Sari la conținut

Customizare originala


Jerycho
 Share

Postări Recomandate

Nu imi pot da seama de fapt ce cadru ( evident modificat ) si ce motor de la BMW a fost folosit pt minunatia asta . Cred ca este unul dintre cele mai traznite si originale choppere pe care le-am vazut si pe care sa mi le si doresc .

Carapacea oare a fost realizata in metal sau in fibra ? intreb deoarece ma bate un gand si fibra este mult mai la indemana.

post-46525-1266266671_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se ia o motocicleta BMW de serie K, probabil vreun K75, nu se taie nimic de pe el, deci dispare cuvantul chopper, se toarna in forme niste fibra peste aripile si rezervorul original, se vopseste interesant si iete cum aparu street-fighteru. The end.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul zic ca este schimbat unghiul furcii , sistemul de evacuare , dispare carena fata cu tot cu far , semnalizari , martori luminosi etc , se schimba ghidonul , apare un alt far , respectiv suportul acestuia si un tool bag , sea modificata , - seaua la K uri e dreapta , ma gandesc ca a modificat putin la cadru ca sa ii poata monta seaua in forma ei de pe mobra . Deci nu e chiar asha usor .

Mesaj completat

Asta nici rat nu prea e ... uite aici rat uri :

 

Mesaj completat

Este K 100

post-46525-1266270717_thumb.jpg

post-46525-1266270732_thumb.jpg

post-46525-1266270753_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este un k 100 pentru ca are 4 cilindri.

spatele este putin modificat, adica este coborata saua dar fara mari modificari structurii originale.

 

cadrul in sine nu a suferit mari modificari, desi cred ca nu a suferit nici una, asa cum a spus si mihai_prd.

 

 

ai mai multe poze cu motocicleta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul zic ca este schimbat unghiul furcii

 

Nu este schimbat unghiul furcii. Foarte tare modificarea, la cum arata probabil ca ai agata toate gagicile din Tiraspol sau Calcuta cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se taie nimic de pe el, deci dispare cuvantul chopper

 

Daca eu cumpar un chopper facut de tine, dar nu tai nimic de pe el, mai e chopper? Dar daca-l cumpar din magazin? ;) Atata timp cat arata ca un chopper, il pot identifica cu cuvantul chopper? (nu vorbesc de exemplul de mai sus)

 

Nu este schimbat unghiul furcii. Foarte tare modificarea, la cum arata probabil ca ai agata toate gagicile din Tiraspol sau Calcuta cu el.

 

Parca totusi e schimbat...sau o fi o iluzie optica din cauza farului si a bordului, plasate mai sus.

 

BMW%20k75%20text.jpg

Editat de paul_biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu cumpar un chopper facut de tine, dar nu tai nimic de pe el, mai e chopper? Dar daca-l cumpar din magazin? :) Atata timp cat arata ca un chopper, il pot identifica cu cuvantul chopper? (nu vorbesc de exemplul de mai sus)

 

 

 

Parca totusi e schimbat...sau o fi o iluzie optica din cauza farului si a bordului, plasate mai sus.

 

BMW%20k75%20text.jpg

 

la un chopper care nu-i chopper(chop) eu i-asi zice cruiser ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...