Sari la conținut

Tura in Alpi cu Vlad (27.06-04.07.2009)


Postări Recomandate

Salut,

Vad ca tura a avut loc la sfarsitului lui iunie 2010. Eu planuiesc sa plec peste doua saptamani, mai exact din 30 mai pana pe 7 iunie. Ma tot intreb daca perioada aleasa de mine este ok din punct de vedere al vremii si al temperaturilor. Mi-e teama sa nu prind ploi in fiecare zi, ninsori prin pasuri si temperaturi foarte scazute. Credeti ca ar fi mult mai buna o amanare pentru luna august?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca tura a avut loc la sfarsitului lui iunie 2010. Eu planuiesc sa plec peste doua saptamani, mai exact din 30 mai pana pe 7 iunie. Ma tot intreb daca perioada aleasa de mine este ok din punct de vedere al vremii si al temperaturilor. Mi-e teama sa nu prind ploi in fiecare zi, ninsori prin pasuri si temperaturi foarte scazute. Credeti ca ar fi mult mai buna o amanare pentru luna august?

 

Unde ai vazut tu aici 2010? :stuck:

 

Eu cred ca deja in perioada asta tine strict de noroc. Noi am prins de exemplu in 2010 1 grad la nici 1800m si lapovita, insa zilele urmatoare numai soare. N-ar fi rau insa sa mergi totusi mai spre sfarsit de iunie.

Ploi si chiar ninsori (la altitudini f mari) pot fi oricand, inclusiv in august.

In perioada mentionata de tine cam toate pasurile ar trebui sa fie deschise deja, mai putin eventual pe cele foarte inalte in Alpii francezi.

 

August as evita insa din motive de caldura, aglomeratie mare, cazari in mare parte ocupate si scumpe.

Septembrie este de asemenea ideal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...