Sari la conținut

Cursa Scutere 50cc Pe Circuitul Amkart


mau
 Share

Postări Recomandate

Va salut

 

Toti posesorii de scutere de 50cc, nepreparate, indiferent de varsta pilotului sau a scuterului, dar cu echipament full obligatoriu (casca, manusi, geaca, genunchiere) ... sunt invitati sa participe la prima cursa de scutere din Bucuresti. cursa se adreseaza amatorilor si nu pilotilor de curse, sau celor cu scutere modificate racing.

 

Aceasta cursa va avea loc pe circuitul de la AMKART (pipera), antrenamente si calificari sambata 01.07.2006 ... cursa duminica 02.07.2006 (cursa inseamna 8 ture). In functie de numarul de participanti, se vor califica doar 20 de concurenti, evident in functie de timpii din calificari.

 

Participarea se face pe raspunderea fiecaruia.

 

Costurile nu sunt stabilite inca, dar sunt in tratative cu gugu, shefu de la amkart pt un discount, oricum nu vor depasii 50 ron//pilot.

 

Premiile le voi acorda eu astfel : premiul 3 - o sampanie shio strangere de mana ;), premiul 2 un set de placute de frana Ferodo, premiul 1 - doua seturi de placute de frana (fata si spate) Ferodo - racing.

 

La final pentru toti participanti voi incerca sa facem o masa mare la Club 21 din regie.

 

Voi revenii in urmatoarele zile cu mai multe informatii - ce trebuie sa retineti : concurs, amkart, echipament 01-02.07.2006.

 

o zi buna

 

mau

 

www.asista.cabanova.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uau il scot pe batranul Jog de la naftalina ptr cursa asta ;) ..daca am filtru conic pe el inseamna ca e preparat?adica ma gandesc ca ptr a fi preparat inseamna sa aibe schimbat pistonu,toba sau carburatorul...sau care este regulamentul in care consta prepararea? :bigstar: count me in

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man..cum drq pe 1-2 iunie ca suntem in 8 iunie de 4 minute ?=)))

 

e vrajeala ma io asa zic....va minte asta...ducetiva unu care puteti pana la amkart si vedeti dak e chiar asa...

dak e...cursa se refera si la mopeduri ?

Editat de Yo_InKognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man..cum drq pe 1-2 iunie ca suntem in 8 iunie de 4 minute ?=)))

 

e vrajeala ma io asa zic....va minte asta...ducetiva unu care puteti pana la amkart si vedeti dak e chiar asa...

dak e...cursa se refera si la mopeduri ?

 

 

nu este nici o vrajala ... ca idee eu sunt moderator pe sbz ... am o firma in domeniul pieselor auto si moto ... deci ai de unde sa ma iei sa ma tragi de maneca daca ti se pare vrajala www.asista.cabanova.ro

cu data am scriso din viteza ... sper so corecteze un admin ca io nu reusesc

 

data corecta 01-02 Iulie 2006 :banana:

 

raspund intrebarilor .... primite la arc ...

- echipamentul este o regula de baza nu se admit exceptii

- deocamdata cursa este doar pt scutere ... nu au voie si mopede modificate .... vom face ulterior o cursa dedicata lor

- trebuie sa va comfirmati prezenta la cursa pana pe 26 iunie 2006

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate participa orice fel de scuter de 50 cc oricat de vechi ... sau de nou, singura conditie este sa nu fie tunat (tobe, marire cc, modificari motor) ... se accepta inclusiv cele cu limitatoarele scoase ... dar ca idee pt voi ... nici nu shtiu daca se poate prinde mai mult de 60 km/h acolo cu un scuter ... pe linia dreapta ... vor conta mai mult .... suspensiile, caucioacele shi binenteles pilotul :banana:

 

Se accepta si protectii ... gen genunchere si cotiere, luate peste geaca sau blugi ... de preferat geaca de piele sau cordura,

nu se face exceptie la casca si manusi.

 

Inscrierile se fac pe site .... imi dati mesaj privat cu numele si prenumele + datele scuterului cu care veti alerga ... asta pana pe 26.06.2006 ... cand toti participanti ne vom intalni sa punem la punct ultimele detalii in club 21 din regie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am tot echipamentul dar am geaca fara protectii are ceva?

Raspunde-mi aici si iti dau datele mele pe Pm.Multumesc.

 

fa rost de cotiere care sa le prinzi peste geaca ... eventual merg shi alea de role ... bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut

 

Toti posesorii de scutere de 50cc, nepreparate, indiferent de varsta pilotului sau a scuterului, dar cu echipament full obligatoriu (casca, manusi, geaca, genunchiere) ... sunt invitati sa participe la prima cursa de scutere din Bucuresti. cursa se adreseaza amatorilor si nu pilotilor de curse, sau celor cu scutere modificate racing.

 

Aceasta cursa va avea loc pe circuitul de la AMKART (pipera), antrenamente si calificari sambata 01.07.2006 ... cursa duminica 02.07.2006 (cursa inseamna 8 ture). In functie de numarul de participanti, se vor califica doar 20 de concurenti, evident in functie de timpii din calificari.

 

Participarea se face pe raspunderea fiecaruia.

 

Costurile nu sunt stabilite inca, dar sunt in tratative cu gugu, shefu de la amkart pt un discount, oricum nu vor depasii 50 ron//pilot.

 

Premiile le voi acorda eu astfel : premiul 3 - o sampanie shio strangere de mana :banana:, premiul 2 un set de placute de frana Ferodo, premiul 1 - doua seturi de placute de frana (fata si spate) Ferodo - racing.

 

La final pentru toti participanti voi incerca sa facem o masa mare la Club 21 din regie.

 

Voi revenii in urmatoarele zile cu mai multe informatii - ce trebuie sa retineti : concurs, amkart, echipament 01-02.07.2006.

 

o zi buna

 

mau

 

www.asista.cabanova.ro

Salutere pt toata lumea

Am vazut ca nu prea sunt sponsori. Iar cu ocazia asta ai anunt pe cei care nu au apucat sa cumpere tobe sport, racingsau elemente tuning Malossi pt scuterele lor ca le pot castiga in cursa asta. Binenteles daca organizatorii au nevoie de sponsori.

Oricum ne vedem pe pista

Bafta tuturor

post-5373-1150134477_thumb.jpg

post-5373-1150134500_thumb.jpg

Editat de cpm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutere pt toata lumea

Am vazut ca nu prea sunt sponsori. Iar cu ocazia asta ai anunt pe cei care nu au apucat sa cumpere tobe sport, racingsau elemente tuning Malossi pt scuterele lor ca le pot castiga in cursa asta. Binenteles daca organizatorii au nevoie de sponsori.

Oricum ne vedem pe pista

Bafta tuturor

 

sunt sponsori sunt :banana: ... eu cu ferodo ... se pare si dobrescu cu leo vince (magazinul de la amkart) ... shi binenteles esti binevenit shi tu ... am vb cu ciprian la tel importatorul malossi si giannelli ... shi premiile sunt deja substantial marite

 

PS - cine nu are protectii de genunchi shi coate poate cumpara din metro, cora protectii de role ... nu uitati casca si manusile ...inscrierile pana pe 26 cu nume si prenume in privat + tipul scuterului.

 

ps2 - avem 8 participanti confirmati pana acum ... dar avem nevoie shi de spectatori ... va asteptam pe toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca fac rost de cauciuc pana atunci vin si eu cu scarabeo al meu, dar am set malossi pe el, pot participa ?

 

nu ... nu poti

 

dar curand va fi organizata o cursa si pt scutere tunate ... poti veni insa ca spectator ... sau poti ajuta un scuterist care vrea sa participe dar nare echipament

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...