Sari la conținut

Incepatorii si motocicletele puternice


Silenti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 42 minute, VyXxer a spus:

De ce?

Pentru ca injectie, ABS plus alte sisteme de siguranta. In loc sa te culegi de pe jos ca ai blocat roata sau ca mai stiu eu ce ai facut, scapi si poate inveti ceva. La motoarele mai noi, cat mai noi, nu prea ai stres ca cine stie ce are pe la partea mecanica sau electrica, ca nu functioneaza nu stiu ce si ca poate te lasa in drum sau si mai rau poate bubuie in timp ce mergi si te dai pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
Acum 3 ore, VyXxer a spus:

 

Vorba cu 125-ul am zis-o tocmai ca m-am interesat de el pt junioara mea. Daca si-o lua carnetul si o sa fiu potent financiar, sau mai bine zis, ma incadrez la rată, i-as lua nou (sau cat mai nou), ca la fel gandesc, ca tine: macar sa nu aiba nicio problema cu atelajul si ăsta s-o ajute cat mai mult. Dar am renuntat la ktm ca multa lume zice ca da tot deodata, chit ca e 125 si te-ai gandi ca nu are cine stie ce zvâc. Ma gandesc la un cb125r. 

Treaba e ca nu toata lumea are bani de ABS. Si au mers generatii, ani de zile fara sa dispuna de tehnica actuala. Dar, daca tot o ai, de ce sa nu o folosesti, nu?

KTM si cu Magna sint masinarii la poluri opuse. Dar ma refeream la faptul ca fiecare are farmecul si publicul ei. Nu se pot compara. Cu siguranta sint insi care prefera Magna unui naked mai accesorizat. Chestie de gust. Ca la femei.  :)

Nu stiu ce sa zic  :)))

 

Eu am restrâns masiv lista pana am rămas la Vstrom 250 și G310Gs, când am lucrat cot la cot cu cineva din familie. Nici MT03 nu e o rea, dar depinde ce categorie vrea persoana respectiva. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Christian 1 a spus:

Un Duke 390?

Nu stiu de ce am retinut ca e vorba de A2,in loc de A1. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 14.04.2021 la 11:18, VyXxer a spus:

A1

Momentan am ramas aici, dar mai e timp:

https://honda-moto.ro/modele/cb-125-r/

Pana sa vad ieri una, nu știam ca exista Kawasaki Z125. Mea culpa. Designul este copie fidela a Z-urilor mai mari

Nu știu ce este în el, cât este de fiabil, etc, dar arata f fain și pretabil pt persoane tinere. 

Juts sayin, poate o sa ii placa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 minute ago, _Raul_ said:

Juts sayin

 

Dintre astea "ascutite" nu i-a placut decat Duke. Tare! Era extaziata. Dar a inteles ca e cam danger-oasă. Imi pare olecuță rau ca de CB e incantata, doar (facand paralela cu KTM). Dar mai are timp de gandire si poate vor mai aparea modele noi pana vom lua ceva. Deocamdata sintem "la cutite" ca ea vrea sa ne plimbam de fiecare data cand da soarele. Dar eu cu oasele mele de mosneag... mai greu. Lasa, ca si fu anul asta o vreme de, vorba cuiva, "intră albinele in depresie".

 

 

10 minutes ago, VyXxer said:

Duke

 

Apropo, e adevarata gogorita asta cum ca portocalele au probleme cu cutia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, VyXxer a spus:

Apropo, e adevarata gogorita asta cum ca portocalele au probleme cu cutia?

 

Cred ca saptamina trecuta am citit ce a scris un colegut de necazuri la un 125 ktm, a vindut-o si cauta un cbr 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...