Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Eu am vazut mai demult unu cu aprilia rs125 care se tot plimba pe langa Moara,motorul l-am vazut de cateva ori parcat acolo si in spate pe o stradutza nepavata..

Deasemenea l-am vazut prin oras,purta doar casca si toba se auzea de parca era de scuter..

 

pe tine oricum nu te mai crede nimeni , ca la cat ai invetat pe aici pe forum , si pe cati membrii ai enervat ........................................Multi ar vrea sa te vada in persoana si sa iti zica cateva , de bine binenteles . si restul topikului sa ramna pt accidente daca e de ceva scandal pe CERTURI

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intre timp am mai aflat detalii.

Este vorba despre un baiat, pe nume Darius, care avea un Aprilia RS 125 inmatriculat la primarie cu numere galbene ca si moped de 50cc. Prin Simeria l-am vazut de multe ori cu motorul, intotdeauna la pantaloni scurti si tricou, FARA CASCA, doar cu un batic legat pe cap :D ...numa' figuri si impresii pe capul lui.

Nu poseda nici un fel de permis de conducere, pentru nici o categorie, si din cat am inteles, a mai avut ceva belele cu Politia Simeria deoarece l-au prins la volanul unei masini, el, dupa cum am mai spus, neposedand nici un fel de permis de conducere.

Cred ca de data asta i s-a cam infundat...

 

Fara suparare,asta se numeste SELECTIA NATURALA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare,asta se numeste SELECTIA NATURALA

 

:D :cheers: ..astia ne fac comunitatea noastra de rusine..din cauza lor suntem vazuti si intelesi gresit ;) ...

 

 

RESPECT ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu e rebel nu se vede bine din cate o zis sakalu eu exact accelasi lucruri am aflat despre el,nu tine cont de masina sau motor omu e ilegal non-stop.ce ma irita ca patronul unde lucra am inteles ca e motociclist vechi si are o vulcanizare sau spalatorie in deva (fara reclama)putea sai atraga atentia sau sai mai bage ceva lucruri bune in cap.asta e se mai intampla si euam fost fara o asigurare sau itp dar miamvazut de drumul meu si fara figuri ca uite VITEZA CHIAR UCIDE SI CINEVA TE ASTEAPTA ACASA................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM INTRAT SI EU IN RANDUL OAMENILOR CU MOTOARE BUSITE........

MI-A LOVIT UNU IN PARCARE MOTORUL CAND DADEA CU SPATELE......A PICAT DE PE CRIC........CARENA STANGA FISURATA IN 2 LOCURI....OGLINDA STANGA ZGARIATA.........MANETA AMBREAJ RUPTA.......

CE E NASOL CA S-A RUPT MANETA DE AMBREAJ......SI PANA IMI GASESC STAU PE TUSA.....ADICA PANA IMI GASESTE MARIUS :blink:

SI CU RESTU PANA REZOLV CU ASIGURARILE....O SA DUREZE CEVA.......

PANA ATUNCI....... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM INTRAT SI EU IN RANDUL OAMENILOR CU MOTOARE BUSITE........

MI-A LOVIT UNU IN PARCARE MOTORUL CAND DADEA CU SPATELE......A PICAT DE PE CRIC........CARENA STANGA FISURATA IN 2 LOCURI....OGLINDA STANGA ZGARIATA.........MANETA AMBREAJ RUPTA.......

CE E NASOL CA S-A RUPT MANETA DE AMBREAJ......SI PANA IMI GASESC STAU PE TUSA.....ADICA PANA IMI GASESTE MARIUS

SI CU RESTU PANA REZOLV CU ASIGURARILE....O SA DUREZE CEVA.......

PANA ATUNCI.......

 

PANA ATUNCI.......nervi de otel si insanatosire grabnica mobrei..saracutul GSX :blink: !

 

 

RESPECT :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi daca era verde ca al meu poate ii sarea in ochii....

Dar noh prin deva am vazut o gramada de masini de fitze cu folii cat mai negre ca sa dea bine masina la terasa si mno...prin aia nu vede soferu manelist in spate nici in lateral :bounce:

La mai rau sa nu fie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Astazi ,intre semaforul de la Santuhalm si intrarea in Deva , Gabi Parca cu kawasaki ninja ( culoar rosu + negru ) mergea spre Deva pe banda 1 ( cea de langa axul drumului ) , pe banda 2 ( cea de langa marginea drumului ) mergea un domn la 50 de ani cu masina personala , cand brusc si dintr-o data , masina omul nostru din masina vireaza brusc satanga peste banda 1 , peste linia continua cu gandul sa intre la Schrot la Turcu . Bine inteles ca il ia in plin pe Parca , motocicleta distrusa 90 % , masina distrusa toata partea stanga .

* Omul nu purta centura , si a dat cu capul de stalpul usii , si cam atat .

* Gabi , ambele maini rupte , dreapta foarte grav , stanga numai o ruptura , bazin ( cred medicii fisurat ) , coloana inca nu se stie acuma se fac raze - verificari . Zgarieturi , haine rupte , incaltaminte distrusa .

* la motocicleta sa blocat acul intre 60 si 70 km / ora - deci era in limitele legale pe portinunea respectiva .

* motocicleta e distrusa peste 90% , cadru rupt in 2 , roata intrata in motor , sa , rezervor , etc ....................................

* soferul masini spune bineinteles ca ,, nu l-am vazut '' , ceea ce eu cred ca nici nu sa asigurat , ia venit pe moment ca tre sa intre la schrot , si brusc stanga , fara oglinzi , asigurari , etc .

* si dupa accident vine Smurdul , si ii taie geaca lu Parca , il dezbraca , iar cand sa ii scoata casca , trageau de el sa il sugrume , auuitat ca casca era inchisa cu cureslusa , si gabi cu mainile rupte nu putea sa faca nimik , si cu ultima putere a inceput sa ii injure ca il omoara , sa ii desfaca cureau de la casca . Ii taie curelusa si tot trag de casca sa ii rupa capul , nu stiau sa o scoata , noroc ca a ajuns un biker si a scoso el intr-un final .

* si uite asa , un motociclist de al nostru , care are meseria de sofer , si ii merge greu in ultima vreme , si are datorii cum de fapt avem multi - majoritatea , a ajuns sa stea in spital ,din idiotenia unu sofer , si o mare perioada de timp sa nu mai poata sa isi practice meseria de unde ii veneau banii in casa . Cum o sa se descurce ? o sa treaca peste a 2 criza financiara care la lovit cand ii era mai greu ??? Spitalizari - medicamente - medici - tratament recuperare - familie - ............ II va fi greu .

 

Va voi tine la curent cu starea lui . Iar daca va avea nevoie de ceva zic ca din putinul nostru putem sa facem si noi ceva pt el .

 

Si va invit dupa campania ,,MOTOCICLISTI EXISTA IN TRAFIC 2009 '' sa mergem sa il vizitam la spital , sau putem merge duminica de la chef . Ii vom aduce zambetul pe chip .

 

 

PAZESTETE DE CEILALTI IN PRIMUL RAND -- DUPA CEEA FI ATENT LA TINE !!!

 

 

RESPECT

Dupa cunostintele mele banda 1 e cea din dreapta(marginea drumului) iar banda 2 e cea de linga axul drumului.

I-mi pare rau de intimparea nefericita a colegului ,se pare ca a fost in unghiul mort al oglinzii automobilistului...

Pentru sectorul de care discutam,unde se poate circula cu 70km/h daca as circula cu viteza asta eu personal as alege banda 1 -cea de la marginea drumului pentru a lasa libera banda de linga ax ,care e banda de viteza,cum se mai zice.

Multe masini circula cu 79km/h la limita penalitatii ca sa nu zic ca sint multi care ating si viteze superioare...

Deci un pic de preventie ,nu strica!

Sal all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tine oricum nu te mai crede nimeni , ca la cat ai invetat pe aici pe forum , si pe cati membrii ai enervat ........................................Multi ar vrea sa te vada in persoana si sa iti zica cateva , de bine binenteles . si restul topikului sa ramna pt accidente daca e de ceva scandal pe CERTURI

 

 

 

 

 

RESPECT

cate am inventat?doar topicul acela cu accident,eu am crezut ca i shakalu(ca am vazut plastic rosu asemanator pe drum)si v-am speriat, imi cer scuze inca odata,altceva ce am mai inventat?

si cati am enervat?poate vreo 4 baieti maxim de la sectiunea enduro(1 recent),si 1 de aici.

Ceilalti?nu am nimic cu nimeni

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate am inventat?doar topicul acela cu accident,eu am crezut ca i shakalu(ca am vazut plastic rosu asemanator pe drum)si v-am speriat, imi cer scuze inca odata,altceva ce am mai inventat?

si cati am enervat?poate vreo 4 baieti maxim de la sectiunea enduro(1 recent),si 1 de aici.

Ceilalti?nu am nimic cu nimeni

Daca te-am iertat asta nu inseamna ca ai fost si uitat . :D :lol: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident la iesirea din Deva, spre Arad, pe panta unde la dreapta se face podul peste Mures.

Asta era la fata locului la ora 19.30, cand ma intorceam eu de la Timisoara. Se pare ca scuteristul n-a acordat prioritate. Cand am ajuns eu, era deja in salvare si i se acordase primul ajutor. Era chiar ok, povestea cu medicii.

post-46937-1248285371_thumb.jpg

post-46937-1248285383_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au scris in presa despre accidentul asta:

 

http://www.servuspress.ro/hd/articol.php?id=13813

 

Stie cineva cine e baiatul asta? Mergem pe la el pe la spital sa vadem cum e ? Poate are nevoie de cate ceva...nu se stie niciodata :unsure:

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit de un accident nasol azi la Santuhalm, moto cu numar de Italia.

 

Stie care ceva?

 

 

Grija Mare in Trafic si Atentie la Neatentie ...

Editat de Deus`Absconditus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Azi m-a luat unul pe capota ( Peugeot 2006 gri) ...neacordare de prioritate ... pe 22 Decembrie cu Pietroasa .... noroc l-am vazut si am apucat sa franez ceva... si cu echipament ( prima data cand l-am purtat - geaca) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul in ce stare este dar tu ?

Motorul e 10% avariat... capac distributie spart, uleiul este acolo pe asfalt ( sa il ocoliti) , scarita, toba, oglinda.... ...a si eu sunt ok... 0,5 cm pilele lipsa..( nu aveam manusi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ce inseamna echipamant de protectie.....credeti ca sunt facute doar pt fala sau sa stoarca banii de pe noi?pana nu dai cu capul nu vezi.....vb aia.un prieten cu enduro a cazut cu capul intrun copac si avea o casca de 2 lei si dupa ce sa crapat in 2 a spus casi ia casca buna si daca ar fi 1000euro......si asta la rugamintea mea sasi ia casca inainte de cazatura ca el iesea tot cu sapca{cai smecher...}apropo am o casca ieftina nr mic si o pereche de pantaloni ieftini cu protectii la genunchi se pot vedea la bursa locala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...