Sari la conținut

ITP moto


Jawa Script
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 84
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
salutare.vreau sa stiu si eu ceva,daca prezenta proprietarului este obligatorie si ce acte imi trebuie la ITP?eu nu am decat talonul si asigurarea motorului

 

iti mai trebuie si cartea motorului si buletinul tau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu ITP-ul la "moment travel". Multumesc de topic si mai ales de sugestie oameni buni! :huh: . Recomand moment travel, din motive subiective :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am decat talonul si asigurarea , cartea de identitate a motocicletei se poate face din nou ? Daca da ... unde si cam ce iti trebuie ?

Mesaj completat

me have a problem:) eu unul am decat talonul si asigurarea , cartea de identitate a motocicletei se poate face din nou ? Daca da ... unde si cam ce iti trebuie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine lucreaza la servicul de impozite si taxe locale stie! :)

 

@cleoboyro: Uite aici ce ai nevoie. Totusi, pe viitor, in loc sa postezi de trei ori problema mai bine cu cateva click-uri gasesti si singur rezolvarea. Succes!

Editat de Jawa Script
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine lucreaza la servicul de impozite si taxe locale stie! :P

 

@cleoboyro: Uite aici ce ai nevoie. Totusi, pe viitor, in loc sa postezi de trei ori problema mai bine cu cateva click-uri gasesti si singur rezolvarea. Succes!

 

 

Stiu pentru ca acum 10 ani a pierdut maica-mea cartea masinii si a fost un chin pana a refacut-o :) . Acum ar trebui sa mearga mai unsa treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult ptr reply dar am rezolvat mai usor :> am vb cu tipu de la care am luat moto si din fericire ptr mine avea cartea ( atat eu cat si el uitasem de ea ) ... am fost si am recuperat`o :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca tu nu ai trecut motoreta pe numele tau la politie si nu ai declarat-o nici la impozite si taxe. Nu inteleg cum sunt unii asa inconstienti, nu se documenteaza ce scrie in lege si ii doare la basca. Treaba asta o sa se intoarca impotriva ta. Un prim exemplu il reprezinta faptul ca atunci cand vei vrea sa o vinzi o sa ai nevoie de certificat de atestare fiscala pe care nu il vei putea obtine deoarece nu ai declarat-o. O sa o declari si atunci o sa ai o amenda de nedeclarare in termen cuprinsa intre 50 si 200 RON. La politie daca o sa te duci s-ar putea sa ai parte si de alte suprize.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta e ... prima oara cand cumpar asa ceva ... n`am mai luat pana acum nici moto nici masini etc . daca m-am ars m-am ars asta e ... platesc si nu comentez , stii vb aia .. prostia se plateste . daca viitoare nu se va mai intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

mai sunt valabile service-urile, specificate pe aici, cu ITP la moto?

Am inteles ca le cere sa aiba tester special de mobre si unii se lasa de inspectii la motoare, evident din motive financiare la achizitionarea sculei de testat. Daca a facut cineva ITP, recent, sa-mi zica si mie unde.

:crack:

Editat de cata_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut eu ieri pe str. Verde,langa hala de la Pilkington,aia cu parbrizele.

Se face peste tot,inca nu a intrat in vigoare treaba cu standul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 months later...
In momentul de fata exista vreo statie dotata cu stand moto pentru ITP in Constanta ? (exceptand RAR-ul)

Exista?

Mesaj completat

In momentul de fata exista vreo statie dotata cu stand moto pentru ITP in Constanta ? (exceptand RAR-ul)

Exista? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista. Mergand spre Metro2, dupa podul de la Doraly, pe stanga e o benzinarie. Pe strada, in spatele benzinariei la aprox. 200m e o statie ITP dotata pt moto.

Mersi. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
a fost cineva acolo pentru itp?

 

ma intereseaza, se face ceva programare?

 

stie cineva nr de tel?

 

merci

 

Eu am fost in vara, 50 de lei, totul ca la carte. Nu se fac programari, te duci la plezneala.

Google`este si tu AUTOLINK TRANS EUROPA si poate gasesti si numar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost in vara, 50 de lei, totul ca la carte. Nu se fac programari, te duci la plezneala.

Google`este si tu AUTOLINK TRANS EUROPA si poate gasesti si numar.

 

 

faza e ca acum s-au cam schimbat conditiile de facut ITP la moto

 

oare mai fac si acum?

 

stie cineva?

 

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost cineva acolo pentru itp?

 

ma intereseaza, se face ceva programare?

 

stie cineva nr de tel?

 

merci

Am facut eu pe 25 nov. anul trecut. Statia e dotata dupa ultimile reglementari. Nu stiu nr tel, nu am facut programare. M-am dus direct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...