Sari la conținut

fotbal


fairplaybiker
 Share

Postări Recomandate

:) asa dupa cum zice si topicul cine vrea sa faca miscare la un fotbal ,caut coechipieri sa facem 2 echipe de cate 5-6 pers sau mai multe echipe ,sa dam un fotbal in fiecare saptamana intro zi de joi sau alta seara de pe la 18-19 cand termina toata lumea serviciu 2 ore daca rezistam ,sa mai dam burtile jos(care avem si vrem ),putem face echipe de enduristi/spidisti ,sau pe free rider/un club ,........asa ca cine vrea miscare sa se inscrie si stabilim de comun acord ce si cum .......

 

 

 

 

ps caut si majorete pe meciurile de fotbal asa ca ....... :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:) asa dupa cum zice si topicul cine vrea sa faca miscare la un fotbal ,caut coechipieri sa facem 2 echipe de cate 5-6 pers sau mai multe echipe ,sa dam un fotbal in fiecare saptamana intro zi de joi sau alta seara de pe la 18-19 cand termina toata lumea serviciu 2 ore daca rezistam ,sa mai dam burtile jos(care avem si vrem ),putem face echipe de enduristi/spidisti ,sau pe free rider/un club ,........asa ca cine vrea miscare sa se inscrie si stabilim de comun acord ce si cum .......

 

 

 

 

ps caut si majorete pe meciurile de fotbal asa ca ....... :agree:

 

IO MA BAG, NUMAI SA-MI SPUNETI CAND SI UNDE.

FLORIN, TRANSALP 1999, CJ-12-KOY.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok ....pai vad ca sunt doritori ...asa ca incepem de saptamana viitoare de joi sau daca nu ii bine in alta zi de pe la ora 20 cine stie prin zona pe la el ceva teren de fotbal sa intrebe daca ii liber si daca da sa il rezerve si sa ne anunte si ne stringem la un meci pt 2 ore si o :agree: dupa , o sa intreb si io de teren unde stiu si vedem care ii mai convenabil pt toti :) ,,,,,puneti propunerile aci si vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este in Polocioi (nem tudom cum se sicrie) in Gheorgheni un teren si are (cred ) si nocturna.(se cam intuneca devreme)

Cred ca e si ceva club sportiv pe acolo. Incerc sa-mi fac timp mai tarziu sa trec pe acolo si sa ma interesez de preturi si conditii de inchiriere.

M-as baga si eu, dar cat mai aproape de poarta. Ma pricep mai mult la repriza a treia decat la primele doo :agree: nu prea ma tine gazu si sunt cam tantalau si-mi stric repede picioarele. (am deja un tendon achilean rupt :) )

In rest, numa' bine.

Nick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teren de fotbal este...aronbmw de pe forum tocmai ii pe ultima suta de metri si spera sa termine terenul de fotbal weekendul acesta. Terenul este in Floresti dupa unitatea militara pe partea stanga cum mergi spre oradea. Am vorbit cu el acuma si mi-a transmis ca este dispus sa ne acorde o fereastra pe saptamana, nu pe gratis bineinteles. Asa ca doritorii de fotbal, hai sa ne intelegem la o zi si la o ora sa rezervam fereastra respectiva pe termen nelimitat. Fiind in Floresti terenul se poate juca si dupa ora 22.00, nu ca in cluj-napoca.

 

eu propun ziua de joi, ora 23.00....alte propuneri???

 

oare ar fi indicat sa facem un poll pe tema asta???

 

ziua de joi e buna da mai repede ca ora cel tarziu la ora 20sau 21 ca marea majoritate lucram vinerea si nu prea ii bine la 23 ca terminam prea tarziu ,,,si binenteles ca platim dar nimic nu ii pe gratis numai favoarea asta sa ne tina terenul pt fiecare joi ,atunci vb cu el si zic eu ca daca vrea toata lumea joia de la 20-21 sa mergem la fotbal regulat :agree: acuma sa vedem cati ne adunam si facem mai multe echipe si jucam cate 2 reprize de 10 min ,da mai vedem cand stim sigur ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a hotarat atunci: Joia de la ora 20. Vorbeste cu Aron sa ne rezerve joia 2 ore. Cred ca asa e bine pentru toata lumea.

Dupa ce vb cu el scrie ce ai rezolvat si vedem cati vom fi.

Salutare. Nu am intrat demult pe forum , si am ramas placut surprins , cand am vazut topicu asta. Felicitari! Ma bucur k exista interes pt fotbal pe teren sintetic si in breasla asta "motociclistica" :lol:. Deci, treaba sta in felul urmator:

 

De cativa ani incoace visez sa am terenul meu de fotbal pt k imi place f tare sa ma joc. Am reusit sa fac rost de niste bani si, de vreo 3 luni am inceput lucrarile la teren. Acum sunt pe ultima suta de metrii, chiar azi mi-a sosit gazonul artificial si de maine intra baietzii la montaj. Toata treaba ar trebuii sa mai dureze vo 3-4 zile ,dupa care se va putea juca :cheers: Deci dak toate merg ok, atunci de joi de la ora 20,oo (park asa am intzeles) putetzi incepe distractzia, va astept cu mare drag :D . Poate chiar cu voi am sa-mi fac deschiderea oficiala... :P

:cheers:

 

Cateva info despre teren:

 

Locatzia exacta este Floresti, str Avram Iancu (E 60), nr 338, dupa unitatea militara pe stanga, mai exact prima intrare dupa ONCOS, cum vi dinspre Cluj. Gazonul este unul de 60 mm, agreat de FIFA. Dimensiunile terenului sunt 45 de metrii pe 25 de metrii, se poate juca 7 pe 7 lejer , fara k jocul sa devina aglomerat. Terenul este dotat cu nocturna si se poate juca pana seara tarziu. Exista loc de parcare, iar in curand vor fi puse in functziune dusurile, toaleta si vestiarul.

REZERVARILE SE VOR FACE LA TEL 0741207849, Aron.

 

Am sa va tzin la curent in continuare cu evolutzia lucrarilor..., si astept pareri si/sau sugestii, propuneri etc...

 

 

 

Asfalt Uscat si toate cele bune !!!

 

ps: "fairplaybiker" lasa-mi un nr de tel

Editat de aronbmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor! Se pare ca ne strangem o gasca faina! Yuppi!

De mult vroiam sa mai fac miscare!

 

Deci sa inteleg ca incepem Joia asta! 17.09.2009?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o conditie fizica de "ïnvidiat" :cheers: daca fug mai mult de 10 minute se rupe ceva in mine. dar ma bag si eu sa dau foalele jos.

dar la prima intalnire, daca e joi (17.09) nu ma anunt cu prezenta. pe data de 17.09 respectiv la ora 22 joaca CFR-ul cu Copenhaga si am deja biletele luate.

daca mutati pe marti sau pe alta zi vin cu siguranta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o conditie fizica de "ïnvidiat" :cheers: daca fug mai mult de 10 minute se rupe ceva in mine. dar ma bag si eu sa dau foalele jos.

dar la prima intalnire, daca e joi (17.09) nu ma anunt cu prezenta. pe data de 17.09 respectiv la ora 22 joaca CFR-ul cu Copenhaga si am deja biletele luate.

daca mutati pe marti sau pe alta zi vin cu siguranta

 

nu ii nimic o sa jucam in fiecare joi din saptamana si nu toti suntem fotbalisti (mie nu imi place sa ma uit la tv da de jucat vreau )si nu ii o regula ,nici io no sa pot merge in fiecre joi da fac tot posibilul sa merg sa fac miscare ,asa ca cine vrea si poate este asteptat ,acum speram sa termine si gazonul dar cred ca o sa il inauguram noi asa ii mai bine si pe deasupra proprietar ii si motociclist de al nostru ,deci .........multa miscare :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta va zic ca ar trebui deschisa o lista in fiecare joi cu oamenii care vin sigur in acea zi, astel sa nu fim nici 30 dar nici 5... o confirmare prin sms sau tel si lista sa se inchida cand ajuce la 16 oameni... ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din experienta va zic ca ar trebui deschisa o lista in fiecare joi cu oamenii care vin sigur in acea zi, astel sa nu fim nici 30 dar nici 5... o confirmare prin sms sau tel si lista sa se inchida cand ajuce la 16 oameni... ce parere aveti?

 

joi asta o facem de incercare si vedem ce iasa nu cred ca si daca suntem 30 facem 4 echipe cu 2 meciuri si schimbam dupa vedem la fata locului amu numai sa fie gata terenul ,,,apropo primim minge sau aducem noi io am una da nuu ii agreata fifa :blink: ,?in rest numa sa fie gata terenul si jucam ........................................aronbmw ceva info despre teren

 

nr meu ii 0745538663 mihai

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare, acuma am venit de la teren....ii 99,999% gata...poate deseara se vor putea trage niste suturi la poarta :(

 

Aron m-a rugat sa va transmit sa-l sunati sa-i confirmati ora 20.00 de joi respectiv ora 20.00 din fiercare joi :blink:

 

Eu i-am spus ca ramane asa, dar vrea sa auda personal de la "organizator"....

 

io il sun da nu am nr de tel ?.....IN REST II OK NE VEDEM JOI LA ORA 19-45 LA TEREN ,TREBUIE SA ADUC MINGE ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Locatzia exacta este Floresti, str Avram Iancu (E 60), nr 338, dupa unitatea militara pe stanga, mai exact prima intrare dupa ONCOS, cum vi dinspre Cluj. Gazonul este unul de 60 mm, agreat de FIFA. Dimensiunile terenului sunt 45 de metrii pe 25 de metrii, se poate juca 7 pe 7 lejer , fara k jocul sa devina aglomerat. Terenul este dotat cu nocturna si se poate juca pana seara tarziu. Exista loc de parcare, iar in curand vor fi puse in functziune dusurile, toaleta si vestiarul.

REZERVARILE SE VOR FACE LA TEL 0741207849, Aron."

 

ADUC SI IO O MINGE, NU E GROZAVA, DAR MERGE. E DIN AIA DE LA OMV SI PETROM V DE VARA TRECUTA. ADU SI TU O MINGE SI VOM VEDEA CU CARE SE JOACA. POMPA SI AC PENTRU UMFLAT MINGEA ADUC IO.

ORICUM, PE VIITOR AR FI BINE SA NE GANDIM SA PUNEM TOTI BANI SI SA LUAM O MINGE CALUMEA. PE LA 200-250 LEI DEJA GASESTI O MINGE BUNICICA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...