Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Am reusit sa recuperez Honda Cb de la politie ( cea cu care a avut accident Samir ) , este intr-o stare destul de .........voi revenii cu poze .

 

Din pacate , SAMIR ESTE IN STARE FOARTE GRAVA , medicii i-au facut destul de multe operatii pt a repera , dar se pare ca corpul este foarte slabit . Dupa ultima operatie la bazin , care a avut loc acum cateva zile , lui Samir nu i-se mai inchide operatia . Astazi a facut complicatii , a fost aproape de prapastie inca odata , si au trebuit sa il puna la transfuzii , deabia au facut cei de la spital rost de sange ( pt ca samir are aceea grupa care nu poate primii sange doar de la grupa lui ) . Are glicemia foarte mica , si doctorii spun ca asta ar fi motivul pt care operatia nu se inchide .

Doctrii de la deva au spus in seara aceasta ca il tin sub perfuzii , transfuzii , monitorizare permanenta , dar daca in 3 - 4 zile nu se inchide rana vor fi nevoiti sa il transporte la Timisoara , pt ca aici nu mai au ce sa ii faca .

 

Din pacate ,familia lui Samir sta foarte rau cu banii , noi am incercat cat de cat sa strangem niste fonduri sa il ajutam , dar cate putin de la fiecare s-a strans ceva , dar insuficient pt medicamentele necesare , spital , doctori , etc .

STIU CA ,, E CRIZA FINANCIARA LA TOATA LUMEA '' DAR MAI FAC INCA UN APEL LA SOLIDARITATE

HAIDETI SA IL AJUTAM PE SAMIR

Ori ce suma este binevenita !!! fiti siguri ca banii vor ajunge la Samir , si orice donare de sange la spitalul din Deva il poate ajuta pe Samir ( puteti merge cu orice grupa sanguina aveti , deoarece spitalele pot face schimb intre ele de cantitate de sange )

 

 

 

Daca aveti nevoie de ori ce informatie va stau la dispozitie : ACHIMOTO - 0728290701

 

 

RESPECT

Mesaj completat

-- poate primii ajutoare de orice gen , care sa il poate sa se refaca !!!

-- poate aveti lucruri de care nu mai aveti nevoie pe acasa de ele , si care au cat de cat o valoare , anuntati , si le vom pune pe un site de vanzari online , poate obtinem cativa lei pe ele , iar acesti pot ajuta .

 

 

 

 

RESPECT

Mesaj completat

/index.php?showtopic=436697

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma care-i treaba cu donarea de sange? Cand am fost acolo sa donez, cu inca cativa din zona, spuneau la centrul de recoltari ca au sange si ca eu nu pot sa donez ca nu am buletin de Deva.

 

Cred c-o sa merg iar peste ei si de data asta ii iau si la bataie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU cunoasteti pe nimeni care lucreaza la o banca sa deschida un cont pt donatii,se pare ca treaba lui Samir este serioasa ,ar trebui un cont sa poata pune lumea bani si din alte judete.Dupa ce avem contul putem pune cazul lui si pe forum la sectiunea de donatii.

In Hunedoara suntem destui de putini se pare si nu se vor strange bani suficienti.

Mariuse ,ocupate de un cont ceva si urca-l pe forum,dar nu numai pe Hunedoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mortii masii ca nici eu nu pot dona.Cica avand hepatita acu'21 de ani inca mai am ceva virus in organism sau ceva de genu asta mi s-a spus.Nasol :cheers:

 

 

RESPECT :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU cunoasteti pe nimeni care lucreaza la o banca sa deschida un cont pt donatii,se pare ca treaba lui Samir este serioasa ,ar trebui un cont sa poata pune lumea bani si din alte judete.Dupa ce avem contul putem pune cazul lui si pe forum la sectiunea de donatii.

In Hunedoara suntem destui de putini se pare si nu se vor strange bani suficienti.

Mariuse ,ocupate de un cont ceva si urca-l pe forum,dar nu numai pe Hunedoara.

 

Dacule , avem un card pt urgente de genul , l-am mai folosit si in alte 2 cazuri asemanatoare , dar daca ma crezi am cardul in portofel dar am pierdut hartiile cu contul , luni dimineta merg la banca cu cardul si cer contul .

Momentan pot da Nr.Cardului si proprietarul : CARD VISA ELECTRON , deschis la BCR Hunedoara , proprietar Achim Marius Nr.Cont : 4689 1801 4921 4934 ,

SE POATE MERGE LA BCR si doar cu aceste date si se potate dona ori ce suma dorita .

Contul il postez Luni .

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am reusit sa recuperez Honda Cb de la politie ( cea cu care a avut accident Samir ) , este intr-o stare destul de .........voi revenii cu poze .

 

Din pacate , SAMIR ESTE IN STARE FOARTE GRAVA , medicii i-au facut destul de multe operatii pt a repera , dar se pare ca corpul este foarte slabit . Dupa ultima operatie la bazin , care a avut loc acum cateva zile , lui Samir nu i-se mai inchide operatia . Astazi a facut complicatii , a fost aproape de prapastie inca odata , si au trebuit sa il puna la transfuzii , deabia au facut cei de la spital rost de sange ( pt ca samir are aceea grupa care nu poate primii sange doar de la grupa lui ) . Are glicemia foarte mica , si doctorii spun ca asta ar fi motivul pt care operatia nu se inchide .

Doctrii de la deva au spus in seara aceasta ca il tin sub perfuzii , transfuzii , monitorizare permanenta , dar daca in 3 - 4 zile nu se inchide rana vor fi nevoiti sa il transporte la Timisoara , pt ca aici nu mai au ce sa ii faca .

 

Din pacate ,familia lui Samir sta foarte rau cu banii , noi am incercat cat de cat sa strangem niste fonduri sa il ajutam , dar cate putin de la fiecare s-a strans ceva , dar insuficient pt medicamentele necesare , spital , doctori , etc .

STIU CA ,, E CRIZA FINANCIARA LA TOATA LUMEA '' DAR MAI FAC INCA UN APEL LA SOLIDARITATE

HAIDETI SA IL AJUTAM PE SAMIR

Ori ce suma este binevenita !!! fiti siguri ca banii vor ajunge la Samir , si orice donare de sange la spitalul din Deva il poate ajuta pe Samir ( puteti merge cu orice grupa sanguina aveti , deoarece spitalele pot face schimb intre ele de cantitate de sange )

 

 

 

Daca aveti nevoie de ori ce informatie va stau la dispozitie : ACHIMOTO - 0728290701

 

 

RESPECT

Mesaj completat

-- poate primii ajutoare de orice gen , care sa il poate sa se refaca !!!

-- poate aveti lucruri de care nu mai aveti nevoie pe acasa de ele , si care au cat de cat o valoare , anuntati , si le vom pune pe un site de vanzari online , poate obtinem cativa lei pe ele , iar acesti pot ajuta .

 

 

 

 

RESPECT

Mesaj completat

/index.php?showtopic=436697

 

Suna-ma azi daca ai ceva noutati sau idei despre posibilitatile transfer si ce am mai vorbit aseara la telefon.

 

Noroc,

Radu

Editat de Tija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate donatiile se strang la Magazinul de piese moto ,, ACHIMOTO '' si ,, BARUL MOTO '' din Hunedoara , Str. Crisan Nr.9

Toate donatiile se vor pune intr-o rubrica special amenajata pe siteul WWW.LICITATIEPRO.RO .

 

Donatiile se pot strange MOMENTAN de luni pana vineri intre orele 9 AM -- 18 PM

Toti banii si donatiile vor ajunge la Samir , pt a se recupera .

 

Momentan starea lui este destul de rea , deoarece ultima operatie nu i se mai poate inchide , si are probleme mari cu vezica urinara . Am vorbit la Cluj la spitalul ,, Clujana sau Medicala 5 '' si probabil va fi transferat acolo , deoarece medicii de la Deva spun ca nu mai au ce sa faca . Astazi vom trimite fisa medical a lui Samir la medicii de la Cluj pentru a interpreta si daca ei dau verdictul , Samir va fi transferat .

 

Vom revenii cu detalii !!!

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mai poate merge? Poate ma duc si eu. De la ce ora se poate? Ca eu am scoala de la 8? Dupa donare pot merge cu motoru? :cheers: ca mi-i sa nu vin pe jos...ca de obicei ma ia cu lesin la de-astea...

Editat de Gilbert
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Va scriu cu sufletul indurerat : azi 24.05.2010 s-a mai dus un motociclist Hunedorean dintre noi .

 

Un motociclist de milioane , un om extraordinar , din Hunedoara : Vali Varzaru , avea 48 de ani , familie , doua fete , , foarte bun prieten cu mine , a decedat astazi in urma unui acident rutier moto , la ghidonul motocicletei Honda XL 1000 Varadero .

Avea impreuna cu sotia o mica firma de turism , si faceau diferite excursii prin tara sau europa .

Azi dimineata , sotia sa a plecat cu un grup de oameni , la Manastirie Criscior , undeva langa Brad .

Vali a incalecat pe motocicleta si a mers si el in ideea ca preotul sa ii sfinteasca si lui motocicleta , fiindca o achizitionase doar la finalul anului trecut .

Ajuns acolo , preotul a refuzat sa ii sfinteasca motocicleta , invocand diferite motive . Vali sa suparat si a plecat spre Hunedoara .

Pe drumul de intoarcere , in Luncoiul de Sus , dupa o linie dreapta , nu a mai luat virajul la stanga , a mers drept inainte . Am fost acolo , nu sa vazut nici gram de frana nici pe asfalt nici pe nisip . presupunem ca a patit ceva inainte sa iasa de pe carosabil . Asta vom afla maine de la medicul legist .

Datorita diferentei de nivel dintre carosail si curtile oamenilor , acesta a cazut in partea dreapta a drumului , in gradina omului , el in cadere s-a izbit de niste copaci si acolo si-a fracturat mai multe membre , dar si coloane vertebrala , aceeasta din urma fiindui fatala . Motocicleta a zburat prin aer 15 metri si sa oprit intr-un gard .

Maine la ora 10.30 trupul sau va fi ridicat de la medicina legala din Deva .

Va voi tine la curent unde se va tine priveghiul si cand si unde va fi inmormantarea .

 

Maine dupa ce voi vorbii cu sotia lui , va voi anunta daca este de acord ca la inmormantare , sa faceti act de prezenta cu motocicleta .Cine doreste .

Sa il conducem cum se cuvine pe ultimul drum !

 

LAS POZELE DE MAI JOS SA ISI SPUNA CUVANTUL !!!!

 

 

 

CONDUCETI PRUDENT !!!

FOLOSITI ECHIPAMENTUL DE PROTECTIE !!!

 

DUMENZEU SA IL ODIHNEASCA IN PACE !

post-11187-1274727978_thumb.jpg

post-11187-1274728037_thumb.jpg

post-11187-1274728129_thumb.jpg

post-11187-1274728161_thumb.jpg

post-11187-1274728307_thumb.jpg

post-11187-1274728335_thumb.jpg

post-11187-1274728365_thumb.jpg

post-11187-1274728407_thumb.jpg

post-11187-1274728416_thumb.jpg

post-11187-1274728432_thumb.jpg

post-11187-1274728460_thumb.jpg

Editat de ACHIMOTO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Dumnezeu sa-l odihneasca !

Daca nu ma insel cred ca l-am vazut pe om in vizita pe la Nandru, anul trecut imediat dupa ce s-a incheiat intalnirea... Mare pacat ca se intampla asa ceva. Daca se primeste acordul familiei eu sunt prezent 100% cu motorul la inmormantare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte, pacat de asa oameni...

 

Sanatate si putere familiei sa treaca peste aceasta incercare grea.

 

 

R.I.P. :) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acuma 4-5 zile ii admiram motorul ,era prin m5 parcat.

Condoleante familiei :lol:

 

P.S "Tine-ti minte,SFARSITUL nu-i aici" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei indurerate si Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

 

Daca familia este de acord cu un ultim omagiu ,,pe motoare'' contati si pe mine, sper doar sa fim anuntati cumva la timp cind este inmormintarea si unde ne stringem.

 

tel. mele : 0726307433 / 0758436604

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priveghiul a avut loc ieri si va avea loc si astazi , la Capela ,, Valea Seaca '' langa cimitirul cu acelasi nume din Hunedoara .

Maine , la ora 13.30 va incepe slujba la Capela , dupa care la ora 14 se va pleca de la capela spre un cimitir privat din Hunedoara .

 

Din pacate , familia nu doreste ca la inmormantare sa participe si motociclete .

 

 

 

DUMNEZEU SA IL ODIHNEASCA IN PACE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist,foarte trist.Am fost si eu luni,la locul accidentului dupa ce s-a intamplat tragedia si am ramas blocat la ceea ce am vazut.Sa fim prudenti fratilor. :lol: Condoleante familiei si Dumnezeu sa-l ierte pe Vali si sa-i ofere drumuri libere acolo sus.. ;) :wave: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...