Sari la conținut

Vand Kilometri de Povesti


bizoo_n
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 842
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cam asta e poteca pe care o sa mergem:

 

3548279469_3a5601abfd.jpg

 

 

Cind zici "o sa mergem" te referi la tine si la calul tau? Sau mai sunt si altzi haiduci care pleaca cu tine in tura? De nu tineai asa "secret" si daca ar fi fost sa accepti tovarashi, mai aveai un Dakar cu tine. Da' poate ca o sa-ti placa pe acolo si o sa vrei sa mai mergi asa ca data viitoare... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu 500 km! :cheers:

Si imi doresc ca pe kilometrii "mei" sa ai parte de drum perfect, intalniri fabuloase, oameni minunati si povesti fermecate. Chiar daca nu imi vei aduce pietre, ca atarna greu si la un astfel de drum fiecare gram conteaza, ma bucur ca 500km voi trai povestea prin ochii vostri.

deci fa un dreptunghi pe parbriz pe care sa scrie ORTANSA :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Hellryder: eu te-am trecut pe lista. Multzam !

 

@motorola: 500km sunt ai tai

 

@KIDROCK: promit sa-mi dau silinta. Esti pe lista.

 

@textoru: cand spun o sa mergem ma refer la mine, la calul meu si la cei care vor veni cu mine, adica oamenii cu 500 de kilometri in buzunar. In rest, cu mine nu mai pleaca nimeni. Initial nu eram singur. E o poveste destul de intortocheata si despre care nu vorbesc, care a dus la treaba asta.

 

@RussianTiger: si tu vei pe parbriz. Tocmai pentru ca fiecare gram conteaza, cred ca pietrele vor fi destul de mici. Dar tot pietre se vor chema. Si fiecare o va avea pe a lui.

 

@scabron: vizele le iau o parte aici, o parte de pe drum. Momentan am doua si mai astept invitatii pentru inca doua. Restul – dupa ce o sa bat pe la usile ambasadelor de prin Kazakhstan.

 

@costin hammer: ok, notat. Astazi ajung in Bucuresti, c-am fost pe drumuri putin. Cand se mai apropie data plecarii, o sa te contactez pentru medicamente. Vaccinat sunt, mai am de facut o intepatura poimaine si gata. Nu vreau nimic free of charge, dar nu refuz niciodata un discount. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca urmatoarea frza suna foaaarte penibil dar de fiecare data cand am vazut un topic initiat de tine sau de colegul tau (Semaca - alt pozar si povestitor de exceptie), l-am deschis cu putina emotie si fercandu-mi palmele pentru ca stiam ca urmeaza ceva minunat.

Asa s-a intamplat si acum, si iti spun ca imi doresc si eu asemenea calatorie si sper sa o fac candva, ...nu imi pierd speranta asa usor, dar pana una alta, pentru ca mi-ai luat-o inainte si ne dai sansa sa fim "alaturi" de tine as vrea si eu 500 de km.

 

Drum bun!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@costin hammer: ok, notat. Astazi ajung in Bucuresti, c-am fost pe drumuri putin. Cand se mai apropie data plecarii, o sa te contactez pentru medicamente. Vaccinat sunt, mai am de facut o intepatura poimaine si gata. Nu vreau nimic free of charge, dar nu refuz niciodata un discount. :cheers:

 

lucrand la un producator de med am posibilitatea sa le iau ca si mostre fara bani, deci...........

 

sper ca nu ai uitat sa ma notezi cu 500 km :huh:

 

PS e de ajuns Hammer pe sticker sa aiba cati mai mult loc :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am citit topicul si ieri si azi, printre picaturi, in functie de timpul disponibil. Dar de cand il deschideam ma trezeam cu un zambet admirativ pe moaca. Super ideea, si sper sa ai o calatorie frumoasa, cu intamplari pe gustul tau, dar fara pericole. Noi te vrem inapoi intreg. :cheers:

 

Eu recunosc, deocamdata nu-mi permit kilometrii astia. Dar iti urez tot succesul din lume si voi fi si eu alaturi de tine, cu gandul. Si stiu ca, intr-un fel, si tu o sa te gandesti la noi toti. :huh:

 

Ai grija de tine, da?

 

 

 

Toata stima, domnule! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, la cat de misto scrii si la cat de mult ma incanta sa-ti urmaresc pasii...pardon, rotile pe drumuri prafuite sau asfaltate, sunt dispus sa cumpar sau primii sau ultimii kilometrii. Sau pur si simplu cei 500 in care nu spui nimic, ci doar stai mut de uimire, usor obosit si trist , ca nu e nimeni aproape caruia sa-i spui : "sa-mi f.t una, ce misto!"... Cum vrei tu :unsure:

 

trece-ma cu 500 km. da-mi un cont, ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Burlacu’ – eu nu vad nimic penibil, ba dimpotriva. Multmesc in numele meu si al colegului de suferinta Semaca. Te-am trecut pe lista vesela.

 

@costin Hammer – asa da. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere, ca sa nu mai zic ca ce-i frumos si Lui ii place. Sper sa-i placa atat de mult incat sa faca sa nu fie nevoie sa bag in mine niciunul din medicamentele de la tine.

 

@BooBoo – Bubule drag, multumesc frumos pentru ganduri frumoase.

 

@gunix – gata, ai un loc pe barbriz.

 

@mircealeschian – sincer sa-ti fiu m-ai cam facut sa ma emotionez. Sunt putin mut. Multumesc. O sa ai 500km din drumul meu. Ii impart cu tine cu cea mai mare placere. Iti spun mai multe pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer eu nu ma infig la 500 de km :unsure: nici mai multi si nici mai putini :cheers: in schimb mi-ar place sa te insotesc (insotim) pe primii km, sa zicem de la plecare la iesirea din tara (si poate un pic mai incolo) si la intoarcere la fel (daca intoarcerea se face pe moto)!

 

Ce ziceti? Ne strangem?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@bizoo_n

Sa lasi si niste date de contact publice (telefon, adresa de e-mail) ca sunt si unii ce nu au cont aici si doresc sa fie partasi cu cate 500km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Mihai, fight the good fight :cheers:

 

Din cite imi amintesc eu, aceste ultime saptamini inainte de plecare, sint un pic stresante dar nu iti fa griji, dupa ce reusesti sa pleci totul devine mult mai simplu. Ca sa fiu complet sincer, sint un pic invidios dar o sa imi treaca...

 

Cit despre km, daca imi permiti, as vrea sa iti fac cadou vreo 500. Asta in caz ca iti e la un moment dat foarte sete si prima bere e la 500km distanta :unsure:

 

Pina la urma esti singur in casca si asta e partea frumoasa, kilometrii astia sunt ai tai si faci ce crezi de cuviinta cu ei. Eu unul, sint modest, nu vreau numele pe parbriz, vreau o bere cind te intorci :huh:

 

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu stiu pt ce sa te admir mai mult: calatoriile in sine, fotografiile inspirate, talentul de povestitor sau ideile astea extraordinare? Parerea mea este ca esti in egala masura artist ca si motociclist. Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Thomas: ai dreptate, le las mai jos

 

@cip: Da, probabil ca cine se alege cu primii 500 de kilometri va avea parte numai de ganduri de genul: “pasaportul oare l-am luat?”, “parca motorul asta nu se aude chiar bine”, “ce ma fac eu cu casca asta asa zgomotoasa?”, “ma doare mana dreapta dupa numai o suta de kilometri?”, “ba, da’ grea mai e motocicleta asta” sau “ce-a fost in capul meu, mama?”. Ne vedem la bere. Multumesc.

 

@sabyn23: multumesc mult!

 

 

Au mai ramas (din nou sunt surprins) noua bucati de cate 500km.

 

Deci: Mihai 0722.616.293, mihai{dot}barbu{tralala}yahoo{punct}com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au mai ramas (din nou sunt surprins) noua bucati de cate 500km.

Ideea de a da bani altcuiva sa se plimbe nu-mi surade. Dar asa cum e de obicei in viata, exista si exceptii care confirma regula. Imi plac mult povestile tale, chiar ma fac sa ma simt acolo, la fata locului. Asa ca o sa contribui si eu la realizarea unei noi povesti cu 500 de km.

 

Asa cum zicea si cip, nu imi vreau numele afisat pe undeva. Mai mult mi-ar place o poveste pe viu, la intoarcere, o prezentare cu un proiector pt toti cei care au contribuit cu kilometrii. Daca nu, accept si eu o poveste si o bere rece la o terasa.

 

Mult succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, esti dus cu pluta...

Dar ce pluta frumoasa!

La varsta mea nu se mai pune problema sa visez la asaceva, dar acum 20 ani visam cu ochii deschisi

Nu promit nimic financiar, dar asa cum am fost cu sufletul alaturi de pacasac in periplul lui asiatic, asa voi fi si alaturi de tine

 

Doamne, ce nebun... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Korben Dallas: multumesc! Imi place sa cred ca varsta nu are nicio legatura cu treburile astea, iar exemplele care sa-mi sustina spusele sunt mai mult decat nenumarate.

 

@ser79ban: am notat. Multumesc.

 

@Amerikanu: nu, eu iti multumesc. Esti pe lista.

 

 

Care lista, mai are doar 1500km liberi, adica trei “parcele” fara stapan. Dupa cum am facut eu traseul, probabil ca vor fi mai multi decat 21.000, kilometri adica. Ne orientam pe drum. Daca iese asa, ori ii tin pentru mine, ori… vedem noi. Stati sa ajungem pana acolo. Multumesc inca o data pentru cuvintele frumoase.

 

Pregatirile merg struna. Zilele astea nu prea imi gasesc timp sa respir. Imi pare ca mi-a ramas prea putin timp pentru cate mai am de facut, dar banuiesc ca e normal. Urmeaza sa fac motocicleta bucati si sa reusesc s-o pun la loc fara sa-mi ramana suruburi, cu ajutorul domnului Cip. Un vaccin mic, niste vize, ceva accesorii. Curaj mi-am luat mai mult decat cred ca o sa-mi trebuiasca. Sper sa nu-mi fi dat vanzatorul d-ala “prostesc”. Asta e, o sa vad acolo. Ieri am si trantit motocicleta pe loc, asa ca antrenament. La aterizare am auzit un zgomot asemanator cu cel facut de un dulap plin cu bibelouri care cade de la etaj la cutremur. A fost frumos, o zgarietura pe carena, pe care nu cred ca o s-o mai gasesc printre celelalte, la intoarcere. Un crash-bar stramb, indreptat cu mana. Si un moral mai ridicat, odata ce ne-am pus din nou pe linia de plutire. Linia de zbor, de fapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul am scapat de "grija" azi :D

 

@restul - ce mai asteptati? Acusi pleaca si va pierdeti kilometrii :)

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...