Sari la conținut

Accident mortal in Timisoara


Un_vizitator
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 196
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu e nimic de invatat din acest accident... :) ...cred ca asa le-a fost soarta(soarta ajutata si de ei bineinteles)...

R.I.P :bigstar: ptr baieti si putere familiilor sa treaca peste tragedie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi permiteti sa intervin si eu..la stiri la ora 19 au relatat ca ce doi tineri ce cunosteau,erau prieteni si ca amandoi faceau wheelie,unul in fata celuilalt,cand unul din ei a pierdut controlul si nu l-a mai putut evita pe celalalt..martorii sustin ca ar fi avut viteza mare,gen 100km/h..dar nu stiu sigur,asa au spus la tv.. :) oricum R.I.P.

Editat de bubuzuza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-i odihneasca-n pace :)

Multa putere familiilor sa treaca peste asta

Viata este tot ce avem si este un mare pacat cand se sfarseste brusc in floarea varstei

Noi suntem singuri raspunzatori de faptele si actiunile noastre asa ca mai bine avem grija sa nu fim inconstienti

VITEZA UCIDE timpul de reactie este prea mic pentru om la viteze de peste 150 km/h

ina o data R.I.P.

:bigstar:

SINCERE CONDOLEANTE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :)

Sunt foarte curios care o sa fie declaratiile finale ale politistilor dupa constatari!

E cam intr-un fel ciudat ca erau singuri singurei si s-au trezit fazta`n fatza , avand in vedere ca unu` mergea in zig-zag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zig-zagul ala cred ca era un voblaj urat dupa o tentativa de wheelie (nu stiu de ce, dar nu-mi merge suntetul sa aud ce declara baietii de la fata locului) de unde si confuzia jurnalistilor ca mergea serpuit. Si cum a zis si cineva mai inainte, e posibil sa fi ratat o curba si sa-l fi luat in plin pe cel de pe sensul opus. Dar tot nu inteleg de unde au scos jurnalistii treaba cu "cursa"....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul pentru cei 2 ca au ales sa mearga tare pe un drum inchis circulatiei.

Eu nu o fac ca si 90% din cunoscutii mei care se dau pe strada, daca cineva inca mai are dubii de ce unii sau altii au motoare de 1000 e jenant.

 

In unul din filmulete se vede ca SV-ul are cauciucul inchis pe dreapta destul de probabil el s-a dat pe curba si dintr-un motiv sau altul a ajuns pe contrasens.

Daca Yamaha incerca sa isi incalzeasca gumele (nu sunt rulate pe margine) si facea clasicele 8-turi imaginati-va ce a vazut sv-ul dupa ce a iesit larg din curba o mobra care se duce stanga-dreapta - poate a ales sa ramana pe contrasens fiind derutat de manevrele celuilalt.

 

Altceva nu imi pot imagina ca a fost acolo.

 

Dumnezeu sa ii ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bagati mare. faceti marsuri de constientizare a automobilistilor. De constientuzare a pietonilor. De constientizare a cainilor maidanezi. Contra celor care spala strazile. Muriti pe capete, prosteste. Toate aceste actiuni cel putin pe mine ma ajuta. Aude lumea ca exista motociclisti si eu merg mai safe, ferit de automobilistii care aud chiar si din astfel de accidente ca motociclistii exista in trafic, ferit datorita acestor accidente de fazani, de idioti. Sper sa am norocul ca idiotii sa o mierleasca cu cel putin 15 minute inainte sa trec eu pe acolo. Asa sa-mi ajute Dzeu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :)

Condoleante familiilor

 

 

 

PS: Oameni buni lasa-ti comentariile astea stupide pt alte topicuri, vorbele nu mai pot schimba nimic ACUM!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca da: vorbele nu mai pot schimba nimic, nu e nimic de invatat din accidentul asta, lasati-i sa se odihneasca.

Inclin sa-i dau dreptate "preacuviosului" desi discursul lui e unul mult prea dur: cine nu invata nimic din accidentele astea isi merita soarta.

Mergeti omeneste daca vreti sa suravietuiti!

Si feriti-va voi cat puteti de ceilalti; cat de mult puteti!

 

Inca o treaba geniala, dupa accident ,a fost aducerea familiei la locul accidentului.

Poate femeia care plangea era chiar sotia insarcinata (aici recunosc, arunc, doar, cu parerea).

Puteti sa-mi spuneti ca asa au vrut ele sa vada, sa se convinga; tot trebuia sa fie cineva sa le opreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coliziune frontala la viteza foarte mare, oamenii se cunosteau, alti prieteni se uitau de la 100m. Sper sa gresesc, dar prea seamana a concursul de curaj: cine fereste primul e fraier!!

Sper ca aceste concursuri idioate importate din west sa nu prinda si la noi...Asa numitele cluburi mari de moto straine se intrec in a ne exporta FOARTE multe obiceiuri proaste.

Poate si sincer sper sa fie doua o coincidenta foarte tragica...

 

vai de familiile lor si sper ca de acolo de sus sa ne pazeasca pe noi toti, cei care inca mai suntem aici, jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va-ti gandit ca poate sau ferit amandoi in aceasi directie ? se intampla si intre pietoni , atunci cand cineva iti apare in fata si amandoi incercati sa va feriti , dar de 2-3 ori nu reusesti fiindca amandoi va puneti unul in fata celuilalt , e si asta o teorie..

 

 

 

 

sper ca n-am zis vreo prostie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ..s'au gasit la locul gresit in cel mai prost moment posibil, nu era nici o sfida de genul de mai sus

de pe curba aia cu miarul ies deja la 200 la ora ptr a intra pe linia dreapta ..daca nu stii sa tii motorul pe curba ..ghici unde ajungi ..pe contrasens

ideea e ca acum nu mai e important lucrul asta

important e ca tre sa fie niste reguli chiar si pe centura ..se merge doar intr'un sens ca sa evitam in viitor astfel de tragedii

Editat de mac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de pe curba aia cu miarul ies deja la 200 la ora ptr a intra pe linia dreapta ..

 

bravo, tine-o tot asa. esti cel mai bun. continua. Adevarul e ca aia care nu stiau sa se fereasca s-au dus, acum ati ramas numai profesionistii. Pacat de motoarele alea, puteau sa ajunga pe mana unor oameni care sa stie la ce bun sunt facute.

 

Sa le fie tarana usoara conducatorilor de motociclete implicati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, of... casti sparte, jenti si discuri praf, jambe inexistente..... incredibil... culmea pe un drum necirculat ... se poate mai mare ghinion ?

Pacat de cele 2 vieti, pacat de ceea ce s-a intamplat.

Vai si amar de cele 2 familii.

Condoleante familiilor indoliate !

 

Iar pentru noi restul sa ne fie a nu stiu cata invatatura de minte, poate , poate, 'om intelege si 'om trage vreo concluzie !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema nu e ca este centura in constructie si ca putem merge sa ne prostim pe acolo, asta e foarte bine, problema e ca merg multi, mai ale mai multe grupuri de motoristi, si asa se intampla daca unii fac liniute, altii incearca pe'o roata, altii doar se prostesc...nu este primul incident pe centura TM, dar din pacate este cel mai grav...nasol...cum zicea mac, zero reguli => incidente naspa...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEI SA-I ODIHNEASCA

 

O mie de vorbe, doi bani nu fac....asa ca este mai bine si mai frumos sa asternem linistea si sa lasam comentariile inutile.

 

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

R.I.P. sa le fie tarana usoara si dumnezeu sa-i ierte!! asta chiar e ghinion condoleante familiilor indoliate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...