Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Acum 39 minute, DaLy a spus:

ajunge sa fie mai craciti decat trebuie si sa nu mai fie stranse bine pe jamba si in lower.

Ha? Nu pricep ce vrea să zică autorul. :what:

Acum 41 minute, DaLy a spus:

AllBalls (...) simeringurile citind ca sunt praf

😳

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 15 minute, ENEOS a spus:

Ha? Nu pricep ce vrea să zică autorul. :what:

😳

Cuzinetii sunt flexibili iar in timp nivelul cu care se auto-strange (arcuieste) pe jamba poate sa scada si sa devina mult mai larg si sa se miste aiurea in timpul culisarilor, asa cred eu

Si ce vrei sa spui in legatura cu "AllBalls (...) simeringurile citind ca sunt praf", ai tu o alta parere? Ai simeringuri All Balls si vrei sa spui ca sunt de o calitate ireporsabila? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul are impresia că elasticitatea cuzineților asigură culisarea fără joc a tubului jambei. 🤦‍♂️

Am montat câteva zeci de simeringuri de diverse mărci, inclusiv All Balls, și nu au fost probleme. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Lucian_M a spus:

Hsmbpl, am citit de 3 ori și tot n-am înțeles ce se arcuiește...

Ai avut vreodata niste cuzineti in mana? Intreb numa, sau numa iti bagi foszu fara sa stii despre ce e vorba? Hai c-o las asa, ca numa Dorei exista si p-aici dar care merg la service pentru un schimb de placute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
La 10.04.2023 la 0:24, DaLy a spus:

 se deduce ca hornet  se deduce ca este

asta ma duce la gandul ca exista un amestec bogat, aici nu cred ca e influentat de lipsa DB killerului ci mai mult de reglajul carburatorului. 

Nu se deduce nimic, in plus e chestie de bun-simt sa te prezinti mai intai cand ajungi pe un forum.

"Petardele" din esapament apar din amestec sarac (nu bogat) sau din lipsa sicanelor sau din bujii (pe decelerare) s.a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare colegi! 

 

Cu al meu Hornet pc41 intampin aceeasi situatie de care s-a lovit si @alin_zbr prin 2015 si era descrisa intr-o postare veche de la momentul respectiv: 

Intrebarea mea este: are cineva idee de unde pot face rost de garnitura de la pompa de benzina? Momentan nu reusesc sa gasesc nimic concret pe site-uri de la noi din RO fiindca pompa e un singur corp, are un singur part number si garnitura nu se vinde separat. Poate are cineva idee de un magazin de piese catre care sa ma indrept pentru o garnitura asemanatoare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...