Sari la conținut

Ce Machete De Motociclete Aveti?


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

BEAT THAT :banana: :baldy: Hai sa va vad in ce supermarketuri gasiti asa ceva :D

 

super tare! :banana:

 

Si eu am inceput sa construiesc un fel de bobber, cu cadru din sarma de cupru de 2 mm grosime, "sudat" cu cositor, furca springer...

Rotile le-am luat de la o masina bburago (spitate); mai trebuie sa fac motorul (cilindrii - din portiunile filetate de la doua bujii), cutia de viteze (probabil "sculptata" dintr-o bucata de aluminiu) si rezervorul. Acuma ma cam incurca examenele astea, dar dupa sesiune poate bag si ceva poze. :banana:

 

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare.....de unde ai raritati din astea ? YZF-R7, Munch Mammut, Honda Valkyrie ?

 

On topic, am si eu un SP 2 cam forjat, ca m-am dat cu el prin casa :banana:

O sa-i trag o poza........

YZF din OMVul de langa Gara de nord; Mammut tot de acolo si Valkyrie din Petromul din Predeal :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maisto si Welly se gasesc prin Supermarket-uri (ex. Cora, Gima). Mai sint pe la Diverta.

Majoritatea le-am luat de la Agip dar trebuie vinate! Ar mai fi OMV.

 

Atentie! Kit-urile sint mai scumpe dar merita toti banii. Nu cumpara Saico, Die Cast (alea de pe la Metro) sau alte bombe pt ca nu au nici o legatura cu realitatea si par infantile.

 

Pentru cine are bani: MINICHAMPS- taticii miniaturilor la motoare.

 

Mama ce tari sunt astia (MINICHAMPS).Din pacate nu stiam de ei...Excelent!Care sunteti pasionati de machete cu adevarat intrati pe site.Merita!

 

http://www.minichamps.de/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto Guzzi... Este singura... deocamdata!!!

 

:D

 

BEAT THAT B) :rose: Hai sa va vad in ce supermarketuri gasiti asa ceva :cheers:

 

Ce tare-i toporu' ala din spate... cred ca am shi io unul prin beci pe undeva. Cat despre macheta... vorba unor colegi motociclisti... LASER FRATEEEE!!! :D

 

pai eu am 7 machete de la action city si mai am una super tare o suzy hayabusa si un hamster care o iubeste mai mult decat mine :D post-8086-1150471953_thumb.jpgpost-8086-1150471993_thumb.jpgpost-8086-1150472003_thumb.jpgpost-8086-1150472014_thumb.jpgpost-8086-1150472022_thumb.jpg

 

Moamaaa ce hamster... :P Un mic Rossi... :D

post-7202-1150499061_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar se stie ca unele din cele mai bune kit-uri, si cele mai exacte replici la scara redusa ale modelelor reale ( moto si auto ), apreciate de modelistii din intreaga lume, sunt kit-urile fabricate de producatorul japonez Tamiya . Intrati aici si va veti convinge.

Modelul pe care eu vreau sa-l achizitionez este acesta si poate fi adus si in Ro de o firma importatoare de machete, insa calitatea costa : 200 RON. Afara am gasit-o cu 40 USD.

 

Momentan am reusit sa asamblez un alt kit la scara 1/8 de la Kyosho ( un alt producator de top ) insa nu este o macheta statica, ci un model radiocomandat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiam k exista asa topic. oricum ma bucur.

am si eu cateva machete..poate pun si niste poze dupa ce le fac..

credeam ca nu mai sunt copii mari care colectioneaza asa ceva..

:cheers:

 

va salut

 

apropo: aia de la minichamps sunt tari de tot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare: Are cineva machete moto NewRay la 1/12 ? ca eu am vazut cu 35 RON niste modele Triumph si Moto Guzzi, dar nu stiu cat sunt de bine facute... Un prieten si-a luat un Ducati 999 kitt NewRay cu 60 RON, si nu are suspensie pe spate (pe fata nici atat B) )

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase, dar eu unul credeam ca vorbiti de Bmw-uri din '40, etc. :cheers: Eu unul caut sa fac, dar nu prea gasesc kituri (poze jos). Iar de facut in mod curent fac altceva, aceeasi perioada, dar alta masinarie B) .

post-4842-1150710892_thumb.jpg

post-4842-1150710917_thumb.jpg

post-4842-1150711229_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

leon80, ne-ai dat gata...

alea sunt machete adevarate, nu weely sau maisto, dar... sunt prea scumpe (la 200 -doar macheta, fara vopseluri, aerografe si altele - de lei iti iei un IJ 56 sau 49) si mananca prea mult timp. plus ca nu poti sa le tii la serviciu pe monitor ca e pacat sa le stearga de praf femeia de serviciu si sa ramana fara manete de frana sau mai stiu eu ce

(acu am si eu in lucru un Heller de o juma de metru, Bismark)

 

unde se gasesc si la noi minichamps?? ca mi-ar place un BMW R32

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...