Sari la conținut

IJ Jupiter 4 cu atas


alectronic
 Share

Postări Recomandate

se vinde :

IJ Jupiter 4 cu atas

din ~1985 (parca)

in foarte stare buna de functionare (prima pedala, etc.)

originala, nemodificata

motocicleta se afla in CONSTANTA

3500 RON NEGOCIABIL
VANDUT

post-42545-1249995301_thumb.jpg

post-42545-1249995400_thumb.jpg

post-42545-1249995462_thumb.jpg

post-42545-1249995542_thumb.jpg

post-42545-1249995738_thumb.jpg

salut.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara ca e un jupiter 4 - vechi ...nu vad absolut nimic ..... care sa tef faca sa dai 3500 de lei ..probabil traiesti in secolul paranoiei tinand seama ca unu nou e cam la acelasi pret .....

 

valoarea lui reala in stadiul in care se prezinta este intre 8 si 11 milioane .... MAXIM ..restul e can can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara ca e un jupiter 4 - vechi ...nu vad absolut nimic ..... care sa tef faca sa dai 3500 de lei ..probabil traiesti in secolul paranoiei tinand seama ca unu nou e cam la acelasi pret .....

 

valoarea lui reala in stadiul in care se prezinta este intre 8 si 11 milioane .... MAXIM ..restul e can can

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...,,,,,,,,,,,,,nu uita ca tuai cerut 1000 euri pe un ij vai mama lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inafara ca e un jupiter 4 - vechi ...nu vad absolut nimic ..... care sa tef faca sa dai 3500 de lei ..probabil traiesti in secolul paranoiei tinand seama ca unu nou e cam la acelasi pret .....

 

valoarea lui reala in stadiul in care se prezinta este intre 8 si 11 milioane .... MAXIM ..restul e can can

 

 

salut

 

pretul nu este facut de mine ... si chiar daca ar fi ... nu vad cu cine te certi si de ce ;)

 

proprietarul este domnul din prima poza (unchimiu), cu el negociezi, daca esti interesat suni la unu din numerele din anunt si discuti, pretul este negociabil dupa cum scrie in anunt

 

sanatate multa !

Mesaj completat

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...,,,,,,,,,,,,,nu uita ca tuai cerut 1000 euri pe un ij vai mama lui.

 

multumesc. ;)

Editat de alectronic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...,,,,,,,,,,,,,nu uita ca tuai cerut 1000 euri pe un ij vai mama lui.

 

 

Ce tare ai fost ..;) ij ul ala sclipeste .... maestre ...si cel putin are absolut tot schimbat pe el ..de la rulmenti ...care pt ...cunostinta ta sunt SKF inclusiv aia din butucu rotii ..( 24 de lei unu )nu mai zic din motor ...

apoi tot ce am zis ca am bagat nou ...a fost bagat nou ...cerei lu dani informatii ... si o sa iti confirme tot ce am cumparat pt el...

 

CEL PUTIN nu sunt ridicol ... numai vopseaua ... a facut o gramada de bani etc etc..eu am schimbat reparat facut la strung diferite piese ...reconditionat ...100% -cauciucuri nooi - alti bani ..etc..

cumparat far cu rama cromata intact - kilometraj vechi functional ...o gramada de kkturi ...

 

inclusib busonu ala nou de rezervor de dacie costa ..... + turnat plumb + gatul de rezervor de dacie de la remat + drumu ...asa ca nu imi spune ...dumneata ca ij ul acestui domn ...face 3500 ...daca ala e atat ...al meu face de 10 ori pe atat....

 

a si am uitat domle ....pasiunea ..si timul ..costa si ele...

 

ma intreb daca sti macar cat costaun 0.75 l de decanol....

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare ai fost ..;) ij ul ala sclipeste .... maestre ...si cel putin are absolut tot schimbat pe el ..de la rulmenti ...care pt ...cunostinta ta sunt SKF inclusiv aia din butucu rotii ..( 24 de lei unu ).al meu face de 10 ori pe atat....

 

 

ma intreb daca sti macar cat costaun 0.75 l de decanol....

Te rog sa ma ierti daca te-am ofensat , dar nu stiu ce e ala "decanol" si nici nu stiu cit costa , cit despre SKF iar nustiu ce sint, nam auzit in viata mea de asta, dar ma bucur ptr tine ca ai pus SKF 6204 la roti ptr ca acesti rulmenti fac fata la peste 10-12000 ture\min, deci bine ai facut si te laud, am si eu ce invata de la tine, te salut si o zi buna,,,,, sper sa nu se supere initiatorul acestui topic care isi ajuta unchiul sa-si vinda j4.,,,,uite cum ar trebui sa arate un p5.,,,,,adica al meu.

post-39145-1250088667_thumb.jpg

post-39145-1250088697_thumb.jpg

post-39145-1250088745_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ma ierti daca te-am ofensat , dar nu stiu ce e ala "decanol" si nici nu stiu cit costa , cit despre SKF iar nustiu ce sint, nam auzit in viata mea de asta, dar ma bucur ptr tine ca ai pus SKF 6204 la roti ptr ca acesti rulmenti fac fata la peste 10-12000 ture\min, deci bine ai facut si te laud, am si eu ce invata de la tine, te salut si o zi buna,,,,, sper sa nu se supere initiatorul acestui topic care isi ajuta unchiul sa-si vinda j4.,,,,uite cum ar trebui sa arate un p5.,,,,,adica al meu.

 

nu ma supar ... recunosc ca nici nu-mi plac genu' asta de interventii (rocket1982) dar bla - nici nu am ce sa le fac - imi vad de treaba ... trecand peste ...

 

 

am si eu un IJ Pl 5 exact ca al tau ... versiunea "de luxe" ;) ... e in curs de restaurare acum ... incerc sa-l fac cat se poate de original cap coada ... singurul lucru care o sa fie diferit e culoare ... am ceva cu motocicletele negre ... si asa o fac si eu neagra ... atasu la fel ;) ...

 

frumoasa si a ta

 

bafta multa !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ah iertati ca am stricat distractia ..probabil de aia iau oamenii teapa ...cand cumpara cate o motocicleta ..unu zice ca e noua ...dar n a bagat un ban in ea din 85 ..iar celalat pune probabil rulmenti polonezi care nu rezista nici 4 luni intr un electromotor ...dapai intr o roata ...desi unul e la fabuloasa suma de 3 lei ...vezi ca ai gresit cota apropo cel putinla roata mea ,,,, ;)

 

 

Mda ..eu macar am curaj sa deschid tot motoru daca vine un cumparator avizat sa il cumpere ...si sa ii arat de ce nu capata joc cutia de viteze ...si de ce e strans motorul fara garnitura ... numai cu loctite ....in fine va urez succes cu pozele pe net ..eu unul am vrut sa o fac de calitate .... si am facuto' pacat ca nu am timp de a mea ...(intre timp a mai fost montata una ... la fel reconditionata complet poze cat de curand..posibil ).

 

Acu nu cred nici in rulmetul magic si am cautat rusesti dar ...nu a fost sa fie la acel moment .....

 

revenind la pretul care a deranjat ...3500 ..eu as fi multumit daca as lua 350 de lei ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma supar ... recunosc ca nici nu-mi plac genu' asta de interventii (rocket1982) dar bla - nici nu am ce sa le fac - imi vad de treaba ... trecand peste ...

 

 

am si eu un IJ Pl 5 exact ca al tau ... versiunea "de luxe" :D ... e in curs de restaurare acum ... incerc sa-l fac cat se poate de original cap coada ... singurul lucru care o sa fie diferit e culoare ... am ceva cu motocicletele negre ... si asa o fac si eu neagra ... atasu la fel ;) ...

 

frumoasa si a ta

 

bafta multa !

Incearca si sunt sigur ca vei reusi sa o faci originala, adica totul cum a fost scoasa din fabrica, si vei avea sentimentul nobil de originalitate, nu ca "alti", motor de P5 pus pe cadru de p2 sau alte ciumbuslucuri facute numai de "meseriasi" cu 2-3 motorete la activ si 5-6 ani de permis.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Daca iti place culoarea neagra , atunci fao neagra, important sa functioneze, nu ca altii , bagi un rulment in ea timp de 2 an de zile.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,hai sa auzim de bine ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Rocket, chill out. Asculta pe unul care il stie pe domnul asta "nesimtit" Pedros, e unu care daca ii pui ijul desfacut la nivel de surubel, ti-l face repejor la loc. Daca as avea un ij, probabil ca singurul om la care as apela din Bucuresti sa repare ceva la el ar fi Pedros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea Rocket, chill out. Asculta pe unul care il stie pe domnul asta "nesimtit" Pedros, e unu care daca ii pui ijul desfacut la nivel de surubel, ti-l face repejor la loc. Daca as avea un ij, probabil ca singurul om la care as apela din Bucuresti sa repare ceva la el ar fi Pedros.

 

 

 

;) ;)

 

 

 

 

Auzi rocket...ij-ul tau mere?Baga si tu o poza cu el sa ne clatim si noi privirile...

 

Uite-l pe fostul meu foarte bun preten...(@pedros....ambielajele alea au fost super! mersi mult)

post-30304-1250116228_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan sunt in bucuresti ...in cca 2 saptamani filmulete

a nu se intelege gresit ca nu am practic nimic cu nimeni ...doar cu reparatiile de mantuiala ... iar cu pusu fiecarui surub la loc pe un ij ..nu poate fi ceva mai usor si placut ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

... asculta pe unul care il stie pe domnul asta "nesimtit" Pedros, e unu care daca ii pui ijul desfacut la nivel de surubel, ti-l face repejor la loc. Daca as avea un ij, probabil ca singurul om la care as apela din Bucuresti sa repare ceva la el ar fi Pedros.




:scratch: :ok: hmmm ... bine de stica IJu' meu o sa sheada in Bucuresti dupa ce termin cu el ...

siiiiii revenind :

se vinde :

IJ Jupiter 4 cu atas

din ~1985 (parca)

in foarte stare buna de functionare (prima pedala, etc.)

originala, nemodificata

motocicleta se afla in CONSTANTA

3500 RON NEGOCIABIL

tel. 0766764287; 0735711338; 0722529639

up !
Mesaj completat
se vinde :

IJ Jupiter 4 cu atas

din ~1985 (parca)

in foarte stare buna de functionare (prima pedala, etc.)

originala, nemodificata

motocicleta se afla in CONSTANTA

3500 RON NEGOCIABIL


up !

multumesc. Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
omule nu mai da up...din repect pt ceilalti posesori de jupiter....

 

auzi man ... vezi-ti de ghidonu' tau si nu ma mai stresa atat !

 

ce nu intelegi ?

 

Rocket are dreptate, nu mai da up. Mesajele de genul bumping sunt interzise. Ai rabdare, si ijul tau se va vinde.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator rock46hunt

Salutare oameni buni!

Nu sint un fun al motocicletelor IJ,dar imi plac,eu am avut JAWA TS 350 din 1992 pina in 2004.

Unde vreau sa ajung...la domnul rocket1982...care eu il stiu de ceva vreme,ca fiind un stingaci care pe parcursul a citiva ani are impresia ca este un mare cunascator al motocicletelor in special IJ...rahat...nu stie mai nimic,cum de altfel am vazut ca va-ti dat seama.

Eu sint din aceeasi localitate cu el si nu l-am vazut niciodata sa floseasca acea motocicleta IJ...mai stiu ca a rupt ceva garduri prin vecini...A si era sa uit...omul si-a facut si club moto la Tulcea...unul mare de tot!

 

http://danube-rebels.myforum.ro/index.php

 

Parerea mea este sa nu-l mai bagati in seama pe pacalici...impune preturi si vrea sa para interesant...la Tulcea nu mai poate si acum incearca pe aici!

Scuze ptr intrarea mea violenta aici si sper sa va bucurati de IJ-urile voastre... :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

poti sa bagi la up'uri pana-ti sar butoanele de pe tastatura! la pretele alea... ori nu observi asta dupa primul up? restul nu-si au rostul,ba chiar sunt in defavoarea ta,implicit a fierului tau. nu stiu in ce masura corespund 'laudele' cu realitatea in ceea ce priveste fieru-ti,si chiar d'ar fi.. 3500 .. :( fie el si negociabil.. :)

 

 

in fine.. un UP mare si de la mine! :kiss: [ca sa fiu on topic :P ]

Editat de kraz-trial
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

poti sa bagi la up'uri pana-ti sar butoanele de pe tastatura! la pretele alea... ori nu observi asta dupa primul up? restul nu-si au rostul,ba chiar sunt in defavoarea ta,implicit a fierului tau. nu stiu in ce masura corespund 'laudele' cu realitatea in ceea ce priveste fieru-ti,si chiar d'ar fi.. 3500 .. unsure.gif fie el si negociabil.


in fine.. un UP mare si de la mine! [ca sa fiu on topic




daca esti interesat - poti sa-i spui direct proprietarului in cauza cele de mai sus - iar daca nu raspunde suna la numarul asta - si vorbesti cu mine si te ajut eu sa dai de el. bafta
Mesaj completat
INCA la vanzare ! smile.gif Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

lasati omul asta sa isi vanda motocicleta ........poate gaseste un ''prost'' so ia...........stiti cum e ''prost e ala care da nu care cere''...........sper sa nu se supere cineva dar pun si yo niste poze cu motocicleta mea sa vada lumea intradevar cei aia motocicleta comunista nu ''fiare vechi'' cum mai sunt pe aici...............deci asa ar trebui sa arate o moto comunista

post-54201-1264169383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...