Sari la conținut

Star Touring & Riding


bikertibi
 Share

Postări Recomandate

Buna domnilor(si doamnelor)!

 

Avind in vedere faptul ca multi nu intra decit pe forumurile care-i intereseaza direct, am deschis acest topic sa-i intreb ceva pe toti care au idee de asa ceva:

Am achizitionat un Royal Star si sunt foarte interesat de ceva tobe after market...mai goale.Nu am gasit ceva exact pentru acest model. Stie cineva unde as gasi asa ceva, sau daca pot schimba doar finalul....rog ajutor.

Pentru administratori...am sa-i rog sa nu mute topicul(cel putin deocamdata), deoarece asa am mai multe sanse sa aflu un raspuns sau o solutie.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 184
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cred ca e singurul dezavantaj tehnic, pentru ca in rest castiga detasat la multe capitole.

 

O comparatie intre Yamaha xvs 1300 si cele trei modele Honda vtx 1300 (r,c,s), toate model 2007.

 

Cam asa ceva as vrea...

post-13388-1209945588_thumb.jpg

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Potrivit datelor din tabelul tau, Y are cuplul maxim la 10.800 rpm!!!!! (ca o vitezoaica). dar cred ca e mai degraba o greseala, alte surse il dau de 106 la 4000rpm. Fata de 123 Nm/3000 rpm la H. Alte diferente (injectie/carb, cardan/curea) depind de gustul fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xv...t_star_2007.php

... e greseala.

http://www.yamaha-motor.co.uk/products/mot...?view=techspecs

Are cuplu maxim la 4000.

 

O comparatie intre Yamaha xvs 1300 si cele trei modele Honda vtx 1300 (r,c,s), toate model 2007.

Am corectat unele date din tabel...

post-13388-1210079323_thumb.jpg

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curea vs cardan ... cardan rules.

 

Pe mobile sunt destul de ieftine.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

curea vs cardan ... cardan rules.

Chiar nu vad de ce...

Exempu : EN -ul meu are 14 ani si cureaua este originala. Am o singura gaura in curea, produsa in urma unui burn out pe pietris, dar merg cu ea asa de 18 000 de km si o sa mai merg pana o sa-mi iau alta (sau o s-o vad in oglinda retrovizoare :rolleyes: )

Mentenanta zero, in curbe se comporta excelent, transmite puterea lin, silentioasa, la gropi absoarbe socurile perfect, arata bine etc etc...

So, belt rules!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Cei care au sau cunosc cate ceva despre acest model...

 

M-a vrajit...

 

Superb moto .. dar putin cam piperat la pret cred.. la banii respectivi te poti inhama la un M1800R de ex.

 

Anyway .. poate chiar merite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Superb moto .. dar putin cam piperat la pret cred.. la banii respectivi te poti inhama la un M1800R de ex.

 

Anyway .. poate chiar merite :)

Suzuki M1800R2 - 12.422 EUR

Yamaha XVS 1300A - 11650 EUR

E totusi o diferenta de pret, dar mai sunt si alte criterii care nu sunt deloc de neglijat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ar fi ?

Greutatea mare, consum mare in oras in comparatie cu Yamaha, costuri de intretinere mai mari.

Manevrabilitate scazuta etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Tocmai mi-am luat o Yamaha Midnight Star 1300 Xvs neagra,din 2007 cu 6000 km la bord.Superba,fuge,comoda,saua la 71,5 cm putin mai sus ca la vn900 clasic pe carel-am avut inainte.Grea dar manevrabila,mult mai bine finisata decit Kawasaki.La vn900 imi amortea fundul la mers peste 100km,la asta imi amorteste rau mina dreapta pe accelaratie habar nu am de ce,dar saua e mult mai comoda .Am sa pun citeva poze zilele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai mi-am luat o Yamaha Midnight Star 1300 Xvs neagra,din 2007 cu 6000 km la bord.Superba,fuge,comoda,saua la 71,5 cm putin mai sus ca la vn900 clasic pe carel-am avut inainte.Grea dar manevrabila,mult mai bine finisata decit Kawasaki.La vn900 imi amortea fundul la mers peste 100km,la asta imi amorteste rau mina dreapta pe accelaratie habar nu am de ce,dar saua e mult mai comoda .Am sa pun citeva poze zilele astea.

Felicitari pentru achizitie!

Sunt foarte curios sa mai aflu cateva impresii, avand in vedere ca vreau sa ma fac si eu mare. :D

Cred ca ai luat-o de afara, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu vad de ce...

Exempu : EN -ul meu are 14 ani si cureaua este originala. Am o singura gaura in curea, produsa in urma unui burn out pe pietris, dar merg cu ea asa de 18 000 de km si o sa mai merg pana o sa-mi iau alta (sau o s-o vad in oglinda retrovizoare :D )

Mentenanta zero, in curbe se comporta excelent, transmite puterea lin, silentioasa, la gropi absoarbe socurile perfect, arata bine etc etc...

So, belt rules!

 

I second that :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg este de ce japonezii astia nu reusesc sa ascunda radiatorul de apa pe undeva ca sa le permita un cadru clasic...

Daca tot vor neaparat racire cu apa, bineinteles...

Editat de Darth Wraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alex_en ,am luat-o de aici,de la cineva din Videle care nu avea timp sa mearga cu ea,pretul a fost super ,5750 de euro si am gasit-o chiar aici pe forum la vanzari.Am fost acolo,vazut,testat,placut si revenit peste 2 zile cu banii si plecat home cu ea.Nu am avut inca timp de poze dar promit ca ma ocup.Am gasit si tobe negre pt ea pe cruisercustomizing.com si abia astept sa le comand sa inlocuiesc chestia aia uriasa care e pe post de toba.Merge perfect si e un motor cu multe clase peste vn900 pe care l-am avut.Nu e un motor prea vandut la noi si nici in Europa datorita pretului mare la concurenta directa cu Intruderul de 1800 care e recordman la vanzari dar tot nu e la fel de bine lucrat si finisat ca Yamaha.De fapt nu stiu daca mai are cineva in Buc. asa ceva.Visul meu e un Warrior, pacat ca nu se importa in EU.Am gasit pe mobile.de dar cam scump.

Editat de cus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

DORESC SA ACHIZITIONEZ MOTORETA SUS-AMINTITA SI NU SUNT DECIS DACA MODELUL IN CAUZA ESTE SUPERIOR CELOR DE ACEEASI CILINDREE DE LA KAWASAKI SAU HONDA . DE ACEEA AS APRECIA F F F MULT DACA SA PRIMI CEVA SFATURI DE LA CEI CARE SUNT IN TEMA CU SUBIECTUL IN CAUZA .

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...