Jump to content

Alatura-te grupului nostru pe FaceBook! Like & share! Like & share! Alatura-te grupului nostru pe FaceBook!
Photo

Cursa Scutere 50cc Pe Circuitul Amkart

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#21 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts
  • Moto: Honda
  • Club: SBZ

Posted 12 June 2006 - 01:31 PM

Deci am tot echipamentul dar am geaca fara protectii are ceva?
Raspunde-mi aici si iti dau datele mele pe Pm.Multumesc.

fa rost de cotiere care sa le prinzi peste geaca ... eventual merg shi alea de role ... bafta
www.asista.cabanova.ro

#22 cpm

cpm

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 72 posts
  • Numar: B 24 NCV
  • Club: ..................

Posted 12 June 2006 - 07:48 PM

Va salut

Toti posesorii de scutere de 50cc, nepreparate, indiferent de varsta pilotului sau a scuterului, dar cu echipament full obligatoriu (casca, manusi, geaca, genunchiere) ... sunt invitati sa participe la prima cursa de scutere din Bucuresti. cursa se adreseaza amatorilor si nu pilotilor de curse, sau celor cu scutere modificate racing.

Aceasta cursa va avea loc pe circuitul de la AMKART (pipera), antrenamente si calificari sambata 01.07.2006 ... cursa duminica 02.07.2006 (cursa inseamna 8 ture). In functie de numarul de participanti, se vor califica doar 20 de concurenti, evident in functie de timpii din calificari.

Participarea se face pe raspunderea fiecaruia.

Costurile nu sunt stabilite inca, dar sunt in tratative cu gugu, shefu de la amkart pt un discount, oricum nu vor depasii 50 ron//pilot.

Premiile le voi acorda eu astfel : premiul 3 - o sampanie shio strangere de mana :banana:, premiul 2 un set de placute de frana Ferodo, premiul 1 - doua seturi de placute de frana (fata si spate) Ferodo - racing.

La final pentru toti participanti voi incerca sa facem o masa mare la Club 21 din regie.

Voi revenii in urmatoarele zile cu mai multe informatii - ce trebuie sa retineti : concurs, amkart, echipament 01-02.07.2006.

o zi buna

mau

www.asista.cabanova.ro

Salutere pt toata lumea
Am vazut ca nu prea sunt sponsori. Iar cu ocazia asta ai anunt pe cei care nu au apucat sa cumpere tobe sport, racingsau elemente tuning Malossi pt scuterele lor ca le pot castiga in cursa asta. Binenteles daca organizatorii au nevoie de sponsori.
Oricum ne vedem pe pista
Bafta tuturor

Attached Thumbnails

• m_runner1_1_.jpg
  • m_runner3_1_.jpg

Edited by cpm, 12 June 2006 - 07:59 PM.

#23 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 13 June 2006 - 03:55 PM

Salutere pt toata lumea
Am vazut ca nu prea sunt sponsori. Iar cu ocazia asta ai anunt pe cei care nu au apucat sa cumpere tobe sport, racingsau elemente tuning Malossi pt scuterele lor ca le pot castiga in cursa asta. Binenteles daca organizatorii au nevoie de sponsori.
Oricum ne vedem pe pista
Bafta tuturor

sunt sponsori sunt :banana: ... eu cu ferodo ... se pare si dobrescu cu leo vince (magazinul de la amkart) ... shi binenteles esti binevenit shi tu ... am vb cu ciprian la tel importatorul malossi si giannelli ... shi premiile sunt deja substantial marite

PS - cine nu are protectii de genunchi shi coate poate cumpara din metro, cora protectii de role ... nu uitati casca si manusile ...inscrierile pana pe 26 cu nume si prenume in privat + tipul scuterului.

ps2 - avem 8 participanti confirmati pana acum ... dar avem nevoie shi de spectatori ... va asteptam pe toti
www.asista.cabanova.ro

#24 bodho

bodho

Aprilia Lover

• Membru
  • Pip
  • 187 posts
  • Numar: B-66-BOG

Posted 13 June 2006 - 04:23 PM

daca fac rost de cauciuc pana atunci vin si eu cu scarabeo al meu, dar am set malossi pe el, pot participa ?
Posted Image
Posted Image

#25 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 14 June 2006 - 02:53 PM

daca fac rost de cauciuc pana atunci vin si eu cu scarabeo al meu, dar am set malossi pe el, pot participa ?

nu ... nu poti

dar curand va fi organizata o cursa si pt scutere tunate ... poti veni insa ca spectator ... sau poti ajuta un scuterist care vrea sa participe dar nare echipament

bafta
www.asista.cabanova.ro

#26 bodho

bodho

Aprilia Lover

• Membru
  • Pip
  • 187 posts

Posted 14 June 2006 - 05:16 PM

atunci daca vin cu SR-ul unui prieten are ceva ? :banana:
Posted Image
Posted Image

#27 cpm

cpm

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 72 posts
  • Numar: B 24 NCV
  • Club: ..................

Posted 14 June 2006 - 06:39 PM

atunci daca vin cu SR-ul unui prieten are ceva ? :banana:

nu conteaza cu ce vii doar de 50cc sa fie ,si sa fie scuter.

#28 bodho

bodho

Aprilia Lover

• Membru
  • Pip
  • 187 posts

Posted 14 June 2006 - 09:23 PM

am uitat sa precizez ca are toba sport :banana: , dar este de 50cc totusi...
Posted Image
Posted Image

#29 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 16 June 2006 - 10:09 AM

am uitat sa precizez ca are toba sport :cheers: , dar este de 50cc totusi...

daca ai o toba care a modificat reprizele de acceleratie ale scuterului ... nu ai voie sa participi ... vino totusi cu scuteru ... shi va fi verificat de mecanici ... care o sa isi dea cu parerea mai avizat decat o pot face eu de pe net.

nu uitati ... ne intalnim toti seara pe 26.06 in regie la club 21 sa discutam ultimele detalii si sa vedem scuterele care sunt in discutie daca pot participa sau nu. Pt cei din provincie ... ne vom vedea direct la circuit pe 01.07 ... o sa va anunt ora si toate celelalte detalii pe 28.06.2006
www.asista.cabanova.ro

#30 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 19 June 2006 - 04:20 PM

Ieri am fost pe circuit vo 6 scuteristi ... cu toate tipurile de scutere posibile sa vedem diferentele ... si sa stabilim detaliile finale ref la cursa. Pe langa ca a fost mare distractie, sa hotarat asa :

- premiul intai devine o toba gianelli oferita de importatorul pe romania ... reprezentat prin ciprian (bajatu cu servisu de scutere). Premiul 2 placute de frana ferodo pt tot scuterul, premiul 3 placute de frana doar pt fata(sau spate)
- cursa va avea 12 ture (8 erau prea putine)
- avand in vedere ca pe linia dreapta nu sunt diferente majore intre scutere, se accepta shi cele cu tobe schimbate ... dar nu au voie cei cu capacitatea cilindrica marita sau cu role schimbate.
- este foarte probabil ca data de desfasurare sa fie amanata cu o saptamana avand in vedere ca domni la constanta s-au decis brusc sa puna intalneala de la mare la moomentul cursei noastre ... mai ramane de discutat si pana pe 26.06.2006 cand ne intalnim toti in regie in club21, o sa stabilim sigur.
- fiecare participant va semna o hartie cum ca participa pe propria raspundere si intelege riscurile la care se expune ... PS asta nu va scuteste de echipament :cheers:
www.asista.cabanova.ro

#31 Vince Black

Vince Black

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 407 posts
  • Numar: not yet
  • Club: not yet

Posted 19 June 2006 - 09:31 PM

pai succes tuturor participantilor !

eu nu pot veni pt e departe de mine :cheers:
si am moped.. B)

sper sa puneti si voi dupa cursa cateva poze si fimulete
Vince Black, the biker

#32 alias

alias

Scuterist4Life

• Super Membru
  • PipPip
  • 691 posts
  • Interests:scuter scooter daelim s-five
  • Numar: B 60 DET
  • Club: -

Posted 19 June 2006 - 10:29 PM

Poate vin si eu ca spectator ca race nici vorba :P , asta daca obtin si eu mai multe detalii pe unde este circuitul, care-i treaba cu intrarea, ora, etc

Asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:
Asfalt uscat si salutari cu farul !

MEMBRUL FONDATOR AL CEEA CE A FOST ODATA Posted Image
Always remember that you only have one life, so be smart, think first then live to ride it!!! - alias :)

Posibilitati de a fi contactat (in ordinea probabilitatii de a fi gasit):

1) Yahoo messenger ID - csr.alias - Pentru toti cu conditia sa se prezinte (Sal. Sunt ..... de pe Motociclism.ro, evident in loc de ..... iti scri numele),
2) Mobil - Il poti cere pe mess - Numai pentru chestii urgente sau in caz de accident mai grav. ( Exclus scrici),
3) Email - Il poti cere pe mess - Citesc email-urile mai rar,
4) PM pe Motociclism.ro - Cel mai rar datorita faptului ca stau prost cu timpul.

Cand si unde se intalnesc scuteristii:

- La intrunirile CSR: Duminica, ora 14:00-14:30, langa fantana la Circul de Stat! ... adica AICI
- La intrunirile moto de la Arcul de Triumf, in fiecare miercuri de la 18:00-18:30.

Sunt asteptati doar scuteristii care circula prudent si legal!

#33 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 20 June 2006 - 09:12 AM

Poate vin si eu ca spectator ca race nici vorba :P , asta daca obtin si eu mai multe detalii pe unde este circuitul, care-i treaba cu intrarea, ora, etc

circuitul este la capatul vestitului cartier pipera ... faci dreapta la bariera pe centura care duce la mare ... shi dupa 100 m ... pe partea stanga in spatele unei benzinari lukoil ... este circuitul ... daca dai cautare pe site ... sigur gasesti si vo harta.

Ref la ora si data ... incerc sa mentin data .... in ciuda intalnirii de la mare ... shi este posibil sa facem si calificarile si cursa in aceiasi zi duminica 02.07.2006 .... shi sa ramana doar anternamentele pt cine este interesat sambata. Cursa se va tine in principiu seara ... dupa 18, ca sa fie mai racoare si mai multi spectatori.
Stabilim totul exact luni 26.06 ... cand ne intalnim toti in club 21 regie ... ora 20.00
www.asista.cabanova.ro

#34 alias

alias

Scuterist4Life

• Super Membru
  • PipPip
  • 691 posts
  • Interests:scuter scooter daelim s-five
  • Numar: B 60 DET
  • Club: -

Posted 20 June 2006 - 01:02 PM

circuitul este la capatul vestitului cartier pipera ... faci dreapta la bariera pe centura care duce la mare ... shi dupa 100 m ... pe partea stanga in spatele unei benzinari lukoil ... este circuitul ... daca dai cautare pe site ... sigur gasesti si vo harta.

Ref la ora si data ... incerc sa mentin data .... in ciuda intalnirii de la mare ... shi este posibil sa facem si calificarile si cursa in aceiasi zi duminica 02.07.2006 .... shi sa ramana doar anternamentele pt cine este interesat sambata. Cursa se va tine in principiu seara ... dupa 18, ca sa fie mai racoare si mai multi spectatori.
Stabilim totul exact luni 26.06 ... cand ne intalnim toti in club 21 regie ... ora 20.00

Multumesc pentru lamuriri

Asfalt uscat si salutari cu farul !

MEMBRUL FONDATOR AL CEEA CE A FOST ODATA Posted Image
Always remember that you only have one life, so be smart, think first then live to ride it!!! - alias :)

Posibilitati de a fi contactat (in ordinea probabilitatii de a fi gasit):

1) Yahoo messenger ID - csr.alias - Pentru toti cu conditia sa se prezinte (Sal. Sunt ..... de pe Motociclism.ro, evident in loc de ..... iti scri numele),
2) Mobil - Il poti cere pe mess - Numai pentru chestii urgente sau in caz de accident mai grav. ( Exclus scrici),
3) Email - Il poti cere pe mess - Citesc email-urile mai rar,
4) PM pe Motociclism.ro - Cel mai rar datorita faptului ca stau prost cu timpul.

Cand si unde se intalnesc scuteristii:

- La intrunirile CSR: Duminica, ora 14:00-14:30, langa fantana la Circul de Stat! ... adica AICI
- La intrunirile moto de la Arcul de Triumf, in fiecare miercuri de la 18:00-18:30.

Sunt asteptati doar scuteristii care circula prudent si legal!

#35 mirciulik86

mirciulik86

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 47 posts
  • Moto: Honda Civic Type-r
  • Numar: B-10-TYP

Posted 21 June 2006 - 03:28 PM

Weekend-ul asta mai merge cineva?ca daca as fi stiut ca ati fost as fi venit si eu...

#36 dead_man_walking

dead_man_walking

DMW

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 5,407 posts
  • Numar: b64buy
  • Club: == DAC MOTORS ==

Posted 21 June 2006 - 08:06 PM

vin shi eu cu ludixul daca se amana cu o saptamana!
sambata seara sunt la o nunta shi duminica nu o sa fiu in stare de nimic

intrebare: ciprian lucrezi duminica sera dupa cursa, ca in caz de doamne fereshte imi trebuie scuterul luni dimineatza!!!! :cheers:

Posted Image

#37 CostinALN

CostinALN

I N C O N S T I E N T

• Moderatori
  • PipPipPip
  • 2,580 posts
  • Moto: n`am ... :)
  • Club: Inconstientii

Posted 22 June 2006 - 12:18 AM

Dmw Ludixul de la ciprian cu motoru spart este al tau.

Ciprian scuzama ca nu am venit sa i-au alea,initial am plecat la tine de acasa ma la cativa km m-am impiedicat de o sina de tramvai :cheers:
Dragi useri, pentru a ne ușura cititul posturilor voastre, sunteți rugați să folosiți cu încredere semnele de punctuație, cum ar fi virgula( , ), punctul( . ), semnul intrebării( ? ), etc. și să nu mai folosiți limbajul de mIRC(adică folosirea lui "k" în loc de "ca", "sh" în loc de "ș", etc.) . Dacă vreți să vă faceți înțeleși faceți un efort și scrieți corect. Pentru a nu face topicuri cu același subiect folosiți funcția Search. Cei ce se simt ofensați sunt rugați să-mi trimită un PM. Vă mulțumesc pentru ințelegere.

#38 dead_man_walking

dead_man_walking

DMW

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 5,407 posts

Posted 22 June 2006 - 07:28 AM

Dmw Ludixul de la ciprian cu motoru spart este al tau.

Ciprian scuzama ca nu am venit sa i-au alea,initial am plecat la tine de acasa ma la cativa km m-am impiedicat de o sina de tramvai :cheers:

o fost spart B) acu e ca nou!!! :P

da cu shina ce ai avut???

Posted Image

#39 mau

mau

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 646 posts

Posted 22 June 2006 - 02:46 PM

dap ne mai vedem si uichendul asta ... duminica seara ... sa mai dam o tura sa mai punem la punct ceva detalii ref cursa ...

PS - nu uitati intalnirea tuturor participantilor luni 26.06.2006 in regie club 21 ora 20.00

PS2 - au voie si cei cu tobe tunate ... pt ca top spidul nu conteza pe acest circuit
www.asista.cabanova.ro

#40 dead_man_walking

dead_man_walking

DMW

• Moderatori
  • PipPipPipPip
  • 5,407 posts

Posted 22 June 2006 - 08:18 PM

PS2 - au voie si cei cu tobe tunate ... pt ca top spidul nu conteza pe acest circuit

conteaza la acceleratzie!!! :cheers: B) :P
shansele nu mai sunt egale!!! :D :D :D

Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

DMCA.com Protection Status