Sari la conținut

A Inceput Sezonul


orestte
 Share

Postări Recomandate

Poate asfalteaza si astia mai repede, am vazut ca au peticit unele gropi, apoi au sarit peticele in cateva zile.

 

"In judetul Iasi, exista riscul ca nici un drum sa nu mai fie reparat si modernizat in perioada urmatoare. Intrucat constructorii solicita sume incredibil de mari pentru asfaltarea drumurilor, conducerea judetului este dispusa sa renunte la orice investitie programata in acest domeniu pentru anul in curs, informeaza RomNET. "Nu putem plati 3,3 miliarde de lei pentru asfaltarea unui kilometru de drum."

Editat de robertd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 549
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

imi e sila cand ma gandesc ca drumul zilnic o sa il parcurg trecand prin fundatie unde baietii mai au putin si fac sens unic spre pacurari si spre independentei. Ca sa fie mai bine ii baga si pe astia de la locala la circulatie care nu au o treaba. Nici nu ma mai mir cand vad ambuteiaj, stiu sigur ca trebuie sa dirijeze vreunul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze fata de cei care saluta in trafic (la motociclisti ma refer...ca mai saluta si masini :D ), ridicand mana. Eu nu pot sa raspund deocamdata la fel ca sa nu ma dezechilibrez :D . Sunt incepator cu motorul, chiar daca permis auto am de 10 ani.

Ce ma bufneste rasul cand vad cate o masina...eventual matiz sau logan, care cand merge pe langa mine tureaza motorul. La fel la semafor. Si atunci incep cu autosugestia: "caaaaalm, caaaaalmmm".

Fain tare cu motorul...nasol ca multi vor sa "se dea" cu tine si mai mult te sicaneaza.

Asfalt uscat domnilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari

sunt student in iasi in anul 1 la arhitectura.

motociclist incepator pe o tula din '98.

la restantante :lol: sper sa vin cu moto; primiti si comuniste la Fundatie?

 

Baietii care vor sa iasa pe asfalt dar nu au inca permis de conducere pot vedea o lista cu toate scolile de soferi din iasi (categoria A of course!).

 

Asfalt uscat!

Editat de Bogdan S
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Pentru ca tocmai incepe sezonul, si stiu deja ca nu vreti sa dati bani (multi) pe anvelope noi, am adus un transport de anvelope SH cu DOT din 2010, unele chiar nerulate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator ala cu F-ul

Pentru ca tocmai incepe sezonul, si stiu deja ca nu vreti sa dati bani (multi) pe anvelope noi, am adus un transport de anvelope SH cu DOT din 2010, unele chiar nerulate !!!

Michelin 120/70 ZR 17 58W si 150/70 ZR 17 69W ai?

Imi poti spune un pret?

Vreau sa imi fac o parere, daca se merita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut ... sunt Ionut, nou pe forum, sunt din Iasi si detin o Suzuki SV 650S, inca incepator zic eu chiar daca am vreo 10.000 de km in 2 ani de cand am permisul, mai am multe de invatat asa ca nu ma luati prea tare :D :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! Ma numesc Ovidiu, am 27 ani, din Iasi, proaspat absolvent de A la categoria incepator cu R6. Mai detin un R125 din 2010 (numere de scuter) pe care il folosesc cat am R6-le la reparat din bunavointa unui prieten (motorul si femeia nu se imprumuta). Tot raul spre bine pentru ca acum incerc sa o transform in ceva special. Nu stiu daca s-a mai incercat dar am reusit sa pun pe farul spart bixenon cu lupe. carenele vopsite integral + aerograf plus multe altele. Fiind incepator astept sfaturi pentru a nu razui asfaltul ca pe loz cu bijuteria pe care o slefuiesc acum.

Asfalt uscat!

post-74541-0-89445300-1365331352_thumb.jpg

post-74541-0-03760500-1365331355_thumb.jpg

post-74541-0-25350200-1365331357_thumb.jpg

post-74541-0-40579600-1365331359_thumb.jpg

post-74541-0-02996700-1365331361_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Ma numesc Ovidiu, am 27 ani, din Iasi, proaspat absolvent de A la categoria incepator cu R6. Mai detin un R125 din 2010 (numere de scuter) pe care il folosesc cat am R6-le la reparat din bunavointa unui prieten (motorul si femeia nu se imprumuta). Tot raul spre bine pentru ca acum incerc sa o transform in ceva special. Nu stiu daca s-a mai incercat dar am reusit sa pun pe farul spart bixenon cu lupe. carenele vopsite integral + aerograf plus multe altele. Fiind incepator astept sfaturi pentru a nu razui asfaltul ca pe loz cu bijuteria pe care o slefuiesc acum.

Asfalt uscat!

 

vai ma doare inima cand vad bunatate de motocicleta in starea aia :-< sper sa iti iasa cat mai bine cand o faci, iar cat despre dat motorul prietenilor, eu zic ca il poti da, atat timp cat iti dau banii pe bulealea care urmeaza s`o faca :) cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutari tuturor,

 

Sunt Andrei, viitor motociclist cat de curand :)

Tocmai ce mi-am luat un Bandit, momentan fac Scoala in Iasi dar nu stiu exact cum pot sa dau de permis in Iasi ca nu am viza de flotant :)

Pentru asta cred ca trebuie sa ma duc in Botosani.

Asfalt uscat tuturor si sper sa ne intalnim pe strada cat mai curand :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor,

 

Sunt Andrei, viitor motociclist cat de curand :)

Tocmai ce mi-am luat un Bandit, momentan fac Scoala in Iasi dar nu stiu exact cum pot sa dau de permis in Iasi ca nu am viza de flotant :)

Pentru asta cred ca trebuie sa ma duc in Botosani.

Asfalt uscat tuturor si sper sa ne intalnim pe strada cat mai curand :D

Mai degraba iti faci viza de flotant pe 3/6/12 luni la vreun prieten, sau chiar vorbesti cu proprietarul daca stai in chirie. Asa am procedat si eu sa dau A-ul in Iasi. Sa te duci in BT inseamna alta mobra, alt trafic, etc.

 

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut numele meu este Florin si vreau sa va invit la un eveniment organizat de Liga Studentilor de la Mecanica:

In weekend-ul 16-17 mai a.c, Liga Studenţilor de la Mecanică (LSM) organizează evenimentului Expo&Burn. Aflat la a VII-a ediţie, evenimentul va avea loc în parcarea Centrului Comercial Felicia, începînd cu ora 10.00.

Evenimentul este dedicat pasionaţilor de tuning şi iubitorilor de motorsport şi este deschis publicului larg. Pe parcursul a două zile, persoanele interesate vor avea ocazia să asiste atît la expoziţii de tuning şi demonstraţii de drift, cît şi la concursuri de îndemanare, unde pasionaţii de maşini vor putea sa îşi încerce abilităţile într-un mediu sigur şi legal.Nu asteptam doar masini ci si motociclete pentru expozitie si demonstratii.

„Prima ediţie Expo&Burn s-a desfăşurat în faţa unui cămin din campusul Tudor Vladimirescu, cu cîţiva participanţi şi un public foarte mic. Ediţia a VI-a s-a bucurat de un public format din sute de spectatori în cele două zile de desfăşurare a evenimentului şi de un număr de peste 125 de participanţi. Aşadar, putem spune că sîntem extrem de mulțumiţi de felul în care evoluează”


» Post actualizat in 07 May 2015 15:47

salut numele meu este Florin si vreau sa va invit la un eveniment organizat de Liga Studentilor de la Mecanica:

In weekend-ul 16-17 mai a.c, Liga Studenţilor de la Mecanică (LSM) organizează evenimentului Expo&Burn. Aflat la a VII-a ediţie, evenimentul va avea loc în parcarea Centrului Comercial Felicia, începînd cu ora 10.00.

Evenimentul este dedicat pasionaţilor de tuning şi iubitorilor de motorsport şi este deschis publicului larg. Pe parcursul a două zile, persoanele interesate vor avea ocazia să asiste atît la expoziţii de tuning şi demonstraţii de drift, cît şi la concursuri de îndemanare, unde pasionaţii de maşini vor putea sa îşi încerce abilităţile într-un mediu sigur şi legal.Nu asteptam doar masini ci si motociclete pentru expozitie si demonstratii.

„Prima ediţie Expo&Burn s-a desfăşurat în faţa unui cămin din campusul Tudor Vladimirescu, cu cîţiva participanţi şi un public foarte mic. Ediţia a VI-a s-a bucurat de un public format din sute de spectatori în cele două zile de desfăşurare a evenimentului şi de un număr de peste 125 de participanţi. Aşadar, putem spune că sîntem extrem de mulțumiţi de felul în care evoluează”

post-86748-0-26710700-1431013622_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut. Ma numesc Petrache Razvan si sunt incepator am carnetul luuat de o saptamana , A1 . Conduc un MZ RT 125 negru cu nr. b-87-yke. asfalt uscat, si sper sa incep sa cunosc si eu cati mai multi bikeri ca imi este cam urat asa singurel ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

incerc sa ma dumiresc ce motor mi se potriveste si oscilez intre BMW F650GS si Suzuki Vstrom DL650. Conduce cineva aceste modele in Iasi? Poate sa imi dea niste sfaturi? eventual sa le pot vedea pe viu? merci de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. Ma numesc Petrache Razvan si sunt incepator am carnetul luuat de o saptamana , A1 . Conduc un MZ RT 125 negru cu nr. b-87-yke. asfalt uscat, si sper sa incep sa cunosc si eu cati mai multi bikeri ca imi este cam urat asa singurel ...

 

 

Salut razvan,am avut si eu un mz 125 din 61' ,daca vrei sa mai cunosti motociclisti,se aduna seara dupa 7 in Fundatie aka Casa De Cultura a Studentilor.Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

salut, 

 

va invit la o scurta drumetie pe ruta Iasi - Pascani- Tg. Neamt- Poiana Teiului, cu umblatura spre Borsec sau Bicaz - retur dupa cum se doreste:
-Poiana Teiului - Vatra Dornei ( ruta cu multe alternative ) - Iasi 
sau 
- Poiana Teiului  - Piatra Neamt- Iasi ( ruta mai scurta, la fel de frumoasa ) 

Momentan sunt doar eu , cu un GSXF 750 din 2000, astept si alti participanti 
excursia o putem face in saptamana 29 Iulie 4 August . 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...