Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

Foarte corect dar am aplicat o solutie simpla si la indemana. Le-am batut de pe interior de-a mai ramas doar o gogosica minuscula. Rezultat: strangere pe o suprafata mai mare si chiar daca sarma aia infecta a mai ramas uneori toata in cleste se astupa gheoacea integral. Culoarea aia orbitoare se rezolva cu un spray daca trebuie dar mie-mi convine. Prefer sa fiu vazut decat auzit in trafic langa turbati. Logica mea e simpla si probat functioneaza; cu tobe carbonate nu treci de castile boului mufate de aifon iar pe ochi nu-si poate coca' pune casti. Nici cu nipra cu tzevi lise ca, tunu' de 82mm, nu ma auzeau si am renuntat la idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mai stie cineva ceva de Konvoi? Numarul de telefon de pe site e nealocat, la mail nu raspund ... Au inchis pravalia?

LE cine ar putea sa faca un set de cutii laterale + top case + suporti la o Honda Transalp 700 din 2012? HD nu fac suporti pentru modelul asta, Konvoi nu raspund la mail sau telefon ....

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

robertkiran , Baietii de la Heavy duty au preluat konvoiu din ce am inteles de la ei . Sigur au zis ca nu au modelul nu ca nu iti pot face . Si eu am vrut niste chestii mai costom si mi-a explicat cum sta problema ( nu mi se renta ca eu sa platesc toata investitia ( matrita piesa de pe care sa inceapa sa modifice etc )

Sunt super Ok si fac treaba de calitate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit la telefon cu ei. Mi-au spus ca nu au facut pentru modelul Honda Transalp XL 700V. Este posibil sa faca mai pe la anul ... dar nu erau 100% siguri. La Konvoi am vazut ca aveau pe site suporti facuti pentru modelul asta, de aceea am intrebat de ei. dar telefonul lor de pe site nu e valabil. Daca baetii de la HD au preluat Konvoi-ul de ce nu au preluat si modelele lor?



Incearca in link-ul din semnatura poate-ti place ceva.

Ai un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari ... dar nu am inteles chestia cu "nu te manji cu fake-uri ca-i strici fasonu". Mie imi plac plimbarile lungi ... pentru asta am nevoie de de cutii laterale pentru bagaj. Deci caut cutii pentru Hondita mea.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de urari ... dar nu am inteles chestia cu "nu te manji cu fake-uri ca-i strici fasonu". Mie imi plac plimbarile lungi ... pentru asta am nevoie de de cutii laterale pentru bagaj. Deci caut cutii pentru Hondita mea.

Adica la o motocicleta noua, luata cu un oarecare efort financiar, merita cu prisosinta sa-i pui ceva nou la capitolul dotari.

Cu o pagina in urma, cutiile alea albastre home made, sunt potrivite pentru acel transalp pentru ca el este din '87...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca ii voi pune cutii noi. Dar ma gandeam sa caut si pe la producatorii de cutii din tara (gen HD, Konvoi, sau Bogdan Harea), pentru ca, de ce sa nu recunosc cutiile facute afara (Hepco&Becker, Sw Motech, sau Touratech) sunt cam scumpe ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca ii voi pune cutii noi. Dar ma gandeam sa caut si pe la producatorii de cutii din tara (gen HD, Konvoi, sau Bogdan Harea), pentru ca, de ce sa nu recunosc cutiile facute afara (Hepco&Becker, Sw Motech, sau Touratech) sunt cam scumpe ....

Si moto a fost lafel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In final am ales : cutii laterale de aluminiu Trax SW Motech. Am comandat doua de 45 de litrii, negre (sa fie in culoarea motorului). Deocamdata nu sunt hotarat la top case, cel de la SW Motech e cam mic (are 38 de litrii). Si eu am obiceiul sa incarc motocicleta cu bagaj mult ... Mi-a placut SW Motech, deoarece au un sistem mult mai usor de prindere- desprindere de pe suporti. Sper sa fie si fiabil-rezistent.

Pentru cei care poseda acest model de cutii -Cum se comporta la drum? A avut cineva probleme cu ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt o alegere buna pentru ce moto ai acum. Eu as lua si topul ala la asorte, mai ales ca-s facute sa legi multe si peste ele, iar prea multa greutate la inaltime dauneaza la echilibristica. Scapa de chinezariile alea vechi si gata, touring ADV scrie pe tine. Oricum "Proprietar de Honda" e' alt status, asa-i?

Un aparat de pozat bunicel si.. hai cu ghioceiiiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pregatim de touring. Azi mi-au venit suportii, kitul de adaptare si antifurturile. Ma asteptam la niste fieratanii infernal de groase si grele. Insa suportii sunt foarte delicati si usori. Dar sunt destul de solizi. Neamtu e tot neamt, nu a vrut sa ingreuneze mobra!

Suportii:

post-45393-0-53397600-1387374281_thumb.jpg post-45393-0-72423200-1387374355_thumb.jpgpost-45393-0-94112600-1387374439_thumb.jpg

Kit-ul de adaptare si antifurturile:

post-45393-0-90645800-1387375057_thumb.jpg

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne pregatim de touring. Azi mi-au venit suportii, kitul de adaptare si antifurturile. Ma asteptam la niste fieratanii infernal de groase si grele. Insa suportii sunt foarte delicati si usori. Dar sunt destul de solizi. Neamtu e tot neamt, nu a vrut sa ingreuneze mobra!

Suportii:

attachicon.gifSAM_1729.JPG attachicon.gifSAM_1730.JPGattachicon.gifSAM_1731.JPG

Kit-ul de adaptare si antifurturile:

attachicon.gifSAM_1733.JPG

Intr-un post anterior ti-am scris ca in ianuarie HD isi face matrita pentru suporti cutii laterale, cric central si daca suntem suficienti doritori probabil si crashbar. Motorul urmeaza sa il duc la ei dupa sarbatori pt masuratori si model. Te-ai cam grabit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca m-am grabit sau nu ... Am vorbit cu cei de la HD. Mi-au spus ca momentan nu stiu daca fac asa ceva. In alta ordine de idei, cei de la HD nu fac top case-uri (cel putin asa mi-au spus la telefon). La o intrunire moto acum 2 ani am apucat sa vad niste suporti facuti de HD ... sunt solizi, dar sunt si cam greoi! Totusi cei facuti de neamt sunt mult mai finut lucrati. Nu as dori sa supraincarc motocicleta, deja eu am 120 de kg. daca mai pun si fiare grele pe ea ... In alta ordine de idei, sistemul de montare-demontare al gentilor este mai greoi la HD. La SW Motech este mult mai usor si mai facil.

Am ales si varianta top-case-ului. Voi lua un SW Motech T-RAY L de 48 de litri. L-am comandat deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat prin Achimoto. Da ceva discount fata de preturile de pe site SW Motech si ofera si transport gratis. Iesi mai avantajos decat pe Louis ca iti calculeaza euro la cat e el (Kronau il calculeaza mai sus cica diferenta de TVA).

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca m-am grabit sau nu ... Am vorbit cu cei de la HD. Mi-au spus ca momentan nu stiu daca fac asa ceva. In alta ordine de idei, cei de la HD nu fac top case-uri (cel putin asa mi-au spus la telefon). La o intrunire moto acum 2 ani am apucat sa vad niste suporti facuti de HD ... sunt solizi, dar sunt si cam greoi! Totusi cei facuti de neamt sunt mult mai finut lucrati. Nu as dori sa supraincarc motocicleta, deja eu am 120 de kg. daca mai pun si fiare grele pe ea ... In alta ordine de idei, sistemul de montare-demontare al gentilor este mai greoi la HD. La SW Motech este mult mai usor si mai facil.

Am ales si varianta top-case-ului. Voi lua un SW Motech T-RAY L de 48 de litri. L-am comandat deja.

La cat ai iesit cu suportii + cutii?

Editat de redippy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doua cutii negre de aluminiu Trax de 45 de litrii + top case de plastic T-Ray de 48 de litrii + suporti + antifurturi (incuietori cutii + incuietori suporti), undeva la 3500 de lei.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo au avut cateva repere care ramasesera pe stoc de multa vreme. Si de aceea le-au dat la preturi decente, ca sa scape de ele. O parte au disparut ca au fost cumparate. De pilda eu de acolo am luat suportii de cutii laterale, kitul antifurt pentru cutii, si kitul antifurt pentru suporti ( /index.php?/topic/373915-cutii-de-aluminiu/page-63&do=findComment&comment=3632169 ) . Daca aveau si restul (cutii negre - am vrut negre ca moto e neagra - si top case cu suport top case) le luam tot de la ei. Dar nu le-au avut cand am dat eu comanda (mda, acum vad ca le au, ufff). Asa ca cutiile negre, suport top case si top case 48 litrii le-am luat de la Achimoto.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum nu le aveau acum o saptamana. Am sunat la ei si nu aveau decat una argintie si un top case. Ufff ...

Sttiu ca am sunat la ei si mi-au spus ca au niste repere pe stoc. I-am intrebat ce aveau pentru honda mea ... nu aveau nimic decat suportii. Mi-au spus ca le au de mult pe stoc si de aia le dau ieftin. Nimic de cutii laterale negre. Am luat o mica plasa ... asta e. Eu sunt de vina ca m-am grabit un pic.

Editat de robertkiran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...