot la noi ajungi aia :)) sau alt punckt d reper pe langa Salsa night club

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

am fost azi la vulcanizarea de pe Pictor Luchian 10.

Super beton, lucrat rapid, curat, frumos, dar mai ales atent.

Asadar va recomand cu maxima caldura sa ii vizitati.Pretul pt demontat anvelopa de pe janta, pus cauciuc nou si echilibrat = 20 lei.

 

PS: pacasel, sterge dracu rahaturile alea care n-au ce cauta pe aici...Te dam jos daca nu !

 

 

Numai ca eu azi,am mers acolo sa -mi schimb cauciucurile. Tariful este:85 ron(demontat,schimbat,echilibrat,montat)pt ambele roti.

A m fost si pe Strada Lunga iar acolo era 40 ron pt ambele roti ,numai ca trebuie sa stati pe langa 'meseriasi' ca la final aveti sansa sa ramaneti cu piese in plus :D (de a trebuit sa demontez din nou roata spate)

Editat de FLR-BV
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vreau si eu sa dau o informatie am fost ieri la vulcanizarea de pe Alexandru cel Bun.....am avut o problema cu roata si mi-au pus oamenii cauciucu echilibrare tot si m-a costat doar 15 lei .....destu lde ieftin zic eu

 

 

L-am intrebat daca da jos si roata de pe mottocicleta da a cam strambat din nas apoi a zis k vedem noi ce putem face..... oricum sper sa nu aveti probleme dar daca e sa apara puteti merge akolo

 

 

 

 

Asfalt uscat si sa auzim de bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Schimbat cauciuc pe spate si echilibrat cu demontat/montat si echilibrat roata fata cu demontat/montat: 25 RON pe strada Vidin. Nu au cric de fata dar am suspendat motorul de sus de undeva si au dat roata jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Schimbat cauciuc pe spate si echilibrat cu demontat/montat si echilibrat roata fata cu demontat/montat: 25 RON pe strada Vidin. Nu au cric de fata dar am suspendat motorul de sus de undeva si au dat roata jos...

 

Care e strada Vidin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e strada Vidin?

E strada paralela cu Grivitei si Mihai Viteazu si perpendiculara cu Plevnei (unde e Bar Jamaica, Spalatoria Fresh, Compozite SA). Vulcanizarea e imediat dupa Panfil, cand vii dinspre Plevnei. Cred ca sunt suficiente detalii ca sa ajungi acolo. Mie mi i-a recomandat de la Motto, ca inainte mergeam la Harman dar acolo doar schimba cauciucul...cu 5 lei, fara echilibrare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E strada paralela cu Grivitei si Mihai Viteazu si perpendiculara cu Plevnei (unde e Bar Jamaica, Spalatoria Fresh, Compozite SA). Vulcanizarea e imediat dupa Panfil, cand vii dinspre Plevnei. Cred ca sunt suficiente detalii ca sa ajungi acolo. Mie mi i-a recomandat de la Motto, ca inainte mergeam la Harman dar acolo doar schimba cauciucul...cu 5 lei, fara echilibrare.

 

Tot acolo mi-am rezolvat o pana... cu 3 lei... mai mult decat convenabil... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu va suparati sa-mi fac si eu un pik de reclama ... :hurt:

La 60 km de Brasov spre Bacau: Tg. Secuiesc, pe DN11, vizavi de benzinaria Rompetrol.

Parc moto, piese echipamente ... Vizitati "BLB motors"

Va asteptam :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parc moto, piese echipamente ... Vizitati "BLB motors"

Va asteptam :burnout:

 

Fratzica, daa aveti o adresa de e-mail afisata pe site la sectiunea CONTACT, de ce nevoia nu merge ?

Tocmai am primit mail-ul inapoi.

 

"Delivery to the following recipient failed permanently: motors@blb.ro "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratzica, daa aveti o adresa de e-mail afisata pe site la sectiunea CONTACT, de ce nevoia nu merge ?

Tocmai am primit mail-ul inapoi.

 

"Delivery to the following recipient failed permanently: motors@blb.ro "

 

Da am observat si noi. Niste probleme de la administratorul site-ului. 1-2 zile, se rezolva. Trimite te rog pana atunci la blb@blb.ro.

Multumesc pt intelegere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vorbeam candva de statii de comunicare, am gasit pe net modelul care il au si cativa din Bv, inclusiv subsemnatul.

Sunt multumit de ele si fac toti banutzii.

Asadar, acesta este link-ul :

http://www.on-line-shop.ro/pd338804978.htm?categoryId=95

 

--- Mesaj completat în 11 Aug 2007 22:33 -------------

Da am observat si noi. Niste probleme de la administratorul site-ului. 1-2 zile, se rezolva. Trimite te rog pana atunci la blb@blb.ro.

Multumesc pt intelegere.

 

de trimis v-am trimis unde ati vrut voi, dar nici macar un mesaj de confirmare ca ati primit cererea mea.

Sincer, ma asteptam la ceva mai mult.

In Romania toti asteapta sa isi "grasaneasca" stocurile de hartii verzi, dar nu se omoara prea multi.

"Pomana, da-ti de pomana, sa ai norock, fiule" , si altele asemenea :lol:

La intins mana si nu la munca, asta ne caracterizeaza pe noi !!!

Scuze de exagerare, dar sunt prea capsat !!!

Toate bune !!!

 

PS: auzi vantul in urechi cum se zbate ??? Gandeste-te bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Azi am trecut pe la "Schneid "(Centrul comercial situat intre podul din Bartolomeu si metro Ghimbav) s-a deschis un nou magazin de echipamente moto :cheers: .

Momentan au stoc mic de marfa dar au un catalog de unde se poate comanda!

Merita vazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu zice nimeni nimic de o alarma k m-ar interesa si pe mine o alarma macar sa tzipe akolo cand e ceva si as comandao de pe net da nu stiu ce sa fac .......paote cineva sa imi dea un numar de telefon ceva ..ms

 

 

Ai fost acolo langa 'vrei nu vrei tot la noi ajungi" sa-ti montezi alarma??? Sunt si eu interesat. Maine primesc alarma...si vreau sa merg s-o intalez. Poti sa-mi spui cat a costat...si daca esti multumiti de lucrare?

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atelier de reparatii scutere in Sacele... stiu sigur ca exista! Stiu ca este in Sacele, intr-o curte unde tine omul 200 si ceva de scutere ca are 4 angajati! Dar ce nu stiu e asta: Unde naiba in Sacele ca am facut azi cu scutericiul 36 de km invartindu-ma pe acolo shi tot nu am gasit! Daca se poate o informatie despre adresa ar fi excelent! Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie unde as putea sa ma duc sa indrept discul de fata, am indreptat eu un pic dar ar mai fii ceva? Stiti atelier care se ocupa cu asta?

 

Vezi ca nu e chiar asa simplu cu discul de frana. Mai bine iti cauti unu second.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie unde as putea sa ma duc sa indrept discul de fata, am indreptat eu un pic dar ar mai fii ceva? Stiti atelier care se ocupa cu asta?

Din cunostintele pe care le am discurile de frana odata deformate singura varinata prin care pot fi aduse in aliniament ar fi sa iei un "shpan" din el. Pt asta ai nevoie de un strungar, care stie sa faca asa ceva.Dar in nici-un caz sa te apuci sa intrepti la el cu ciocan si nicovala. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

S-a tot discutat pe aici de echilibrari, vulcanizari.

Eu am fost la un atelier de acest gen in apropiere de Spitalul Judetean, pe str. Alx. cel Bun nr. 16.

Dl. Serbanuta e patron acolo si e fff amabil.

program : Luni - Vineri 8-20 , Sambata , Duminica - inchis

telefon 072 40 287 84

aduc si cauciucuri la preturi rezonabile.

Eu am fost multumit de treaba facuta. Si pret rezonabil.

 

Ca sa fiu mai explicit, cum mergi pe str. Carpatilor, venind de la Judetean, prima str. la stanga dupa statia de autobuz. Apoi tot inainte pana cand ajungi la 1ul bloc turn pe partea stanga. Inainte de bloc e o alee, unde se si vede atelierul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...