Sari la conținut

English Wheel Si Scule Pentru Metal.


easybiker
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

lichidez stock-ul de scule profesionale de nituit din aviatie.

 

clesti de nituit nituri masive / manuale sau pneumatice + capete de nituit orice nit/ capsa .

 

clestii de nituit manuali - intre 350- 450 lei

 

clesti de nituit pneumatici pt nituri masive Broomwade - 500 lei buc ( pretul de cumparare nou bucata este peste 4000 $ )

 

clesti de nituit nituri masive facuti de fabrica de avioane ICA Brasov - 800 lei amindoua

 

ghilotina nituri - pt scurtat nituri de diverse diametre la diserve lungimi - 450 lei

 

Cleste de nituit Trucker CO England pneumatic cu conversie hidraulica pt mai multa putere , pt nituri Avdel/ pop - 200 euro ( pret nou marca asta peste 2000 de lire )

 

Daca trebuie cuiva scule profesionale la pomanangeala dati un semn ca pleaca pe e-bay daca nu .

trusa agrafe de pre-nituit montaj provizoriu + cleste - 100 euro

 

tel 0735778581

Basty



Mini abkant si mini role . \abkant-ul are multe lamele cu forme diferite.

 

le dau pereche la 700 lei amindoua

 

 

au suprafata de lucru activa undeva 280mm-300mm

rola e optimum machienen chinezarie asamblata in germa

si abkant-ul e din aviatie . trebuie uns si aranjat un pic .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sculele s-au dat !

 

 

 

 

 

Metalshaping manual :

tank pt HD Ironhead custom .

Editat de basty
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Another Day at the office . un scurt video cu munca mea de birou din ultimele zile .

Un capac de transmisie primara pt indian .

piesele sunt facute dintr-o singura foaie de alu fara sudura .

Ahoi!

Ase, ase baga munca ca trebuie sa fie gata indianul :D . Eu salivez sa-l vad gata!!!

Sincer sa iti zic, mi se pare mai casant aluminul ala sau doar eu am senzatia asta?!?!

Oricum ma gandesc ca vine un polish si eventual 2-3 straturi de lac?!

Spor la treaba!

Apropo mi-au ajuns arcurile, maine sau poimaine ma bag si eu la treaba!

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Salut. Vreau si eu sa îmi confectionez o roata englezească, doar ca nu stiu ce curburi trebuie să aibă rolele de jos si ce sa ii zic strungarului sa facă. Ma poate ajuta cineva cu această informație? Mulțumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Vreau si eu sa îmi confectionez o roata englezească, doar ca nu stiu ce curburi trebuie să aibă rolele de jos si ce sa ii zic strungarului sa facă. Ma poate ajuta cineva cu această informație? Mulțumesc.

cat mai multe role , de la D=Latimea rolei+20mm la plan.

 

sa le polisheze pe strung

 

si rola de sus cat mai mare sa fie si grea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut. Role am intrebat la cei de la Bernardo, 60 euro/buc + 50 euro transportul, avand in vedere cate role sunt e mia rentabil sa iti iei direct masina. Aproximativ 530 euro o roata englezeasca completa, variantele mai ieftine de la Bernardo. DAca cineva are informatii cum sa le facem singuri sau cum zicea si colegul de mai sus, un strungar bun, va rog sa impartasiti cunostintele, nu sa le tineti secrete. Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca la Bernardo sunt scumpe.

Am gasit insa in Anglia un set de trei role la 65 lire :

http://www.ebay.co.uk/itm/English-Wheel-Bottom-Rollers-Anvils-Very-High-Quality-Wheeling-/162374680411?hash=item25ce48ff5b:g:JO0AAOSwkl5XfnUj

 

Acelasi vanzator mai are set de 6 role la 100 lire sau 180 lire inclusiv rola mare .

La aceste sume se mai adauga transportul, care devine costisitor daca vorbim de setul care include rola mare.

 

Daca totusi se pot fabrica local, as fi incantat sa nu trimit banii afara din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Stiu ca la Bernardo sunt scumpe.

Am gasit insa in Anglia un set de trei role la 65 lire :

http://www.ebay.co.uk/itm/English-Wheel-Bottom-Rollers-Anvils-Very-High-Quality-Wheeling-/162374680411?hash=item25ce48ff5b:g:JO0AAOSwkl5XfnUj

 

Acelasi vanzator mai are set de 6 role la 100 lire sau 180 lire inclusiv rola mare .

La aceste sume se mai adauga transportul, care devine costisitor daca vorbim de setul care include rola mare.

 

Daca totusi se pot fabrica local, as fi incantat sa nu trimit banii afara din tara.

si ce faci cu alea 3?

 

documenteaza-te inainte , am scris mai sus , ai nevoie de mai multe role cu raze diferite altfel nu faci mare lucru ...

 

uite tot de la ala http://www.ebay.co.uk/itm/76-2mm-Top-And-Bottom-English-Wheel-Rollers-Anvils-Includes-a-Cradle/162354254907?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D41415%26meid%3Da535dd1742f14c5d883d9e00db901a51%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D162374680411

 

nu inteleg cum n-ati gasit voi strungar capabil sa faca niste role, probabil ca nu ati fost in stare sa faceti un desen tehnic si v-au dat cu flit.

 

eu am cumparat toata jucaria , a fost mai economic asa , daca as face o roata noua acum as face rolele 10mm mai inguste si postul cat se poate de ingust ca sa poti lucra piese cu raza cat mai mica , o masca de far de exemplu

 

mai conteaza si rigiditatea constructiei pe care montezi rolele , astea de le cumparati la 500~E sunt cam kaka , merg pe aluminiu dar la tabla de otel invarti toata ziua

 

 

ca sa intelegeti mai bine cum se misca metalu v-as recomanda pentru inceput ciocan pneumatic , trebuie compresor mare si face zgomot dar faci cam aceiasi treaba mai repede, english wheelu e mai de finete cand stii ce vrei si cum sa ajungi acolo ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...