Jump to content

SAB 2018
Photo

Intruniri moto/rock

• Please log in to reply
71 replies to this topic

#61 DimmU

DimmU

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 431 posts
  • Moto: Honda VT 600 C Shadow
  • Club: Lone Wolf

Posted 05 September 2012 - 05:13 PM

vine careva la intrunire la Rasnov weekendul asta??
And the earth becomes my throne
I adapt to the unknown
Under wandering stars I've grown
By myself but not alone
I ask no one

#62 Painkill3r

Painkill3r

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 742 posts
  • Moto: Yamaha XT 660
  • Club: Black Label Society

Posted 06 September 2012 - 12:01 PM

vine careva la intrunire la Rasnov weekendul asta??

Eu o sa vin, plec vineri pe la ora 17-18

#63 cristonozaura

cristonozaura

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 90 posts
  • Moto: GeNică 125
  • Numar: DE SIBIU
  • Club: MAD DOGS RC

Posted 14 April 2013 - 06:35 PM

http://www.sibiubikeshow.ro/

#64 Painkill3r

Painkill3r

Avansat

• Super Membru
  • PipPip
  • 742 posts
  • Moto: Yamaha XT 660
  • Club: Black Label Society

Posted 27 May 2013 - 12:48 PM

In perioada 5-7 iulie 2013, in localitatea Fagaras, Complex Fantanita Craiesei va avea loc prima editie a evenimentului M.A.N-Romania = Motoraliul Anual Natonal din Romania. 

- In acest sens, toti motociclistii - romani sau straini - sunt invitati sa ia startul la prima editie a Motoraliului Anual National din Romania, vineri 05 Iulie 2013, ora 10, din toate orasele mari din tara, unde vor fi organizate puncte de start (in apropierea evenimentului acestea vor fi anuntate din timp, cu persoane, date de contact etc).
Pe cei care nu pot participa la start si vor veni pe parcurs, ii asteptam la locatie unde vor fi primiti asa cum se cuvine.
- In cadrul evenimentului veti putea admira, testa si cumpara motocicletele si echipamentele expuse si veti avea asistenta pentru solutii de finantare in vederea achizitionarii motocicletei dorite.
- Veti putea merge pe diferite trasee turistice care va vor fi indicate de catre organizatori , TransFagarasan, Castelul Brukenthal, Cetatea Sighisoarei, Centrul Vechi Sibiu si altele.
- Iubitorii muzicii Rock vor fi incantati sa ii revada si sa ii asculte pe Andy Ghost&Altar(tribut Metallica), The R.O.C.K(tribut AC/DC), Sanctuar, precum si pe The Silver Shine & The HepCats(Ungaria), adevarati maestri, veterani ai muzicii rock.
- Berea Ciuc ne va fi tovarasa, iar in cadrul locatiei vor fi amplasate zone de drink&food la preturi rezonabile.
- Pasionatii pescuitului au la dispozitie 5 ha de luciu de apa pentru pescuit sportiv la tariful de 40lei/zi in sistemul catch&release(in cazul in care doriti sa pastrati capturile aceasta se platesc separat).
PARCAREA :
- Motocicletele vor fi parcate in spatiul special amenajat. Parcarea are paza asigurata pentru a preveni furturile si actele de vandalism si nu se va face in campus printre corturi!
CAZAREA :
- In cadrul locatiei avem disponibile un numar de 44 de locuri de cazare in casute si camere de motel - Rezervari la: 0720 339 922 - Radu.
Pretul pentru camerele din incinta locatiei este de 100 lei/zi.
Pentru cei care vor veni cu corturile camparea va fi libera pe cele circa 3 ha de liziera de padure disponibile.
De asemenea, in cadrul locatiei este interzisa aprinderea de focuri de tabara sau pentru gratare.
Rugam participantii sa acorde o atentie deosebita curateniei, pentru pastrarea acesteia avand la dispozitie pe toata intinderea locatiei cosuri de gunoi special amenajate.
- Nu vor lipsi concursurile, iar la tombola la care puteti participa pe baza biletului de intrare (30 Lei/Persoana), se vor oferi premii constand in vouchere valabile pentru achizitionarea de echipamente/accesorii/consumabile moto.

- Prentru doritori de tatuaje si nu numai o sa fie prezent la evenimet SFINX TATTOO, SALON TATUAJE & BODY PIERCING ( http://www.tattoo-sfinx.ro/ )

DETALII LA : office_manromania@yahoo.com, pe pagina oficiala de Facebook https://www.facebook.../ManRomania2013 ,sau la nr. de telefon 0729355885( Petre), si 0728 290 701(Achimoto).

Parteneri ai evenimentului:

BMW Motorrad Romania
Ducati Romania, prin Metrotehnica International - Bucuresti
Honda Romania, prin Hachi Motors - Iasi.
Heineken Romania
www.Achimoto.Ro(piese, consumabile si echipamente moto).
www.Brodez.Ro(broderie si imprimerie).
www.Metricmotion.Ro(piese, consumabile si echipamente moto)
www.Luigimotori.Ro(xenon, alarme, echipamente moto)

Va asteptam cu drag!

Plecarea din Alba Iulia catre M.A.N. Romania va avea loc vineri 05 Iulie 2013 la ora 14:00 din OMV (Stadion) pe traseul Alba Iulia- Sebes-Sibiu-Fagaras. Motociclistii din orasele invecinate sau aflate pe acest traseu sunt invitati sa se alature coloanei moto care va pleca din Alba Iulia. Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie la tel. 0729355885  Petre

Attached Thumbnails

• flyer (1).jpg

Edited by Painkill3r, 27 May 2013 - 12:54 PM.

#65 ACHIMOTO

ACHIMOTO

Romanian Adventure Rider

• Super Membru
  • PipPipPip
  • 2,261 posts
  • Club: FREE BIKERS - Hunedoara

Posted 26 June 2013 - 11:37 PM

In perioada 5-7 iulie 2013, in localitatea Fagaras, Complex Fantanita Craiesei va avea loc prima editie a evenimentului M.A.N-Romania = Motoraliul Anual Natonal din Romania. 

Plecarea din Alba Iulia catre M.A.N. Romania va avea loc vineri 05 Iulie 2013 la ora 14:00 din OMV (Stadion)

------ pe traseul Alba Iulia- Sebes-Sibiu-Fagaras.

Motociclistii din orasele invecinate sau aflate pe acest traseu sunt invitati sa se alature coloanei moto care va pleca din Alba Iulia.

Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie la tel. 0729355885  Petre

:mexicanwave:

Dezmembrez Yamaha XTZ 660 Tenere 3yf 

http://www.motocicli...re-xtz-660-3yf/

WWW.ACHIMOTO.RO .......Cea mai larga gama de PIESE MOTO din Romania .
WWW.BRODEZ.RO ......... BRODERIE , patchuri moto , broderie digitizata , personalizari .
----- Tel : 0728290701 --- e-mail : comenzi@achimoto.ro - achimoto_ro@yahoo.com - office@brodez.ro

Nu va vom uita niciodata prieteni dragi :  NICK Lombardia , Geani , 

#66 l.u.v

l.u.v

Vanturator de tarana si alergic la prostie..

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 9,692 posts
  • Moto: Doispesute elte

Posted 01 July 2013 - 10:51 AM

Daca este cineva care pleaca inspre Fagaras la M.A.N Romania, am o rugaminte la voi,  am primit acum un telefon de la un motociclist care vrea sa vina si el la eveniment, problema este ca el este in Alba fara motocicleta(motorul i-l aduce prietena din Brasov), daca este cineva care vine cu masina sau il ia ca pasager pe moto din Alba inspre Fagaras dati-i de stire, omul plateste benzina si deranjul, numele lui este Andrei Florea 0761 661 153(Orange)..

Edited by l.u.v, 01 July 2013 - 10:52 AM.

"Prefer fiarele mai vechi in locul plasticelor de ultima generatie"..

#67 Cooler

Cooler

purtator frecvent de casti

• Super Membru
  • PipPip
  • 812 posts
  • Interests:moto, foto, calculatoare si muzica
  • Moto: GSX 1100EF, GSX 1100G
  • Numar: AB 07 CFH, AB 09 ELJ
  • Club: liber

Posted 01 July 2013 - 09:39 PM

Daca nu ii e tarziu Sambata dimineata il duc eu ca pasager pe moto.. gratuit.

dr. ing.

Actuale:

Suzuki GSX 1100EF '85 "Suzana", Suzuki GSX 1100G '94 "Musculoasa"

Foste:

Ij Planeta 5 '93, Yamaha XJ600 '86, Suzuki GSX 1100ES '84, Yamaha XJ900F '85, Kawasaki ZR550 Zephyr '92, Suzuki RF900R '97

#68 l.u.v

l.u.v

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 9,692 posts

Posted 01 July 2013 - 09:49 PM

Da-i te rog un  SMS si fa-i propunerea..

Multumesc frumos, apreciez..

#69 dennim18

dennim18

Nou venit pe forum!

• Membru
  • 18 posts
  • Moto: honda cbr 600 rr

Posted 01 July 2013 - 10:14 PM

Daca nu ii e tarziu Sambata dimineata il duc eu ca pasager pe moto.. gratuit.

salut, apreciez gestul tau.

dar vreau sa  ajung de vineri..........nu vreu sa imi las prietena o seara singura :P.

lasa-mi ur tau de tel la PM si mai vb.

dau o bere pt gest ;)

#70 Cooler

Cooler

purtator frecvent de casti

• Super Membru
  • PipPip
  • 812 posts
  • Interests:moto, foto, calculatoare si muzica
  • Moto: GSX 1100EF, GSX 1100G
  • Numar: AB 07 CFH, AB 09 ELJ
  • Club: liber

Posted 01 July 2013 - 10:30 PM

Salut, nu ai de ce; il consider ceva firesc (gestul). Te inteleg cu prietena; un nr de tel 0741-319675. Bere nu beau (ca nu-mi place). Nu e nevoie sa-mi faci cinste; sa ne vedem sanatosi. Adevarul e ca as fi mers de Vineri dar am promis unei rude ca fac poze la majoratul fiicei lui.

Sunt sigur ca se va gasi cineva sa te duca.

dr. ing.

Actuale:

Suzuki GSX 1100EF '85 "Suzana", Suzuki GSX 1100G '94 "Musculoasa"

Foste:

Ij Planeta 5 '93, Yamaha XJ600 '86, Suzuki GSX 1100ES '84, Yamaha XJ900F '85, Kawasaki ZR550 Zephyr '92, Suzuki RF900R '97

#71 l.u.v

l.u.v

• Admin
  • PipPipPipPip
  • 9,692 posts

Posted 08 July 2013 - 10:00 AM

Echipa M.A.N doreste sa multumeasca atat motociclistilor care au participat la eveniment facand un efort financiar sa vina, cit si colaboratorilor locali care si-au alocat din timpul lor pentru pentru a organiza ireprosabil punctele de plecare catre eveniment!

Speram ca toata lumea s-a simtit bine si toti au ajuns sanatosi acasa.

Multumim tuturor pentru eleganta, civilizatia si caracterul de care ati dat dovada atat in timpul evenimentului cit si in timpul paradei moto, le-am demonstrat inca odata tuturor ca motociclistii sunt oameni adevarati!

Va multumim si va asteptam la anul, la editia a 2-a!

ECHIPA M.A.N Romania..

Edited by l.u.v, 08 July 2013 - 10:01 AM.

#72 alintransylvania

alintransylvania

Incepator

• Membru
  • Pip
  • 41 posts
  • Moto: R1200 GS
  • Club: Transylvania Riders

Posted 17 July 2013 - 09:51 AM

Va invitam la cafea si plimbare pe Valea Ariesului

http://www.motocicli...tealth-edition/

Attached Thumbnails