Sari la conținut

ACCIDENTE - cazaturi - julituri - busituri


ACHIMOTO
 Share

Postări Recomandate

Va dati seama dupa titlu , cam ce trebuie postat aici .

Din pacate ar trebuii sa nu prea existe acest topik , dar nu putem nici fara el .

Motociclistii s-au inmultit si odata cu ei si nr accidentelor moto .

Desi suntem o comunitate restransa la nivel de judet , in urma acidentelor poate unii chiar au nevoie de noi , sau de o donatie , de un ajutor indirect .

 

DOAMNE DA SA FIE CAT MAI PUTINE POSTURI IN ACEST TOPIK !!!

 

 

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 391
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Astazi ,intre semaforul de la Santuhalm si intrarea in Deva , Gabi Parca cu kawasaki ninja ( culoar rosu + negru ) mergea spre Deva pe banda 1 ( cea de langa axul drumului ) , pe banda 2 ( cea de langa marginea drumului ) mergea un domn la 50 de ani cu masina personala , cand brusc si dintr-o data , masina omul nostru din masina vireaza brusc satanga peste banda 1 , peste linia continua cu gandul sa intre la Schrot la Turcu . Bine inteles ca il ia in plin pe Parca , motocicleta distrusa 90 % , masina distrusa toata partea stanga .

* Omul nu purta centura , si a dat cu capul de stalpul usii , si cam atat .

* Gabi , ambele maini rupte , dreapta foarte grav , stanga numai o ruptura , bazin ( cred medicii fisurat ) , coloana inca nu se stie acuma se fac raze - verificari . Zgarieturi , haine rupte , incaltaminte distrusa .

* la motocicleta sa blocat acul intre 60 si 70 km / ora - deci era in limitele legale pe portinunea respectiva .

* motocicleta e distrusa peste 90% , cadru rupt in 2 , roata intrata in motor , sa , rezervor , etc ....................................

* soferul masini spune bineinteles ca ,, nu l-am vazut '' , ceea ce eu cred ca nici nu sa asigurat , ia venit pe moment ca tre sa intre la schrot , si brusc stanga , fara oglinzi , asigurari , etc .

* si dupa accident vine Smurdul , si ii taie geaca lu Parca , il dezbraca , iar cand sa ii scoata casca , trageau de el sa il sugrume , auuitat ca casca era inchisa cu cureslusa , si gabi cu mainile rupte nu putea sa faca nimik , si cu ultima putere a inceput sa ii injure ca il omoara , sa ii desfaca cureau de la casca . Ii taie curelusa si tot trag de casca sa ii rupa capul , nu stiau sa o scoata , noroc ca a ajuns un biker si a scoso el intr-un final .

* si uite asa , un motociclist de al nostru , care are meseria de sofer , si ii merge greu in ultima vreme , si are datorii cum de fapt avem multi - majoritatea , a ajuns sa stea in spital ,din idiotenia unu sofer , si o mare perioada de timp sa nu mai poata sa isi practice meseria de unde ii veneau banii in casa . Cum o sa se descurce ? o sa treaca peste a 2 criza financiara care la lovit cand ii era mai greu ??? Spitalizari - medicamente - medici - tratament recuperare - familie - ............ II va fi greu .

 

Va voi tine la curent cu starea lui . Iar daca va avea nevoie de ceva zic ca din putinul nostru putem sa facem si noi ceva pt el .

 

Si va invit dupa campania ,,MOTOCICLISTI EXISTA IN TRAFIC 2009 '' sa mergem sa il vizitam la spital , sau putem merge duminica de la chef . Ii vom aduce zambetul pe chip .

 

 

PAZESTETE DE CEILALTI IN PRIMUL RAND -- DUPA CEEA FI ATENT LA TINE !!!

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i foarte grav din partea Smurd-ului daca nu stiau sa scoata o casca,ceea ce ma indoiesc :D.Nu ma miram daca nu stiau cei de pe ambulanta dar SMURDUL....

Oricum ii urez insanatosire grabnica motociclistului!!

Editat de Dacul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sa ne bucuram ca doar motorul e distrus si nu Gabi.

 

Gabi are mana dreapta rupta (marti il opereaza)...la mana stanga are 2 rupturi mai minore....si bazinul deplasat ...bazinul ...spune medicul ca ar trebui sa isi revina in 3 saptamani....dar dupa cum il stim pe gabi...o sa isi revina intr-o saptamana

 

si motorul...pai ...vedetzi si voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Sa ne bucuram ca doar motorul e distrus si nu Gabi.

 

Gabi are mana stanga rupta (marti il opereaza)...la mana dreapta are 2 rupturi mai minore....si bazinul deplasat ...bazinul ...spune medicul ca ar trebui sa isi revina in 3 saptamani....dar dupa cum il stim pe gabi...o sa isi revina intr-o saptamana

 

si motorul...pai ...vedetzi si voi

post-19383-1240444116_thumb.jpg

post-19383-1240444153_thumb.jpg

post-19383-1240444171_thumb.jpg

post-19383-1240444191_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte nasol..bine ca gabi nu este mai rau,fierul se repara sau se inlocuieste cu altul..pentru conservar :D.. OCHII'N PATRU fratilor!..

insanatosire grabnica motociclistului

 

 

RESPECT :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of, of. Chiar ma bucuram ca forumul nostru nu are sectiunea aceasta....da se pare ca nici noi nu suntem ocoliti de neatentia celor din jur. Daca e nevoie de ceva....anuntati pe forum...trebuie sa ne mobilizam sa ajutam.

Multa sanatate lui Gabi si insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam Shifonath, utilaju` ... Dar bine totusi ca este relativ oki cel care a incalecat utilaju`... Sanatate si Insanatosire Maxima & Rapida lu` Gabi, Feru`se-ndreapta dar osu`numa`se rupe si ramane urma ... Atentie Noi Toti Ceilalti ... Nasol cu fluxu` si refluxu`asta, Grija Mare la conservari visatori(oare) si viteza excesiva, Everybody fi cu ochii-n 16-shaishpe ... Numa Bine & Sara Buna ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut cel mai stupid accident din viata mea in fata masinei de politie,mentionez si ca cu acelasi motor am mai avut inca7 cazaturi soldate cu haine rupte dar multam lu d-zeu ca doar cu alea am ramans si cateva cicatricii care se mai vad de cand conduc motoare de strada ala a fost singurul motor care mia purtat ghinion si am cazut nu mai zic de controale de politie din prima zi cand lam luat mau oprit la verificari ghinion frate nu alta dar gata cu povestile sa trec la subiect

era intro seara de vara cu un prieten am mers la un suc pe terasa cand am plecat la ulpia, adica in deva,unde stau taxiurile pe banda 2 langa taximetristi statea unu povestea cu un taximetrist din masina eu lam vazut din timp semnalizez si intru in depasire cand poc fraierul pleaca de pe loc brusc intorcand volanul stanga maxim fara sa semnalizeze sau sa se asigure .......mam bagat in el chiar in mijlocut intersectiei eu am cazut peste masina si noroc cu casca si echipamentul ninja am facut o plonjare si cateva suruburi in aer,in fata spitalului chiar in statia de maxi-taxi stateau serifii au iesit tacticos din masina si cu carnetelul in mama mau luat la intrebari ce miam spart la motor daca am avut viteza daca am carnet si catre final de sanatate daca miam rupt ceva sau daca sunt lovit.ala desteptul a coborat din masina si a inceput cu telefoanele la pile.cand am ajuns la politie am aflat ca suntem amandoi de vina ca am intrat in depasire in intersectie si cum am incervat sa-l evit in ultimul moment motorul era cazut in sensul invers de mers adica intrasem in depasire pe sens invers si intersectie si bla bla bla sa lasat cu cosecinte si cum am fost luat de fraier pt ca eram speriat rau si era primul accidend serios am ramans fara permis 3 luni si jumate din pabube sa le platesc asta e din greseli inveti...............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ,intre semaforul de la Santuhalm si intrarea in Deva , Gabi Parca cu kawasaki ninja ( culoar rosu + negru ) mergea spre Deva pe banda 1 ( cea de langa axul drumului ) , pe banda 2 ( cea de langa marginea drumului ) mergea un domn la 50 de ani cu masina personala , cand brusc si dintr-o data , masina omul nostru din masina vireaza brusc satanga peste banda 1 , peste linia continua cu gandul sa intre la Schrot la Turcu . Bine inteles ca il ia in plin pe Parca , motocicleta distrusa 90 % , masina distrusa toata partea stanga .

* Omul nu purta centura , si a dat cu capul de stalpul usii , si cam atat .

* Gabi , ambele maini rupte , dreapta foarte grav , stanga numai o ruptura , bazin ( cred medicii fisurat ) , coloana inca nu se stie acuma se fac raze - verificari . Zgarieturi , haine rupte , incaltaminte distrusa .

* la motocicleta sa blocat acul intre 60 si 70 km / ora - deci era in limitele legale pe portinunea respectiva .

* motocicleta e distrusa peste 90% , cadru rupt in 2 , roata intrata in motor , sa , rezervor , etc ....................................

* soferul masini spune bineinteles ca ,, nu l-am vazut '' , ceea ce eu cred ca nici nu sa asigurat , ia venit pe moment ca tre sa intre la schrot , si brusc stanga , fara oglinzi , asigurari , etc .

* si dupa accident vine Smurdul , si ii taie geaca lu Parca , il dezbraca , iar cand sa ii scoata casca , trageau de el sa il sugrume , auuitat ca casca era inchisa cu cureslusa , si gabi cu mainile rupte nu putea sa faca nimik , si cu ultima putere a inceput sa ii injure ca il omoara , sa ii desfaca cureau de la casca . Ii taie curelusa si tot trag de casca sa ii rupa capul , nu stiau sa o scoata , noroc ca a ajuns un biker si a scoso el intr-un final .

* si uite asa , un motociclist de al nostru , care are meseria de sofer , si ii merge greu in ultima vreme , si are datorii cum de fapt avem multi - majoritatea , a ajuns sa stea in spital ,din idiotenia unu sofer , si o mare perioada de timp sa nu mai poata sa isi practice meseria de unde ii veneau banii in casa . Cum o sa se descurce ? o sa treaca peste a 2 criza financiara care la lovit cand ii era mai greu ??? Spitalizari - medicamente - medici - tratament recuperare - familie - ............ II va fi greu .

 

Va voi tine la curent cu starea lui . Iar daca va avea nevoie de ceva zic ca din putinul nostru putem sa facem si noi ceva pt el .

 

Si va invit dupa campania ,,MOTOCICLISTI EXISTA IN TRAFIC 2009 '' sa mergem sa il vizitam la spital , sau putem merge duminica de la chef . Ii vom aduce zambetul pe chip .

 

 

PAZESTETE DE CEILALTI IN PRIMUL RAND -- DUPA CEEA FI ATENT LA TINE !!!

 

 

RESPECT

:D

Insanatosire grabnica motociclistului!!

 

:D

Insanatosire grabnica motociclistului!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Mai stie cineva de starea lui Gabi?...Ii facem duminica o vizita?...

 

 

RESPECT :)

 

Gabi a fost operat la mana si la bazin , acum este acasa si se reface incet incet .

Pacat ca se intampla astfel de lucruri si ajung colegi din trafic - bikeri in astfel de situatii .

 

 

 

Hello oameni buni!

Nu vreau sa deschid un topic nou cu tema asta (accidente in jud hunedoara) pt ca nu vreau sa stiu ca se intampla asa ceva (daa... ma ascund dupa deget), asa ca pun o intrebare aici:

- stie cineva detalii despre accidentul de azi dupa-amiaza din Deva?

ceea ce stiu eu este ca evenimentul s-a produs intre orele 18 si 19 pe bulevardul 22 Decembrie pe portiunea cuprinsa intre fostul liceu auto si sensul giratoriu din cartierul Ceangai. am inteles ca o dacie papuc a franat la trecerea de pietoni si motociclistul in cauza a lovit masina din spate. am fost la spital si am vorbit cu un sofer de ambulanta care spunea ca nu stie foarte multe amanunte, dar ca din cate stie el motociclistul are piciorul rupt si inca ceva lovituri. am fost si pe acolo in speranta ca vad motorul (poate asa reuseam sa aflu despre cine e vorba) dar nu mai era nimic in zona.

Sa auzim de bine si asfalt uscat!

 

Mircea , maine vb cu cineva de la spital de la deva , si poate aflu ceva amanunte . si dau de stire aici .......pe accidente :D

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea , maine vb cu cineva de la spital de la deva , si poate aflu ceva amanunte . si dau de stire aici .......pe accidente :drink:

 

Bai frate, zici ca sunt de pe alta planeta :) si nu am nici o treaba cu forumul de Hunedoara...scuze ca am postat aiurea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat de la cineva de la mine de la servici care a ajuns chiar cand s-a intamplat accidentul ca e vorba de o motocicleta rosie (nu stiu marca). Cica bikerul avea echipament "de firma" pantaloni scurti si un maieu :) :drink: :D

Era intins pe asflat, in asteptarea Smurdului care era pe vine...mai mult de atat nu stiu din pacate :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au buba mea! :) pantaloni scurti si tricou...fara comentarii! stiu pe cine din deva care umbla asa + ca mai are si motocicleta cu rosu,dar nu vreau sa cobesc pana nu se stie ceva sigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma am vazut eu la stiri ca este un tip din Simeria :D am vazut si accidentul ca a fost filmat de masina politiei care era cu radarul !

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp am mai aflat detalii.

Este vorba despre un baiat, pe nume Darius, care avea un Aprilia RS 125 inmatriculat la primarie cu numere galbene ca si moped de 50cc. Prin Simeria l-am vazut de multe ori cu motorul, intotdeauna la pantaloni scurti si tricou, FARA CASCA, doar cu un batic legat pe cap :) ...numa' figuri si impresii pe capul lui.

Nu poseda nici un fel de permis de conducere, pentru nici o categorie, si din cat am inteles, a mai avut ceva belele cu Politia Simeria deoarece l-au prins la volanul unei masini, el, dupa cum am mai spus, neposedand nici un fel de permis de conducere.

Cred ca de data asta i s-a cam infundat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut mai demult unu cu aprilia rs125 care se tot plimba pe langa Moara,motorul l-am vazut de cateva ori parcat acolo si in spate pe o stradutza nepavata..

Deasemenea l-am vazut prin oras,purta doar casca si toba se auzea de parca era de scuter..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...